Distr ictsbeker voor B P f SPORT KMKfhiONOU Volleybal- dames domineren ODO: mislukte aanval sport _kort Arno Warmer beste crosser WOENSDAG 27 DECEMBER 1978 Verrassende ontknoping in finale tegen Siprit Jan Ramondt lid van verdienste Volleybal toernooi in Olympiahal Sportagenda GEEN GEVAAR ÉÉÊ^ÉSfJllltóÈt - iliiF 1 af S Beker geen moment in gevaar Hermes DVS- PPSC 2—2 SC/V0/WW4 Barendrecht Both en Partners bejubelde luid de 03 bekertriomf op promotieklasser Spirit. Het was de reactie op de onverwacht simpele ont knoping van de dxstricts- bekerfinale, waarvoor beide formaties de avond daarvoor in de Schïe- damse Margriethal nog een spannende vijf-setter hadden moeten uitvech ten. Het verschil in cijfers bleef toen gering, want ook al incasseerde B en P de wedstrijdwinst (3—2X voor het tweede duel was Spirit met de setstanden 15—11, 17-15, 13-15, 11—15 en 15—8 geenszins kansloos voor de be ker. De Schiedamse eersteklas ser had zich dat terdege gereali seerd, maar het zag in Barend recht de gevreesde opponent in drie sets verrassend struikelen over de voor B en P overtui gende cijfers van 6—15, 11—15 en 7—15. De basis voor de uiteindelijke triomf legde B en P al in de eerste set van het duel in sport hal Vitaal. Toen immers werd duidelijk dat de blauwzwarten de afwezigheid van aanvaller Lex Mastenbroek (met vakan tie) goed ondervingen en de puntenmachine direkt vanaf het begin soepel lieten draaien. Spi rit daarentegen kampte met aanpassingsmoeilijkheden. Het 1 Vreugde bij B P, hoe kan het ook anders na de verrassende winst op Spirit. Utrecht Het bondsbestuur van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond heeft af scheid genomen van Jan Ra- mondt, die ruim zes jaar daar van deel uit maakte. Voor zijn verdiensten werd hij zelfs be noemd tot lid van verdienste, in het korfbalbestiiur hield de Maassimzer zich voornamelijk bezig met financiën, voorlich ting en publiciteit. Ook was hij redacteur van het bondsblad van het KNKV en voorzitter van een werkgroep die de vie ring van het 75-jarig bestaan van de sportorganisatie heeft voorbereid. '0 Zwaluwen weigert voorals. nog passende maatrégelen te nemen om het jeugdig vandalis me op de nieuwe overdekte tribune tegen te gaan. „Een ordedienst", aldus secretaris Cees Kool, „is zelfs ongewenst". Hij hoopt dat bet maar een tijdelijk iets is, dat rotjes en andere attributen kwistig ron- destrooid worden. 0 MSV '71 houdt zaterdag 6 januari een zaalvoetbaltoemooï in de Olyropiahal- Deelnemende clubs zijn: VDL, Excelsior Maassluis, FC Vecom, MW '27 en MSV '71 zelf. Aanvang 19-00 uur. 0 De regionale atleten die zich willen voorbereiden op de ko mende Westland-maratbon, kunnen zaterdag terecht in het Staeldttinsebos, waar Olympus "70 de organisatie van een trai- ningsloop heeft Er staat een afstand van twintig kilometer op het programma, maar ook kleinere afstanden kunnen worden gelopen. 0 De Schiedamse Gemeen schap houdt in januari een ABO-cursus, waarvoor men zich kan opgeven bij de SG, .Overschiesestraat 2, teL 268043. j0 Rien van der Voorden, voor zitter van de VLTC, is van plan eind *79 de hamer over te dra gen aan oen opvolger. „Vijf jaar", schrijft hij in het laatst verschenen clubblad, „is lang genoeg". 0 In de landelijke derde divisie doen de twee volleybalteams van Broleco het tot dusver uit stekend. De heren staan zelfs een punt voor op Kalinko, ter wijl de dames de derde plaats bezetten achter Starlift (32) en Thornax 2 (28). Broleco heeft 23 punten. 0 VS Vlaardingen schrijft in' rijn cluborgaan, dat de dames softbalafdeling helemaal niet is opgeheven, zoals deze krant onlangs in het nieuws bracht. Het bewuste bestuurslid dat deze redactie inseinde, houdt rich kennelijk nü op de vlakte. VS Vlanrdingen wil zelfs twee damesteams op de been bren gen, toe maar.1 0 Burgemeester Wim Kie- boom kan nog wel enkele we ken wachten om de nieuwe overdekte tribune van Zwalu wen te openen. Dat fretwnrt op zaterdag 20 januari, wan neer de Vlaardingse vogels spe len tegen Usselmeervogels. 0 Vanaf 5 januari is er weer conditietraining voor de honk balselectie van Schiedam. De leiding is in handen van de trainers Ton Ebben en Barend Bovenberg. Maassluis Aan het school vol leybaltoernooi voor middelba re scholieren, dat morgen in de Olympiahal wordt gehouden, doen niet minder dan 42 teams mee. Het toernooi staat onder auspiciën van de Maassluise volleybalclub MVC en begint om 8.30 uur. De prijsuitreiking is precies om 18.00 uur. had moeite met de Schiedamse opslag eb keek binnen korte tijd tegen een 312 achterstand (via 0—6 en 2—9) aan, die het niet meer weg kon werken, (6—15). De formatie van trainer/speler Peter van der Gugten poetste met die eerste belangrijke setze ge het zelfvertrouwen extra op en zette ook de tweede episode vrij gemakkelijk een 2—7 voor sprong op het scorebord. Spirit trainer/speler Jan van der Wal daarover: "Het liep bij ons ge woon niet. Ik heb geprobeerd om in de opstelling te spelen, waarmee we de eerste wedstrijd twee sets wonnen, maar deson danks kwam er geen goede pass uit het achterveld. Het was meer een mentale kwestie, waardoor vrij te onzeker en krampachtig speelden". Spirit kwam die problemen al leen de tweede set even te boven toen het via 67 de marge tot een aanvaardbare 89 kon verkleinen. De Ba- rendrechtse aanval was daarna voor de punten weer te veel afhankelijk van aanvaller Rob van Krieken en spelverdeler Jan van der Wal, waardoor de voorsprong van B en P nim mer echt in gevaar gebracht koa worden. Temeer ook daar de Schiedamse eersteklassers de manco's uit het eerste duel hadden bijgesteld en zij achter een goed sluitend blok geen gaten meer in de verdediging lieten vallen. Peter van der Gugten: "Aan die punten hadden we extra aan dacht besteed. Ik vond trou wens dat Spirit het niet slim speelde, omdat het precies pro beerde te variëren op de flank waar wij ons sterkste blok had den." Ook de tweede set leverde derhalve geen winst (11—15) op voor de Schiedammers, die met een ongewijzigde basis aan het derde bedrijf begonnen, In die opstelling eiste B en P opnieuw via veelvuldig scoren de routinier Jan Brussd en Ron Lubeck een duidelijk voordelig saldo (1—9) op. Een onnauwkeu rig spelend Spirit bleek niet opgewassen tegenover deze Schiedamse formatie, die zeker de beslissende set zowel aanval lend als verdedigend domineer de. Via 4—11 speelde B en P zich naar de derde setzege (7—15) en tevens naar de NeVo- Bo-beker van het district Rot terdam, die aanvoerder Jan Brussé in ontvangst kon nemen van districtsvoorzitter Co van Groenestein. Woensdag; HargaAlbatros, Margriethal, 19.55 uur; Phoeni- x—PPSC (zaalvoetbal), Alexan der hal, 21.30 uur; Trimmen in de Margriethal, 21.00 uur. Donderdag: Schoolzwemtoer- nooi, Sportfondsenbad, 9.00 uur; Schoolbasketbaltoemooi, Margriethal, 8.30 uur; Basket Boys—Breukhoven Stars (h), Westwi jkhal, 21.00 uur; School- volley bal toernooi, Olympiahal, 9.00 uur, WOR—Zwaluwen (zaalvoetbal), Ommoordhal, 20.30 uur; KuypersSSV (zaal voetbal, Sporthal Asterlo, 20.50 Vrijdag: Schoolbasketbaltoer- nooi, Margriethal, 9.30 uur; Schoolzwemtoernooi, Sport fondsenbad, 9.00 uur. i., s Het blok van WIK grijpt er weer naast Wmmm ■■.ma- De Vlaardingse dames oppermachtig Ameide —De volleybal—da mes van Broleco kenden in de finalewedstrijden om de districtsbeker nauwelijks problemen met promotie klasser WÏK/Bakker Wonen uit Groot-Ammers. Op overtuigende wijze legden de dames van coach Cees Zevenbergen beslag op de volleybalbeker door WIK met 3-0 (15-12, 15-8 en 15—3) en 1—3 (4—15,13—15, 153 en 1—15) terug te wij zen. Alleen de derde set van het tweede treffen in sportzaal 't Spant te Ameide leverde spek takel op, toen de dames uit Groot-Ammers onverwacht een grote voorsprong namen en ook de setzege opsteken. Broleco liet er daarna echter geen twij fel over bestaan, wie aanspraak mocht maken op de NeVoBo- beker. Het was overigens één van de weinige sets, waarin WIK zich kon meten aan de Vlaardingse derde divisie ploeg, die op alle fronten duidelijk domineerde. Na de thuiswedstrijd in de West- wijkhal hadden de Broleco-da- mes zich al vrijwel verzekerd van de beker, omdat toen al bleek dat de WIK-voheybalsters duidelijk problemen hadden met de Vlaardingse serve en evenmin het aanvalsgeweld van degroenwitten met een goed blok konden keren. In de eerste set van het treffen in Ameide manifesteerde zich dat opnieuw bij de dames van coach en voorzitter Paul Eike lenboom, die binnen tien minu ten het eerste verhes kregen te slikken (415). Broleco zette die opmars de tweede set door, ook al liet het basisspeelsters Clary van der Tuyn en Aaf Verbrugge op de bank voor junior Heieen Edelschaap en Conny den Har- tog. Wissel Vanaf de stand 2—8 werkte WIK de achterstand groten deels weg, toen aal voerster Ria Ltfffler met haar serve verwar ring stichtte bij een minder geconcentreerd spelend Brole co. WIK nivelleerde de marge zelfs tot 12—13, maar toen Ce-es Zevenbergen Clary van der Tuyn weer inwisselde, speelden de Vlaardingse dames zich in een spannende slotfase toch naar de tweede setwinst: 13-15. WIK ging evenwel door. Het bespeurde mogelijkheden bij Broleco en aangemoedigd door een enthousiaste aanhang (in clusief de burgemeester van Groot-Ammers), speelde het Broleco naar een II—0 achter stand. De groenwitter waren duidelijk van slag. Raakten deze set met 15—13 kwijt, maar her groepeerden daarna de forma tie, die in de vierde set weer rustig orde op zaken stelde. Met een 0—14 voorsprong en een uiteindelijke 115 setzege ont namen de Vlaardingse dames daarmee al de illusies bij de opponent en legden zelf beslag op de beker. Rotterdam Het microteam van ODO heeft in de Energie hal te Rotterdam de kans op de leiderspositie voorbij laten gaan. De kans tegen lijstaan voerder Ons Huis was zeker aanwezig, maar ODO speelde té mat om de aspiraties waar te maken. Ons Huis sloeg de aanval van ODO af met een 7—4 zege, wat voor de Maaslan- ders de tweede nederlaag in deze competitie betekende. ODO doet echter nog volop mee, want de achterstand op Ons Huis bedraagt slechts twee pun ten, Terwijl ODO nog een wed strijd meer te spelen heeft ODO was na de promotie overigens uitgegaan van prolongatie van het landelijke derde klasser- schap. Derhalve bracht de ne derlaag tegen Ons Huis nietzo'n domper teweeg. In de Energiehal had ODO meer last van de gladde vloer dan Ons Huis en dat was nadelig. Boven dien begonnen Janneke van der Vaart, Anja Noordam en Bram Hanemaaijer niet helemaal fit aan de wedstrijd. De Maaslanders hadden daar naast nog de pech dat twee doelpunten werden afgekeurd. Niettemin opende Bram Hane maaijer de score (0—1), waarna Ons Huis gelijk maakte: 1—1, Voor de rust maakte ODO toch grotendeels de wedstrijd, maar een definitief gat in de score werd er niet bereikt. Ons Huis kwam steeds weer gelijk, eerst nadat Kees van der Kooy voor 1—2 had gezorgd. Toen Bram Hanemaaijer na 2—2 voor 2—3 tekende, werd het nog voor de rust opnieuw gelijk: 3—3. In de tweede helft, toen Anja Noordam zich door Riet van der Bogert had moeten laten vervangen, draaide ODO minder. Toen bleek pas hoe nadelig het was geweest dat er voor de rust niet vaker was gescoord. Nu was het Ons Huis dat aan- drong en dat leidde tot een 4—3 en 5—3 achterstand voor ODO- Gertjan Schol verkleinde de marge nog tot 54, maar dit bleef de enige ODO-goal in de gehele tweede helft Terwijl Arie van der Lingen inmiddels Kees van der Kooy had vervan gen, zat er voor ODO verder niets meer in. Ons Huis had namelijk al voor 64 en 7—4 gezorgd, en hoewel er nog een kwartier te spelen was, bleef dit de eindstand. Grote belangstelling in 's-Gravenlandse polder Schiedam In de A-klasse van het autocross-evenement om de jaarprijs van Schiedam is het wat de volkswagens betreft een Rotterdamse aangelegenheid geworden. Terwijl de kou het grootste gedeelte van de 900 toeschouwers op het terrein in de 's-Gravenlandse polder in zijn greep had, was het de Rotterdammer Nico van de Steen die als eerste de finish passeerde. Als tweede kwam zijn stadgenoot Leo Bonman over de meet. In dezelfde A-klasse eiste Bart Lugters de eerste plaats bij de waterwagens voor zich op. Hier eindigde Jan van Eelen uit Loosduinen op de tweede plaats. In de B-klasse was het de Schiedammer Arno Warmer, die onder gejuich als eerste de geblokte finishvlag passeerde. In deze klasse, waarin trouwens de volks- en waterwagens door elkaar reden, eindigde de Rot terdammer Joop de Bruin op de tweede plaats. De C-klasse was het klapstuk van de dag. In de meest vreem de voertuigen sommige wa gens waren compleet rijdende kerstbomen gingen de meest onervaren autocrossers van l start. Uiteindelijk was het Jan de Geer uit Amstelveen die eer- l ste werd, gevolgd door Hanselo - Brussaard uit Den Haag. Schiedam Op Harga hebben de eerste elftallen van Hennes DVS en PPSC een nuttige oe fenwedstrijd afgewerkt. De beide ploegen, die elkaar voor en na de rust wat kansen be treft volkomen in evenwicht hielden, ontzagen elkaar goed. Na een aarzeling in de „PF"- verdediging kon Cock Hooge- veen de thuisploeg de leiding geven. PPSC beet hierna fel van zich af, wat resulteerde in een 1—1 ruststand. Uit een pass van Hans Vorstenbos trof Koen Winkelman doel. Vlak na de hervatting nam PPSC zelfs een voorsprong, toen Ron Carli, op nieuw uit een pass van Hans Vorstenbos, zijn waarde voor zaterdag-tweedeklasser bewees: 12. Na een knappe solo was het tenslotte Frans Bouman, die de definitieve 2—2 stand op het bord bracht. Opmerkelijke prijzen bij Hij 100% Acryl. Diverse kleurenkombinaties. In strepen en blokken. Merk: He-Man. Voor de miniprijs van 15,- Van polyester/katoen. In talloze uni kleuren. Merk: Club. Voor de miniprijs van 15- opmerkelijke mode Shetland. Van 100% zuiver scheerwol. In diverse kleurenkombinaties. Voor de miniprijs van 25,- Van 100% katoen. In diverse dessins en kleuren. Voor de miniprijs van 25,- opmerkelijke prijzen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4