Foppenpolder moet agrarisch blijven Kruiswerk Nieuwland krijgt eigen gebouw MS Verkeer loopt als een trein Vlaardingse Vrouwenbond NVV bestaat dertig jaar Deelraad krijgt er genoeg van College Maasland Vrouw door ruit Schoenen zelf aan de wandel Kerstbomen Maassluis Luidruchtige automobilist Uit auto's gestolen QT? draait weer Evro Medica heeft tijdelijke banen! Evro Medica Evro Medica DONDERDAG 14 DECEMBER 1978 SC/VD/WW3 Maassluis Eind deze week worden in alle wijken van Maassluis de traditionele ge meentelijke kerstbomen ge plaatst en van de gebruikelij ke feestverlichting voorzien. Dq „Luxemburgse sparren" komen op de volgende plaat sen te staan; Burgemeester Van der Lely- kade hoek burgemeester De Joghkade; Vermeer laan hoek Laan 194Ö -1445; P. C. Hooftlaan hoek Zuid- vliet; Rozeniaan hoek Dennendal; Hekelanj hoek Spinnerij; in Westlandseweg hoek Uiver- laan; Lijsterlaan hoek Kwartel- laan; Haydnlaan; tussen winkelcentrum west einde en scholencomplex Steenen Dijck. In de informatiehal van het nieuwe stadhuis in Konings hoek komt ook een kerst boom te staan. Maasland Het college van Maasland heeft beslo ten dat de Foppenpolder niet onder water gezet mag worden. In het voorstel aan de raad schrijven b en w: „Het is niet in het belang van de Maaslandse gemeenschap medewerking te verlenen aan het verzoek van Gedeputeerde Staten de Foppenpolder onder water te zetten". Het collegevoorstel wordt dinsdag tijdens de raadsvergadering uitvoerig aan de orde gesteld. De aanleiding waarom de Maas landse raad zich over de polder moet uitspreken is een brief van G.S. var» 8 augustus waarin Maasland wordt verzocht de voorbereidingen van een herzie ning van het bestemmingsplan Landelijk Gebied ter hand te nemen. Hetgeen betekent dat de agrarische bestemming van de polder in een recreatieve moet worden gewijzigd. De argumenten om c older onder water te zetten waren destijds de zwakke polderkaden en de zeer slechte toestand van het gemaal. Ook de ingelanden waren toen voor inundatie, evenals het polderbestuur, om dat de kosten van herstel zeer hoog waren. Zelfs zou de kans op een spontane inundatie niet denkbeeldig zijn geweest. Na een provisorisch herstel van de kaden bleek de urgentie voor het treffen van definitieve voor zieningen veel minder groot te zijn dan aanvankelijk werd aan genomen. Voorts werd de waterstaatkun dige taak van de polder per 1 januari 197? door het Hoog heemraadschap van Delfland overgenomen. De hoge kosten zullen dus niet meer uitsluitend op de ingelanden van de Fop penpolder drukken. Daardoor verviel voor de ingelanden hèt argument om de polder onder water te zetten. Na het bekend worden van de plannen om de polder onder water te zetten hebben b en w een stroom van reacties ontvan gen met het verzoek de polder zijn agrarische bestemming te laten behouden. Teneinde tot een standpuntbepaling te ko men is het algemeen belang van de gemeente Maasland en de belangen van de eigenaren, ge bruikers en andere belangheb benden tegenover het regionale recreatiebelang gesteld. Dit leidde tot de slotsom van b en w dat het verzoek van G.S. niet in het belang is van de Maas landse gemeenschap. Er is mede gelet op de consequenties van de inundatie, namelijk bijko mende recreatieve voorzienin gen en de druk die zal ontstaan van de zijde van de recreanten van buiten Maasland. Het Maaslandse college is van mening dat de Foppen- polder geen Foppenmeermag worden. Bibliotheek staat filiaal Parkweg af Herman Posthoorn: idea le oplossing. Schiedam Tegenover het wijkcentrum van Nieuwland op het Dr. Wibautplein komt een apart gebouwtje voor het kruiswerk te staan. Daardoor komt in het wijkcentrum zeil meer ruimte vrij voor de wijk- vereniging en ook voor de bi bliotheek, die dan bet filiaal aan de Parkweg zal opheffen. Die oplossing voor de wijkvoor- zieningen staat Herman Post- noom voor ogen. „Op die ma nier blijven het wijkcentrum, de bibliotheek en het kruiswerk toch bij elkaar in de buurt, en duur is het niet", meent de wethouder, die in het college culturele en sociaal-culturele za ken ter hand neemt. Het college van burgemeester en wethou ders heeft 2ijn ideeën inmiddels overgenomen. Ook de raadscommissie voor vorming en recreatie ziet veel heil in Posthoorns plannen, om dat daarmee een aanzienlijk be drag kan worden uitgespaard. De huur van het bibliotheekfi liaal aan de Parkweg is hoog, zo blijkt uit de gemeentebegro ting: 64.091 gulden per jaar. Daarom vergaderde ook de bi bliotheekcommissie al jaren over verhuizing. „Daar komt bij dat het filiaal aan de Parkweg te dicht bij het centrum staat", zegt Posthoorn. „Al een tijd willen we verder de wijk in, meer in Nieuwland, Nu er ruimte vrijkomt in het wijkcentrum, is dat mooi mee genomen". De huur van het pand op het Dr. Wibautplein bedraagt volgens de begroting 4800 gulden, een reusachtig ver schil met de huur op de Park weg. Het gebouw, dat voor het kruis werk zal worden neergezet, recht tegenover het wijkcen trum op het Wibautplein, is volgens wethouder Posthoorn niet al te groot maar comforta bel: 120 vierkante meter. Wan neer het er kan zijn, is niet bekend. Eerst zal het bestem mingsplan gewijzigd moeten worden: voor de bedoelde plek is de huidige bestemming „openbaar terrein" en dat moet veranderd worden in „terrein voor bijzondere doeleinden". Schiedam Zowel bij de verkeerspolitie als op het stadskantoor is men uiterma te tevreden over de gang van zaken op de Nieuwe Damlaan, tijdens de spitsuren. Het expe riment om de verkeerslichten bij de Schiedamseweg en de Burgemeester Van Haaren- laan bij te stellen wordt heel geslaagd genoemd. Van lange files is nauwelijks nog sprake, en vervolgens verantwoorde lijk wethouder Chris Zijde veld „loopt het verkeer er nu als een trein". Sinds op woensdagmiddag 4 oktober de verkeerslichten werden bijgesteld, is de ver- keersafwikkeling op de Nieu we Damlaan tweemaal zo snel Sinds experiment Nieuwe Damlaan: verlopen als daarvoor. Het ex periment krijgt dan ook een definitief karakter. „En toch was het eigenlijk allemaal zo simpel, hè", zegt Zijdeveld, die in oktober al sprak van „het ei van Colum bus". Twee ambtenaren, Fons Stortelder en Dick Bredeveld, waren tot de conclusie geko men dat er weinig verkeer vanuit Nieuwland op de nieu we Damlaan linksaf ging op de Van Haarenlaan, waardoor het mogelijk werd om verkeer uit Groenoord langer „groen" te geven. Daarmee werd de theorie verworpen, dat al het oponthoud 's ochtends werd veroorzaakt door de spoorbo men bij station Nieuwland., Bij de verkeerspolitie is men ronduit lovend: „Ik ben er zonder meer goed over te spre ken. zoals het nu gaat We zijn er heel gelukkig mee. van mij mag het zo blijven", aldus hoofdinspecteur Peter Broe ders, bij de politie belast met verkeerszaken. Ook wethouder Zijdeveld is ermee in zijn nopjes: „De ke ren, dat ik in de spits met de bus ga, voldoet het huidige systeem prima. Ik ben dan twee keer zo snel als eerst over die Nieuwe Damlaan heen. Als je dat vergelijkt met een Rot terdamse situatie: pas zat ik in de tram en die deed alleen over de Nieuwe Binnenweg al zes volle minuten...". *Haardingen De 20-jarige sch olier G. A. v.d. M. uit Maasland gaat sinds dinsdagmiddag aan zienlijk rustiger door het leven. Door surveillerend politieperso neel werden er namelijk van de personenauto van V.d.M. een meertonige hoorn, een sirene en een huisbel in beslag genomen. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen Tengevolge van een aanval van epilepsie is een jonge vrouw uit Maassluis door een ruit van het warenhuis van Vroom en Dreesman in Vlaar dingen gevallen. Zij Hep een snijwond op en werd naar het Holy -ziekenhuis over gebracht- Schiedam Geheel leegge roofd is de auto van de 38-jarige Schiedammer A- H. Uit bet voertuig zijn ontvreemd: een fotocamera, eeni filmcamara, een electronenflitser, fotorolle tjes, een gereedschapstas met inhoud en een aantal zonnebril len. De totale waarde van de buit bedraagt ongeveer 1200 gulden. De diefstal is gepleegd tussen 10 december twaalf uur en li december half negen. De auto stand geparkeerd aam de Colijn- straat en was vermoedelijk niet afgesloten. Twee auto's in de Vlaardinger- straat zijn omstreeks dezelfde tijd op een identieke manier opengebroken en leeggeroofd. In beide gevallen werd het por tierraampje uitgenomen waar na het portier kon worden geo pend. Uit de auto van de 47-jari- ge Schiedammer F. de K. ver dwenen een verbanddoos, drie zonnebrillen en een koffer met gereedschap. Uit het voertuig van de 25-jarige Schiedammer C- de J. verdwenen een radio cassetterecorder met bandjes, brillen en diverse andere goede ren. Schiedam Na een verbou wing van ongeveer zesenhalve maand gaat sociëteit QT? weer draaien. Zaterdag 16 december is de eerste avond dat de"socië teit aan de Nieuwstraat weer voor het publiek toegankelijk zal zijn. Naast een ingrijpende verbou wing heeft ook het programma van de sociëteit eon aanpassing gekregen. Hoewel men pas in januari volop denkt te kunnen gaan draaien zijn er nu reeds talloze groepen gecontracteerd. De afkorting QT? staat voor Quosque Tandem en dat bete kent: hoelang nog? ADVERTENTIE H«t adres voorde VOLKSWAGENBEZITTER DOLF VAN EIJK >'-1«MIdcMlmidatrMt73a - Ratterdi m 010-773455 Eén rukwindje, en daar la gen tientallen gloednieuwe schoenen middenin het zand. Op de Broersvest, hoek Hoogestraat. De ge meente Schiedam is daar net bezig om de riolering nog eens te bekijken, voor dat er weer zo'n overstro ming komt als twee jaar geleden toen de „vest" wel de Geul geleek, en midden in de kuil die in het wegdek was gegraven waaide een rek vol schoenen van Alfa. „Ja, het rek stond toch echt wel stevig, hoor", zei een verkoper van de zaak. „Maar tegen die wind is niets meer opgewassen". Dus kroop hij de kuil in om de schoenen eruit te vissen. Wel hield een berg zand een heleboel schoenen tegen, die door een verkoopster werden verzameld. Zonder die berg waren zij op eigen houtje de Koemarkt overge stoken. Vlaardingen De Vrouwenbond NW afdeling Vlaardingen viert dins dag 19 december zijn dertigjarig be staan. Dit jubileum zal gevierd war den in de NIVON-boerderij met een huldiging van de leden die al vanaf de oprichting in 1948 lid zijn. De Vrouwenbond NW is voortgeko men uit de vrouwenvakantiekampen die het NW na de oorlog organiseerde met steun van de Amerikaanse vak bonden. De in de kampen gesloten contacten werden in de woonplaatsen voortgezet Spoedig daarna werd de Vrouwenbond NW landelijk opge richt en de plaatselijke vrouwengroe pen werden daar afdelingen van. De Vlaardingse afdeling telde 300 le den. die om de veertien dagen bij elkaar kwamen. Op deze bijeenkom sten werd er voorgelezen, voorgedra gen of waren er discussies met een inleiding. Wekelijks werd er gespaard vooreen dagje uit. Hoogtepunten van de toenmalige Vrou wenbond waren de landdag op de Paasheuvel in Vierhouten en het va kantiekamp, waar de vrouwen een week konden verblijven. Van het laat ste werd zeer druk gebruik gemaakt, uit Vlaardingen ging men soms met twee bussen ernaar toe. Het werk van de Vrouwenbond NW werd oorspronkelijk gezien als onder steuning van het vakbondswerk. Vrou wen werden daarin dan ook geschoold, kregen gesprekstrainingen en de moge lijkheid zich te ontspannen. Nog steeds is de Vrouwenbond NW onderdeel van de FNV/NVV. De taak is niet langer de ondersteuning van het vakbondswerk, maar veel meer het opkomen voor de belangen van alle vrouwen. Daarom is het nu veel meer een bond van vrouwen die het beroep huisvrouw uitoefenen. Tegenwoordig zet de Vrouwenbond NW zich in voor tal van acties zoals .Marie wordt wijzer, „Wij vrouwen eisen" en „Tijd voor school". Op het ogenblik heeft de Vrouwenbond NW minder dan honderd leden en hoopt door bovengenoemde activitei ten weer een hoop nieuwe leden te De komende maanden gaat de Vrou wenbond zich inzetten voor Zuidameri- kaanse vrouwen. In samenwerking met het CLAT, een Zuidamerikaanse vak bondsorganisatie, gaat men proberen voor deze vrouwen een centrum voor vorming en scholing van de grond te krijgen. Hock van Holland De deel raad van Hoek van Holland krijgt er genoeg van. Tijdens een buitengewone deelraads vergadering hebben de raadsle den duidelijk laten blijken dat zij niet langer bereid zijn om op zeer korte termijn adviezen te moeten geven. In een aantal gevallen is die termijn de laatste maanden zo kort geweest dat er nauwelijks sprake kon zijn van enige voor bereiding. De stemming op dit punt m de diverse fracties is opmerkelijk eensgezind: iede reen voelt zich voor het blok gezet en m een dwangpositie gebracht. Het groenplan van het Hoekse strand, het uitbreidingsplan Krimsloot, het bestemmings plan Buitengebied, zijn slechts drie voorbeelden waarvoor de deelraad slechts enkele dagen de tijd kreeg om een advies daarover uit te brengen aan de gemeente Rotterdam. Politieke oorzaken liggen hieraan nauwe lijks ten grondslag. Het is alle maal terug te voeren op „het systeem", de ambtelijke molen die veel te langzaam maalt en waardoor problemen ontstaan bij de afhandeling van de zaken. Het groenplan voor het Hoekse strand was een al jaren slepen de aangelegenheid. Het ministe rie van CRM stelde een subsi diebedrag ter beschikking, op voorwaarde dat binnen een be paalde tijd met de groenaanieg zou worden begonnen. Tot twee keer toe werd op die termijn uitstel verleend totdat het de minister te gortig werd. „Wanneer op 1 januari 1979 nie- met het werk is begonnen dan x-ervalt de subsidie", zo stelde CRM. Dit leverde enige paniek op in gemeentelijke kringen. Plannen werden uit bureauladen opge diept en de Hoekse deelraad moest er een buitengewone ver gadering aan wijden om de benodigde adviezen te formule ren. De deelraadsleden vonden de tijd van voorbereiding te kort, maar zij stonden machteloos omdat dan het plan eventueel zonder advies, lees zonder in spraak, zou worden gereali- seerd. Ongeveer hetzelfde is gebeurd bij het bestemmingsplan Krimpsloot en bij de plannen voor het Buitengebied Oost. Al le fracties hebben nu duidelijk gemaakt dat zij er %veinig voor voelen om op deze manier door te gaan. A.OVERTENTIE Bel op, of kom even fangs voor inlichtingen Rot1erdamsedijk242B Schiedam Te!.: 010-26 08 01

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3