SPORT 'Nationale selectie krijgt meer betekenis9 Hollan dia niet kansloos tegen G/Ancore Sp Sportagenda Heieen Henneveïd (Mahorokan): Opening bowlingtoernooi Dirks meeste vis les aanse Generale Goedkoop zwemmen 800 leerlingen in zwemtoernooi Kersttoernooi Trainer Arnold Peek: Optimale voorbereiding Groeps. wandel - tocht RECORDPOGING Oefenen 3300 gulden Sportkort Uitslagen tafelvoetbal VRIJDAG 22 DECEMBER 1978 SC/VD/WW-7- Maassluis Zeker wat de jeugd betreft is budosport Maborokan één van de vooraanstaande verenigingen op nationaal gebied. Liefst acht judoka's van Maho rokan maken deel uit van de nationale selectie van trainer Karei Gietelink. Juist dié wijze van selecte ren voor de nationale ploeg is iets waarmee Maboro kan echter veel problemen heeft. En met leider Koos Henneveïd nog enkele trainers in de vaderlandse judowereld. Wat dat selecteren betreft, heeft Koos Henneveïd de kat nu de bel aan gebonden. „De training van Gietelink is wel goed." Aldus Heieen Henne veïd (18), dochter van de Maho- rakan-leider die zelf deel uit maakt van deselectie. „De wijze van selecteren zit echter ver keerd. Het is nu zo dat de sterkste van het moment wordt uitgezonden naar de wedstrij den." Volgens Heieen Henneveïd geeft dat in de praktijk veel ongenoegen en problemen. „Het betekent namelijk dat degenen die wél altijd komen trainen, er steeds buiten blijven staan." Dus net op het beslissende mo ment van selecteren worden ge passeerd, en derhalve nooit een echte kans krijgen zich te bewij zen. Tweede Aïs voorbeeld wijst Heieen Henneveïd naar José Homrnin- ga uit Den Haag. „Zij was notabene twee keer tweede van Europa en meervoudig natio naal kampioen. Een ander meisje mocht echter naar de Europese kampioenschappen." Bondscoach Gietelink heeft in die procedure niet zo vee] te vertellen. De keuze wordt voor namelijk bepaald door het bonds bes tuur. Er was nog wel een damescommissie voor de selectie. Heieen Henneveïd: „Die commissie had echter niets meer te vertellen en is dan ook prompt afgetreden." Problemen derhalve in de budo* bond, maar Koos Henneveïd en enkele collega's zijn inmiddels bezig een wijziging m de selec tieprocedure voor uitzending, naar internationale wedstnjen te krijgen. Zij willen namelijk, dat de clubtrainers worden in geschakeld. Motivatie Die zijn immers volledig op de hoogte met de prestaties of bijzonderheden van hun pupil len. Thans worden de clubtrai ners nog gepasseerd, zowel bij selectie in de ploeg als ook bij uit-selectie. Zondere verdere tekst of uitleg, en dan moeten zij hun pupillen maar weer zien te motiveren. Heieen Henneveïd: „Waar train je ook eigenlijk voor als je toch nooit uitgezonden wordt. Je zit erbij, maar behalve de nationale training in Utrecht gebeurd er niets," Koos Henneveïd en de zijnen zijn nu echter zover, dat er in januari een definitief be sluit zal vallen over het al dan met inschakelen van de club trainers. Met Gietelink uiteinde lijk als dc beslissende man. Mahorokan verwacht veel van dat besluit, dat moet leiden tot een eerlijke kans voor alle leden van de selectie om uitgezonden te worden. „Dan krijgt de natio nale selectie ongetwijfeld veel meer betekenis", aldus Heieen Henneveïd. „Nu wordt de trai ning in Utrecht alleen maar omgeven door problemen." Heieen Henneveïd maakt In de selectie deel uit van de groep van 16 jaar en ouder. In die club van plm, 15 dames is Mahorokan sterk vertegen woordigd met José Ham, Yo- landa van Meggelen, Liesbeth Becks, Nel Eichom en dan He- leen. Wat de jongens betreft maken Leo Pietjouw, Marcel van Oosterhout en Iman Kars deel uit van de selectie. Overigens kwam Heieen Henne veïd tijdens de laatste kam pioenschappen van Zuid-Hol land met verder dan de tweede- plaats. Daarom stond zij ook met op het ere-schavot, toen Mahorokan louter de prijswin naars van nationale en interna tionale wedstrijden huldigde. Een huldiging, waarbij broer Rob Henneveïd ditmaalhetere- predikaat „Judoka van het jaar" werd uitgereikt. In Maassluis trainen de selectie meisjes veel met de jongens Heieen Henneveïd eindelijk een andere selectieprocedure mee. Plus nog zo'n drie keer voor zich zelf, terwijl die trai- nmgsarbeid tegen wedstrijden nog wordt opgevoerd. Volgens Heieen Henneveïd scheelt het wel om met de jongens mee te trainen. „We worden dan in alle hoeken gegooid. Maar daar wor den we hard van, Vlaardingen De Vlaardingse christelijke jeugdvereniging „Liefde en Vrede" houdt op tweede kerstdag het jaarlijks indoorsporttoemooL Aan het toernooi, dat wordt gespeeld in de Vlaardingse sporthal Westwijk, nemen in totaal 52 microkorfbal- en volleybalteams deel. Het volleybal- en korfbalevencment, dat voor de tiende keer wordt gehouden, begint om 8.30 uur en eindigt om 19.30 uur. De toegang is gratis. Schiedam Onder grote belangstelling is het bowlingcentrum „Musis Sacrum" gisteravond ge start met een internationaal toernooi, waaraan ook prominente Schiedammers meedoen. In totaal zijn er in het toernooi, dat vijf dagen in beslag neemt, 11.000 gulden aan prijzen te verdienen. De eerste prijs voor de'dubbels A is 1250 gulden en voor de dubbels B1000. Voor dc individuelen is de eerste prijs 750 gulden. Op Tweede Kerstdag zijn de finales, waarna er nog een dansant is. Vlaardingen Vanavond wordt de eerste ronde gespeeld in de strijd ora de landelijke handbalbeker. Daarin komen naast de ere- en eerste divisieteams en de nummers één en twee uit in de tweede divisie, ook de bekerwinnaars van de afdelingen uit. Doordat de finalisten van de Rotterdamse beker Actief en Ancora al automatisch geplaatst waren, kon de Vlaardingse (heren)vertegenwoordiger Hollandiaan doordringen tot de lande lijke bekerronde door een beslissingswedstrijd tegen DWS te winnen. In de eerste ronde komt Hollandiaan vanavond in de eigen hal uit tegen de Rotterdamse bekerwinnaar Ancora. Deze ploeg speelt zijn competitiewedstrijden in de eerste divisie en dat betekent, dat de tegenstander van Hollandiaan drie klasse hoger speelt. Voor de ploeg van Arnold Peek dus een zware opgave. Hollandiaan hoopt erop dat het tot scoren komt Hollandiaan trainer Arnold Peek hier over: „Het is natuur lijk een gerenommeerde tegen stander en de verwachtingen zijn zeker niet hoog gespannen. Toch zullen wij keihard knok ken voor een goed resultaat, want het is belangrijk dat we niet afgaan. In de afgelopen twee weken hebben wij. de te genstander tweemaal bekeken en onze voorbereiding is daar door optimaal. Ondanks dat het een erg moeilijke wedstrijd zal worden, geloof ik zeker niet dat we bij voorbaat kansloos zijn. Het meest belangrijke vind ik echter, dat we als afdelingsdub hier vertegenwoordigd zijn". Vlaardingen Bij de Vlaar dingse hengel veren! ging De Ruisvoorn heeft A. Dirks in de 29ste serie, die werd vervist in het water van de Loosduinseka- de, 1620 gram vis op het droge weten te krijgen. De volledige uitslag: 1. A. Dirks 1620 gram, 2. H, Dirks 1380 gram, 3. Jf. Hollenberg 740 gram, 4. C. van de Velden 660 gram. 5. P. Bek hoven 620 gram. 6. H. Waarden burg 390 gram en 7. G. Leerdam 10 gram. Schiedam Een judoploeg uit het Spaanse Valencia heeft gisteravond getraind tegen de selectie van Peter Lagerwaard. In zijn sporthal In Schie dam was ook Pa- schal Olmas Navar ro aanwezig, de ju- dokampioen van Spanje, die de rond reis door Europa or ganiseerde. De Spanjaarden kwa men uit België en reisden naar Schie dam door naar Scandinavië. Hoek van Holland Voor de eeste maal in Hoek van Holland is er zaterdag 13 januari een groeps wandelmars. Vanaf 12 uur starten de deelnemers van af het clubgebouw van Hoekse Boys aan de Harwich weg om tussen 16.30 en 17 uur weer met de hele groep terug te zijn. In die-tussentijd heeft men kennis gemaakt met de vele binnen- paadjes in het Westland en hel Staelduinsebos. Men kan voor deze groepswandel tocht in schrijven bij de VW, Rierdijk- slraat 130, tel. 01747-2456. Hel inschrijfgeld bedraagt tien gul den en daarvoor krijgt men na afloop een gegraveerde medail le. Vlaardingen De leden van VDV krijgen morgen alsnog de gelegenheid rich voor te berei den op het Vlaardings dam kampioenschap, dat op 9 janua ri begint Voor deze titelstrijd hebben rich intussen at 32 deel-' nemers opgegeven. Men kan tot zaterdag 30 december nog te recht bij secretaris D. Nentjes, Huijgcnsstraat 67a, tel. 349109. De jaarlijkse kers tsnel dans wedstrijden leverde 27 deelne mers op. De eerste prijzen wa ren voor: Tom, Mast, Voerman en Metzger. De tweede prijzen waren voor Van Mastrigt Van Veel en, Autar en Netjes, tèrwijl de derde prijs in bezit kwam van Van den Kerkhof/, Tam, boer, Van Oudbeusden en Ro nald Wisse. Vlaardingen Vanaf maandag 25 december tot zaterdag 6 januari kan de schooljeugd op bepaalde uren voor slechts één gulden terecht in het Rolpabad. De tijden hangen aangeplakt in de hal van beide zwembaden. Tevens worden tijdens het vrijzwemmen in het Kolpabad zwembehendig- heidswedstrijden gehouden met voor de winnaars kleine prijzen. Schiedam Bij hometrainwedstrijden van de Rennersclub Schiedam heeft A. Veesaert bij rijn strijd over tweemaal 250 meter met een tijd van 20.5 seconden een eerste plaats veroverd. Tweede werd T. Steens met een tijd van 21.2 seconden, terwijl H. Steens met een tijd van 21.7 seconden beslag legde op de derde plaats. Voor de Schiedammers, die willen proberen het 250 meterrecord (13.8 seconden) van Frans van Thienen te verbeteren, bestaat de gelegenheid op woensdag 3 januari in de Westfrankelandsestraat 40 in Schiedam daadwerkelijk op de hometrainer te klimmen. Vlaardingen/Schiedam Geen com petitie-voetbal in en rond de Kerst, toch voet bal. SW kreeg van de KNVB toestemming het duel tegen Wageningen in te halen op zondag 7 januari. Morgen oefent Hermes DVS op „Harga" tegen PPSAC vanaf 14 uur. Het overige oefenprogram ma voor zover bekend: Hoek se Boys-KMD (14.30 uur), MW27-Martinit (11 uur). PFC-VZaardingen (11 uur), Excelsior Maassluis-Spirit (14 uur). Satelliet één tegen twee (10.30 uur). Hermes DVS (jeugd)-TSB (14.30 uur), Schïedam-Leonidas (14 uur), Barendrecht-Zwaluwen (14 uur) en VDL (za)-WIA (14.30 uur. Zondag: De Hollandiaan. Fortuna, park 't Nieuwelant 11 uur, HM$H-Ursus(12uur), SCO-WF (14.30 uur), MSV '71-SIOD (13.30), Hoek van Holland-SMV (14 30 uur), Oli- veo-DRZ (14 uur), FCN '66- Steeds Hooger (11 uur), DHL- Excelsior'20 (12 uur). Maassluis De fancy-fair van dc Maasslnise Scholengemeen schap „Koningin Juliana", die in het kader van de actie voor gehandicapte sporters „Laat ze Rollen" werd gehouden, heeft een bedrag van 3300 gulden opgeleverd. Het geld wordt besteedt y aan de aanschaf van twee rolstoelen, die op een later tijdstip aan de invalide sporters zullen worden geschonken. Schiedam Aan de schoolzwemontmoeting, op donderdag 28 en vrijdag 29 december in het Sportfondsenbad, doen maar liefst 35 scholen mee. Alle leerlingen ontvangen een herinnering aan dit evenement, waarin ook nog zo'n 80 estafetteploegen zijn verwerkt. De halve en finales zijn voor de vierdeklassers vrijdagmorgen 9 uur, voor de vijfdeklassers 10.45 uur en voor de zesdeklassers 13.30 uur. De sportcommissie van de christelijke jeugdvereniging „Liefde en vrede" houdt don derdag 28 december een groot tafel tennistoernooi in het ge bouw Triangel. De inschrij ving, die voor kinderen tot en met 15 jaar f 0.75 cent en voor overige deelnemers een gulden bedraagt, dient vóór maandag binnen te zijn bij Aad van de Sar, Alb. Agues laan 39, Vlaar dingen. SFC houdt morgenavond een groot kerstbal in het club huis op „Thurlede". De muziek is van de dancing Rollers en de bijeenkomst begint om 20 uur. O WF heeft nog vier dames nodig voor de nieuwjaarswed strijd in sportpark Bijdorp. Dat duel begint om 13.30 uur. Opga ven bij Ria Borgstijn. Ben van Haren, voorzitter van RKWIK. heeft de RKWÏK- tumwisseibeker uitgereikt aan Angelique van Woensel. Deze trofee werd in 1959, bij het 25*jarig bestaan van RKWIK, geschonken aan de turners. An gelique kreeg de beker voor haar kampioensehapsütei. De jeugdcommissie van HBSS Iaat op 3 januari enkele instructiefilms vertonen voor de A-, B- en C-junioren en de pupillen, verdeeld over twee voorstellingen. De jongste jeugd is om 16 uur aan de beurt en de andere groep om 20 uur. Vlaardingen benoemt vol gend jaar, wanneer het eenmaal m de Broekpolder speelt, een al bekend dat er een groot scheepse reünie zal worden ge- commissie voor viering van het 50-jang jubileum in 1981. Nu is houden. 6 Sunlight is ervan overtuigd dat het volgend jaar ook de Kerstsfeer in een eigen clubge- bouw heeft. Voorzitter Ab Schotel in 2ijn overpeinzing. „Het verldeden heeft ons in dit' jaargetijde somber gestemd, nu rijn we echter met 290 sporters hoopvol gestemd". De Algemene Bedrijfs Com petitie Schiedam heeft voor de wedstrijden volgend jaar weer de inschrijving open gesteld. Men kan zich tot uiterlijk 12 januari aanmelden bij C. Valk, Dr. Wibautplein 92 te Schiedam, tel. 710024. De inschrijving kost honderd gulden. Gerard Flaes, trainer van Sunlight, heeft uitgerekend, dat van de 43 mogelijkheden dit jaar om te kunnen trainen, Ronald Hassfeld als enige daar 37 maal gebruik van heeft ge maakt. Op de tweede plaats volgden Leo Verduyn en Ed Hassfeld, namelijk 36 maal. Mar Verburgh kwam op een aantal van 34 maal. 9 Oud GSS speelt op Nieuw jaarsdag tegen de huidige selec tie van de zaterdagclub. Hun namen: J. Baks, G. Idema, H. Oosthof, W. Bunte, M. van In- gen, L. den Ouden, A. Marijnen, L. van Walsum, P. Groenewe- gen, A. van Wensen, W. van In gen, J. van der Toom, C. Vermeulen, H. Makkink, W. van Loenen, R. de Boer. De wed strijd begint om 13 uur. Vrijdag: De Hollandiaan- Gcwa/Ancora (h), WW-hal, 18.45 uur; Huldiging 200ste lid, WW-hal, 18.35 uur; Spi rit-B P (h) te Barendrecht, 20.30 uur; Broleca-WIK/BW ld), WW-hal, 20.30 uur; Bow lingtoernooi Musis Sacrum, 19.00. Zaterdag: Broekpoldercross, Landijsbaan, 14 uur; Wik/B- W—Broleco (d); Vierpolders- Ho ly (h); Green Eagles-Ale xandria (h), Olympiahal, 14 uur; Ter Gouw-Succes; Sa- gitta-MaassIuis; Bowling- toernooi Musis Sacrum, 10 uur. Zondag: Autocrossen, 's- Graveniandsepolder, 12.39 uur; Bowlingtoernooi Musis Sacrum, 9.30 uur. Dinsdag: Zaal voetbaltoer nooi VDL, Olympiahal, 11 uur; Finales bowlingtoer nooi Musis Sacrum, hele dag. Woensdag: Scboolbaskethal- tbemooi, Magriethal, 8.30 uur; Schooltafel tennistoer nooi Olympiahal, 9 uur; Har- ga-Al ba tros, Margriethal, 19.55 uur; Phoenix—PPSC (zaalvoetbal, Alexander hal, 21.30 uur. Schiedam De uitslagen van de laatste speelavond van de tafelvoetbalvereniging „Rijnmond" luiden: eerste divisie; Tobe- Stoop junior 33, Smit-Vendeloo 101, Ossewaarde-Stoop senior 1—8, Nieuwstra ten-Van de Brode 31, Smit-Nieuws tra ten 20. Tweede divisie: Wijngaard senior-Meijer 3—2. Busscher-WIjn- gaard junior 6—2, Wijngaard junior-Van Os 0-—2, Gerrets-Wijn- gaard senior 21 en Bastiaanse-Gerrets 3L

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7