SVV geeft FC Groningen ruimte: 0-5 SOVB overtuigend naar overwmmng I Refoha haalt uit: 7-1 FC Vlaardingen geen geluk Juventusdames schieten slecht Een woedende Pim Visser: Niemand heeft gewerkt99 Vlaardingen zet zegereeks voort Sportagenda Offensief komt te Iaat Succes: weinig moeite Hans Lingen eervol derde VZC-jeugd kampioen A-junioren HBSS eerste MAANDAG 18 DECEMBER 1978 vd/sc/ww 3 Schiedam Pim Visser zei niets, sloeg de deur van de kleedkamer achter zich dicht en verdween in de massa. SW had weer eens niet geluisterd, ditmaal tegen FC Groningen, dat op zichzelf ai een extra motivatie waard was. Maar er kwam op„Harga" bitter weinig van terecht Bij de rust was het duel al beslist (3—0), en hoewel het „schlemielige" goals waren („twee strafschoppen", red.) was het verweer van de Schie dammers uitermate zwak. En daar ergerde Pim Visser zich mateloos aan. „FC Groningen", riep hij ver manend in de rust uit .heeft het nog nooit zo gemakkelijk gehad- Dat wij verliezen", siste hJj na afloop nog na, „is nor maal tegen een ploeg die „rijp" is voor de ere-divisie, maar de manier waarop is ten hemel schreiend. Iedereen stond ge woon stil, keek zijn ogen kenne lijk uit naar FC Groningen, dat met snel gegroepeerd voetbal het duel volledig in zijn macht had. Ik wed dat het gros van de spelers niet eens moe is!" De enige uitzondering was on getwijfeld Wim de Haan, die zich overigens niet bewust was van zijn herstel, na FC Vlaar dingen thuis, „Inderdaad", gaf hij later toe, „waren er maar enkele jongens aanspeelbaar, maar het verschil in kwaliteit was wél erg groot Vergeet niet dat de Groningers zowat alles winnen, ook uit, daarom lukt alles. Wij zitten in een dal en dat gaat ten koste van het-zelf vertrouwen". Niettemin had SW de schade nog enigszins kunnen beperken, wanneer Cor Peitsman eerder onder de wapenen was geroe pen. De bonkige spits vond dat zelf ook, maar legde uit, dat de trainer nog altijd als enige die bevoegdheid heeft Pim Vis ser „Inderdaad ging het niet zo slecht met „De Peits" maar ik dacht stellig, dat de ploeg, na mijn optreden in de rust, wel een klein beetje tot inkeer zou zijn gekomen". Maar tel uit je winst, in plaats van furieus Ï*!S l- Ook in de rebounds kwam Juventus er niet aan te pas. Heenvliet Zonder al te veel moeite, maar met de nodige inspanning, heb ben de dames van SOVB het Schiedamse Juventus met lege handen naar huis gestuurd. Zonder veel moeite, omdat de Schiedamse gasten niet onder de vijandige bas ket konden komen. Door een zeer goed gesloten verdediging bij de Heen- vlietsen, werd Juventus gedwongen van afstand te schieten. En hierbij bleek, dat dit zaterdag avond bij Juventus to taal mislukte. Inspan ning moesten de Heen vlietse dames wel ver richten, omdat er mo>. men teel wordt gekampt ***et een «rehrpk aan wis selspeelsters. Vandaar ook dat de conditie flink werd aangesproken en daardoor temeer een ver diende overwinning (71—56) werd behaald. Zoals al gezegd schortte het bij de gasten aan trefzekerheid. Bijzonder zelden werd er met precisie geschoten en alsof de door Michael Speijer Schiedamsen er zelf niet in ge loofden, werd al bij het loslaten van een schot, .rebound", ge schreeuwd. Maar ook hierbij moest Juventus in SOVB zijn meerdere erkennen. De aanval len van de thuisploeg daarente gen liepen erg goed. Met snelle •jutvallen werd Juventus dan ook vaak in eigen bucket terug geduwd. Met weer Sjoukje Mo lenaar, als stuwende kracht ach ter de ploeg werd er gezocht naar een opening en als die was gevonden, werd er koelbloedig gescoord. Monique van Opstal kon die avond haar kwaliteit bij afstandsschoten ruimschoots botvieren. Veel te laat dan ook besloot Hans van Hoorn een speelster op te offeren om haar het schieten te beletten. SOVB liep al snel uit naar een tien- punten-voorsprong en heeft die in de eerste helft nauwelijks meer in gevaar zien komen. Bij Juventus kon ook de jeugdinter- nationaJ Marijke Klos niet erg imponeren- Terugval Na een 33—28 voorsprong bij rust moesten de gastvrouwen ineens toezien hoe Juventus bin nen korte tijd na de pauze dichterbij sloop. Toen de voor sprong nog slechts drie punten bedroeg achtte coach Peter Lammetink de tijd rijp vooreen time-out. En precies op tijd, want binnen afzienbare tijd was de marge weer tot elf punten gegroeid. Juventus bleef hope loos naar scorings mogelijkhe den zoeken, maar wist eenvou dig niet tot doelpunten te ko men. De Heenvlietse ploeg slaagde hier echter wel in zodat de voorsprong kon worden uit gebouwd tot twintig punten. De ze achterstand was te groot voor de gasten, zodat SOVB rustig de wedstrijd kon uitspelen. Dat Anja Peters de laatste minuten werd opgeofferd om Monique van Opstal te bewaken, kon niet verhinderen dat de Heenvlietse diaar score kon uitbreiden tot zestien. aanvallend SW, joeg FC Gro ningen er door Leentje Swan en- burg nog eens twee achter de oren van Eddie van der Most, die de zieke Bas van Noortwi jk verving. door Bas van den Berg „De ploeg", aldus Pim Visser, „bleef falen, daarom zette ik er halverwege twee verse aanval lers in: Cor Peitsman en Jos Zoetmulder. Dat ging ten koste van Cock de Zwart („die kenne lijk niet erg met betaald voetbal bezig is", aldus Pim Visser) en Dick Hoogmoed, die, evenals tegen FC Vlaardingen, weinig in actie kwam". waardoor Bakker voor de twee de maal van elf meter mocht raak knallen: 0—3. Dat kort na rust Johnnie Corver de kwikzil veren Leentje Swanenburg zijn gang liet gaan (04) was Pim Visser eveneens niet ontgaan. „Onbegrijpelijk dat Corver zich als een pupil het uitspelen". Het werd uiteindelijk 0—5, de laat ste goal wederom van Leentje Swanenburg, maar het had ook 08 kunnen zijn. De kopbal van Dick Hoogmoed, die ingewisseld werd voor Cor Peitsman. zal geen problemen opleveren voor doelman Azing Griever. Training Fouten Maar «ie had er niet gewisseld hoeven te worden? Hoewel Pim Visser de hele ploeg verant woordelijk stelde voor de be schamende 5—0 nederlaag, was met name de defensie extra verantwoordelijk voor de vele onnodige fouten. Ga maar na: de onbenullige overtreding van Ruud van Dijk, na tien minuten tegen Bakker, dat een strafschop opleverde (01), de fout van doelman Ed die van der Most op een kopbal van Arie Romein („bal losgela ten", red.) en de onnodige handsbal vgn Jan den Tuinder, Den Haag Het Haagse Olympïaan heeft de zege reeks van Vlaardingen niet kunnen onderbreken. In Den Haag werd het na een 21 voorsprong bij de rust uiteindelijk 5—4 In het voordeel van de Vlaardingse micro-korf ballers. Toch hebben de Vlaar-dingers, bij wie Frans Vermeulen en Riem Roozendaal voor de tref fers tekenden (ieder drie maal) het niet gemakke lijk gehad. Na een 3—6 voorsprong in de tweede helft liet de Vlaardingse ploeg Qlympiaan tot 5—6 terugkomen. Het laatste punt voorsprong was evenwel voldoende. „We maakten er tenslotte maar een trainingspartijtje van", merkte Theo Verlangen tussen twee slokken pils op. „De tijd is voorbij dat we uit bang zijn- Zelfs onze middenvelders wil den tot scoren komen, daardoor kreeg SVV in het laatste kwar tier veel ruim te. ...en de kans om zeer op 5—2 te komen". Cor Peitsman: „Inderdaad stond ik tweemaal in een ideale situatie". De eerste keer trac- teerde hij uit een halve omhaal doelman Azing Griever op vuistwerk, en even later kon dezelfde Groninger nog net zijn schoen voor de Schiedamse voet zetten. Niettemin, het moet wor den gezegd, kreeg SW na ruim een half uur voor rust al een uitstekende kans om de eer te reeden, toen Bart Kreft oog in oog kwam met Azing Griever, maar die voortreffelijk reageer de op de kogeL Een halve omhaal van Cock de Zwart ging voor langs en Aad van der Vlist haalde met een solo het strafschopgebied, toen hij door Hiddink onderuit ge haald werd.' Maar de vrije trap leverde niets op. Pas het laatste kwartier kon SW enigszins uit de omklemming komen, maar behalve de kansen voor Peits man en een spetter van Bakker op de lat, (waardoor 60 kon worden voorkomen) bleef het hierbij. Maandag: Sportraadvergade ring Maasland, Gemeentehuis, 20 uur Kerstschaaktoemooi can tine wef WF, 19 uur Leden vergadering Schiedam (voet bal), Harga, 19.30 uur. Dinsdag: Ons Huis—ODO, Energiehal, 19,55 uur: Voorwed strijden tweede klasse libre, ca fé R'dam, 19.30 uur. Eureka—D- VO '32 (oefenen), woensdag: Trouw/KW—DRZ (zaalvoetbal), Kralingenhal, 21.30 uur Trimmen, Margriet hal, 21 uur. Veen dam Een veel te angsti ge speelwijze tegen een tech nisch niet imponerend Sport club Veen dam heeft FC Vlaar dingen gisteren de das omge daan. Op het Veenkoloniale sportpark De Lange Leegte za gen 2500 toeschouwers de thuis club met de meeste lef aan het langste eind trekken (21). Dat gebeurde overigens in een abo minabel slechte partij, waar beide teams zichtbaar last had den van de bevroren grasmat. De clubsupporters bleven warm door een spannend score verloop, maar voor de neutrale kijkers viel er in Veen dam wei nig opwindends te beleven. De behoudend gegroepeerde yiaardingers kwamen onge- schonden door de beginfase, waarin Veen dam een aantal goede scoringsmogelijkheden onbenut liet. Aan de andere kant duurde het wel een half uur voordat doelman Johan Krol voor de eerste maal in aanraking kwam met de bal. De broers Danny en Joop Molen dijk stonden in Vlaardingens frontlinie te eenzaam gepos teerd om echt gevaarlijk te wor den. Vlaardingen-trainer Theo Lase- roms toonde zich na afloop no gal teleurgesteld over het falen de optreden van met name Joop Molendijk, die door voorstopper Wim Swart geen schijn van kans kreeg. Laseroms: „Juist tegen zijn vroegere club had ik verwacht dat Joop beter uit de verf zou komen. Maar hij had vooral het slechte terrein tegen zich. Verder heeft de gelukkig ste club gewonnen. Voor het zelfde geld trappen wij in de slotfase die tweede goal er in". Sportclub Veen dam accen tueerde in de eerste helft het veldoverwicht door de opening streffer van Wim Swart, die de bal in de 35e minuut op de rand van het strafschopgebied met een omhaal in de linkerboven hoek knalde. De Vlaardingse mogelijkheden waren in die fa se beperkt gebleven tot een kopbal van Mitrovic en een vrije trap van De Vos van Steenwijk, die juist over de lat verdween. Gelijk Een flinke dosis geluk was no dig voor de gelijkmaker van Patrick Jansens, die in de acht ste minuut van de tweede helft een vrije trap vanaf zeker 25 meter ineens in het doel zag belanden via de binnenkant paal (11). Maar ook daarna bleef FC Vlaardingen met veel mankracht in de verdedigende linies. Danny Molendijk groei de wel uit tot de beste aanval ler van het veld, maar hij kreeg te weinig steun voor doeltref fende aeties. Pas na de tweede Veendam-goal gaf Laseroms het sein tot mas saal aanvalsspel, maar toen was or amper tijd meer over. Twaalf minuten voor het einde rondde Brinkman met een gave duik vlucht een Veen dam-aan val koppend af, waarbij doelman Eikelenboom met kon verhinde ren dat de bal via zijn vingertop pen tegen het net belandde: 2-1. Arbiter Gans, die de Veendam- mer Wierenga een gele kaart gaf wegens ruw spel tegenover Dan ny Molendijk, annuleerde in de laatste minuten nog een derde Veenkoloniale treffer van Schoonbeek wegens buitenspel. In die slotfase strandden alle wanhoopspogingen van FC Vlaardingen op de stugge Veen- dammer defensie. Schiedam Het korfbal team van Succes heeft in de Margriethal weinig te genstand ondervonden van het Rotterdamse USV. Na een snelle 1—6 voorsprong, via een treffer van Marga van de Marei, sputterde USV nog wel even tegen (1—1), maar Succes had hierna geen enkele moeite meer. Middels Lenie AI- blas, Chris Niehot, Edith Verbrngge en Chris Alblas (strafworp) werd de rust stand op 5—1 bepaald. In de tweede bclft ging het veel minder met Succes en alleen Peter van Zou wen wist de korf nog te vinden. Aangezien USV daar even eens slechts een treffer te genover kon stellen, werd de eindstand 62- Dongen Ondanks dat de Schiedamse tafeltennisser Hans Lingen na de eerste dag van de strijd om de NTTB-cnp met slechts één winstpartij er niet al te best voor stond, is de Schiedammer er toch in geslaagd een eervolle derde plaats achter Van der Helm en Taylor te veroveren. Op de tweede dag won Lingen van stadgenoot Nico van Slobbe, die uiteindelijk vijfde werd. Jan Vlieg, Herman Hopman en Ron van Spanje. Doetinchem Een estafette- jeugdploeg van de Vlaardingse Zwem Club is gisteren Neder lands kampioen geworden. Dat gebeurde tijdens Nationale es tafette-wedstrijden, waaraan meer dan twaalf clubs uit ons land aan deelnamen. Schiedam De drie A-ju nioren van HBSS hebben roet een score van 231 pun ten de eerste plaats be haald bij de spelregel test van de Schiedamse scheids- rechtersvereniging. In de spelregeitest die gehouden werd in de kantine van Martinit, eiste de ploeg van Excelsior^O met een score van 266 punten de tweede plaats voor zich op.Wilton- Fj jen oord werd derde met 238 punten, Martinit vierde met 226 punten, SW vijfde met 215 punten, Ursus zes de met 195 punten, DRZ zevende met 160 punten en' Schiedamse Boys achtste" met 140 punten. In totaal kon elke deelnemer 110 punten voor zijn vereni ging verzamelen, waardoor een score van 330 het hoogst bereikbare was. In het individuele klassement behaalden Reinier van de Lucht (Excelsiori20) en Frank de Koning (HBSS) een uitstekende score van 100 punten. Vlaardingen Het eerste bad- mintonteam van Refoba heeft verrassend uitgehaald. In de Westwijkhal had tegenstander PSV uit Eindhoven niets In te brengen tegen do Vlaardingse ploeg, die met 7—1 zegevierde. Slechts het daxnesdubbel Jan- nie Bouman/Lyda de Jong ging in het laatste duel onderuit. Opvallend was dat Refoba, dat de eerste ontmoeting in Eind hoven met een gelijkspel hnrf afgesloten, nu totaal geen te genstand van de Brabantse equipe ondervond. In de eerste herensingle ver sloeg Joy van Wijnen-Riems zijn opponent met 153 en 154, en ook Bert Bouman zegevierde in de tweede herensingle met de cijfers 158 en 15—3 vrij ge makkelijk. Ook de Vlaardingse dames overtuigden, want zowel Jannie Bouman (11—5 en 11—4) als Mieke van de Steen (11—7 en 115) noteerden hoge scores. In de gemengde dubbels werd de Vlaardingse victorie com pleet, doordat eerst Bert en Jannie Bouman hun Eindho- vense tegenstanders met 15—6 en 15—3 onder de voet liepen en Joy van Wijnen-Riems en Lyda de Jong daarna met 156 en 152 korte metten maakten. Voordat PSV het enige tegen- punt kon scoren, zorgde het herendubbel Bert Bouman en Joy van Wijnen-Riems (15—5, 15—5) voor het zevende punt. Refoba had geen enkele jnoeite met de Eindhovena- Ven. w**- tr y'r.i 'fy 'jr* J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3