Een invalide moet maar buiten blij ven r> m II f W Sleepvaart Hobby Club in Hoek van Holland Al ruim 4500 Schiedammers zoeken 'n huis Salsa- Mn de rolstoel door Schiedam en Viaardingen Bouw speelplaats wil meer kinderen zien Gouden onderscheiding voor brandweerman Verhulst Viaardingen groeide Ren je rot bij ojc Wijkbijeen - komst Westwijk Praatgroep zoekt uitbreiding OPENING TRIBUNE ZWALUWEN ZWALUWEN SPIJKEN1SSE VRIJDAG 15 DECEMBER 197S SC/VD/WW3 Schiedam/Vlaardingen Het in Schie dam gevestigde taxibedrijf Eurotax heeft al ongeveer drie maanden een busje rondrijden voor het vervoer van invali den. Deze oranje gekleurde in validentaxi beeft speciale aanpassingen voor het vastzetten van de invalidenwagens en ■voor het in- en uitrijden van de stoelen. Nu, na drie maanden, lijkt het initiatief van Eurotax op een succes uit te draaien. De chauffeur van de ïnvalidentaxi heeft al bijna een volledige dagtaak met zijn bus. De klanten komen nog voornamelijk uit bejaardentehuizen in Schiedam en Viaardingen, maar in de toekomst is een bredere klantenkring niet onwaarschijn lijk. Het initiatief van Eurotax is een oplos sing voor veel invaliden, die kampen met vervoersproblemen. Voorheen bestond voor invaliden ook wel een mogelijkheid om gebruik te maken van taxi's maar dat ging met de nodige moeilijkheden gepaard. Vooral het in- en uitstappen was daarbij een ingewikkelde en ver moeiende zaak. Met de nieuwe bus is dat in- en uitstapp rob leem voorgoed de wereld uit. Invaliden kunnen gewoon in hun stoel blijven zitten en worden door de chauffeur van de taxi, dankzij een speciale aanpassing, netjes In- en uitgere den. De prijzen die voor ritten met de ïnvali dentaxi worden berekend liggen wel iets hoger dan de prijzen voor een normale taxi. Een rit binnen Schiedam en een rit binnen Viaardingen kost, ongeacht de afstand, 25 gulden. Het traject Schie dam-Viaardingen kost 35 piek. Het ver der verwijderde Rotterdam kost vanuit Schiedam 35 gulden naar Rotterdam-cen trum en 45 gulden naar Rotterdam-zuid. Vanuit Viaardingen zijn die prijzen res pectievelijk 45 en 55 gulden. De bedragen liggen hoger vanwege de hogere kostprijs van de bus, en vanwege de extra service die wordt gegeven door de chauffeur. Onze verslaggever Richard Stomp maak te enkele ritten met de ïnvalidentaxi en nam daarbij plaats in een, geleerde, rolstoel. Zijn ervaringen met de ïnvali dentaxi en met de toegankelijkheid van gebouwen in Schiedam en Viaardingen kunt op deze pagina lezen. Daar sta je dan. Het rijden in de invalidentaxi is zeer comfortabel. Nadat de rolstoel door de chauffeur over twee speciale „planken" de wagen is binnengereden wordt hij aan de vloer verankerd. Dat werkje neemt zo'n twee minuten in beslag, waarna de veiligheidsriem vast kan en de reis kan beginnen. Het enige verschil tussen een „gewone" zitplaats in de bus en de rolstoel is de extra vering die je als rolstoelpassagier ondergaat. De eerste bestemming »s in de stadsgehoorzaal in Viaardin gen. Dankzij de invalidentaxi is het culturele hart van Viaardin gen nu uitstekend bereikbaar geworden. Veel ruimte voor parkeren en uitladen is cr niet, maar de taxichauffeur weet, getraind door een ervaring van driemaanden op de invalidenta xi en een veel langere lijd op gewone taxi's, de wagen recht voor de deur neer te zetten De knipper installatie van de auto maakt het achterop komende verkeer attent op het obstakel, zodat \'oor een botsing met hoeft te worden gevreesd. Het uitladen gebeurt aan de achter kant van de bus. Nadat de deuren zijn opengeklapt legt de chauffeur twee plankachtige leggers schuin aflopend naar buiten. De rolstoel wordt losge maakt en netjes naar buiten de straat op gereden. Na zonder veel moeite het trottoir te heb ben genomen strand je voor de treden van de entreetrap van de stadsgehoorzaal. Nergens is een speciale oprit voor invali den te bekennen: binnenkomen is dan ook met mogelijk. Het avondje ballet dat je wilde gaan zien kun je dan ook wel verge ten. Het politiebureau aan de Delfse- veerweg in Viaardingen is een plek waarvan je ais burger toch mag verwachten dat je binnen kunt komen als je problemen hebt. of gewoon als je voor de gevonden voorwerpen komt. In validen kunnen dat binnenko men we] vergeten Een immense trap rijst voor je op als de taxichauffeur je naar de ingang wil rijden. „Melden bij de recep tie" staat er bovenaan de trap op een bordje. Hoe je bij die receptie moet komen is met vermeld. Rondrijdend door Viaardingen valt op dat de belangrijke ge bouwen bijna allemaal op trot toir-hoogte zijn gelegen. Geen trappen, geen onoverkomelijke drempels. Een prettig gezicht vanuit de invalidentaxi. Schiedam levert wat dat betreft moei- problemen op Neem al leen al hei oude stadhuis, waar elke rechtgeaarde Schiedam mer, als hij gaat trouwen, toch hel ja-woord uit wil spreken. Bruid, bruidegom en aile gasten moeten eerst een schitterende tweedelige trap bestijgen alvo rens ze de ingang van het stad huisje bereiken. Als invalide Schiedammer weet je als geno- digde met behulp van de invali dentaxi toch het stadhuis te bereiken en dan blijkt dat je do vijfentwintig piek voor een stads rit toch voor niets hebt betaald. De prachtige trap is een onneembare hindernis gewor den. En het blijft in de jeneverstad met bij het staduis. Wanneer je een bezoek wilt brengen aan het museum met de landelijke naam, dan zul je je toch echt tol een verdieping moeten be perken. De bouwers van de trappen hielden geen rekening mei tolsteden. Het passage theater heeft trappen waarmee de zaal moet worden betreden. Zoldertheater in de Teerstoo- f. de naam zegt het al. De lijst is nagenoeg onbeperkt uit te breiden. Hoewel er geluk kig steeds meer rekening wordt gehouden met invaliden bij het neerzetten van gebouwen blijkt een groot deel van de openbare gelegenheden toch nog steeds ontoegankelijk, en vanuit die stoel is dat een bijzonder frus trerende ervaring. Iedere burger, kan als hij zich bedreigd voelt op het politiebureau verhaal halen. Het politiebureau aan de Delfiseveerweg in Viaardingen kom je als invalide burger niet binnen. Een avondje ballet wordt je onmogelijk gemaakt door de trap voor de Stadsgehoorzaal. Hoek van Hol land De Sleep- vaart Hobby Club organiseert op zaterdag 30 december een bijeenkomst in het wijkge- bouw De Hoekstee in Hoek van Holland. Behalve een ruilbeurs is er ook een mari tieme shop. De zaal gaat om tien uur open en het geheel duurt tot vijf uur 's middags. Rond twee uur zal er een film worden vertoond van Smit Internationale en uiteraard zal in die film de sleepdienst centraal staan. De Internationale Sleepvaart Hobby Club stelt zich ten doel om informatie uit te wisselen over alles wat met de sleep vaart te maken heeft. Een boeiend onderwerp natuurlijk, omdat Nederland vergroeid is met alles wat te maken heeft met slepen en bergen. Het contactorgaan is het magazine „Lekko", een regelmatig ver schijnend blad, boordevol fo to's en informatie, uitgevoerd in fraai kunstdruk. Lekko brengt verhalen over sleepboten uit heden en verle den, \'an Amsterdam tot Sin gapore. Omdat de Sleepvaart Hobby Club een internationale vereniging is, wordt een deel van het blad m het Engels geschreven. Tijdens de bijeenkomst zal ge probeerd worden een beeld te geven van het doel van de vereniging. Uiteraard zijn ook belangstellenden van harte welkom. Inlichtingen kunnen verkregen worden bij de Inter nationale Sleepvaart Hobby Club, Postbus 400, IJ muiden, of bij de heer P. J, D. van der Val, Groenendaal 13 b, Rotterdam. Viaardingen Hei gaat niet best met de bouw speelplaats aan de Ani- sterdanilaan, naast de kinderboerderij in Holy. Wij zien bijna geen kinde ren meer", zo luidt de noodkreet van de leiding en dat terwijl wsj toch het gehele jaar door iedere woensdagmiddag van 2 tol half vijf en zaterdags van 10 tot 16 uur ter beschik king van de jeugd staan". Kortom, kinderen die zin hebben m knutselen zijn van harte welkom. Mocht de Indruk bestaan dat alle activiteiten buiten plaats vinden dan berust dit op een misverstand. Alleen wanneer de weersomstan digheden het toelaten vin den dc activiteiten buiten plaats, maar anders m de oude treinwagon. Wel is de bouwspeelplaats van 20 december tot 9 januari ge sloten. De bouwplaats aan de Amsterdamlaan: kinderen zijn hartelijk welkom. g'Cg-' f V' Schiedam .Met ingang van deze maand telde Schiedam 4531 woningzoekenden. Dat is 145 meer dan een maand daarvoor en 226 meer dan op l oktober het geval was. Hoewel het aantal Schiedam mers almaar afneemt, blijft de lijst woningzoekenden op het bureau huisvesting steeds gro ter worden. Toch worden de huizen, die overblijven, met ge sloopt. Van dc 4531 woningzoekenden zijn er volgens de statistieken van het bureau huisvesting m katoorgebouw 's-Graveland bij na 2000 voldoende gehuisvest, maar daartegenover staan vol gens een ambtenaar zo'n 600 ten hemelschreiende gevallen. Dat zijn mensen, die een urgentie- verklaring hebben, vaak als ge volg van een GGD-rapport On der hen bevinden zich 230 be- l aarden. Uit de cijters blijkt, dat per 1 december 556 teokomstige bruidjes op een huis wachten en dat 216 gehuwde paren nog geen eigen woonruimte hebben maar ergens inwonen. Er zijn 504 woningzoekende alleen staanden van ouder dan acht- tien jaar Viaardingen Hoofdbrand- mecster le klas en waarnemend commandant van de Vlaar- dingse brandweer C. W. Ver hulst heeft uit handen van bur gemeester W. A. Kieboom de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud ontvangen. De Koninklijke onderscheiding is de beer Verhulst uitgereikt op een brandweercorpsavond, waar hij wegens hel bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afsche-id heeft genomen. Eerder werden de volgende on- derscheidmgen aan de heer Ver huist toegekend: 1954 - Hel bronzen kruis van de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten/Ko ninklijke Nederlandse Brand weervereniging; 1967 - Het zilveren kruis van bovengenoemde organisaties gens 25 jaar dienst; Jvod - VrijvvilligersmedaiHe we gens 25 jaar dienst; 1972 - Jaarteken bij zilveren kruis en vnjwilligersmedaille wegens 30 jaar dienst. Viaardingen Blijkens de voorlopige cijfers van de bevol- kingsstaustick vermeerderde de Vluardmgse bevolking in de maand november met 81 perso nen tot 7,9.321. Er vestigden zich 69 gezinnen en in totaal 308 personen, er vertrokken 51 gezinnen en in totaal 273 personen. Het aantal geboorten bedroeg 79. hel aantal overledenen 33 Er werden 46 huwelijken vol trokken en 9 cchtscheidings- vonnissen ingeschreven. Viaardingen Het spelpro- gramma Ren je rot, geleid door Martin Brozius, wordt morgen m Viaardingen gehouden. Van af 14.00 uur is het kinderspekta kel in de Lijnbaanhallen, hier naartoe gehaald door de stich ting OJC. Vanaf 13.30 uur kan dc jeugd naar binnen. De toe gangskaarten kosten vier gul den per stuk. Afgezien van Mar tin Brozius is ook het clownsduo Apple en Flappie van de partij. Viaardingen Burgemeester en wethouders van Viaardin gen nodigen de bewoners van de Westwijk uit voor een wijk bijeenkomst die op dinsdag 9 januari 1979 in het wijkcen trum West, Floris de Vijfdelaan 2, zal worden gehouden. De bijeenkomst begint om 8 uur 's avonds. Tijdens de vergadering zullen leden van het college van burge meester en wethouders ingaan op door bewoners gestelde vra gen. Iedereen heeft de gelegenheid om agendapunten voor deze avond naar voren te brengen. Daarvoor dient men tijdig con tact op le nemen met het wijk centrum; dit kan ook schrifte lijk. Uiterlijk twee weken voor de bijeenkomst moeten de te bespreken onderwerpen bij de gemeente zijn ingediend. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot het wijkcentrum, tel. 348993. Viaardingen De Vrouwen praatgroep van het Ontmoe tingscentrum kan best groter, zo vinden de organisatrices. Daarom is men momenteel op zoek naar nog wat dames, die er iets voor voelen om mee te discussieren. De groep behandelt op regelma tige tijdstippen allerlei actuele onderwerpen, die de vrouwen zelf kiezen. Eenmaal per veer tien dagen komt men op vrijda gochtend van half tien tot half twaalf bij elkaar in het Ontmoe tingscentrum. Voor kinderop pas kan bij voldoende belang stelling gezorgd worden. Ineke Caranza, tel. 354246, weet er alles van. Ook kan men het Ontmoetingscentrum zelf bellen via 348993. Men kan ook gewoon op de eerstvolgende bijeen komst langskomen om de sfeer eens te proeven. Die ochtend vindt plaats op 15 dec ember. ADVERTENTIE Officiële ingebruikneming van de tribune voorafgaande aan de wedstrijd om 14.00 uur. Competitiewedstrijd 1e klasse KNVB a.s. zaterdag 16 december. Aanvang 14.30 uur. aan de Zwaluwenlaan. Toegangsprijs 2.-. jongens en 65-plussers f 1 Wedstrijd-informatie: tel. 741303.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3