IPCI MIT S TO0: uO'id- ;reep kampioen Rob Henneveld judoka van bet jaar derde in Milaan DWS laat gelijkspel liggen 1 overwinning van The Green Eagles Audrey van Geugten de sterkste bij de meisjes Clubkampioenschappen Mahorokan: Overige uitslagen verslagen Trainer Wim Schaap; „Toch één van de betere wedstrijden" MAANDAG 18 DECEMBER 1978 VD/SC/WW-E Schiedam „Het kampioenschap is erg goed verlopen. Twee pleisters zijn er geplakt en dat tekent toch wel de sportiviteit", merkte Gerard Vroegb in wiens pas geopende sportschool in Groenoord de Schiedamse judokampioenschappen gehouden werden op. „Tevreden zijn we ook over bet meisjes judotoer nooi, dat voor de eerste maal in de Schiedamse kampioenschappen opgenomen was. Het aantal meisjes, dat aan judo doet, is toegenomen. En ze zijn minstens zo fanatiek als de jongens om te bewijzen, dat ze vorderingen maken." „Volgend jaar februari wordt er hier trouwens weer een meisjes- en dames toernooi gehouden, maar dan niet alleen voor Schiedam se deelnemers", voet de sportseboolhouder er aan toe. Voor de eerste maal de dames op de mat. De senioren waren in vier klas sen verdeeld. In het lichtgewicht stond Rmus Bosman in de finale tegen de junior Dirk Kuyper (zestien jaar). Het leeftijdsver schil van zes jaar was te groot en Rinus Bosman kon daardoor een tiende heupworp plaatsen, die goed was voor een koka (drie punten) en tevens de gou den plak. „Omdat we wekelijks tegen el kaar trainen, is het verrassings element uit de wedstrijden. Je weet vooraf al wat de tegenstan der gaat doen. Daardoor stel je je onbewust verdedigender in", vertelde Rinus Bosman. „Ik hen ouder dan Dirk en daardoor meer ervaren. Dat zal van in vloed geweest zijn voor de win st. Trouwens, veel partijen heb ik door dat ontbreken van de verrassingop koka gewon nen". De winnaar vervolgde: „Ik zat optimaal aan mijn ge wicht. Volgend jaar zal ik waar schijnlijk in een hogere ge wichtsklasse uit moeten komen en dan zal het heel wat zwaar der worden." Derde in hei lichtgewicht werd Ron Polak, die voor de eerste maal aan het kampioenschap deelnam. Spa Maassluis Bndospori Mahorokan uit Maassluis hield zaterdag weer zijn jaarlijkse clubkampioen- schappen. Dat betekende een hele dag judo in de Olympiahal met circa 550 deelnemers. Het hoogte punt uit het programma was de verkiezing van judoka van het jaar. Een titel die niet alleen vanwege de prestatie wordt toegekend, maar tevens voor de inzet gedurende het jaar als sportman persoonlijk en als vriend voor anderen. Een hele eer, die toekwam aan Rob Henneveld, de zoon van Mahoro- kan-leider Koos Henneveld. De judoka van het afgelopen seizoen. Sjoerd Visser, overhan digde de grote bokaal aan zijn opvolger. Rob Henneveld (15) ontving voor zijn prestatie bo vendien een tweede beker, die werd uitgereikt door wethouder Koos Smit van sportzaken. De wethouder verzekerde de toeschouwers (de sporthal zat de gehele dag tjokvol) dat Koos Henneveld geen deel had uitge maakt van het selectieteam. De onderscheiding werd Rob Hen neveld uitgereikt in een door fakkels verlichte sporthal. Koos Henneveld zelf wees erop, welke rol Mahorokan landelijk bij de junioren vertolkt Hij: „Het clubkampioenschap is bij na een verkapt nationaal kam pioenschap". Dit niet alleen om dat de vijf meisjes en drie jon gens in de nationale selectie van bondstrainer Karei Gietelink zitten, maar omdat de Maasslui- se jeugd tijdens de nationale kampioenschappen in nagenoeg alle categorieën dik in de prij zen viel. Grossieren Wethouder Koos Smit bena drukte dat „Het is de Henne veld B.V. grossierderij in kam pioenschappen. Wij als gemeen te vinden deze vereniging van groot belang voor de Maasslui- se sportwereld". Namens het gemeentebestuur overhandigde Smit bloemen aan de negentien judoka's, die tijdens nationale of internationale .wedstrijden ereplaatsen bereikten. Die huldiging maakte zaterdag middag een belangrijk deel uit van het programma. Met daar bij een trotse Koos Henneveld, omdat Mahorokan bij de junio ren steeds meer de landelijke 1 Rob Henneveld krijgt de wisselbeker overhandigd toonaangevende vereniging wordt. Henneveld: „We hebben zeifis moeten selecteren in de huldigingen. Het zijn alleen zij, die tijdens nationale wedstrij den en Nederland vertegen woordigende internationale wedstrijden een eerste, tweede of derde plaats behaalden". De negentien judoka's waren: Marcel van Oosterhout, Leo Pie- tjouw, lm an Kars, Coen Backe- landt, Dick van Drie], Liesbeth Beeks, José Ham, Yolanda van Meggelen, EUen Visse, Nico MilaanDe Vlaardingse judoka Leo van Oosten heeft opnieuw van zich doen spreken. Bij inter nationale wedstrijden om de Milano-cup ie Milaan veroverde de Vlaardinger in zijn ge wichtsklasse tot 86 kilo de derde plaats achter de Italiaan Vecchi en de Joegoslaaf Toreorovic, die notabene in de poule door Van Oosten was verslagen. De bronzen plakwïnnaar van de Europese kam pioenschappen voor junioren, die goed hersteld is van zijn griepaanval, waardoor hij vorige week de NK had moeten missen, werd ondanks zijn overwinningen op de Joegoslaaf Toreorovic, de. Italianen Barghini en Marcalini, en Bessi uit San Marino door het gehanteerde puntensysteem toch tweede in zijn poule achter de latere winnaar de Joegoslaaf. In de strijd om de tweede en derde plaats was de Italiaan Vecchi een te grote opgave voor Van Oosten, die daarmee toch een knappe derde plaats voor zich opeiste. Hans Hoogendijk, die nu op zijn beurt een griepaanval had, verloor al zijn partijen in Milaan. De Vlaardingse judoka John van Eerdenburg heeft bij de 1 andenwed strijd in Brussel zijn partijen tegen de Schotse deelnemer gewonnen, tegen de Australische deel nemer eindigde hij onbeslist en van de Belgische deelnemer won hij. Nederland eindigde in Brus sel op de derde plaats. Leo van Oosten: ...derde,.. Boelrijk, Ronald van Buuren, Jacco Kwist, Rik Snellen van Vollenhoven, Ronald Kars, Rob Henneveld, Jan Willem de Nie, Anne ten Hoeve, Peter Lahey en Theo Barendse. Tijdens de algemene huldigin gen werd overigens ook wethou der Smit naar voren gehaald. Mahorokan had door een mis verstand namelijk verzuimd een afvaardiging te sturen naar het onlangs herdachte 25-jarig wet houderschap van de heer Smit Dit „verzuim" werd nu even goedgemaakt. Fonds Belangrijk was ook het aanbie den van een bedrag van 1200 gulden namens de afdeling Hoek van Holland. Hermeveld: „We hebben een gezonde selec- tiegroep. Door middel van ac ties wil Mahorokan ze een kans geven aan allerlei toernooien mee te doen". Voor die pot was dit tijdens een toernooi bijeen gezamelde geld beschikbaar. Mahorokan maakte meteen: een sportief gebaar naar de licha melijk gehandicapte sporters. Omdat de Olympische Spelen voor gehandicapten volgend jaar in Nederland worden ge houden. stelde Mahorokan 500 gulden beschikbaar. Weihouder Smit merkte daarbij op, dat het gemeentebestuur 40 geestelijk gehandicapten in de gelegen heid heeft gesteld lid te worden van een sportvereniging, in dit geval een gymnastiekclub. inning In de klasse tot 82 kilogram stond Ton de Raad in de eerste ronde tegen Ed Jeup, De laatste won hij door binnen dertig seconden een tiende heupworp goed door te zetten: ippou. Ton de Raad kwam via de herkan sing toch in de finale en ont moette daar nogmaals Ed Jeup, Medailles voor de dames. hetgeen een erg spannend ge vecht opleverde. De Raad kwam binnen een mi nuut via een tiende hi-upworp op een voorsprong van zeven punten. Ed Jeup zette de aanval in, wat een minuut later tot een wazari leidde dank zij een been- techniek. De stand in punten was nu gelijk, terwijl Ed Jeup door zijn grotere aanvalslust op voordeel stond, wat inhoudt dat Jeup op beslissing van de scheidsrechter gewonnen zou hebben. Tien seconden voor tijd greep Ton de Raad toch verras send de winst door via een tiende heupworp een tweede wazari in de wacht te slepen, wat neerkomt op volle winst. Jan Valk bereikte een derde plaats. In het zwaargewicht maakte Leo Blanken (104 kilo gram) korte meten met Rob Warmerdam. Blanken haalde binnen een minuut via een vijf tiende heupworp een ippon bin nen. Bram van Eyk legde beslag op de bronzen medaille. Schiedam Overige uitslagen: Jongens tot en met dertien jaar: tot 27 kilogram: 1. Silvian Brökling, 2. Jeroen van( Hees, 3. Henk Luitjens. Tot 31 kilogram: 1. Edward Veldho ven, 2. Jerry Fokas, 3. Alex Stok. Tot 36 kilogram: 1. Piet van Dijk, 2. Johan Snep, 3. Henk Veldhoven. Tot 41 kilogram: 1. Marcel Degeling, 2. André Vermeer, 3. Erik Vellinga. Tot 47 kilogram: Rob Scova Rhigini, 2. Edwin Onverwacht, 3. Richard Voets. Tot 54 kilogram: Marcel van Liere, 2. Erie van Komen, 3. Remco van. Komen. Meisjes groep 1: I. Petra Martens, 2. Natascha Blanken, 3. Tessa Kleisen. Meisjes groep 2: 1. Mylène Smit, 2. Petra Ram, 3. Astrid Mathot. Meisjes groep 3: 1. Debby Kila, 2. Miranda Holster, 3. Sylvia van Royen. Meisjes groep 4: 1. Audrey van Geugten, 2. Ria Venrooy, 3. Ria Klepke. Kampioen Paul Utcns, die in het midden- gewicht werd uitgeschakeld, kwam in de „alle categorieën" verder. Hij won in de finale van de 35-jarige Flip de Jong. die via Peter den Breens en Rob Warmerdam in dc finale was beland. Flip de Jong kwam in de eindstrijd na één minuut op een voorsprong van die punten door een tweede been-techniek. Kort voor tijd kwam Paul Utcns met een zesde houdgreep tot een vol punt, zodat hij zich kampioen van Schiedam kan noemen. Bij de jongens van veertien tot en met zestien jaar werd ge vochten in vijf gewichtsklassen. In dc laagste - tot 47 kilogram won Marco Voorwal d in de finale van Wilhelm Seip, die na drie maal achtereen kampioen geworden te zijn het te gemak kelijk opvatte. Marco Voorwald zag zijn betere instelling be loond met een yugo (toegekend voor een zevende sutemi). Ri chard Ollefers werd derde. Marc van Putten (tot 54 kilo gram) behaalde voor de vierde maal het Schiedams kampioen schap door Jack van der Velden in een gelijkopgaande strijd dertig seconden voor tijd de vereiste tijd in een eerste houd- groep te vatten. Petert van Hen ten bereikte een derde plaats. Albert Simon (tot 62 kilogram) werd voor de eerste maal kam pioen. Hij vloerde Jack van SlJgter in de finale met een geknielde schoudertechniek, waarna hij het „werk" afmaak te met een zesde houdgreep. Ed Doom de kampioen van vorig jaar moest genoegen nemen met een derde positie. Dirk Kuy per versloeg in de finale van de klasse boven 62 kilogram in een overtuigende partij Gerad van Roey. Een vijfde heupworp de specialiteit van Kuyper leverde hem een vol punt op. René Vermeulen legde beslag op de derde plaats. Maassluis Weer hadden de Maassluise basketbal lers een goede generale repetitie voor een zware wedstrijd, die op het programma staat. Tegenstan der was het uit Den Briel afkomstige Sjoet, de oude vereniging van John van Dongen. Het werd voor The Green Eagles de grootste overwinning uit de geschiedenis: 49—127. De Eagles prijken zodoende nog ongeslagen aan de kop van de ranglijst van de eerste klas. Na vorig seizoen gepromoveerd te zijn, maakte de Erielse ploeg tot op heden nog niet veel klaar. Zegge en schrijve drie minuten zagen de Eagles hun tegenstan ders naast zich. Daarna liep het zeer snel weg dank zij de goede zone-press en een zeer makke lijk scorende Henk van der Vaart. Na 8—9 werd het na negen minuten 12—33 en de Maasslui- zers probeerden, alleen nog maar om zoveel mogelijk te scoren. Sjoet had met name last van het hoge tempo dat de Eagles speelden en zagen geen kans om in hun normale spel te komen. Toen coach Jaap Boon wisselde was er slechte twee minuten nodig voordat de nieuwe spelers ook het ritme te pakken hadden en de punten- machine weer op gang kwam. Het tempo bleef hoog en de stand liep snel op, Toen de scheidsrechters voor rust floten Den Haag De korfbalfor matie van Harga is nog steeds van slag. Vier minu ten voor tijd hadden de Schiedammers tegen Kwiek in de Haagse sport hal aan de Gaslaan nog een 66 gelijkspel in het voor uitzicht, toen de ploeg weg zakte tot 9—6. De Schie dammers staan daarmee nog steeds met één punt onderaan. Doelpuntenma kers: Arie Jansen (1), Karei van der Linden (3) en Ed Pak (2). was het al 13G1 en een hoge score was al zeker. De tweede helft was het zelfs zo erg, dat Sjoet de eerste 5 minuten niet eens tot scoren wist te komen. De Eagles liepen toen uit naar 1871, waarna de concentratie toch een stuk minder werd. Sjoet kon zodoende iets terug doen, maar de Eagles vergaten evenmin te scoren. Juist John van Dongen speelde in de twee de helft tegen zijn oude ploeg eig sterk, terwijl Lieuwe van Loon in de defensie een ramp was voor de Briel se aanval. De laatste vijf minuten van de wedstrijd waren helemaal een farce, omdat al vier spelers van Sjoet met 5 P's op de bank zaten. De lust om te scoren waren de Eagles al minuten eerder kwijt geraakt, zodat de wedstrijd als een nachtkaars uitging. De eind stand was 49—127, waarna de Eagles zich kunnen opmaken voor de wedstrijd tegen het fysiek sterke Alexandria. De Rotterdammers staan vrij dicht bij de Eagles op de ran glijst. Zaterdagmiddag om twee uur wordt deze wedstrijd in de Olympiahal gespeeld. De tops corers tegen Sjoet waren John van Dongen (7—22) en Henk van der Vaart (15—6). Schiedam Ondanks de nederlaag kon er bij DWS-trainer Wim Schaap best nog: wel een lachje af. „Ach, het is gewoon jammer dat we door een foutieve scheidsrechterlijke be slissing met 1817 de boot zijn ingegaan. Voor al omdat ik juist erg te vreden was over de bei den heren en ons eigen speL Maar dat is hand bal, het kan binnen een paar seconden gebeurd zijn, als de concentratie even verslapt" Precies 33 seconden voor het eindsignaal treuzelde John Reurling volgens de scheids rechter net iets te lang met de bal. Hoewel DWS terecht ageer de tegen de toegekende vrije worp (Trainer Wim Schaap: „John stond te wachten op het derde noodzakelijke fluitsig naal, maar in plaats daarvan kende die arbiter wegens drie seconden een vrije worp aan HMS toe") bleek de Schiedamse verdediging te zeer uiteenge rukt om de winnende HMS-tref fer te voorkomen. Eigenlijk kregen de Utrechtena ren met de overwinning net iets te veel van het goede, want door het kleine krachtsverschil had een gelijkspel de verhoudingen beter weer gegeven. Wim Schaap: „We waren aan elkaar gewaagd, dat bleek ook in fcet begin van de wedstrijd, toen de marge steeds op één of twee punten bleef steken". VOoral door het goede cirkellopen van John Vendelo kon DWS in dat eerste gedeelte in de overvolle Margriethal gemakkelijk tot door Emïle Schelvis scoren komen en door doelpun ten van Sjaak Keurling (twee maal), Leo de Mik (tweemaal), John Vendelo, Rob Foncke, Si mon Weerdenburg, Cees Vierge ver, Ruud Hendriks en Cees Schop had DWS hij de rust zelfs een 10—8 voorsprong. Zenuwen In de tweede helft heeft DWS de kans op een ruime icet duidelijk laten liggen. Nadat Cees Schop met drie lage scho ten en Sjaak Keurling middels een break-out, de stand naar 14—11 bad getild, was de Ut rechtse tegenstander „rijp" voor de slachtbank, maar mede door de zenuwen van DWS vocht HMS zich terug naar 1414. Vanaf dat moment her vond de formatie van Wim Schaap zich en met de Ut rechtse tegenstander op de hie len, kon DWS steeds een punt voorblijven. Ook nadat John Vendelo, Leo de Mik en John Reurling de score voor de Schiedammers aan de positieve kant hadden gehouden, deden er zich nog legio mogelijkheden voor de score zelfs uit te breiden. Maar ondanks het formidabele kee perswerk van Henri van Gcene werd de zo zekere remise toch nog uit handen gegeven. De HMS-spelers konden na afloop dan ook zeer terecht elkaar in de armen vliegen, gewoon om dat zij vrouwe Fortuna aan hun zijde hadden gehad. Wim Schaap merkte nog op: „Het was één van onze betere wed strijden. Ik durf zelfs te stellen, dat als de ploeg verder zo gemo tiveerd blijft spelen, vast en zeker boven de middenmoot van deze landelijke derde divi sie zal komen, Rob Foncke probeert te vergeefs de HMS-defensie te doorboren. Zijn actie wordt aandachtig gevolgd door John Reurling en Cees Schop.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5