SI- ©ST Voorzitter Leo de Vries: De situatie is o t houdbaar" Esther de Koning snelste jeugdzwemster van VZC DWS wa tit nog steeds op verharde velden 59 Schiedam 2 mist promotie mm Ronald Barents zoekt nieuw voetbalbestuur laatste minuut fataal Veesaert winnaar Alleen Maassluis en Succes in actie Geslaagden Heren WIK: n Grossen om jaarprijs Maximale score De Ooievaars Landijsbaan niet onder water Familie Zwanenburg beheerst estafette W6!ÊkÈ£&F*£ SC/VDAVW6 [Schiedam „De nood is erg groot", zegt DWS-voor- "zitter Leo de Vries over de herindeling van het JHVS-complex op Thurlede. „Niet alleen DWS maar .ook ODI met een korfbalveld èn de voetbalverenï- -gingen met hun trainingsaccommodatie zitten met -smart op de nieuwe situatie te wachten." Secretares se Rina Könemann, die lid is van de Schiedamse 'Sportraad, is zelfs een beetje teleurgesteld over de "huidige gang van zaken. %,De herindeling staat op de -prioriteitenlijst van de Schie- -damse Sportraad, maar ik neem .niet aan dat er zo kort voor de jaarwisseling daadwerkelijk be- -gonnen wordt met een andere indeling van het complex", al dus Rina Könemann. „Voorlo pig barsten wij als handbalver eniging uit onze voegen. Niet alleen vanwege het feit, dat gras op topniveau niet meer wordt geaccepteerd, maar ook gezien de toenemende belangstelling voor de handbalsport in het 'algemeen en bij DWS in het bijzonder." „Het kan zo echt niet langer", verzucht ook Leo de Vries. „"Wanneer onze teams beker wedstrijden moeten spelen te gen topteams, dan moeten ze al 'uitwijken naar andere hij "noemt Hollandiaan velden, "die wèl verhard zijn. Ik moet •eerlijk zijn, ook UVG heeft die "problemen. Als de heren op het •veld promoveren ze staan •ongeslagen boven aan - dan *zullen ze ongetwijfeld hun thuis- «wedstrijden ergens hier in de door Emile Schelvis buurt moeten spelen. Dat is natuurlijk ontzettend vervelend en ik denk alleen nog maar aan de spelers zelf." „Ja", gaat Rina Könemann ver der, „daarbij komt nog eens dat je hele verenigingsleven naar de knoppen gaat, want er gaat niets boven een eigen clubhuis, dat op het ogenblik zelfs weer wat te klein gaat worden. Het mooiste zou zijn, als we in 1979, wanneer we veertig jaar be staan, het vernieuwde complex met drie verharde velden, een terrein voor de korfbalclub en de voetbalverenigingen, in ge bruik kunnen nemen." Gesprekken Ambtenaar van Sportzaken Gé Rens ziet dat laatste best zitten. Hij: „Uiteraard kan ik met geen mogelijkheid zeggen welke maand dat precies gaat wor den. Het is tenslotte geen kleine ingreep. Ik reken erop dat de gesprekken met de betrokke nen in januari kunnen worden afgerond. Daarna zal er uite raard zo snel mogelijk worden begonnen. Maar in principe kunnen we geen ijzer met han den breken." DWS is dus hard toe aan rijn verharde velden. Voorzitter Leo de Vries, die zelf nog actief handbalt in het veteranenteam, legt uit waarom DWS met zijn 350 leden een Sterk groeiende vereniging is. Hij: „Bij ons staat het individu op de eerste plaats. Iedereen, uiteraard in teamver band, krijgt de kans rich met handbal individueel te ontwik kelen. We rijn met onze 350 spelende leden zelfs één van de grotere verenigingen in Neder land. Schiedam is niet voor niets een handbalstad, want ook UVG en HVK hebben een aar dig ledenbestand. Ik durf te zeggen dat onze relatie uitste kend is. Terwijl het damesteam van DWS, dat getraind wordt door Loes Schaap, verbeten vecht om weer uit de eerste klasse afde ling te komen, kunnen de heren van DWS zich in de zaalcompe titie verheugen op een plaats in de middenmoot van de landelij ke derde divisie. Leo de "Vries en Rina Könemann: „verharde vel den noodzaak" Z'; Z iiltsSb'JiB Maassluis De sectie honk- en softbal van MSV '71 heeft aangeboden de bestuurscrisis bij de voetballers mee te helpen oplossen. Als interim-voorzitter is intussen Ronald Barents al aan het werk gegaan om op korte termijn tot een nieuw voetbalbestuur te komen en de lopende zaken af te handelen. Zoals bekend signaleerde deze krant vorige week al dat het complete voetbalbestuur was afgetreden, omdat zij zich niet kon verenigen met de samenstelling van het dagelijks bestuur van die club. Dat bestaat intussen uit voorzitter Gerard Wolfs, secretaris Hans van der Knaap en penning meester Jan Middelburg. Commissaris Herman de Blij vond intussen termen aanwezig om zijn functie in het hoofdbestuur niet te aanvaarden. Het interim bestuur bestaat thans uit voorzitter Ronald Barents, secretaris Peter de Jong en penningmeester Jaap van der Burgt Vlaardingen Bij de Vlaar dingse Zwem Club is het aantal, geslaagden voor het zwemdi ploma opgelopen tot 533. Vori ge week waren er weer elf volwassenen die met succes het examen voor het A-diploma aflegden. Hun namen: Aalders, Boender, mevrouw H. van der Berg-Schouten, C. van Har- tingsveldt, mevrouw Jordens, mevrouw ML Lekransy, me vrouw Th. Rensen-KIaver, me vrouw Th. de Ruiter, mevrouw A. H. Slotboom-Overwater, J. Vlug en R. M. L. Wever. Voor het B-diploma slaagden: Ro nald Alleblas, René Kaiser, Mi randa van der Linde, Hugo Maarleveld, Iris Rubes,Monika Specht, Kandy de Vries, Suzan ne de Wilt en Mariene Zeïlstra. VIaardingen De herenwa- terpoloploeg van WIK heeft het jaar slecht afgesloten. In de wedstrijd tegen het Rot terdamse 2PC ging de for matie van Frans Beers na een zeer slecht begin (4—1 achterstand), uiteindelijk met 87 ten onder. De Vlaardingse heren wisten de snelle achterstand in eerste instantie ongedaan te ma ken, maar bij een 7—7 stand in het laatste kwart buitte de Rotterdamse ploeg een numerieke meerderheid goed uit: 87. De WIK-tref- fers kwamen op naam van Emil van Leeuwen, Wim Oosterholten Franklin Vint- gens. De dames van WIK hebben in eigen huis geen moeite met ODZ gehad. De Rotterdamse dames kregen een nederlaag te slikken van een goed draaiend WIK,dat al direct in de eerste periode via Ellen Kochi een 1—0 voorsprong nam. In het tweede kwart was het Cora Bakhuizen die de stand op 2—0 bracht, en dezelfde speelster zorgde in het derde bedrijf ook voor 3—0. In de allerlaatste minu ten bracht Loes Poldervaart de 4—0 eindstand op het bord. Door deze overwinning zijn de Vlaardingse dames weer van het degradatiege vaar bevrijd. Schiedam De belangstelling voor de home-trainerwedstrijden van de RC Schiedam wordt elke week groter. Deze week kon zelfs op twee fietsen worden gereden in het gebouw De Jeugdha- veu aan de Westfrankenlandsestraat. Er werd gereden over 250 meter en daarop werd C. Veesaert eerste in 21.2 sec. Tweede was T. Steens in 2L3 sec en derde was R- Huisman In 21.4 sec. Overige resultaten: P. van Wijk 21.7, R» van der Ven 21.9, R. van den Bosch 23.4, J. Huisman sr. 23,5, J. Mak 24.3, mej. H. Post 25 rond en J. Vorstenbos 25,2 seconden. Schiedam Het tweede team van de schaakverenigingSchie- dam heeft de promotie tvw de provinciale klasse gemist. In de beslissende wedstrijd tegen Charlois 2, dat net als Schie dam in de finale zijn twee eerdere wedstrijden winnend had afgesloten, werd het een 511 nederlaag voor Schiedam mers, die aan een gelijkspel {(8—8) voldoende zouden heb ben gehad. Het team van Char lois behaalde met de ruime zege tegelijk het kampioenschap en de daarbij behorende promotie wedstrijden. Schiedam, dat nu met een twee de plaats genoegen moest ne men, begon tegen de Rotter damse „runner-up" vrij zwak. Verlies van Peter Bakker en remise van Louis Vrijland brachten Schiedam op een ach terstand, maar een overwinning van Nico Knoops zorgde voor een gelijke tussenstand3—3. Na de remises van Dick Schaik en Jan van Stigt-Thans en de nederlagen van Joop van de Schalk en Tom TUman was het pleit evenwel voor het tweede team van Schiedam beslecht. De laatste partij verlies van Floor Pauw was alleen nog maar goed voor de statistiek: 5—11. Schiedam De autocross- club Schiedam houdt zon dag wedstrijden om de jaarprijs van Schiedam. Plaats van handeling is de 's-Gra venlandsepo Jder, waar de wedstrijden om 32.30 uur beginnen. In de A-klasse komen onder an dere aan de start Dolf van de Polder en Nico van der Steen. In de avonduren is er in café De Nieuwe Brug in Schiedam een feestelijke bijeenkomst, waarop de prijzen zullen worden uit gereikt Bovendien worden er bekers aangeboden aan de ponyclub Het Bitje, naar aanleiding van het vorige week gehouden springtoer- nooi. Schiedam In de bekerkompetitïe zijn de tafeltennissers van de Schiedamse invaliden sportvereniging De Ooievaars goed gestart. In een thuiswedstrijd werd GEBI volledig weggespeeld. Wim Vermaas, Ronald Oosthof en George du Chatinier, die in deze bekercompetitie de plaats van Ton van Balveren inneemt, wonnen al hun partijen met grote verschillen van de tegenstan ders. Het tweede team kende tegen Elan 2 ook al geen enkel probleem. Met 91 werden deze tegenstanders weggeslagen. Rïenus van der Zouwen en Jaap de Bruin kwamen tot een hattrick, terwijl Willem Noorduin twee overwinningen boekte. Ook het dubbelspel van Jaap de Bruin en Rienus van der Zouwen werd in winst omgezet Vlaardingen Het bestuur van de Vlaardingse IJsclub heeft naar aanleiding van de werkzaamheden op bet middenterrein van de landijsbaan besloten de baan niet onder water te zetten. De reden is omdat de aanleg van de tennisbanen, mede door de vroeg ingevallen vorst, in een dermate vroeg stadium verkeert, dat de 400 meter baan gewoon niet onder water* gezet kan worden. De Vlaardingse Usclub voert du besprekingen met het bestuur van de Maassluise Usclub (de baan aan de Maassluisedïjk bij het gemaal) om de leden in staat te stellen toch de schaatsen onder te binden. Vlaardingen Diane Edelijn en Peter Jonk man zijn bij de senioren clubkampioen van VZC geworden. Daarvoor ont vingen zij na afloop van het laatste onderdeel, de 100 vrij, een wïsselbeker sn het restaurant van het Kolpabad, De overige winnaars: bij de jeugd onder 10 jaar Esther de Koning en Wouter Hoek stra, bij de jeugd onder 12 jaar Kita Hoogerwerf en Robbie Claas, bij de jeugd onder 14 jaar Cor- rie van der Ende en Pïe- ter Wapenaar en bij de jeugd onder 16 jaar Irma Voorham en Marcel Blomsteel. Op het laatste onderdeel, de 100 vrij, ging het er fel aan toe. Ondanks het feit dat Anneke van der Ende de bJoemen al bij zich had voor Esther de Koning, slaagde het meisje onder de 10 jaar er niet in het record van Anneke te verbeteren. Irma Voorham klokte op die 3 00 vrij 'Z Z ifc "TtïP ó-W'-ftV--' ':V Marcel Blomsteelbeste bij de jongens onder 16. 1.02 tegenover Diane Edelijn 1.02.8. Bij de jongens waren de tijden: Jos Opschoor 1.17.3, Robbie Claas 1.06.9, Pieter Wapenaar 1.01.5 en Marcel Blomsteel 59.1. Bij de heren bracht Frits Jan Edelijn nog altijd 59.1 op de klokken. Ook werden er bekers uitgereikt voor de beste verbe ringen dit jaar. Bij de meisjes was dat Esther de Koning, ge volgd door Irene van der Laan en Rita Hoogerwerf. Bij de jon gens Sandy van Dusseldorp, gevolgd door Henri de Boer en Marcel Blomsteel. De laatste avond werd besloten met het traditionele nummer, de estafette voor families. Niet minder dan 28 families gingen hiervoor te water. De afstand bedroeg 3 x 25 meter en hierop werd eerste de familie Zwanen burg (Jaap, Eric en Jaap)in44.6; gevolgd door de familie Brug- mans (Pa, Monique en Roberto) in 46.3, terwijl de familie Voogd (Pa, Leo en Johan) als derde finishte in 47 rond. Overige resultaten: 4. familie Opschoor 47.1. 5. familie Don 50.5, 6, familie Brouwer 51. 7. familie Schaier 54,2 8. familie Boer 55.7. 9. familie Claas, 56. 10. familie Tempelaar 56.9. 0 B en W van Schiedam hebben de watersport- vereniging De Schie in een brief verzocht niet meer af te wacbten hoe de besprekingen overeen subsidie van de provin. eie (voor een nieuwe jachthaven) zuilen verlo pen, maar de besprekin- gen met het college van Schiedam te hervatten over het contract ten aanzien van de huurprijs. Begin januari is er al een eerste nieuwe vergade ring. 0 Eén van de leden van dezelfde watersportver eniging oppert het idee om van de werf Gusto een sportcentrum te maken. De gebouwen kunnen dienst doen voor de bin nensporten, omdat de Msrgriethal intussen overvol zit, terwijl mende terreinen voor buiten-' sport geschikt kan ma ken. Zelfs is het mogelijk, gezien de ligging aan het water, een jachthaven aan te leggen. 0 Deze week staat bij de volleybalclubs Broleco en- Et en P de beker van district 17 centraal. De heren van B en P spelen vanavond in de Margriet hal tegen Spirit, terwijl de return morgen is in Barendrecht. De dames van Broleco ontmoeten morgenavond in de West- wijkhal WIK/BW en een dag later is de return in' Ameide. 0 De autocrossclub Schiedam blijft in het nieuws. Enkele weken I geleden stelde het weer een aantal St. Nicolaas- pakketten beschikbaar I voor het rnvalidencen- trara voor spastische kinderen Elmare in Rot terdam. Een gebaar dat navolging verdient bij de sportclubs. 0 Een professionele op zet is tegenwoordig niet alleen meer weggelegd voor de standaardelftal len van voetbalverenigin gen. Een tekenend voor beeld is het vierde elftal van GSS, dat met een eigen leren „kick" speelt, waarvan betaald voetbal lers alleen maar dromen. Daarnaast organiseert het team voor zijn „selec tie" een uitgebreide bow-, ling inclusief een in de- mode passend etentje: „gourmet". 0 De reis van Peter La gerwaard naar Japan be gint de vruchten af te werpen. Op voorhand vande Schiedamse sport schoolhouder nodigde bondscoach Peter Snij; ders de 21-jarige Ed Jeuji uit om vanaf één januari mee te trainen met de nationale selectie, waar door hij een goede kans krijgt zich in de kijker van de bondscoach te spelen. Vlaardingen/Schiedam Voor het komende weekeinde staan er slechts twee wedstrijden op het programma. Al leen Maassluis en Succes komen in actie. Beide spelen een uitwedstrijd. Maassluis gaat op bezoek in Ridderkerk bij de aartsrivaal Sagittaenzal het daar erg moeilijk krijgen. Beide teams ken nen elkaar erg goed en doen verwoede pogingen uit de afdeling te komen. Succes ontmoet in Gouda Ter Gouw. Ook een overbekende tegenstander voor de Schiedam^ se formatie. Beide teams heb-' ben geen geheimen voor elkaar en daarom zal een tactische zet' de doorslag kunnen geven- Maar vooralsnog lijken de duels van zowel Maassluis als Succes voorbestemd voor een gelijk spel. Op derde kerstdag, woensdag avond, speelt Harga tegen Alba tros in de Margriethal. Harga zit duidelijk in de problemen eo moet ook in de zaalcompetitie genoegen nemen met een zeer bescheiden plaats. Ook in het duel tegen Albatros start Harga vanuit een underdog-positie en het lijkt vooralsnog dat het we derom een nederlaag zal war*, den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6