„Een dame versieren is bij ons niet punt één" Tweede depot havenslib op Maasvlakte wmémwm 3 Snoer gesmolten: etage in brand IBffi Man botst tegen rand van rotonde mwim Sunny Club ruilt eng donker laantje voor de Amstelbron: Vlam in de frites-pan Dief kwam door de achterdeur Vechtpartij in Heipaal Glitterlampen (59) ingeleverd Man met IrllÉisvJ bivakmuts wilde vrouw beroven Gladheid: vrouw in ziekenhuis RIJNMOND NU WEL AKKOORD Automaat bij dieven in trek 1 »-<* - vfï 'SC/WW DONDERDAG 28 DECEMBER 1978 VD/SC/WW3 ïtend ïblad aan 'bus ngs de bus 34. Een alleenstaande is vaak dwalend", zegt Jan van Essen. „Hij zoekt. Hij komt een. club binnen, ziet geen leuke dame en hup, weg is meneer. Elders koekeloeren. Begrijpelijk, maar voor onze Sunny Club is dat niet de goeie opzet. Bij ons komen ze om dansen, meer ontspanning zoeken dus en gezelligheid en zo, maar ze komen hier niet dansen om een man of vrouw te zoeken. pralen in de Amstelbron, het café-restaurant oo de Broers- vest „Jammer, Ton van Dorp, onze secretaris, kon er niet bij zijn. Hij ligt ziek in het Nolet", zegt oom Willem. Dat de Sunny Club niet op vrijgezellen mikt, wordt beves tigd door de burgerlijke staat van zijn neef, die even oud is als Jan van Essen en, wat hij noemt, „stijf getrouwd" is. Zo'n club als de Sunny Club vindt hij heerlijk: „Veel mensen zijn natuurlijk te oud voor de disco. Bij ons kunnen ze heerlijk stijl dansen". Paviljoen niet goed Jan van Essen zit al een jaar of zeven in het wereldje van de gezellige dansjes. Voorzitter van de Club 23-40 is hij ook nog geweest, en hij staat op goede voet met Jan Koeling en Joop Meure die door geldgebrek hun Riverside Ja2z Club hebben moeten opheffen. De Sunny Club draait wel lekker, vindt Jan van Essen, die door zijn twee medebestuurders het meest aan het woord wordt gelaten. „Maar we gaan verhui zen", zegt hij. „Het ging zo bijzonder prettig, ja, in het Pa viljoen dat de dansvloer aan de Daarom willen wij de Sunny C!ub met alleen openstellen voor alleenstaanden. Ook ge- trouwde mensen zijn heel harte- j lijk welkom. Dat geeft een be- i paalde band. Je zit niet plomp verloren of iene miene mutte te I spelen met de dames aan de bar, maar je wordt echt opgevangen door getrouwde mensen. Het etiketje alleenstaande wordt van jou weggenomen". Gezellige kletser, die Jan van Essen. Een man van 43, en alleenstaand, voor de tweede keer. Hij is nu een jaar voorzit ter van de Sunny Club en heeft al heel wat jaartjes zonnige en blije dingen gedaan. Eerst bij de Happy Heart Club, daarna r bij de Happy Day Club. Maar de twee happy clubs vlogen elkaar in de haren vanwege de gelijkenis in naam, en daarom werd de Happy Day Club omge doopt in Sunny Club. Er was zelfs een rechtszaak voor nodig, „Over die toestanden wil ik het met meer hebben", zegt Jan van Essen, en daar kijken twee ook aanwezige bestuursleden be grijpend bij. De twee zijn uit de familie Holleman: oom Wil lem beheert als 60-jarige de kas van de Sunny Club en neef C. H. Holleman is vice-voorzitter. Zij kleine kant werd. Nou kenden we natuurlijk Paul van Bilsen van de Amstelbron wel, en voor taan gaan we elke zaterdag avond bij hem boven draaien. De zaal daar hebben we hele maal fijn ingericht, en de appa ratuur voor muziek is heel ge schikt'. „Het is bijzonder mooi gelegen, natuurlijk, zo midden op de Koemarkt, vlak bij de eindhal te van de tram en niet zo ver van het station. Dat is nodig, want de mensen komen hele maal uit Vlaardingen en Rot terdam om bij ons te dansen. Nee, de Amstelbron is ideaal, door Kor Kegel wel wat anders dan het Pavil joen. Geen kwaad woord hoor, over Karei en Miep Heinen die ons daar hebben geholpen, het was er erg leuk, maar de Am stelbron staat wel even op eens- mooiere plaats. Je kent het Paviljoen? Aan de Admiraal De Ruyterstraat, vlakbij de scheepswerven. Een nogal don ker achtera flaantje. behoorlijk eng op late zaterdagavonden. Daar moesten we de dames altijd naar de bushalte begelei den, want je kon ze toch moei lijk daar alleen laten lopen!" Een ander voordeel van de Am stelbron vindt Van Essen, dat je na het dansen ook nog naar beneden kunt om in het restau rant een glaasje te drinken. En bovendien vindt hij Paul van Bilsen „een aardige peer", die graag meehelpt en zelf ook wel van een dansje houdt „Zaterdag de dertigste, net op de valreep van 1978, draaien we hier voor het eerst", zegt Jan van Essen. „We willen wethou der Posthoorn graag de club laten openen, cn hij heeft daar voor al zijn vakantie even opge schort. Ook OBK doet mee, en met een hele show zal het door die drumband een uniek feest worden"! Om kwart over negen op de avond van 30 december vindt de opening plaats. Waar komt de naam Sunny Club eigenlijk vandaan? „Nou", zegt Jan van Essen, „het heeft dezelfde strek king als Happy, hè, en dat wil den wij graag zo houden, on danks al die toestanden over de naam. Ja, en waar dat dat hap py vandaan komt., dat heeft te maken met het liedje Happy Days Are Here Again. Die naam klinkt goed, en ik mag wel zeggen dat wij op dit gebied een van de vooraanstaande clubs zijn. En dat komt toch ook omdat bij ons getrouwde men sen en alleenstaanden komen, dat zie je niet overal. Het voor deel ervan is meteen al, dat er natuurlijk minder versierd kan worden, en dat is bij ons ook niet punt één. Bij een club voor louter alleenstaanden is de kans veel groter, dat een getrouwde man zich voordoet als vrijgezel en zo een dame aan de haak slaat. Bij ons let je wel even op of de partner er niet bij is, en nogmaals, daar gaat het ook niet om. Dansen is voor iede reen en dat doe je met elkaar!" Jan van Es sen, oom Wil lem en C. H. Holleman laten de danszaal van de Amstel bron zien. die 2ij zelf hebben ingericht en die zaterdag avond door wethouder Herman Post hoorn wordt geopend. Schiedam Een overhltte fri tuurpan met olie heeft zondag om een uur of zes een binnen brandje veroorzaakt in een wo ning aan de Hogenbanweg. In de beuken van de woning ont stond door de brand voor onge veer drieduizend gulden aan schade. Door de brandende pan vanaf het balkon in de tuin te smijten wist de familie van D. erger te voorkomen. Wel moest de brandweer er nog aan te pas komen om de brandende keu ken te blussen. Het was de Rotterdamse brandweer die in greep. Meneer D. had bij vergis sing het Rotterdamse nummer voor brandalarm gebeld in plaats van het Schiedamse. Erg moeilijk deden de brandweer mensen daar niet over: er werd gewoon geblust kail /er-I tkD-1 nerfc ;oaf iiu een s Schiedam Vrijdagmiddag is brand ontstaan in een woning aan de Boerhavelaan waarbij de Slaapetage van de woning geheel is uitgebrand. Bewoonster van het pand is de 31-jarige mevrouw C. F. L. B.-V. Waarschijnlijk is het snoer van de electrische kachel in de slaapkamer doorgesmolten en is daardoor brand ontstaan. Slechts één voertuig van de brandweer hoefde in actie te komen om het vuur te blussen. Twee neveistralen hadden de brand wee r- imannen daarvoor nodig. 'Eerder op die vrijdag kwam de brandweer in actie om een met afvalstoffen gevulde container te blussen. Omstreeks half elf was de bak op de Nieuwpoortweg in brand gevlogen. Bij de politie bestaat het vermoeden dat het afval inbrand is gestoken. Vlaardingen Op tweede kerstdag 's avonds ontstond m het jeugdcentrum de Heipaal in Vlaardingen-Holy een vechtpar tij tussen een groep jongelui. De 18-jange J.A.R. uit Vlaardingen moest met oogletsel naar het Holyziekenhuis worden ver voerd De poiitie stelt naar de toedracht van de vechtpartij een onderzoek in. Maassluis In totaal zijn bij de Maassluise politie 59 zoge naamde gktterlampen ter ver nietiging ingeleverd. Zoals be kend kunnen de lampen btj breuk gevaar op leveren voor de gezondheid omdat de vloei stof die zich m de lampen be vindt giftig is. Maassluis Een man mei een bivakmuts heeft vrijdagmid dag gepoogd een med<Miirec tri ce van een glastuinbouwbedrijf te Delft in een van de straten van de Maassluise Steendijk- polder te beroven. De man had het kennelijk voorzien op een geldbedrag dat de directrice bij zich droeg voor de uitbetaling van de salarissen. De vrouw wist de belager echter van zich af te schudden die daarop de vlucht nam. De man is nog steeds spoorloos. Aan de hand van het door de vrouw opgege ven signalement stelt de politie een onderzoek in. Maassluis Met letsel aan het hoofd en benen moest mevrouw V.K-VW, zondagmorgen, naar het Holyziekenhuis worden ver voerd. Zij werd in de Maassluise Wagenstraat aangereden door de 65-jange DJ. van W. die tengevolge van de gladheid ter hoogte van de Wedde met zijn personenauto m een slip raakte. Hij schoot het trottoir op en raakte daarbij de voetgangster. Schiedam Een staande klok met een waarde van 380 gulden en een cassetttedeck met een waarde van 450 gulden zijn ontvreemd uit een woonhuis in de Boylestraat. De inbreker beeft niet veel moeite hoeven doen om de bolt te bemachtigen want de achterdeur van de woning was niet afgesloten. De eigenares van de spullen, de 35-jarige secretaresse J. A.W. van de F. heeft aangifte van diefstal gedaan bij de politie. Schiedam Twee keer vlak achter elkaar is een sigarette nautomaat door dieven gefor ceerd en leeggehaald. Uit de automaat aan de mgr. Nolen- slaan verdwenen zo negen pak jes sigaretten en 14 pakjes zwa re shag. De tweede kraak lever de de sigarenhandelaar tevens een schade van ongeveer 120 gulden aan de automaat op. Schiedam Midden in de nacht van eerste op tweede kerstdag is de 18-jarige Rotter dammer S. K. met zijn perso nenauto gewoon rechtdoor ge reden op het verkeerspleintje bij de Nieuwe Haven/Oranje- brug. Inplaats van de rotonde te volgen reed K., vermoedelijk ten gevolge van te hoge snel heid, met een klap tegen de opstaande stoeprand in het midden van het pleintje. K. moest met een hersenschud ding in het Noletziekenhuis worden opgenomen, en zijn au to vertoonde na de aanrijding een nogal ongewone lijn: met name de voorzijde bevindt zich nu iets diclitcr bij het wegdek dan dat voordien het geval was. Oostvoorne/ Rotterdam In een brief aan gede puteerde staten van Zuid-Holland heeft het dagelijks bestuur van Rijnmond laten weten geen bezwaar te hebben tegen het afgraven van het gerijpte havenslib op de zandberging: ten zuid westen van de Maasvlak te. Rijnmond gaat er eveneens mee akkoord dat hier opnieuw bagger specie wordt opgespoten. Wel wordt verzocht het nieuwe depot na onge veer drie jaar af te gra ven, zoals nu ook met het eerste depot gebeurt. Het DB van Rijnmond heeft dit advies aan GS gegeven omdat rijkswaterstaat vergunning heeft gevraagd een tweede ha- venslibdepot aan te leggen. Het afgraven van het eerste depot is inmiddels in volle gang. Illegaal Het havenslib-depot bestaat uit een enorme „hak" van 730 bij 730 meter, omgeven door dijken en verdeeld in vier vakken. Hierna wordt havenslib gespo ten dat een jaar of drie moet „uitlekken". Als het water in de bodem is weggezakt blijft klei over dat gebruikt kan wor den voor het bekleden van ter reinen, bermen en taluds. In april 1976 werd bekend dat Rotterdam op de zuidwestpunt van de Maasvlakte illegaal ha venslib was gaan storten. Na protesten werd het werk stilge legd, maar een maand later deelden GS mee dat het opspui ten kon doorgaan. Het college vond dat niet gewacht hoefde te worden op de resultaten van een onderzoek door de commis sie berging baggerspecie over de gevolgen voor het milieu van het opspuiten. Inmiddels heeft de commissie het voorlopige milieu-effekten- rapport berging baggerspecie' laten verschijnen dat zoals be kend door onafhankelijke des kundigen volledig werd afge kraakt. Uit hun tegennota blijkt dat verondieping van het Oost- voornse meer en de aanleg van een slufterdam met havenslib nog veel schadelijker is dan reeds uit het voorlopige rapport -■-1 h naar voren kwam. Ook een groep kritische biologen heeft felle kritiek geuit op het voorlo pige rapport, dat volgens hen een reeds genomen politieke beslissing de allure moet geven van wetenschappelijkheid. Zij betwijfelen of het rapport onge kleurde informatie verschaft om straks een verantwoord be sluit te kunnen nemen. Inmiddels neeft burgemeester Bolwïdt van Oostvoorne meege deeld zich tot het uiterste te verzetten tegen het storten van havenslib in het Oostvoomse meer, dat dan voor de recreatie verloren zal gaan. Doorgaan Ondanks felle weerstanden gaat Rotterdam gewoon door met het ontwikkelen van plan nen op dit gebied. De gemeente raad van de Maasstad heeft 360,000 gulden beschikbaar ge steld voor een proef om na te gaan of het verantwoord is om het Oostvoomse meer met ha- venbagger te verondiepen. De proef wordt genomen m de Mississippihaven op de Maas vlakte. De reeds aanwezige put ten m deze haven worden volge- gooid met bagger uit de Waalha ven en het Botlekgebied. Het slib wordt hierin gestort met behulp van sleephopperzuigers. Op gezette tijden wordt dit slib via een buis vervoerd naar het bassin op de zandberging aan de zuidwestzijde van de Maas vlakte. Op 11 oktober hebben de Rijn- mondraadsleden Len Edzes uit Tinte en Dick van der Laan uit Rockanje schriftelijk gevraagd en de proefstortmgen van bag gerspecie op de Maasvlakte stop te zetten. Zij wezen ei op dat juist de baggerspecie uit de oostelijke haven het sterkst ver ontreinigd is. Op alle mogelijke manieren moet worden voorko men dat deze specie in het Oostvoomse meer wordt ge stort. Op hun vragen is er nog steeds met gereageerd. Omgeturnd Toen in april 1976 klandiestie- ne slibstortmgen op de Maas vlakte bekend werden, heeft het DB van Rijnmond hier fel tegen geprotesteerd. Er werd op gewezen dat het betreffende terrein is bestemd voor natuur gebied, waar zodoende weinig van terecht zou komen. Ook werd gewaarschuwd voor eeu door Wim Huibers mogelijke verontreiniging van de ondergrond omdat het water uit de baggerspecie daarin weg zakt. Deze bezwaren werden door GS terzijde geschoven zo dat Rotterdam alsnog een ont heffing kreeg van het opspuit- verbod. Van de aanvankelijke weerstan den bij het DB van Rijnmond blijkt nu geen sprake meer te zijn gezien het advies aan GS een vergunning te verlenen voor de inrichting van een tweede huvenshbdepot Het veranderde standpunt van het DB heeft waarschijnlijk te maken metdc verdwijning uit dit college van Henk Tiesma (PPR) en de over heersende rol van gecommit teerde Johan de Jong hierin. Zoals bekend heeft hij er alles aan gedaan om in de streekplan- herziening Spijkemsse de Maas- wijk en de toekomstige buffer zone ten oosten van Geervliet aan te wijzen als lokatie voor shbbergmg. Wellicht dat de nieuwe gecommitteerde voor re creatie en natuurbescherming, Bert van *t Laar, na zijn inwerk- periode iets van de strijdlust van Henk Tiesma zal overne men, waardoor het DB van Rijnmond niet meer uitsluitend uit ja-kmkkers zal bestaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3