Hollandiaan laat veel! kansen liggen SPORT Opmerkelijke prijzen bij Hij KIÜKfNJ! Ikoiimy Tod Thomassen wijst Green Eagles de weg CKC Maassluis neemt leidersplaats over Opmerkelijke prestatie Bergkotte en Mannee §t/P°ERN Arbitrage wekt irritatie op Forttma overheerst Sjaak Bot weer terug - PLASTIC DIEPVRIES- ZAKKEN 1 kleintjes! WOENSDAG 27 DECEMBER 1978 SC/VD/WW5 Waren de verwachtingen niet al te hoog gespannen, tijdens de 4 eerste helft moet er zeker een kleine hoop zijn geweest, dat het team tot de volgende ronde kon doordringen- De eerstekansen VIaardingen De handbalheren van Hollandiaan - rijn strijdend ten onder gegaan in de bekerwedstrijd tegen het Rotterdamse Ancora. Toch mag de uiteind» elijke 16—20 nederlaag van de verrassend tot de landelijke bekerronde doorgedrongen eersteklasser, een verdienstelijk resultaat genoemd worden. waren duidelijk voor Holland iaan, maar de paal en de Rotter damse keeper stonden in de Westwijkhai succes in de weg. Pas de derde kans was raak toen Martin van der Vlies in de vierde minuut een break-out doeltreffend afrondde. ïn de volgende aanval kreeg Holland iaan de kans om de voorsprong te vergroten, maar het hoek- schot van Jan van Vliet werd' gestopt Nadat Peter de Jager de gelijkmaker had genoteerd miste Hollandiaan een straf- worp. Vooral de eerste tien minuten heeft de Vlaardingse ploeg erg veel kansen laten liggen, waar door de strijd gelijk kon op gaan. Nadat Rob van der Lin den voor twee minuten naar de kant was verwezen, kreeg Hol landiaan het even moeilijk, maar via Ben de Kok en Cor Zijlmans kwam het met 5—3 voor te staan. Toen kort na elkaar twee Anco- ra-spe!ers tijdelijk werden alt- gesloten, leek het erop dat Hol landiaan verder afstand kon nemen. Maar toen Ancora weer compleet was, was het verschil nog steeds twee doelpunten. Ancora putte hieruit moed en wist vooral door sterk spel van John van Was beek langzaam in 9 Het Rijk financieert voor de helft de inrichting van een golf course, die in de Vlaardingse Broekpolder komt En waar de Rotterdamse golfclub gebruik van zal gaan maken. 0 Om de jeugd van de VLTC te laten acclimatiseren in de omgeving van het nieuwe ten nispark op de landijsfcaan, langs rijksweg 20, is er zaterdag 20 januari een fietsralley voor de jeugd. Men verzamelt om 13.00 uur voor het nieuwe club huis. Sunlight houdt 3 februari een feestavond in „De Deel" een gebouw in Holy-Noord. Naast bingo, lotto en een tom bola, is er gelegenheid tot dan- miiziek van De Conti- sen op n centals. De Hollandiaan in het begin sterker, maar de acties misten hun doel. te lopen en het nam bij ft—9 voor het eerst een voorsprong. Op slag van rust wist Jan van Vliet nog te scoren, waardoor de ploegen met een 10—10 stand gingen rusten. Ook in de tweede helft wist Hollandiaan het goede spel voort te zetten. In het eerste kwartier werd er weinig ges coord bij een stand van 1313, Daarna kwam de vlam in de pan, mede door een aantal vreemde beslissingen van de scheidsrechters, die tot dan toe de wedstrijd erg kort hadden gehouden. Hollandiaan raakte daardoor geïrriteerd en Ancora profiteerde daar geroutineerd van: 14—18. Nadat Paul de Kok en Jan van Vliet voor twee tegendoelpun ten hadden gezorgd, leek de ploeg van Arnold Peek weer terug in de race, maar toen de scheidsrechters een doelpunt toekenden, dat gescoord werd na duidelijk cirkel betreden van de Ancora-aanvaller, was het Vlaardingse verzet gebroken. De Ancora-overwinning was zonder meer terecht, want het wist de kansen duidelijk beter af te maken. Als Hollandiaan de kansen, die het de eerste minuten kreeg, had benut, dan was een sensatie niet uitgesloten geweest. Toch is de nederlaag een eervol resultaat. Vlaar dingen Bij de jaarlijkse Broekpoldercross heeft Fortu- na-atleet Luc Dumont op de acht kilometer beslag weten te leggen op de eerste plaats. De organiserende vereniging For- tuna kon zich trouwens op deze afstand, waar voor 137 deelne mers hadden ingeschreven, ook in een tweede en derde plaats verheugen, want nadat Luc Du mont in een tijd van 28.55 minuten over de finish was gekomen, passeerde Bertus Stigter die vijf seconden later. De specifieke baanatleet Bert Hendrikse baarde opzien door de acht kilometer als derde in een tijd van 29.10 minuten te beëndigen. Op de zes kilometers die trou wens in totaal voor alle drie de afstanden (3, 6 en 8 kilometer) een deelnemersveld van in to taal 227 hardlopers trok, was het Piet Klepke die de overige atleten ver achter zich liet. Zijn tijd van 21,44 minuten beteken de bijna een halve minuut voor sprong op nummer twee, T. ■Fransen die er precies 22.15 minuten over deed. Fortuna-at- leet Jan Nijssen zorgde met een tijd van 22.32 minuten weer voor een klein Vïaardings suc ces, aangezien deze tijd een .derde positie op de zes kil ome- o Lachende gezichten onderweg, de echte trimmers draaiden hun hand niet om voor de 3, 6 of 8 kifometer. ter opleverde. Op de laatste afstand, de drie kilometer, was Jan Middelweerd net iets sneller dan de Vlaardingse atleet Peter van Embden, die met zijn twee de plaats de eer van Fortuna weer hoog hield. Jan Middel weerd met 11.40 minuten en Peter van Embden met 11,43 minuten hadden overigens wel een gat geslagen op deze af stand, want nummer drie, B.. Gudde, noteerde voor zijn derde plaats een tijd van 12,05 secon den. Ook de niet de prijswin naars, waaronder het zestigjari ge echtpaar Broekhuizen, toon den zich na afloop zeer tevreden met door de Sjaak Hoogendijk ontworpen herrinneringspla- quette. VIaardingen Sjaak Bot is weer terug bij VZC. Zijn studie, die hij enkele maanden geleden begon, kan hij combineren met de zwemopleiding van de jeugd. Per 1 januari begint hij weer. Dat houdt in dat de Vlaardingse Zwem Club, die weer hard op weg is haar oude positie die van topclub in te nemen, over vijf trainers beschikt: Ger Edellijn, Theo Romeijn, Frits Jan Edellijn, Ruud Pijper en Sjaak Bot. Coach Jaap Boon: „Conditioneel sterker" Maassluis Het eerste basket bal herenteam van The Green Eagles is er opnieuw in ge slaagd een sterke tegenstander terug te wijzen. Ditmaal was het Alexandria dat zich aan de Maassluise zegekar moest laten binden. The Green Eagles won nen met 9678 en dat was de negende overwinning op rij. Precies halverwege de competi tie (er volgen nog negen wed- strijden), is de kans op een kampioenschap en promotie naar de derde divisie volop aanwezig. The Green Eagles had met Ale xandria minder moeite dan de uitslag doet vermoeden. Voor de rust kon The Green Eagles nog geen afstand nemen. Alexan dria kwam nooit verder achter dan tien punten, en ook bij de rust was dat het geval: 45—35. Meteen in de tweede helft begon Jaap Boon echtermet wat bank- spelers in de ploeg. Met als resultaat dat Alexan dria in kon lopen en het ver schil enkele malen slechts één punt bedroeg. Boon: „Ik dacht dat het wel kon om met een zwakker team te beginnen. Het was beslist geen grote gok. Omdat de conditie zijn tol zou vragen, was ik niet bang om te verliezen". Alexandria werd definitief ge klopt, toen Ton Thomassen zich met de score ging bemoeien. Van 61—59 ging de stand in een keer naar 7364, voornamelijk door toedoen van Thomassen. Waarmee de wedstrijd was be slist. Dat de 100 punten net niet werden bereikt, was voorname lijk een gevolg van het laten liggen van kansen voor Wim Kannegieter. Aan de overwin ning deed dat echter niets meer af: 96-78. De voorsprong op Hoogvliet be draagt nu twee punten. „Daar hangt het toch ook van af", aldus de Maassluise coach. „Die ploeg is namelijk sterker gewor den". Voorlopig ziet het er voor The Green Eagles nog allemaal erg rooskleurig uit. De topsco rers tegen Alexandria waren Ton Thomassen met 28, Robert Wever met 16 en Peter van Balen en Henk van der Vaart met 14 punten. VI aar dingen/Schiedam Aan de vooravond van kerst kwamen alleen Succes en Maassluis in actie. Voor bei de korfbalteams was er een kerst verrassing: in petto. Er stonden twee moeilijke uit wedstrijden op het pro gramma en het werden ui teindelijk twee gemakkelij ke overwinningen. Succes overdonderde Ter Gouw in de Goudse hal in de eerste helft volledig. Ter Gouw had reeds een over winning ingecalculeerd en raakte danig van slag, toen Chris Alblas (2x) en Rob de Bus binnen tien minuten de stand van op 03 brachten. Ter Gouw kwam iets terug tot 1—3, maar daarna ging Succes door. Peter van der Zouwen tilde Succes door naar 15. Kort voor rust maakte Paula de Geus er 1—6 van. Ter Gouw was aangeslagen en reeds voor rust dreigde het spel de harde kant uit te gaan. In de tweede helft probeerde Ter Gouw op alle mogelijke manieren Succes uit het ritme te halen. Dank zij hard en gemeen spel had het daarmee succes. Succes raakte daardoor duidelijk geïrriteerd. Maar het had voor Ter Gouw toch niet het gewenste effect Bij 2—6 tilde Chris Alblas de Schiedamse formatie naar 27 en bij 3—T maakte Rob de Bus er 3—8 van. ■Toen kwam Ter Gouw toch nog tot 68 terug. Maar - gezien het overwicht van Succes had de overwinning groter kunnen zijn. Maar door het harde tegenspel van Ter Gouw raakten de Schiedammers toch even uit balans. Maar al met al toch een verdiende Succes-over winning. Maassluis In Ridderkerk stonden Sa- gttta en Maassluis tegen over elkaar. Menig duel werd op het scherpst van de snede uiige vochten en de winnaar won slechts met klein verschil- Maassluis brak ditmaal met de tradi tie, al zag het daarin de eerste helft niet naar uit Binnen vijf minuten had Maassluis (door Wilma, Nie- man, Leo van der Vaart en Mieke Montizaan) een 03 voorsprong. Pas na de vier de Maassluise treffer van Henny Nieman kwam Sagit- ta iets terug waardoor de rust inging met een 2—4 stand. In de tv/eede helft trok Maassluis het spel naar zich toe en via wisselingen in het aanvalsspel en door lange combinaties werd Sagitta naar een ruime nederlaag gespeeld. Het ging Maassluis hélemaal voor de wind, toen net de marge middels enkele afstandstreffers kon vergro ten. Sagitta kon daar slechts poradjsch een treffer tegen over stellen. De eindstand werd 613. Doelpuntenmakers in de tweede helft: Ronny Moer man, Theo van Veelen, Arie Rookus. Ronny Moerman had de plaats in genomen van Martha Nustelijn, ter wijl Ane Rookus in de slot fase de plaats in nam van Leo van der Vaart. Maas sluis werd daardoor koplo per. Schiedam Voor het eerst sinds vijf dagen was het muisstil in Bowling Musis Sacrum. De finale tussen de koelbloedige Belg Clerckx en favoriet Wim Kortenray over twee games was zo spannend dat iedereen z'n adem inhield. Kortenray, werkzaam in het bowlingcentnim en zelf organisator van het uiterst geslaagde bowlingtoemooi, won de eerste game ruim. Maar alle spanningen werden ronde. Toen echtór werd de de Maastrichtenaar toch teveel waardoor hij teveel prijsgaf in de tweede en beslissende game. De Belg, die een uiterst beheerst maar succesvol toernooi bowl de, greep toen magistraal spe lend de uiteindelijke hoofdprijs. "Ik wist", was het commentaar van Clerckx, "dat hij een inzin king zou krijgen. Dat is hetzelf de als dat bij voetballen een ploeg met 3—0 voor komt te staan en het ineens 3—3 wordt Dan is de club die voor de gelijkmaker zorgt meestal de overwinnaar. Zoals dat nu ook het geval was". Was de finale uiterst spannend, Schiedamse bowlers hielden dit toernooi de eer opvallend hoog. Waarbij Hans Bergkotte de kroon spande, samen met Peter Mannee die nog maar één jaar bezig is met bowlen. Bergkotte speelde eerst samen met Sjaak Hak in de A-finale dubbel Waarbij echter bleek dat de zenuwen bij de twee Schiedam mers een te grote rol speelden. Daardoor ook verspeelden zij in de eerste vier (van de in totaal zeven te spelen) games de pun ten en eindigden ze als achtste. Een uitstekende prestatie overi gens omdat ze wel een groot aantal howlers van naam (Peter Lefeber, Wim Kortenray, Clerckx) achter zich lieten. Hans Bergkotte herstelde zich echter in de finale single. Ai was vooral in de beginfase de presta tie van Peter Mannee opvallend. Niet alleen stond hij lange tijd aan kop wat betreft de hoogste score in één game maar tevens drong hij door tot de volgende tegenstand hem te groot en moest hij afhaken. Bergkotte haalde de laatste zestien wel. En speelde daarin, ondanks een vingerblessure, zo sterk dat hij zich pas bij de laatste vier ge wonnen moest geven. Een op merkelijke prestatie in een ge zelschap waarin zowel de Belgi sche als de Nederlandse op zich af liet troeven. Slechts Korten ray en Clerckx streden met vrij veel gemak tot aan de finale. Het internationale toernooi, voor het eerst in Schiedam, werd zodoende een groot suc ces. Waarbij met name de finale bijzonder drukbezocht was. Er werd ook sterk gegooid hetgeen bewezen werd doordat in totaal maar liefst 404 games werden gegooid met een score boven de 200 pins. De hoogste game kwam op naam van Wim Kor tenray: 279. Heden overleed in Huize Bloemendaal te Loosdui nen, na een langdurige ziekte onze lieve tante MARGARETHA CATHARINA POST op de leeftijd van 89 jaar. Oud-adjunct directrice van de Huishoud- en Indus trieschool voor Schiedam en omstreken. Amsterdam: J.Th. van der Lijn-Post J.J. van der Lijn Utrecht: C.H.Post T. L. Post-van Roolj R he ne nH. E. van N oort-Post J. C. van Noort Rhenen: L. Pleijl er-Post Schiedam, 25 december 1978 corr.adres: fam. de Grave, i Rotterdamsrfdijk 229 d, Schiedam. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 29 december om elf uur in het crematorium „Hofwtjk" Delftweg 230, te Rotterdam-Overschïe. Vertrek vanaf de rouwkamer van het Notetzïekenhufs te Schiedam, ingang Juliana van Stolberg straat 18. om half elf. Gelegenheid tot condoleren na de crematie tn het crematorium. Met vestVan 45 polyester/55 wol. In grijs, blauw en bruin. Flannel: Gestreept en uni. Shetiand;uni. Merk: He-Man. Voorde miniprijs van 190,- Schaapsvacht. In beige tinten. Voor de miniprijs van 240,- opmerkelijke mode GabardineVan 55 polyester/45 wol. In vele kombinatie-kleuren. Merk- He-Man. Voorde miniprijs van 50,- !n Loden. Gabardine .Corduroy en Melton. In diverse kleuren. Voor de miniprijs van 140,- -opmerkelijke prijzen. OBDnanHBoanBDsaaaBDoaaBoaBBBaaa Internationaal Meubeltransport S ZOOR AKKUNDIG ERHUIZEN BwËateria .TERIAAL O.A. LIFT S D. van Geyl Zn. a Groenelaan 914 Schiedam tol, 268071 en 263045 S g ERKEND VERHUISBEDRIJF J WU WERKEN ONDER DE A. V. V. VOORWAARDEN 1 laRBOBIBBOBBBflQHBOaBaBliaoilBDBIII VAN ECK voor in diverse malen Rotterdamsedi]k407 Schiedam Tel. 260383 's Zaterdags gesloten ADVERTEREN DOET VERKOPEN ÊPS Kant. mach./ inventarissen Wi| zouden hot er wel in willen pompen- voor 5CHRUF. TEL- ert RE- KENMACHINES. eerste kijken bl| A.V E H A. meer dan 500 machine» In voorraad Pnpen va f 95.-. Ook rateiüa^s geopend AV.EH-A Impor teur» van kantoormachines. Schteweg 50. telefoon 010-655437. Rotterdam. Onderhoud en j reparatie Voor WITTEN. SCHILDEREN on BE HANGEN het voordeligst en betrouw baarste adres P. A. v d. Krult. Leliostr. 32—34. Schiedam Tel 264 432. telo- ioonbeantwoordor nanwerlg. V/h G. J.J. POH|0. voor het LEVEREN. SCHOONMAKEN EN REPAREREN van uw geiser» naar Smeden j Daub. Callenburgstr. 80. Vlaardingen Tal.34 30,56. r»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5