Pop en film in Toverbal Krullen van jezelf in het Zoldertheater Meneer Masure Vier vrouwen in Stadsgehoorzaal m Mini-musical van Vader Trots 99 99 Kerst uitvoering van Jo Mulder's koren Henk Valstar: 'n strakke wereld met kleur en toekomst VRIJDAG 15 DECEMBER 1978 p£y Kamermuziek in Stedelijk Museum En verder. ,Mara, Fem, Has en Pink' In Gemeentemuseum Maassluis: I j« 1*4 ts -. 4. SC/VD/WW 4 Een pagina vol informatie over toneel, muziek, theater en andere culturele activiteiten in het Nieuwe Waterwegge bied. Bijdragen voer deze pagina dienen uiterlijk dinsdagoch tend binnen te zijn. Wie bellen wil: (010)- 34.32.23. De bezoekers van het Maassluise jongerencen trum De Toverbal krijgen komend weekend weer een aantrekkelijk pro gramma voorgeschoteld. Vrijdagavond 15 decem ber start om 21.30 uur het optreden van de groep Dr. Feelgood, terwijl zater dag een hal!' uurtje eerder de film Lucky Luciano begint te draaien. Dr. Feelgood is een ty pisch Engelse formatie, die in 1971 in Canvey Is land. bij de monding van de Thames, werd opge richt. De groep boekte al heel wat suksessen en maakte uitstekende En gelse, Europese en Ameri kaanse tournees. Inmid dels zijn er vijf langspeel platen van de groep ver schenen; de laatste. „Pri vate Practice", is sinds zeer kort te koop. De groep, die bestaat uit vier heren, speelt morgen avond vanaf half tien in De Toverbal. De film Lucky Luciano, die zaterdagavond vanaf negen uur wordt gedraaid in het Maassluise jonge rencentrum. is zeker geen traditionele gangsterfilm. Er wordt nauwelijks in geschoten dus wie daarop zit te wachten zal wellicht wat te weinig „actie" krij gen. Regisseur Francesco Rosi heeft in de eerste plaats een beeld willen schetsen van de machts structuur bij de Mafia. De Mafia-leider Luciano, waarvan eigenlijk nooit zoveel bekend is gewor den, is bij uitstek geschikt voor een dergelijk portret. De knaap wordt gevolgd door een ijverige politie functionaris. maar die kan weinig vat op hem krijgen. André van den Heuvel, Kitty Jansen en Piet Römer (en die laatste nu 's niet als Zwarte Piet...) spelen de rollen in het komische blijspel Meneer Masure, dat vrijdag 22 december te zien is in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Het stuk gaat over een echtpaar, dat een heerlijk weekend voor de boeg heeft in het buitenhuisje. Hij komt wat later, omdat hij nog wat zaken te regelen had in Parijs. Als hij thuiskomt, treft hij zijn vrouw met een vreemde vent in bed aan, En daar wtl hij toch wel iets meer van weten. Meneer Masure staat garant voor een avondje onbezorgd toneelplezier. De voor stelling begmt om 20.15 uur. Toegangsprij zen varieren van 17,50 tot 12,50. CJP en Pas 65 krijgen korting. De kaarten kan men dagelijks tussen 10 en 13 en 19 en 21 uur aan de kassa kopen. De gezamenlijke koren van Jo Mulder (en die mogen best eens afzonderlijk genoemd worden: Kinderkoor „Ons Clubje", Vlaar- dings Meisjeskoor, Meisjes-ensemble „£s- peranza'% Dameskoor „Viva Melodia" en Gemengd Jongerenkoor „Mareato") geven volgende week woensdag, 20 december, een speciale kerstuitvoering in de Vlaar dingse Stadsgehoorzaal. Op het programma staan een kinder-kerst- spel en een declamatorium, op tekst en muziek van Jo Mulder zelf. In de eerste twee delen van het programma worden ..de kinderen van Nazareth" en „De kinde- i en van deze tijd" voor het voetlicht gezet, zodat wellicht een aardige vergelijking mogelijk is. Na het intermezzo, waaraan ook de Bazuingroep van CJV „Liefde en Vrede" zal meewerken, zingen de koren enkele bekende kerstliederen. De uitvoering in de Stadsgehoorzaal begmt om 20 uur. Cabaret, revue, musical: ai die ingrediënten zitten in het pro gramma „Krullen van jezelf' van Vader Trots oftewel van Sytha Bolt en Tetske van össe- waarde. Een „mini-musical", zo noemen ze het gebeuren zelf. En dat programma draait vrij dag en zaterdag in het Schie- damsc Zoldertheater In de Teerstoof. „Krullen van jezelf is een pro gramma, waann de beide da mes zich nergens voor generen. De mini-musical kenmerkt zich door zelfrelativering, met name waar het gaat om de uiterlijke verschijning van de mens. Een voorstelling ook, die een kijkje wil geven in de wereld van glitter en schijn: het theater. Het geheel speelt zich af in de kleed kamer van een theater, waar twee keer per avond een twee derangs revue wordt opge voerd. Gedurende de tijd tussen de twee voorstellingen trekken Sytha en Tetske zich terug in de kleedkamer en maken plan nen over hoe ze nou het beste verder kunnen in „het vak". Ze doen een screentest voor de televisie, houden regelmatig .contact met belangrijke perso nen als regisseurs, producers en dat soort lui, maar boeken niet al te veel resultaat. Dansavond Tussen de bedrijven door blik ken de meisjes ook terug naar de allereerste beginselen in de showbizz. De Eerste Dansavond en Het Grote Schoolfeest vor men, zo blijkt tijdens de voor stelling, het - toen nog voorzich tige - startpunt. Het programma van „Vader Trots" bestaat uit zo'n dertig bedjes en sketches, voor een flink deel zelf geschre ven en voor een ander deel in de vorm van bewerkingen en vertalingen van buitenlands materiaal. „Krullen van jezelf" biedt ruim schoots voldoende amusement voor een bijzonder plezierig avondje-uit Het sfeertje van De Teerstoof doet de rest. De voor stellingen beginnen vrijdag en zaterdag om 19 uur. Kaarten kosten een tientje en zijn tot en met vrijdag 17 uur te koop bij de WV in Schiedam. Daarna kan men bij de kassa's van het theater terecht. Op 17 december gaan de poor ten van het Schiedamse Zolder theater overigens op slot voor het „kerstreces". Op 12 januari volgend jaar gaat men weer van start. Het eerste optreden in het nieuwe jaar Is op die dag een concert van Misty and the Sunday Evening Orchestra. Sytha Bolt en Tetske van Ossewaarde: „Krullen van jezelf". !n de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam geeft het kamermuziekgezelschap Inlertexta onder leiding van Riet van Dungen zater dag 16 december een con cert. Op het programma staan werken van Johann Sebastian Bach. Antonio Vivaldi en Gabneli Het concert begmt om 20.15 uur Leden van de Vereni ging Vrienden van het Ste delijk Museum, die het con cert heeft georgamserd, be talen ƒ3,- entree, evenals houders van een jongeren- of 65-pluspas AUe anderen zijn/ 2,-duurder uit. 99 De organist Jan van Westenbrugge geeft zaterdag 16 december in de Nederlands Hervormde kerk in Maasland een kerstcon cert. Op het programma staan werken van d'Aquin, Vieme, Handel en Jan Zwart (enke le delen uit de bekende kerstsuites). Het publiek zal bij hot gebeuren worden betrokken door een samenzang van bekende advents-en kerstliederen. Het gebeuren begint om kwart over acht 's avonds. De toegang is vrij. In het Schiedamse Zoldertheaier In de Teerstoof wordt za terdagmiddag 16 de cember een voorstel ling gegeven door het poppentheater „De Hollandse Nieu we". Het wordt een uiterst amusant stuk, uitstekend ge schikt voor kinderen tot een jaar of twaalf. Vanaf 14,30 uur kan men in het theater terecht. De toegangsprijs be draagt 2,50 per persoon. De Stichting Open Jongeren Centrum houdt zaterdag 16 december weer een concert in de Vlaardingse Lijnbaanhallen. Vanaf 19 uur zal oen optreden plaatsvinden van enkele Vlaardingse popgroepen, die het voorpro gramma verzorgen, in afwachting van de start van het concert van een bekende formatie. Die groep is dit keer Flying Spiders, die het eerst live in deze omgeving optreden. Het gebeuren begmt om 17 uur, maar vanaf 16,45 kan men ai naar binnen. Om dat laatste te mogen dient men wel een kaartje van 2,- per stuk te kopen. Dat kan onder andere bij de VW-kantoren in Vlaardmgen en Maassluis. Wie meer wil weten: tel. 35.45.94. Het schitterende theater-orgel van het Schiedamse Passa- gethoater wordt zon dagochtend 17 de cember weer be speeld. Vanaf 10.30 uur zit de Engelse organist Terry Hep- worth achter de kla vieren. Niet-leden van de Nederlandse Orgel Federatie (en dat zijn er nog altijd veel te veel, zo vindt deze organisatie!) betalen 3,50 en tree. Leden, 65-plus- sers, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar mogen voor 2,- naar bin nen. In de Schiedamse discotheek Instuif staan Renee and the Alligators zondag 17 december centraal. Op die dag treedt de groep in de Schiedamse gelegenheid op. Een formatie, die sterk in de belangstelling stond toen de rock and roll nog populair was. Nog niet eens zo érg lang geleden, ook al lijkt dat wellicht zo. Het was in de periode juist vóór de opkomst van de Beatles, dat de groep voor het eerst furore maakte. Renee liet voor het eerst van zich spreken in 1958, toen hij de derde prijs behaalde tijdens de Nederlandse Elvis Pres ley verkiezingen Wie het gebeuren wil meemaken betaalt vier gulden entree. De Raad voor de Gemeenschap van Kerken en het Leger des Heils verzorgt traditiege trouw in Vlaardingen weer een volkskerst zang, die immer een week voor kerst wordt gehouden. Dit gebeuren staat dit jaar ge pland voor aanstaande zondag, 17 december, in de Grote kerk op de Markt. Aan de kerstzang zal worden meegewerkt door het Shell Mannenkoor onder leiding van Ria Bergmeijer. Verder is ook de Bazuin- groep van CJV „Liefde en Vrede" aanwezig, om de samenzang te begeleiden. Achter het orgel zit Aad Zoutendijk. Er zal door de heer Z M. Lawalata een korte meditatie worden gehouden. Het gebeuren begint om 19 uur. Vanaf 18 30 uur zijn de deuren van de kerk geopend. De toegang is gratis. Niet alleen in het Schiedamse Zoldertheater staan vrouwen deze week centraal, zoals elders op deze pagina melden, maar iets dergelijks gebeurt ook in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal. Daar wordt zaterdag 16 december het toneelspel „Mara, Fem, Has en Pink" opgevoerd: een van oorsprong Engels stuk, dat geheel handelt over hei vrouwenbestaan en geschreven (door Pam Gems) vanuit de ervaringwereld van de vrou wen zelf. Het toneelspel wil zeker geen feministisch pamflet rijn. Het gaat meer om een realistische kijk op het hoe het vrouwen vergaat m een paternalistisch systeem, De vier vrouwen hebben allen hun eigen besognes. Mara heeft haar carrière bewust opgege ven. omdat ze kinderen kreeg. Pink heeft het moeilijk, vanwe ge haar afkomst: ze wil niet naar het vrouwenbestaan dat vanuit die afkomst bezien „het beste" voor haar zou rijn. Has is de enige, die haar leefsituatie kan beheersen, maar ze moet dan wel het instrumentarium gebruiken, dat alleen vrouwen hebben, En bij Fem spelen per soonlijkheid en situatie door elkaar heen. De vier vrouwenrollen worden gespeeld door Willeke van Am- meirooy, Germauie Groemer (vooral bekend door haar aan deel in het vrijdagse radio-pro gramma van de VPRO), Jes Vnens en Judith Hees. De voorstelling begmt zaterdag om 20.15 uur. Toegangsprijzen varieren van 17.50 tot 12.50. CJP-ers en houders van Pas 65 krijgen korting, dagelijks tus sen 10 en 13 uur en 19 en 21 uur kan men aan de kassa's van de Stadsgehoorzaal terecht. door Jan Zwart Maassluis Tot en met 1 januari exposeert de Maassiuisse kunstschil der Henk Valstar in het Gemeente museum aan de Zuiddijk 16, Het is een collectie van kleine tot monu mentale kunstwerken, die een voor name indruk geven van de ontwikke ling, stijl en vakmanschap van de kunstenaar. Henk Valstar werd geboren te Rotter dam. Sedert zestien jaar woont en werkt hij in Maassluis. Zijn opleid mg genoot hij aan de Rotterdamse akade- mie voor beeldende kunsten, waar hij tekenen, schilderen en publiciteit (grafische vormgeving) als hoofdvak ken koos. Hoewel Valstar voor ver scheidene bedrijven en instellingen als grafisch ontwerper werkzaam is, vindt hij getuige zijn expositie gelukkig nog tijd voor eigen kunstzin nige uitingen. Zijn schilderijen zijn er een duidelijk bewijs van, dat Val star in een eigen visionaire wereld leeft, waarin hij tal van onderwerpen innig doorleeft en doordenkt. Opstan ding, doorbraak, doorgang narr le ven, onverwacht leven, levensbol en Pasen zeggen als titel van z'n schilde rijen meer dan alleen maar een aan duiding te willen zijn; ze geven de beschouwer een aanzet om het diep zinnige van Valstar's schilderkunst te doorgronden. Strakke lijnen, vier kanten en kubussen, cilinders en afgeronde bergtoppen m sterke en toch ook vaak tere tinten met scherpe schaduwwerking en fascinerend per spectivische vondsten zijn er onder meer de markante eigenschappen van. Valstar beheerst zijn metier in tens. Hij heeft een voorkeur voor het monumentale, het ritme in betonnen constructies, van traptreden en ko gels als waren het elementen van eindeloze woestijnen met strakke luchten en hoge zon. Zijn kleuren en kleurovergangen doen hem kennen als een gevoelig kunstenaar, voor wis zijn strakke wereld gelukkig ook het nieuwe leven belooft in blad en bloem, die zelfs in stenen massa's een doorbraak weten te forceren door hun tere, maar toch zo doordringende groeikracht- Woonerfje. Schilderij van Henk Valstar. Gemeentemuseum Maassluis: Zuiddijk 16. Dinsdag t/m zon dag 14—17 uur; donderdag avond 1921 uur; 2e kerstdag en nieuwjaarsdag 14—17 uur; gesloten op 24 december, le kerstdag en oudejaarsdag. Tot en met 1 januari. Schilderijen van Henk Valstar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5