Promotie- en degradatie regeling Voor DWS herstel nodig Vlaardingen kan koppositie versterken Deelnemers eerste klasse libre Volgend seizoen reserve-hoofdklasse Jan van der Torre wil exploitatie Zwaluwen opnieuw thuis UVG thuis Harga blijft in de problemen DHS zonder Hennie Sla VRIJDAG 15 DECEMBER 1978 SC/VD/WW7 Clubs ondersteunen plan voor tennisbal Schiedam/Vlaardingen Het plan om in het noord en van Schiedam, in het kader van decentralisatie van sportaccommodatie, een tennispark te realise ren dateert uit het begin van de jaren zeventig. De sportnota doelde toen op de aanleg van buitenba nen. „Het idee om daar ook een tennishai aan toe te voegen, is pas van de laatste twee jaar", zegt Jan van der Torre, die inmiddels bij de gemeente een aanvrage ingediend heeft en de verwezenlijking daarvan voor zijn rekening te nemen. Hij vervolgt: „Het gaat echter niet alleen om een tennishai. Ook de bouw van een viertal squash banen staat op het pro gramma. De populariteit van deze sport groeit de laatste tijd sterk, waarbij een voordeel is dat de vereiste techniek sneller eigen gemaakt kan worden." Tennishallen schieten momen ten als paddestoelen uit de grond. Be Quick Maassluis speelt al weer enige tijd 's win ters door met behulp van een blaashai. de tcnnismogelijkhe- den van de sporthal Margriet in Schiedam werden uitgebreid en dit jaar werd in Vlaardingen het tenniscentrum van Jan In tegenstelling tot de ideeën van Van der Torre is het tenniscentrum van Hoogendijk aangewezen op niet-verenigingstennissers. Op de foto de haf van Hogendijk waar particulie ren les krijgen. Hoogendijk geopend. Een ver zoek van VLTC om op het in aanleg zijnde complex op de Vlaardingse landijsbaan een blaashai te mogen plaatsen, werd door de gemeente op est hetische gronden afgewezen, terwijl toch ook het tenniscen trum van Hoogendijk in Holy zeker geen toonbeeld van land- schapsverfraaiïng is. Jan van der Torre ziet echter, ondanks deze bestaande tennis hallen: geen gevaar voor overca paciteit. „Het aantal mensen dat gaal tennissen neemt nog steeds toe, terwijl ook een verschui ving bestaat van zomersport naar Jaar-rond'-sport. Het dis trict Rotterdam van de KNLTB onderzoekt thans de mogelijk heden van het instellen van een wintercompetitie, waarvoor zij een inventarisatie van het aan tal binnenbanen daL de vereni gingen ter beschikking staat uit voert." Hij vervolgt: „Dat er op bepaalde tijden sommige hallen Vlaardingen/Schiedam - De afdeling Rotterdam van de KNVB gaat volgend seizoen bij de zaterdagclubs over tot het instellen van een reserve-hoofdklasse. De zes kampioenen, die na het spelen van promotie wedstrijden voor een plaats in de reserveklasse van de KNVB niet slagen, komen voor de nieuwe klasse in aanmerking. Om precies te zijn zit het sys teem als volgt in elkaar: de kampioen van de reserve eerste klassen spelen om vijf plaatsen in de reserve derde klasse van de KNVB. Er wordt gespeeld in vier poules van twee (één beslissingswedstrijd op neu traal terrein) en een poule van drie (halve competitie), die bij loting wordt vastgesteld. Aangezien het niet mogelijk is om met meer dan drie elftallen in de reserve klassen van de KNVB te spelen, kunnen clubs. VJaardingen De Vlaardingse eersteklas ser Zwaluwen kan, als de weersomstandighe den hel toelaten, mor gen opnieuw een thuis wedstrijd tegemoet zien. Na de eerdere thuissuccessen tegen WHC (5—2) en SDCP (3-1) ontvangen de Vlaardingers, die geen blessureproblemen heb ben, nu het in opmars zijnde Spijkenisse, dat op het ogenblik ver woed om de eerste plaatsen strijdt. In ver gelijking tot de eerste wedstrijd, aan het be gin van het seizoen in Spijkenisse (1—1, red.) is Zwaluwen duidelijk meer gewijzigd. Spijke nisse, dat overigens wel 14 punten uit 11 wed strijden heeft verza meld. De vermoedelijke opstelling: Nijgh, M. Keizerwaard, Kuiten, Van de Kooy, Nentjes, Buitelaar, Pijpers, Mer- relaar, D. Keizerwaard, Van de Bergh en Kegel. waarvan het vijfde elftal kam pioen wordt, niet aan de promo tie-competitie deelnemen, tenzij het vierde elftal naar de afde ling Rotterdam degradeert. In dien het vijfde elftal niet kan deelnemen, speelt het als twee de geëindigde elftal mee in de promotie-competitie. De zes kampioenen, die na het spelen van de promotie-compe titie niet promoveren, plaatsen zich in de nieuw te vormen reserve-hoofdklasse. De num mers twee, drie en vier van elke reserve eerste klasse plaatsen zich eveneens in die nieuwe hoofdklasse. Nieuw is volgend seizoen ook de reserve vierde klasse. De drie laatst geëindigde clubs van elke reserve derde klasse degraderen naar die vierde klasse KNVB spelen een hele competitie om het kampioen schap van Rotterdam. Indien één of meer elftallen van de vierde klasse KNVB naar de afdeling degraderen, spelen de nummers twee van deze eerste klassen een beslissingswed strijd op neutraal terrein voor een plaats in de vierde klasse KNVB. Indien geen elftal de gradeert uit de vierde klasse KNVB naar de afdeling Rotter dam, vindt geen versterkte pro motie plaats. In de tweede klasse promoveren de kampioenen, terwijl de num mers twee een beslissingswed strijd (op neutraal terrrein) spe len om een plaats in de eerste klasse. In de zondagsector promoveren de kampioenen van de eerste klassen naar de KNVB, terwijl de laatste degraderen naar de tweede klasse. De kampioenen en de nummers twee van de tweede klasse promoveren naar de eerste klasse, terwijl de nummers laatst degraderen naar de derde klasse. De kam pioenen en de nummers twee van de derde klasse A en B promoveren naar de tweede klasse. De nummers drie van de derde klasse A en B spelen een wedstrijd voor een plaats in de tweede klasse. De handbalformatie van WF heeft winstkansen tegen Saturnus Vlaardingen/Schiedam Sporthal Margriet vormt zon dag het decor voor alle Schie- damse hand bal teams, uitgezon derd de dames van DWS die een uitwedstrijd in Gouda voor dc boeg hebben. De eerste be langrijke wedstrijd is de da meswedstrijd HVK-ADO. Bei de teams doen volop mee in de strijd om de topplaatsen die tussen zes teams verbeten wordt uitgevochten. De heren van DWS krijgen in de eigen bal de gelegenheid zich te her stellen van de tegenvallende resultaten van de afgelopen we ken. De Schiedammers hebben drie nederlagen op rij moeten slikken en winst in de wed strijd tegen het Utrechtse HMS, dat op de derde plaats staat, zal daarom noodzakelijk zijn. De dames van DWS gaan, zoals gezegd, naar Gouda, waar Vires 2 de tegenstander is. De Schie- damse ploeg moet uit deze wed strijd normaal gesproken twee winstpunten halen, maar Vires 2 mag in geen geval onderschat worden. Voor de beide UVG- teams rijn er winstkansen in hun thuiswedstrijden. De da mes ontvangen het Rotterdamse Snelwiek, dat dit seizoen zeer verdienstelijk in de derde divi sie debuteert, terwijl de heren Atomium op bezoek krijgen. De Rotterdamse opponent neemt op de ranglijsteen lagere plaats in dan UVG, waarmee echter niet gezegd is, dat de winstkan sen duidelijk voor UVG zijn, aangezien ook afgelopen zon dag UVG met veel moeite een puntje heeft behaald uit de con frontatie met de lager geplaat ste club, Kwieksport. De Unitasheren, die afgelopen zondag hun eerste thuisneder laag leden, ontmoeten in Den Haag het sterke SOS. De Haag se ploeg is weliswaar niet meer zo sterk, maar waarschijnlijk toch voor Unitas een te zware opgave. De dames hebben het op papier eenvoudiger tegen DWS 3. De Hdllandiaandames zullen het tegen Westlandia erg moeilijk krijgen om het opmer kelijke herstel door te zetten. Westlandia is één van de toon aangevende ploegen in deze di visies. Voor de beide Wilton teams staan wedstrijden tegen gelijkwaardige tegenstanders op hel programma. Tegen de Spartaandames en de Satumus- heren hebben de Wittonteams alle kansen. De heren van WIK komen in Alblasserdam in het veld tegen het onbekende Spirit. onbezet zijn, bijvoorbeeld van acht tot negen 's ochtends en tussen de middag is onvermijde lijk. maar dat vind je ook terug bij het buitengebeuren". Ondersleuning De aanvrage van Van der Torre is ondersteund door brieven van de op Spieringshoek, waar hij eigenaar van is, spelende tennisverenigingen KSW' en Spieringshoek. Het voordeel voor deze verenigingen van een tennishai in hel noorden van Schiedam, in de wijk Woud- hoek is de betere mogelijk heid van deelname aan een eventuele wintercompetitie. „Deze clubs hebben een voor- rangspositic bij het huren van banen", verklaart Jan van der Torre. „Ik wil de hal zodanig exploiteren, dat zowel vereni gingen als nielgebnnden tennis sers aan hun trekken komen." Bij dc tennishallen in Holy valt de nadruk op de niet-vereni- gingstennissers. Jan van der Torre is er echter huiverig voor, zijn ideeën af te wegen tegen de opzet zoals Hoogendijk die gerealiseerd heeft. „Ik wil me niet spiegelen ten opzichte van dat complex en me er zeker niet tegen afzetten. Ook al is mijn visie op de tennissport anders, dan wil dat niet zeggen dat ik Hoogendijks opzet niet positief waardeer." Plannen Jan van der Torrc heeft nog geen uitgewerkte plannen over de bouw. „We moeten eerst afwachten aan wie de gemeente bouw en exploitatie toewijst. Ik vind het wel een normale zaak als ik één van de kansheb bers ben. Ik ben in ieder geval Schiedams ingezetene en heb zeker verstand van zaken, door mijn jarenlange exploitatie van Spieringshoek zodat ik geen avonturier op tennisgebied ge noemd mag worden." De ge dachten van Van der Torre gaan uit naar acht buitenba nen, vier squashbancn en vier overdekte bvanen. „Voor de buitenbanen gaat mijn voor keur voorlopig uit naar gravel. Dat vraagt wel het meeste on derhoud, maar het is nog steeds de beste tennislaag. In de huidi ge kunststoffen zit nog weinig vering. Wat er echter op het moment van realisatie van het complex, en dat zal nog wel één tot twee jaar vergen, op de markt is aan kunststoffen speelt natuurlijk ook mee." „Voor de binnenbanen ben ik gecharmeerd van tapijt op een rubber onderkant, die vervol gens op een soort asfalt onder- Jaag rust. Het balgedrag is ver gelijkbaar met gravelbanen, ter- wijt met het juiste schoeisel ook enige beweging voor de voet mogelijk is. Daamaast is er minder glinstering en wordt het geluid beter geabsorbeerd, Het is een oase voor oog en oor." Ten aanzien van de overkap ping zijn de wensen van de Schiedammer minder uitge sproken. „Een blaashai wordt hel zeker niet. Dan houden we grofweg ingedeeld twee moge lijkheden over: een hout- of een staalconstructie. Ik vind hout prettiger aandoen, maar ik wil niet zeggen dat het beter is. Zowel esthetische als economi sche beslissingen zullen een rol spelen bij de beslissing daar over." Centraal in het complex denkt Jan van der Torre aan oen paviljoen. „Ik gebruik met opzet de naam paviljoen. Hel moet een tussenvorm worden van een cantine en een restau rant. Het moet daarnaast een functie hebben voor zowel het buitengebeuren een terras □Is voor het binnengebeuren." Kosten Jan van der Torre wil nog niet over de kosten praten, die de aanleg van het complex met zich mee zal brengen. „Daar zijn de plannen nog te los voor en zijn er nog te veel onzekere factoren. Bijvoorbeeld hoe hoog de erfpacht zal zijn. Wat wel zeker is: er zal uitsluitend door gediplomeerde tennislera- ren les worden gegeven, liet komt nog te vaak voor dat dit niet het geval is", waarna hij over het „doorntje in rijn oog" vervolgt: „Een foutieve aanpak kan het plezier in tennis al in dc beginfase verknoeien. Daar om raad ik de mensen altijd aan naar de licentie van de tennisïeraar te vragen. Daar is de gezondheid van de tennis sport mee gediend." Vlaardingen bezig aan een geweldig micro-seizoen Vlaardingen Voor het komende weekeinde staan er slechts twee wedstrijden op het programma. Alle afdelingclubs en het Maaslandse ODO hebben vrijaf. Vlaardingen en Harga komen we! in actie, 2ïj het buiten de regio en pas op de zondagavond. Beide teams spelen in de sporthal aan de Gaslann in Deo Haag, Om 18.15 uur begint Harga met de wedstrijd tegen Kwiek. Zoals alle voorgaande duels zal Harga het opnieuw zeer zwaar te verduren krijgen. Het team lijkt voorlopig nog niet uit de problemen en het is voor coach Freek Veer en rijn team haast om moedeloos van te wor den. Maar misschien heeft Har ga deze keer wel de juiste instel ling en is het bereid tot de bodem van rijn kunnen te gaan. Gezien de routine in de Schie- damse formatie moet winst toch tot de mogelijkheden behoren. Na het Schiedamsc optreden is het de beurt aan Vlaardingen, dat tot nu toe slechts één verlies- punt incasseerde en daardoor aan de kop op de ranglijst staat. In het duel tegen Olympiaan heeft Vlaardingen zeker moge lijkheden om de koppositie te verstevigen. Olympiaan behoort tot de teams, die normaliter door Vlaardingen aan de zege kar gebonden dienen te worden. Maar het is vaak oppassen om dat men te roekeloos en te ongeconcentreerd te werk gaat. Een gemotiveerd en geconcen treerd Vlaardingen moet kun nen zegevieren. Dinsdagavond komt in de Ener giehal ODO uit Maasland in actie tegen Ons Huis. De Rotter dammers hebben een grote te rugval en daardoor moeilijkhe den rich op dit niveau te hand haven. ODO acclimatiseert snel op districtsniveau, al moest het tegen Eureka een duidelijke ne derlaag incasseren. Hopelijk laat het geen gevolgen na. Schiedam Bij DHS, dat zondag tegen Elinkwijk speelt, ontbreekt laatste man Hennie Sla. De Schiedammer is de laat ste weken niet op de trai ning verschenen. „Aan gezien hij geen reden heeft opgegeven", aldus trainer Rob Jacobs, „blijft er voor mij niets anders over om Pim Vis ser ditmaal als laatste man op te stellen". DHS-trainer Rob Jacobs, die uiteraard nog geen beroep op Gerard Pluym, Karei Doesburg en Ro nald Dijkstra (schorsing) kan doen, heeft trouwens nog een tweede tactische verrassing in petto. Piet Roozen zal voor het eerst dit sekoen op het midden veld spelen, om de snelle Utrechtse aanvallen te ontregelen. De opstelling van DHS Sparta, Holster, Visser, Kerkhof, Lemen, N. Roozen, Van Gogh, P. Roozen, Schop, Van Kra lingen en Koorengevel. Vlaardingen/Schiedam In verband met de geringe deelna me (10) aan de wedstrijden om het biljartkampioenschap eer ste klasse libre, worden er geen voorwedstrijden gehouden. De technische commissie van het biljartdistrict kwam tot die conclusie op grond van een aantal aanwijsbare feiten. A: De kleine indeling van de poules bij voorwedstrijden. B: Door de lengte van de partij, 170 caramboles, kunnen slechts drie partijen per avond worden gespeeld. C: De wedstrijdlei ding heeft slechts de beschik king over lokaliteiten in VJaar dingen om voorwedst rijden te laten verspelen waar in deze periode ook al voorwedstrijden tweede klasse driebanden en het libre-toemooi om de Rijn mondbokaal verspeeld worden. De deelnemers: C. J. van Loon, Start' 75, M. van Kempen, Start '75. B. van Reeven, Start '75, G. E. J. Pronk. Start '75. J. E. van Sweeden, Start '75, L. Ver hoeven, Flardinga, M. Sys. Apollo '75, B.Heeze, 't Oosten, J. H. E. Goos, Sunlight en P. Warmerdam sr. DVK '73. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7