SPOUT VFC en VSV naar de finaleavond Basket Boys verrast (3Ik> Jeugdsport uitwisseling kost 34 mille Topper voor Vlaardingse dames Spelregeltest in Schiedam KRACHTSVERSCHILLEN ERG KLEIN Wageningen—S W op 7 januari De bal voor WK LOTING NIEUWE VOORZITTER VZC: één van de twaalf DONDERDAG 14 DECEMBER 1978 SSV organisatie Nationaal kampioenschap Wim Vermaas oppermachtig VD/SC/WW4 Vlaardingen Op de eerste avond van het "zaalvoetbal kampioen- schap van Vlaardingen is ■al direct gebleken da;' le deelnemende verenigin gen elkaar weinig in kracht ontlopen. Zo kon VFC maar net over het team van Zwaluwen ze gevieren (5-4), terwijl HVO verrassend na vijf strafschoppen het onder spit moest delven tegen de Vlaardingse scheids rechters vereniging (5-6). Direct in de eerste wedstrijd tussen VFC en Zwaluwen werd al duidelijk dat de breedte van door Emife Schelvis de zaal enigszins een handicap "vormde wat betreft het combi neren en vooral het team van Kees Boog, dat ook in de zaal- "voetb al competitie regelmatig actief is, had daar in het begin alle moeite mee. Na een snel doelpunt van Gerrit Hooger- werf, was het de snelle en be hendige Theo Juistenga, die de score in het voordeel van Zwa luwen bracht* 24. Peter Jeup, die een hoofdrol in de VFC ploeg opeiste vanwege zijn tech nische vaardigheid, zorgde na Een spefmoment uit de spannende wedstrijd VFOZwa- luwen. de rust voor de gelijkmaker en nadat Klaas Komaat en Peter Bekhoven iederéén treffer had den laten aantekenen, was op nieuw de VFC-middenvelder verantwoordelijk voorde vierde en vij fde VFC-goal. Hoewel Gert-Jan Bezemer nog de spanning terugbracht tot 5-4, ./as de tijd voor Zwaluwen te kort om nog langszij te komen. VFC dus naar de finale-avor.d en de gespannen trainer Wolter Bos was daar best tevreden over. Hij: „Ik vond het hartstik ke leuk. Uiteraard was het voor ons, aangezien de jongens niet regelmatig zaalvoetballen, wel eerst even wennen". De tweede wedstrijd was qua spanning misschien niet min der, maar de kwaliteit liet in eerste instantie wel veel te wensen over. VSV, dat in John van Rees een uitstekende laat ste man had, was duidelijk bevreesd voor HVO, dat met een sterk selectie-elftal was ge komen, maar alles veel te ge haast deed. Gedurende lange tijd bleef daarom de bekende 0-0 stand op bet bord staan, totdat VSV bemerkte eigenlijk totaal niet de mindere van HVO te zijn. Het vertrouwen leidde in eerste instantie tot een 2-0 voorsprong (treffers van Dick Ploeg en John van Rees) en nadat Rtnke Baalma de ach terstand had verkleind, konden de Vlaardingse arbiters via gastspeler Rob Brekelmans tot 4-1 uitlopen. HVO vond het blijkbaar welle tjes en middels Renate Sprang (strafschop) en Jacob Storm werd de ruststand op 4-3 be paald. De kleine pauze deed de ploeg van VSV weer even op adem komen en onmiddellijk demarreerde het team van de fantastische keeper Theo Huyer naar 6-3 (doelpunten Rob Bre- kelmans en Dirk Ploeg). HVO gaf het nog niet op en met een geweldig slotoffensief perste de formatie van Wim Visser mid- Strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen tussen HVO en VSV. dels Henny Brouwer, Jacob Storm en Renate Sprang zich naast de Vlaardingse scheids rechters. Bij de penalties, die na de gelijke stand genomen werden, eiste keeper Theo Huyer opnieuw een hoofdrol voor zich op door strafschoppen van Renate Sprang en Piet Vo gel uit zijn doel te rammelen De strafschop van SVS-er Dick Ploeg was beslissend: 4-3. Vlaardingen Het 1 van de Vlaardingse basketbal vereniging Basket Boys heeft koploper Squirrels in eigen buis met 56-59 verslagen. De Vlaardïngers speelden duide lijk één van de betere wedstrij den, boewei dat in de ruststand nog niet tot uitdrukking kwam. De thuisploeg had namelijk een kleine voorsprong in de eerste helft opgebouwd (33-26) en in bet tweede bedrijf zag het er even naar uit dat de Squirrels zon gaan doordrukken. Maar na de negen punten voor sprong vond de Vlaardingse ploeg het welletjes. Met knap verdedigend spel van Robert- Jan Fuschs en een aan de lopen de band scorende Guido de Ruiter krabbelde Basket Boys terug tot 46-46. De strijd ging nu gelijk op en tot 56-56 hielden de beide teams elkaar in even wicht Een snelle actie van Gui do de Ruiter leverde twee straf- worpen op, die onmiddellijk in punten werden omgezet (56-58). Toen Erik Zorgdrager één se conde voor üjd ook nog eens een strafworp benutte, was de Vlaardingse zege binnen: 56-59. Schiedam/Vlaarrfingen Voor de tweede ronde van de zaalvoet balbeker werd deze wek de loting verricht Deze wedstrijden zullen op maandag 8 januari worden gespeeld. Voor de clubs uit het Waterweggebied betrof dat de volgende tegenstanders; PPSC—Sao Clemente, VDL—Hennes DVS, Steeds Volharde- n—MW *27, W1CO—FC Tybex, Groenoord—NCS, Schiedam—De Schiedam De Scbiedamse scheidsrechtersvereniging SSV beeft de organisatie van het Nederlands kampioenschap van scheidsrechtersvereogin- gen toegewezen gekregen. Op 9 juni zullen de twaalf sterkste scheidsrecbtersverenigingen van Nederland plus de organi serende (SSV) én de kampioen van vorig jaar (SV Zutphen) op het Scbiedamse sportpart Bij dorp moeten gaan uitmaken wie zich ditmaal het beste korps mag noemen. De twaalf schei dsrecbtersvereni gingen zijn de immers één en twee van de zes scheidsrechtezsdistrie- ten van Nederland. Samen met Zutphen en SSV zijn de twaalf ingedeeld in drie poules van vier, waarna halve finales de finalisten zullen aanwijzen. Overigens zullen de wedstrij den, die in zijn geheel op zater». dag 9 juli gespeeld worden, worden geleid door de toparbi- ters uit het amateurvoetbal. i De tafeltennisser Wtm Vermaas van de invaliden sportvereniging De Ooievaars heeft weer eens zijn suprematie gedemonstreerd. In het duel tegen Elan 8, de laatste ontmoe ting van de najaarscompetitie, was de Schiedammer met een gave hattrick en een overwin ning, samen met Ronald Oost hof in het dubbelspel, opper machtig. Aangezien Ronald Oosthof en Ton van Balveren met ieder slechts één overwin ning ver onder de maat bleven, waren de punten van Wim Ver maas beslissend voor de 6-4 Schiedam—SWherit™! de KNVB toestemming gekregen de inhaalwedstrijd Ugen Wageoiagea op »adug 1 jaaoari -te imlea. Het duel was eerder gepland voor zaterdag 23 december, maar omdat trainer Pita Visser si enkele spelers hm rataotie hadden besproken, r"f detw^rtmetdenlenwe afwen flHnwvM Vlaardingen/Schiedam Morgenavond vindt om 20.30 uur in de Westwijkhal het duel plaats tussen de dames van Broleco en mede-concurrent Thoraaz 2. Broleco neemt op dit moment de tweede plaats in op de ranglijst van de derde divisie G, onder bet theoretisch onbereikbare Star- lift 2. Onder de Vlaardingse ploeg volgt Thomas met slechts één punt achterstand. Reden voor het team van trainer/coach Cees Zevenbergen om voor de tweede plaats te knokken met de zekerheid van promotiewedstrijden. De heren van Broleco spelen zaterdagmid dag om 16.00 uur in de sporthal aan de Gerdesiaweg te Kralingen tegen Libanon '50. Na de overwinning op mede-concurrent van Santen/Leyland, zal de ploeg van traine r/speler Paul de Haan, die voorlopig zonder Jos van Wlnsum speelt, weinig moeite heb ben met de Rotterdamse middenmoter. Zaterdagavond spelen alle teams van het Schiedamse Both Partners thuis in de Margriethal. De dames treden om 19.30 uur aan tegen TOP, dat enkele punten op de Schiedammers achterstaat Zaak voor de ploeg van aanvoerster Anneke van Heerde om deze wedstrijd te winnen wil het niet op een degradatieplaats belanden. De heren ontvangen om 21.00 uur het Rotterdamse Animo. Ook deze keer mag men verwachten dat het zo succesvol draaiende team geen fouten zal maken. De dames van het Maassluise MVC hebben voorlopig vier weken rust en spelen hun eerste wedstrijd pas op 6 januari. Schiedam/Vlaardln- gen Afdelingsclub WK is de tweede ver eniging die de bal van de maand (een actie van deze Krant in sa menwerking met Sport- huis Passage) krijgt toebedeeld. Nadat de eerste bal bij TSB te recht was gekomen, viel nu die eer te beurt aan WK, dat opviel door de grote mon sterscores, waarmee bijna iedere tegenstan der werd geconfron teerd. De uitreiking van de bal, die voor de maand november geldt, werd voor reke ning genomen van Wil ton-handbalster Bea Teeuw. 0 Op voorstel van voorzitter Herman Posthoorn „moeten" op de kaartjes voor de leden van de Schiedamse Sportraad ook de voornamen worden in gevuld. Niemand had er op de eerste bijeenkomst bezwaar te gen. Opvallend was het grote aantal toehoorders, in de regio is dat wel eens anders gesteld met de belangstelling voor het werk van de Sportraad. 0 De werkgroep van CKC Maassluis, die de viering van het halve eeuw voorbereidt, heeft in concept elke maand een festi viteit in petto. Op de nieuw jaarsreceptie in januari krijgt men een inzicht van het defini tieve jubileumprogramma- Een datum is sxact al ingevuld, de receptie op 11 juli. 0 Bij De Holland!aan wordt weer met volle overgave gekla verjast. Volgende week vrij dagavond om fraaie kerstprij- zen, vanaf 2CU0 uur. Er moet per koppel worden ingeschre ven aan de bar of bij Jo Huis- kens. 0 Ondanks het slechte weer van de laatste dagen, liet (te echte sportliefhebber de auto-cross- club van Schiedam niet in de kou staan. Onder redelijke be langstelling weiden de wedstrij- den in de 's-Gravenlandsepol- der afgewerkt In de categorie luchtgekoelde wagens kwam als eerste over de streep Bouman, gevolgd door De Geer en Van der Polder. Bij de met water gekoelde wagens: 2 Lugters en 2 Bakker uit Schiedam zelf. Zondag 24 december wordt ge reden om de grote jaarprijs in de verschillende klassen. 0 In de eerste en tweede divisie van de tafelvoetbalcompetitie werden door Rijnmond weer de nodige wedstrijden gespeeld. De resultaten; eerste divisie: Smit-Ossewaarde 2-1, Nienw- straten-Stoop sr, 2-5, Van der Broek-Stoop sr. 14. Stoop sr. werd daardoor koploper van deze divisie. Tweede divisie: Gerrets-Van Os 0-6, Meijer- Ling 4-1, Bosscher-Bastiaanse 7-1. Bosscher en Van Os bleven daardoor ongeslagen. 0 Bij Demos, dat op nieuw jaarsdag rijn traditionele recep tie houdt vanaf 16.30 uur, speelt het eerste elftal tegen het zesde team. Aanvang 14.30 uur. 0 Het kersttoernooi van de damvereniging Maeslantsluys wordt komende maandagavond niet gehouden in het ontmoe tingscentrum, maar in het club lokaal van de Maassluise club, het gebouw van de wijkvereni- ging Dijkpolder aan de Rozen- laan. Aanvang 19.45 uur. Aan het schoolvoetbaltoer nooi voor leerlingen van het lager onderwijs in Vlaardingen doen 39 teams mee, verdeeld over acht poules. De wedstrij den, die in de Westwijkhal op 2 en 3 januari gehouden wor den, nemen elk een kwartier in beslag. Op 2 januari beginnen de wedstrijden om 9 uur, even als een dag later. In verband met de grote belangstelling kon geen toernooi voor meisjes wor den georganiseerd. 0 De Hollandlaan is er van overtuigd dat indien iedereen op zaterdag meewerkt aan het nieuwe clubgebouw in de Holy- Noord, het gebouw op 24 maart kan worden geopend. Maar dan moet er nu nog wel 300vierkan te meter tegels worden geplakt, de warm- en koudwaterleiding worden aangelegd en ga zo maar door- Schiedam De tennisvereniging Los Bigotes heeft voor het komende tennisseizoen een nieuw bestuur. Voorzitter Koos van Eijk en penningmeester Hans Zetteler traden af en voor hen in de plaats werden gekozen Harry Verstraten -o Gerrit Smit, die de kas gaat beheren. Secretaresse Anjz lak zet haar werkzaamheden voort Als voorzitter van de terhro -»che commis sie fungeert Fred Efman. De vereniging bekijkt la het komende jaar de mogelijkheden tot verbetering van haar complex, waarbij een uitbreiding van de kantine en de k?-'dkameis overwogen wordt Vlaardingen VZC is één van de twaalf clubs die zon dag 17 december mee doen (mn de nationale clubkam- pioenschappen In Doetin- chem. Het gaat precies om 45 zwemmers en zwemsters onder de 14 jaar, een geheel nieuwe lichting dus. Gezien de onervarenheid van de jeugd ligt het niet in de lijn der verwachtingen, dat bij deze wedstrijden aanslui ting met de landelijke top zal worden gevonden. De Vlaardingse ploeg reist in clusief supporters met twee bussen naar de Achterhoek. Schiedam Schiedam heeft volgend jaar op Pinksterzon dag en -maandagde organisatie van een Internationale jeugd- sportuitwisseling. Vooraf zal het gemeentebestuur zijn goed keuring moeten geven aan de kosten voor dit evenement, die een kleine 34 mille bedragen. De Sportraad had in de begro ting voor volgend jaar al een bedrag opgenomen van 25 mille, maar bij een besluit van B en W werd dit met 15 mille vermin derd. Om die reden is er thans een aanvullend krediet nodig van 23.751 gulden. Aan de uitwisseling zullen in totaal 240 jongeren meedoen in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar. Zij komen uit Esslingen (Duitsland), Vienne (Frankrijk), Udine (Italic), Neath (Engeland) en Schiedam. De takken van sport die beoefend zullen wor den zijn: basketbal, handbal, voetbal, volleybal en atletiek. Schiedam De Schiedamse seheMfereehterwrentenw SSV begint vanavond weer met zijn jaarlijkse spelregeltest voor junioren. In de Martinitkantine worden er «fa" van elke Schiedamse voetbalvereniging (behalve DHS cn PPSC) drie A-junioren op de proef gesteld wat spelregels betreft Op 11 en 25 januari, eveneens vanaf half acht in de kantine van Martini t, worden dan de drie B- en C-spelers verwacht. De D-voetballerij es komen op 8 februari vanaf zeven uur in de kantine van HDVS aan bod. Tevens zal die avond de winnende dub (de resultaten van A, B, C en D bijelkaar opgeteld) gehuldigd worden en de2e vereniging mag dan ook gaan deelnemen aan de districtsfinale bij de SV Rijnmond. Na deze districtsfinale volgt d«n uiteraard de landelijke spelregelfinale.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4