SPORT Watersporters wensen inspraak in plannen Midden-Delfland Schiedamse Sportraad wil een duidelijke functie De Korenbeurs krijgt het moeilijker PPSC op de valreep ingehaald Voorzitter Henk van Beek: 'Té weinig water of té veel boten Spirit blijft ongeslagen Instemming over kandidaten dagelijks bestuur FCJS'66WK gelijk sporr kort/ Sportagenda Hans Lingen: Clubs zijn versterktn WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 SC/7 Vlaardin^enySchiedam De acht watersport verenigingen, gebundeld in de studiecommissie waterrecreatie Midden- Delfland, hebben sterk de indruk, dat er veel fouten worden gemaakt voor wat betreft de in richting en beheer van de wateren in het gebied van Midden-Delfland. In deze studiecommissie zijn vertegenwoordigd de verenigingen 't Haan tje en DWSV uit Delft, Vlietland uit Maassluis, Maasland, en De Dom ineer. De Fuut, De Kulk en De Kleiput uit Vlaar- dingen. Voorzitter Henk van Beek van ODI blijft verbazen Vlaardingen/Schicdam ODÏ is ook in de Jaatste wedstrijd van 1978 onbeslagen gebleven. Tegen de reserves van Weidevo gels uit Bleïswijk bood het Schiedamse microteamvoorde rust, die met een 32 voor sprong inging", nog wel wat tegenstand, maar na de hervat ting waren de moeilijkheden voorbij. ODI trok het initiatief naar zich toe en zegevierde uiteindelijk met 64. De Schie damse treffers kwamen van Els van de Lely (driemaal), Louis de Vries, Els van 't Hoff en Joke van de Waal. Ook Spirit is in de micro-compe titie ongeslagen gebleven. In de Vlaardingse West wijk hal startte Spirit tegen WION 4 zeer sterk en via treffers van Geert Moer man. Liedy de Bruijne en Con- ny Onck hadden de Vlaardin- gers ai snel een 30 voorsprong, Ook bij de rust bleef deze marge in tact. aangezien Spirit middels Jacqueline Oppe en Leo Ver- meij (tweemaal) drie doelpun ten tegenover evenzo vele tegen treffers stelde; 6^-3. Geert Moerman zorgde voor 7—3 en Conny Onck voor 85, maar WION vocht terug tot 8—7, een punt voorsprong die op het eind' net voldoende bleek. Oranje Nassau heeft tegen het zwakke Waterschip niet kunnen imponeren. Jeugdspeler Hans Landman moest bij een 66 stand met een schitterend af standschot zelfs de Vlaardin- gers voor een afgang behoeden (7—6). Bij de Vlaardingers, die het zichzelf onnodig lastig had den gemaakt, zorgden Coby van Keulen (tweemaal). Peter van Brandwijk (tweemaal), Jacob van de Kooij en Leo van de Bie voor de overige Oranje-Nassau treffers. De Bommeer, Gerard Fransen van De Kleiput en Cor Rooze- boom, Jid van de werkgroep watersport Rotterdam, spreken er hun bezorgdheid over uit, dat de zo gepropageerde inspraak met deze materie geweld is aan gedaan. Henk van Beek legt uit; ..De ivaterrecreant in Midden- Delfland staat met de rug tegen de muur. Té weinig water of té veel boten, is op het ogenblik de vraag die aan de orde is. Het is maar aan welke kant je zoiets bekijkt". „Die niet-watersporters", aldus Henk van Beek, „discussiëren daar op het ogenblik over, ter wijl wij er als georganiseerde watersporters helemaal buiten worden gehouden. Naar onze mening worden er fouten ge maakt ais men zegt, dat wij als studiecommissie geen plaats kunnen krijgen In de reeon- structiecommissie Midden-Delf tand. Dat gebied omvat de ge meenten Delft. Schiedam, Maasland, Vlaardingen en Schi pluiden. Deze commissie gaat de recon structie voorbereiden met on der meer het inbrengen van een recreatieve groene zone. Als. motief voerde de reconstructie- commissie aan, dat men bij het toelaten van de belangenorga nisatie watersport (plusminus 5000 waterrecreanten) elke be langenorganisatie zou kunnen toelaten tot het overleg. De studiecommissie waterre creatie Midden-Delfland heeft tevens een gelijkluidend ver zoek laten uitgaan naar CRM, met de vraag zitting te kunnen nemen in de stichting onderzoek Midden-Delfland (SOMD). Een instantie, die. als het gebied Midden-Delfland is ingericht, als recreatieschap Midden-Delf land gaat beheren. Maar ook CRM vindt het niet erg nodig de waterrecreanten toe te laten tot de besprekingen over de toekomst van de watersporter. Cor Roozeboom, eveneens onte vreden over deze gang van za ken: „Vijf jaar terug verzocht het recreatieschap Rotte Meren al om inspraak, maar ook die werd afgewezen. Niettemin werd na veelvuldig aandringen van de werkgroep Rotterdam toch besloten de veel gevraagde inspraak te geven. Toegegeven werd al, dat het onmogelijk was goede beslissingen te ne men voor de watersport, omdat in de stichting onderzoek Mid den-Delfland nu eenmaal de vakkennis ontbrak. Een uitvloeisel daarvan was al. dat een nieuwe verordening voor de waterrecreatie op de Rotte Meren, uitgebracht door de SOMD, in zijn geheel door de georganiseerde watersport werd verworpen. „Hoe het alle maal in de praktijk uitvalt", zegt Gerard Fransen bestuurslid van De Kleiput „is in de ogen van de plannenmakers en voor bereiders blijkbaar van onder geschikt belang. Bij het creëren van aanlegsteigers zijn nu een maal de adviezen van de water sporters onontbeerlijk". De drie bezorgde leden van de studiecommissie waterrecreatie Midden-Delfland staat daarom maar één ding te doen. de leden van de stichting onderzoek Mid den-Delfland zeil' te benaderen om hun standpunt uit te leggen. De nieuwe jachthaven Callenburgh in Vlaardin gen, één van de nieuwe aanlegsteigers "in Midden- Delfland. Overzicht van de nieuwe Sportraad van Schiedam. door Bas van den Berg Schiedam Hoewel de Schiedamse sportraad een uitbreiding van het aantal leden heeft ondergaan, van 15 nar 21, blijft het zander een nieuwe verordening een adviserend lichaam. Volgende week zal echter de nieuwe vice-voor zitter van die raad, Arie Verlinde, trachten tijdens de algemene beschouwingen van Schie dam de functie van de sportraad nog eens onder de aandacht brengen. Hoewel de weg voor de sportraad nog lang is, zal men eerst de Sportac commodaties in beheer moeten hebben om van een functionele sportraad te kunnen spreken. Dan is er wel een nieuwe verordening voor. nodig. Schiedam werkt In deze nieuwe zittingsperiode met de oude, ook al zijn er enkele wijzigingen in aangebracht. Het ziet er wel naar uit, dat binnen vier jaar de stichtingen, die In Schiedam zijn, zoals de Margriethal en de zwembaden, zullen zijn verdwenen. De eerste vergadering nieuwe stijl had naast het langdradige huishou delijk gedeelte weinig om het lijf. Een half uur lang was er een naar later bleek zinloze discussie over de vraag, hoe de kandidaat stelling voor het dagelijks bestuur tot stand was gekomen. Hoewel in principe iedereen zich zelfs tot vijf minuten voor de eerste openbare bijeen komst kandidaat had kunnen stellen, zei Arie Verlinde terecht, dat er in het dagelijks bestuur leden passen, die al goed zijn ingewerkt Vooral in het licht gezien dat Schiedam zo snel mogelijk een volwassen gezicht als Sportraad te zien wil geven. Hoewel het nog niet aan de orde kwam, is het een publiek geheim, dat het nieuwe dagelijks bestuur de secties zoveel mogelijk Inspraak wil geven In de beslultvorming.Bij de telling kregen de leden van bet dagelijks bestuur die zich kandidaat hadden gesteld, meer dan 95 procent van de stemmen. Sportwethouder Herman Post hoorn werd daarmee voorzitter algemeen en dagelijks bestuur met als zijn rechterhand Arie Verlinde. Het sportcollege kwam er als volgt uit te zien: voorzitter Herman Posthoorn, secretaris Gé Rens en leden: Rein van Raalte, Arie Vertinde (vice- voomtter), Maarten Eising, Theo Janse en Cees Manjnen. Enige vreugde was er over het feit, dat de sportieve recreatie in de Margriethal (elke woensdagavond vanaf 21 uur) aan interesse wint (wekelijks zeventig mensen), terwijl de lijst van zeven kandidaten voor een plaats in het stich tingsbestuur van de Margriethal enige kritiek uitlokte. Besloten werd de lijst met op- en aanmerkingen van de leden van de Sportraad door te sturen naar het stichtingsbestuur. De kandidaten zijn: L. Könemann. A. de Wolf, J. de Waal, J. van Dongen, K. van der Schalk, J- Simons en R. van Raalte. Schicda.nl/Viaardingen PPSC heeft in de Margriethal met 2I verloren van De Rot terdamse Studenten. De Schie damse zaalvoetballers bereik ten een 10 voorsprong toen Ton van de Linden hard raak knalde. Een foutje in de „PP"- verdedigïng bracht de Studen ten langszij, en nadat Ruud de Wit keihard op de paal had geschoten, waren, het de gasten die in de allerlaatste seconde PPSC een verdiend gelijkspel door de neus boorden. Het Schiedamse onderonsje tus sen FCN'66 en WK is in een 4-4 gelijkspel geëindigd. De zondagafdelingsclub kwam al snel op een voorsprong, toen Rob van de Vlieten Peter Fried- lich FCN naar een 2—0 stand schoten. WK krabbelde terug en via Poter van de Meer (twee maal) en Kees Ham kwam de zaterdagclub zelfs op een 3—2 voorsprong. Peter Friedlich (voor FCN) en Kees Ham (voor WK) zorgden er voor, dat de marge van één doelpunt bleef, maar FCN had nog wat over. Uit een voorzet van Martin Schaap kopte Rob van de Vliet de bal schitterend in, wat de gelijkmaker was: 44. Ondanks eon ten onrechte afgekeurd doelpunt van William Hydra (WK) bleef het daarbij. In Vlaardingen troffen FC Ty- bex en DRZ elkaar en na een snelle en aantrekkelijke wed strijd was het de "Vlaardingse ploeg die met 52 zegevierde. Al bij de rust hadden de FC Tybex-speters driemaal ges coord middels Sjef Nab (twee maal) en Tinus Weber, en na de hervatting kon DRZ voor het eerst wat terug doen via Piet Bast (3—1), maar opnieuw Sjef Nab tekende 4—1 aan. DRZ vocht tevergeefs terug, want Tinus Weber knalde de vijfde Vlaardingse treffer in de tou wen. In de slotfase was het Piet Bast die de score nog wat draag lijker voor de Schiedammers maakte: 52. Uitslagen De overige uilslagen van het zaalvoetbal: SPSVDCMR De leden van Asvion hebben een brief ontvangen waarin wordt 'gevraagd of zij weer interesse hebben zich van de zomer met cricket bezig te hon den. De hockeyclub wil graag cricket wat meer leven inbla zen, Zelfs vraagt men of ér interesse is weer met een da mesteam van start te gaan. 9 De KNVB heeft de nieuwe clubaccommDdatie van Vlaar dingen, althans de tekening, goedgekeurd. Op de eerstvol gende bespreking met de ge meente zullen de financiën aan bod komen. Dezelfde zaterdagclub sug-' gereert dat, nu de nieuwe secre taris van FC Vlaardingen in 's-Gravenzande woont, de ge ruchten over een eventueel ver trek naar het Westland steeds sterker worden. 0 Het stichtingsbestuur Bij dorp, een overkoepelend orgaan van de voetbalverenigingen WF en WK, overweegt een aan vraag in te dienen voor een parkeerverbod in de Verlengde Sporthalstraat, die aan de nieu we accommodatie grenst. On danks herhaalde verzoeken aan de leden hun auto's bij bad Groenoord te parkeren, gebeurt dit nog steeds aan de Schiedam- seweg en de Verlengde Sport halstraat. 0 DVO '32 houdt voor zijn circa 150 pupillen op 28 decem ber in de Westwijkhal een sportdag. Op die dag worden er allerlei takken van sport gedaan, waarmee prijzen zijn te verdienen. 0 Dick Janse, selectiespeler van Sunlight, die regelmatig in viel, heeft de zaterdagclub ver-, laten, in verband met zijn ver huizing naar Dordrecht 0 Bij de Schiedamse scheids rechters vereniging SSV is A. 1 Gerrets tot lid van verdienste benoemd vanwege zijn grote inspanning voor de lotto- en totobijdragen van de Schie damse vereniging. j Ton van de Linden: enige treffer. 3—2, BFC—OACN Boys 4—3, Ursus—Europoint 2—2, Groe noord—VVO H 3—1 (doelpun ten John Wanders, eigen doel en Karei Bronsgeest), WFOud-Bcijerland 23, SV V—Bloemhof 3—7, SVDPW Berkei 7—0, GSS—Voorwaarts 2-4, Schiedam—BVCB 6-4, VDL—AIexandria 4—3. Woensdag: SJOD-HDVS (zaalvoetbal) Trimmen in Margriethal. 21 uur. Zaal- voetbalkampioen „De Vijf- sluizen". 20.30 uur. Succes- USV. Margriethal. 20 uur. Donderdag: Voorwedstrij- den tweede klasse hbre, ca fé Dc Kroon. 19.30 uur. ShelJ.V/Meoster <d). Vijf- sluizen. 21.15 uur. Alexan- dria-Holy (d). Spelregel wedstrijden A-jun.. Marti- nil-cantinc. Thurlede. 19 uur Ledenvergadering For tuna. Mar. weg, 20.30 uur. Vrijdag: BroJcco-Thornax 2 (d). WW-hal, 20.30 uur. Broleco 2-lntermezzo (h). WW-hal. 20.15 uur Holy- Shell (h). Holywijk. 21.30 uur. Devil Devels-Gr. Eag les (d). 8S9SS6$ra<^: Schiedam Hoewel de na jaarscompetitie in de ereklasse tafeltennis pas achter de rug is, werpt de nieuwe competitie reeds haar schaduw vooruit. Op 15 januari gaat de voor jaarscompetitie van start en die beloofd heel wat interessan ter te worden dan tot dusver het geval was. Niet alleen voor Tempo Team om de titel tb prolongeren, maar voor De Ko renbeurs zal vooralsnog het wegblijven van de onderste plaatsen centraal staan. Jarenlang is Tempo Team de onbetwiste kampioen. Een groot succes voor de Amsterdamse formatie, maar anderzijds nade lig voor de vaderlandse compe titie, Van spanning is immers geen sprake, althans niet boven aan de ranglijst. Op internatio naal niveau bleef Tempo Team op zijn beurt weer ver achter, met andere woorden: het tafel tennis in Nederland staat op niet al te hoog niveau. Het ziet er niettemin naar uit, dat de vaderlandse competitie een beetje interessanter gaat worden. Eigenlijk was dat in de voorbije competitie al het geval, want Tempo Team werd pas de voorlaatste ronde kampioen. Door het vertrek van Bert van der Helm waren de Amsterdam mers verzwakt, terwijl de ere klasse door de komst van Avan- ti versterking onderging. De ploeg uit Hazerswoude heeft in Ronald Rijsdorp en Bettine Vriesekoop grote talenten en legde prompt beslag op de twee de plaats. De komende competi tie krijgt Tempo Team er echter een geduchte concurrent bij, want het ziet er naar uit dat De Veluwe versterkt achter de tafel komt ln Apeldoorn circuleert name lijk bet geniebt, dat de Engels man Dennis Neale voor De Veluwe zal uitkomen. Neale wordt dan opgesteld voor Jaap van Spanje, die vooralsnog niet Hans Lingen* ...interes santer,:. van zijn blessure is genezen. Hoewel er tussen najaaxs- en voorjaarscompetitie geen transfers moge! ijk zijn, is Neale toch speelgerechtigd. Hij stond namelijk nog altijd op de leden lijst, evenals trouwens de Duit- ser Wolfgang Fritz. i ,.De ereklasse wordt beslist een stuk interessanter", aldus de mening ook van Korenbeurs speler Hans Lingen. Lingen wijst daarbij niet alleen op de eventuele versterking van De Veluwe. Hij: „Voor het gedegra- deerde Ravesteyn komt name lijk 't Hooge Huys terug. Met Trevor Taylor is dat ongetwij- feld een versterking voor de ereklasse". Cevnar Voor De Korenbeurs heeft de versterking van De Veluwe en de komst van 't Hooge Huys mogelijk konsekwenties. Lin gen: „Een uitgsproken zwakke tegenstander die bij voorbaat zal degraderen is er nu niet meer. Het is zelfs niet denkbeel dig, dat De Korenbeurs met Midstarsom de laatste plaatsen moet strijden". Het ereklasserschap ziet Hans Lingen vooralsnog echter niet in gevaar. Hij: „De versterking van de ereklasse is ook voor ons een stimulans er meer aan te doen. Er zal nu zeker om ge speeld moeten worden, want nummer laatst zou best wel eens vrij veel punten kunnen beha len". Het team van De Korenbeurs, waarvan het tweede team in middels opklom naar de hoofd- klasse, bestaat naast Hans Lin gen straks opnieuw uit Hans van den Broek en Bert van den Ham. De verwachting van Lin gen is ook, dat Avanti minder zal spelen. Hij; Jk denk dat Bettine Vriesekoop een veer zal moeten laten". Van één ding is - Hans Lingen echter wél over tuigd: ,-De competitie wordt straks beslist een stuk interes santer"..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7