Nieuwjaarsconcert Gewestelijk Orkest Het gat van Maassluis, deel twee Volksdansen voor jongeren Regionale Mnziekweek De Peetvader in Hoek van Holland "Battle of the Bulge" rifean F' toon beeld Marmouzet met Drie Rob Schra exposeert VRIJDAG 29 DECEMBER 1978 van 6 t/m 28 januari" 1979 Nationaal Ballet Guinea in Stads gehoorzaal Streek museum open op Nieuwjaar MÈÊÊÊÊ mSBSKm Carillon- concert Reicha Kwintet in Visserijmuseum Een wekelijkse pa gina vol informatie over muziek, to neel. theater en andere culturele zaken in het Nieu we Waterwegge bied. Aankondi gingen dienen ui terlijk dinsdagoch tend binnen te zijn. Wie bellen wil: 010-34229. Toneelgroep Marmouzet speelt op woensdag 3 januari om 2 uur 's mid dags in de Stadsgehoor zaal van VI aardingen „Klaver Drie", een pro gramma voor jeugdigen vanaf zes jaar» „Klaver Drie" gaat over drie totaal verschillende personen, die door om standigheden geen werk meer hebben: Een down die ontslagen is, omdat hij te laat in het circus kwam, een hofnar die door de koning aan de kant is gezet, omdat er bezuinigd moest worden en Doorntje die door haar baas, een handelaar in antiek, is ontslagen, omdat hii het niet langer 5 J kon bolwerken. Deze drie mensen komen tot de ontdekking dat ze door samen te werken een uitstekend „Klaver tje Drie" kunnen vor men. De toegangsprijs voor deze voorstelling be draagt vier gulden. Kaar ten zijn aan de kassa van de Stadsgehoorzaal ver krijgbaar op dinsdag 2 en woensdag 3 januari van 10 tot 13 uur. Het gewestelijk Orkest geeft op vrij dag 12 januari om kwart over acht 's avonds een nieuwjaarsconcert in het Kerkcentrum Holy in Vlaardingen. Het concert wordt gedirigeerd door Jim Gordon. Solistische medewerking ver lenen Thom de Ligt, contrabas; Joan Berkhemer, viool en. Jos Spanbroek, poppenspeler. Het programma voor dit Nieuwjaars concert luidt: Ouverture Titus van Wolfgang Amadeus Mozart; Concert voor contrabas en orkest van Giuseppe Capuzzi; Suite 1 en 2 van Igor Strawms- ky; Vioolconcert E-moll, opus 64 van Felix Mendelssohn-Bartholdy; Peteren de Wolf van Serge Prokofjew met poppenspeler Jos Spanbroek. WIJK IN UITVOERING Ti UT UI MUSÏIBIS" HEI 2 Él) mirt lur> meerfen doddema eric v. slraaten tom steenbergen tri tiyiilllt li iricml iier it vtirrHbn m li u<i liutiriu m miiHH Urljnr* turtle lilul iMt ainiftlf" GEMEENTEMUSEUM MAASSLUIS Tegen de achtergrond van het gereedkomen van de nieuwe woonwijk in de Maassluise binnen stad (voorheen gebied „Lijnstraat en omge ving") wordt van zaterdag 6 tot en met zondag 28 januari een foto-expositie gehouden in het Gemeentemuseum van Maassluis, Zuiddi jk 16, Initiatiefnemers en exposanten zijn de Maasslui- zers Meerten Doddema, Tom Steenbergen en Erik van Straaten. De expositie die de titel „Wijk in uitvoering, het gat van Maassluis deel 2" draagt, sluit aan op de tentoonstelling met dezelfde naam, die eind 1976 in het Gemeentemuseum werd gehou den. De tentoonstelling bevat een beeldverslag van de oude toestand van de wijk, de sloop, de kaalslag, de opbouw en de nieuwe situatie. Verder is er een beeldverslag te zien van een bewoner in zijnt oude woning, tijdens de verhui zingen in zijn nieuwe woning. De volksdansgroep VLAVOC van de CJY Lief de en Vrede start in januari een nieuwe activi teit- Uiteraard is het een activiteit die met volksdansen te maken heeft. Maar dit keer gaat het om de leeftijdsgroep van 8 tot 12 jarigen. Gedurende vijf woensdag middagen gaan Marijke Vos en Yvonne Rietber gen, zelf geroutineerde oudere VLAVOC danse ressen, deze leeftijdscategorie onderrichten in het volksdansen. Deze volksdansmiddagen voor de Vlaardingse jeugd worden gehouden in het CJV Jeugdcen trum Triangel, Fransenstraat 14 in Vlaardingen. Op de woensdagen 3, 10, 17, 24 en 31 januari kunnen belangstellenden van half 3 tot 4 uur daar terecht. De kosten bedragen één gulden. De lessen in januari zijn een proef, als er voldoende belangstelling is, wil VLAVOC ook na januari doorgaan met lessen voor de jeugdige volksdansers. Mocht men zich alvast willen opgeven dan kan men dat doen bij Rob Beest, Kethelweg 173a, tel. 712548 of bij het Buro van de CJV-Liefde en Vrede, W. Beukelszoonstraat 49. teL 351721. In het Ontmoetingscentrum „Ko ningshof", Uivcrlaan 20 in Maas sluis wordt eind februari voor de twintigste keer de regionale Mu- ziekweek gehouden, voor het eerst onder auspiciën van de Cul turele Raad Maassluis. De deelnemers van 8 tot en met 18 jaar mogen een muziekstuk van maximaal zes minuten ten gehore brengen. Een jury, bestaande uit de musici Iskar Aribo uit Leiden en J. G. van Beek uit Ridderkerk, beoordeelt de prestaties op tech niek, dynamiek, ritmiek en voor dracht Bij de puntentoekenning zal rekening worden gehouden met de gevolgde lesduur. De wedstrijden rijn: maandag 26, dinsdag 27 en woensdag 28 fe bruari. Woensdagavond 28 fe bruari is gereserveerd voor deel nemers boven de 18 jaar. Ook hun prestaties zullen beoordeeld wor den, maar voor hen ontbreekt het wedstrijdelement. Behalve instrumentaal is ook vo caal optreden mogelijk. Voor be geleiding kan worden gezorgd (een vleugel en een elektronisch orgel staan ter beschikking), maar men kan ook zelf een begeleider meebrengen. De begeleidende partij wordt niet beoordeeld. De slotavond, een uitvoering te ver zorgen door de winnaars, is op vrijdag 2 maart. Wethouder Hum- melen van Maassluis zal dan de beker uitreiken aan de winnaars. Inschrijving voor deelneming aan de Muziekweek is mogelijk tegen betaling van drie gulden per per soon, (groepen vijf gulden) tot uiterlijk vrijdag 2 februari bij de volgende adressen: Informa- tie/WV-bahe in het stadhuis, Ko ningshoek. Maassluis; mevrouw J. Vos-Penning, Jan Steenstraat 59, Maassluis; mevrouw M. G. E. Hui- zmga-van rijn. Const. Huygens- slraat 2, Maassluis. De aanmel dingsformulieren zijn verkrijg baar bij dezelfde adressen, bij de Stedelij ke Muziekschool Maas sluis, Uiverlaan 20 en bij de muzie kleraren. Vanavond in de Hannonie- filmsoos van De Lantaarn in Hoek van Holland de le gendarische geworden film van Francis Ford Copolla: "De Peetva der". In de hoofdrol len grootheden als Marlon Brando, Al Pa- cino, James Caen en Ro bert Duvall, Het verhaal van "The God- father", zoals de Engelse titel luidt, behoeft wel nauwelijks meer een toe lichting. Zoals bekend: de Peetvader is de ongekroonde koning van het maffia-rijk. Meneer heerst daar met ijzeren hand, goede huisvader en meedogenloos opdrachtgever tegelijk. Francis Ford Copolla maakte de film naar de gelijknamige roman van Mario Puzri De vertoning begint om half negen. De Lantaarn is gelegen aan de Harmoniestraat 17 in Hoek van Holland. Liefhebbers van oorlogsfilms en "stevige kerels" komen aar» hun trekken bij de film "Battle of the Bulge". Woensdag 3 januari om half negen 's avonds in Vlïctzicht te Maasland kunnen ze zich te goed doen aan een spectaculaire verfilming van de groot ste tankslag van het Ardennen-offensief. Dragende rollen rijn er in deze film voor bekende sterren als Henry Fonda, Robert Shaw, Charles Bronson en Telly (Kojak) Savalas. In de film is te zien, hoe in de winter van 1944 de Duitsers in een laatste wanhopige poging trachten met een meuwwe brigade Tijgertanks de oorlog een andere wending te geven. De eerste voorstelling in de Stadsgehoorzaal van Vlaardin gen in het jaar 3979 zal gegeven worden door het nationaal dans-, zang- en muziekensemble „Djoliba" uit de republiek Gui nea en wel op zaterdag 6 janua ri aanvang kwart over acht 's avonds. Voor belangstellenden die de tentoonstelling "Vlaar- diitger Ambacht van dorp tot stadswijk" in het Streekmuseum Jan An derson nog niet hebben be zocht, is er de gelegenheid geschapen dit alsnog op Nieu wjaarsdag te doen. Het museum op de Kethel weg 50 in Vlaardingen is die dag van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Schiedam De zeer bekende Amerikaanse soul-zanger Joe Bourne geeft op nieuwjaarsdag een concert in Sociëteit de Instuif. Hij wordt bij zijn concert onder steund door de Schiedamse forma tie Fooks, die al eerder met Boume speelde onder de naam Centre. Joe Boume heeft in Nederland al enkele hits gescoord en van diver se kanten is hem het predicaat koning van de soft-soul toegekend. Gezien de belangstelling tijdens zijn optreden begin 1978 is dat predicaat in ieder geval door vele Schiedammers erkend. Ook dit jaar gaat de voorverkoop voor het optreden weer erg goed, met name de laatste twee weken is het daar erg hard mee gegaan. Iedereen, die Boume nieuwjaar wil gaan wensen kan dat doen op 1 januari vanaf kwart voor negen 's avonds. Een kaartje kost voor leden vier gulden en is te verkrijgen bij de Instuif, gebouw Arcade, Lange Ha ven 77. Vorig jaar was het concert uitverkocht en ook dit jaar riet het daar naar uit De organisatie raadt dan ook iede reen aan om op tijd aan de Lange Haven aanwezig te rijn. Het ensemble werd in 1947 opgericht en is sedert de dag van onafhankelijkheid het Nationaal Ballet van de republiek Guinea. De groep neemt een geheel aparte plaats in onder de Afri kaanse negerfolklore door dat men zich strikt houdt aan de eeuwenoude tradi ties van deze streek m Afri ka. Het oorspronkelijk voor de ze avond gecontracteerde ballet uit de Ivoorkust kreeg moeilijkheden met een uitreisvisum en moest derhalve verstek laten gaan. Djoliba is echter een waardig plaatsvervanger. Na afloop van de voorstel ling is er voor de bezoekers een Nieuwjaarsbal, waarbij volop gelegenheid bestaat gelukwensen uit te wisse len. Op verschillende plaat sen in het Stadsgehoorzaal complex zal muziek ten ge hore worden gebracht. De toegangsprijzen voor deze voorstelling bedragen 20,- 17.50If 15,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen 15,- voor alle rangen. De kassa is vanaf dinsdag 2 januari dagelijks geopend van 10 tot 13 uur en van 19 tot 21 uur. Op de zolderverdieping van het Gemeentemuseum van Maassluis exposeert de Maassluiser Rob Schra een collectie portrettekeningen van zaterdag 6 tot en met zon dag 28 januarL Rob Schra nam deel aan de expositie „Amateuristische kunstbeoefening m Maas sluis", die in juni 1978 in het kader van het 10-jarig bestaan van het Gemeente museum werd gehouden. Omdat hij toen een van de meest opvallende exposan ten was, wordt hem nu gele genheid gegeven zijn werk uitgebreider tentoon te stel len. Stadsbeiaardier Gerard de Waardt presenteert zater dag 30 december van 15.00 tot 16.00 een carilloncon cert in de toren van de Grote Kerk van Maassluis. In dit programma staat de Belgische beiaardier-com ponist Jef Demjn centraal. Denijn was de stichter van de Mechelse Beiaardschool. Hij propageerde de beiaardkunst door spel en compositie. Zijn zomer- avondbespelmgen kregen veel luisteraars, waardoor voor de Belgische beiaard kunst een bloeiperiode aan brak. Het Reicha Kwintet uit Ut recht treedt dinsdag 9 ja nuari op in de muziekka mer van het Visserijmu seum- Het programma van dit door de Culturele Raad Vlaardingen georganiseer de kamerconcert bevat zeer toegankelijke werken van vrij onbekende componis ten. De leden van het kwin tet zuüen de te vertolken werken van een toelichting voorzien. Het Reicha Kwin tet is genoemd naar de Tsje chische componist An to Reicha (1770-1836), die één van de eersten was die mu ziek schreef voor een blaas- kwintet. De toegangsprijs voor dit concert bedraagt vijf gulden. Houders van een Pas 65 of CJP betalen 2,50. Kaarten verkrijg baar aan de balie van het Visserijmuseum. Het con cert begint om 8 uur 's avonds.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5