SCHIEDAMSCHE COURANT Koud en rustig het nieuwe jaar in Cftwe fcnmtett vwr jêW „Wijkcentrum in Lindenhof" Kerstbomen tekort in Rotterdam -lilt Verniel zucht en inbraken 'Industrieweg tast de polder niet aan' Geef honden een wei in Hof" Vrouwe Justitia in slag met koning Alcohol Bewonersvereniging houdt encpiete Inbraak bij Sprij Slapen op politiebureau Zwanen gered Vergadering WAO-comité Man en jongen mishandeld Echtpaar bewusteloos Zijdeveld over plan-De Block: Hondenliefhebbers aan college Dinsdag 2 januari 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvesl 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtcndienst 144144 _103de jaargang no„26248 -4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL gchiedam Woningbouw op de kaalslag en wijkvoorzieningen in het voormalig weeshuis de Lindenhof. Deze twee wensen spreken bewoners van de bin- nenstad uit in een door de bewo nersvereniging georganiseerde enquête. De vragenlijst is ver- Spreid onder leden van de ver- edging om bewoners zoveel mo gelijk bij de discussie over de binnenstad te betrekken. Voor dat de enquête werd gehouden werden de leden eerst ingelicht over de discussienota van wet houder Chris Zijdeveld, en over de uitspraak van de Kroon over het bestemmingsplan. De bewonersvereniging heeft de uitkomsten van de vragenlijsten netjes op een rijtje gezet in een brief aan het college van burge meester en wethouders. In die brief wordt het college ge vraagd de bewonersvereniging te laten meedenken bij het uit werken van de plannen voor de binnenstad. Immers, de nieuw te bouwen binnenstad is er niet voor de plannenmakers, maar die moet door de bewoners en de bezoekers beleefd worden, schri j ft de vereniging. Naast de genoemde woning bouw en het wijkvoorzieningen- centrum hebben de leden van de vereniging nog andere wen sen aangedragen. Meer variatie in het soort winkels, een uitbrei ding in de levensmiddelensec tor, een kwaliteitsverbetering van het Broersveld en meer winkels in de Lange Kerkstraat zijn enkele van die verlangens. Voorts wil men veel aandacht voor parkeergelegenheid; sinds jaar en dag het zorgenkindje van de bewonersvereniging, zoals is gebleken uit de in de afgelopen jaren ingediende plannetjes, zoals parkeerplatte- gronden en stadswegwij zers. Meepraten acht de vereniging zeer gewenst: omdat de discus sienota te weinig concreet is valt er nog erg veel te discussiëren. "Vlaardingen De nachtzus ter van De Meerpaal aan de Holysingei in Vlaardingen meldde de politie in de nacht van zaterdag op zondag dat de vijf meter hoge kerstboom voor het huis meegenomen was met lichtjes en al door enkele personen met een gele personenauto. De politic ach terhaalde de wagen op rijks weg 20 en bracht wagen, inzit tenden en kerstboom over naar het bureau. De 19-jarige B.v.d.W., de 18-jarige R.v.d.S. en de 25-jarige C.D. uit Rotter dam hadden bij gebrek aan kerstbomen in Rotterdam hun terrein uitgebreid tot Vlaardingen. De Rotterdam mers kregen een proces-ver- baal weg. is diefstal. Hun au to werd voor een onderzoek op het politiebureau achterge houden. Overal in onze regio is het een rustige, vriende lijke en hartelijke jaar wisseling geweest. Ner- s in Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasdam en Hoek van Holland hebben zich ern stige moeilijkheden voorgedaan. Waarschijnlijk heeft de barre kou veel mensen binnen gehouden en naast allerlei waterlei dingen ook de essentiële emotie- en agressiekana- len ver onder het nulpunt fed rukt. De politie van Schiedam had voornamelijk de handen vol aan een tiental gesprongen waterlei- lingen. Daarnaast waren er een aantal aanrijdingen, waarbij voornamelijk wat blikschade te -onstateren viel. De kerst boombrand op de hoek van de Lekstraat en de Rijn straat kende een triest hoogte punt: de auto van Ton Mole naar. medewerker van jonge rencentrum „De Dukdalf' in Schiedam, werd ter verhoging van vuur en feestvreugde de stapel brandende kerstbomen ;in gereden. Van de auto bleef niet veel meer over dan een verwrongen, geblakerd stukje metaal, In Vlaardingen is de overgang naar het nieuwe jaar in een uiterst vriendelijke en hartelij ke sfeer verlopen. De grote kerstboomverbranding op de kaalslag gaf geen enkel pro bleem. Op het Mendelssohn- pieïn liep een kerstboomvcr- iranding wat uit de hand. De bewoners hadden zich een bee tje verkeken op de windrichting vanwege de grote hitte spron gen er een aantal ruiten. Op verzoek van de bewoners heeft de brandweer ingegrepen, maar dat verliep overigens in een zeer vriendelijke sfeer. Op Nieuw jaarsdag heeft de gemeentelijke reinigingsdienst de restanten van het straatgebeuren opge ruimd. Maassluis gaf geen uitzondering te zien op het globale beeld van de regio: rustig, minder mensen op straat dan in voorgaande Bij een kerstboombrand op de hoek van de Lekstraat en de Rijnstraat in Schiedam, eigenaar van de auto, een triest begin van het nieuwe jaar. ging een auto in vlammen op. Voor Ton Molenaar, de jaren, minder vuurwerk. De gladheid veroorzaakte ook hier een paar aanrijdingen, maar de schade was beperkt; hier en daar een spatbord. Hoek van Holland gaf ook een zeer rustig beeld te zien. Opmer kelijk was het feit dat er meer siervuurwerk de lucht in ging, dan in voorgaande jaren. De rotjes waren duidelijk minder in trek bij de Hoekenaren. Weinig mensen op straat en een sfeerloos oudjaar bood Maas land. Op de Maaslandse Dam gingen twee auto's in de fik. Het waren twee autowrakken spe ciaal voor dit doei daar neerge zet. De politie kon de daders grijpen, maar waarschijnlijk heeft het vreugdevuur voor de aan richters geen gevolgen. Vlak voor het gemeentehuis ging een oude Volkswagen in de brand, de police greep niet in. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vijlden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad WW' noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal I 40,90 abonnement a 13.90 per maand, dan geel ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/bankn*. is - de eerste twee weken ontvang ik de kranl gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen,daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam Vlaardingen In de nacht van vrijdag op zaterdag is er inge broken bij de firzna Sprij op de Westhavenkade. Er worden 18 tapijten en 30.000 gulden vermist. Van de daders ont breekt elk spoor. Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft vrijdagnacht een Engelsman die met fiets en gui taar de wereld rondreist gast vrij nachtverblijf aangeboden. De fietsende wereldreiziger had nergens anders onderdak kun nen vinden en klopte ten einde raad bij de politie aan. Vlaardingen Twee zwanen die in het ijs vastzaten aan de Ruurlohoeve zijn zondag door de Vlaardingse politic uit hun benarde positie bevrijd. De agenten liepen natte benen op, de zwanen zijn zonder letsel uit het avontuur te voorschijn ge komen. Vlaardingen In het afgelopen weekeinde werd er in Vlaardin gen weer op diverse plaatsen ingebroken. Vrijdagnacht wer den uit de Zonnebloemschool aan de Curacaolaan in Vlaar dingen een versterker en 200 gulden ontvreemd. Op oudejaarsavond werd er in gebroken in een woning aan de Roemer Visscherstraat. Er ver dwenen veel foto-apparatuuren sieraden. Bijzonder vervelend was het verdwijnen van houten beeldjes, een hobby van de heer des huizes. De totale schade bedraagt ongeveer 25.000 gul den. Aan de Sehiedamseweg werden diverse goederen en een schilde rij meegenomen. De totale scha de bedraagt hier 32.000 gulden. Niet om in te breken, maar uit pure vernielzucht sneuvelden op de oudejaarsnacht een aan tal ruiten van een bedrijf aan de Koningin Wilhclminahaven N.2. Er werd voor 15ÖQ gulden schade aangericht. Vlaardingen Het onlangs in Vlaardingen opgerichte WAO- comité organiseert op 9 januari een openbare vergadering. De vergadering za! gehouden wor den in „De Haven", Weeshuis plein 18 (bij het Veerplein), om achtuur 's avonds. Naar de mening van het comité is het noodzakelijk om actie te voeren, nu de meerderheid van de Tweede Kamer zich heeft j uitgesproken voor een beknib- beling op de uitkeringen per 1 januari 3979 met een half pro cent. De vergadering is ook bestemd voor andere uitkeringtrekken- den. De Vlaardingse contacta dressen zijn; W. v.d. Valk, Van Bcethovensingel 59c en J. vaïi Mastwijk, Van Limburg Stirum- straat78b. Vlaardingen Op Nieuwjaars dag, om zes uur in de morgen is een 29-jarige Vlaardinger door vijf personen ernstig mis handeld. Hij moest in het Holy- 2iekenhuis opgenomen worden met vijf gebroken ribben en oogletsel. Vorige week vrijdag heeft de Vlaardingse politie proces-ver baal opgemaakt tegen een 15-ja- rige jongen, wegens het overtre den van de wapenwet. Hij had een 14-jarige jongen mishan deld op de Lijsterlaan. omdat deze hem niet kon vertellen waar er kerstbomen te vinden waren. De jongen gebruikte een soort wapenstok, deze is door de politie in beslag genomen. Schiedam Een echtpaar uit de Polderweg in Schiedam is op Nieuwjaarsmorgen met kool- moooxydevergiftigingsver- schijnselen opgenomen in het ziekenhuis. De keuken van het pand aan de Polderweg, dat naast het echtpaar ook nog door hun zoon werd bewoond, was tn verband met de heersende koude tocht- dicht afgesloten. De geiser brandde toen de vrouw 's och tends wat warm water wilde tappen. Waarschijnlijk doordat het warme water de bevroren koudwaterleiding vrat al te hef tig ontdooide, sprong de leiding. De zoon des huizes, die nog lag te slapen, werd enige tijd later wakker, voelde zich misselijk en had hoofdpijn. Toen hij naar beneden ging, vond hij zijn va der en moeder buiten bewust zijn in de keuken. Het echtpaar is door de GGD naar het zieken huis overgebracht en maakt het redelijk. Schiedam „Eer weg over de polderwetering in Schiedant-Noord ast schilderachtige omgeving rond de Polderweg «iet aan. De weg en de brug over de Polderwetering komen volgens de plannen van de directeur van Gemeentewerken, ingenieur Harm de Block, stijf tegen de Schie aan te liggen. En op die plaats is er weinig schilderachtige omgeving die zou kunnen worden aangetast", zegt wethouder Chris Zijdeveld in reactie op de vorige week bekend geworden plannen. Daarmee legt hij tevens uit dat de plannen zeker niet in strijd zijn met zijn beleidsnota '76 waarin hij schrijft dat het te recht tot een revolutie zou ko men als de Polderweg of de Polderwetering zou worden aangetast. „Daarmee bedoelde ik het schilderachtige gedeelte van de Polderweg en Polderwe tering", verduidelijkt de wet houder voor ruimtelijke orde ning, „en niet het gedeelte waar nu de weg is geprojecteerd; daar staan geen boerderijen en zijn geett schilderachtige brug getjes ov*r de wetering. Er staan alleen wat oude gebouwen een een voormalige boerderij, die nu eigendom van de ge meente is". De nieuwe weg moet een verbin ding gaan vormen tussen het Schiedamse industriegebied in de 's-Gravelandsepolder en het toekomstige Rotterdamse in dustriegebied in de Oost-Abt- spofder (ten noorden van de Polderweg). Daarnaast is het een goede ontsluiting voor de 's-Gravelandsepoider, en als zo danig een uitkomst voor het vrachtverkeer. Schiedam wordt daardoor een stuk aantrekkelij ker voor industrieën en dat komt de werkgelegenheid in de stad ten goede, redeneert de directeur van gemeentewerken, ingenieur Harm de Block. Het college van burgemeester en wethouders heeft zich over het plan-De Block gebogen en kwam met het nodige voorbe houd. Zo bestaat er met de aanleg van de nieuwe weg de kans dat het sluipverkeer in het noorden van Schiedam aanzien lijk toeneemt. Nu al klagen be woners vooral in het gebied van de Polderweg daarover. Het is volgens het college van b en w dan ook noodzakelijk dat maat regelen worden getroffen om dat sluipverkeer tegen te gaan. De financiële gevolgen var. de aanleg van de weg moeten nog worden uitgezocht. Hoewel het vermoeden bestaat dat de finan ciële lasten niet ondraaglijk zul len zijn acht het college toch een exploitatie-opzet noodzake lijk. De commissie-voorrfinan- ciën en economische zaken heeft het plan bestudeerd en kon zich er in vinden. De com missie voor ruimtelijke orde ning zal zich nu nog over de stukken moeten buigen en zich er over moeten uitspreken. 99 Vlaardingen Ongeveer vijf honderd hondeneigenaren heb ben het college van Vlaardingen verzocht een wei in 't Hof aan te wijzen waar honden onaange- Üjnd in de wintermaanden mo gen lopen. „Desnoods op proef en met het verzoek aan dc eigenaren een schep moe te nemen om even tuele „hoopjes" te deponeren in een daarvoor bestemde vuilnis bak. Wij weten dat hiertegen veel verzet is. De vervuiling van de honden is de „rode lap op een stier". Hierop antwoorden wij, dat een hond in vrijheid meestal het struikgewas ingaat voor zijn behoeften", zo schrij ven de hondenbezitters aan het college. Om hun argumenten kracht bij te zetten noemen zij als voorbeeld het Sterrebos in Schiedam, waar dagelijks tallo ze honden genieten in vrijheid - samen met spelende kinderen en ondanks de bestaande speel tuin. Volgens de indieners van het verzoek zouden de paden in het Sterrebos schoner zijn dan in 't Hof. Zij besluiten hun brief met: „Wij weten dat wij wel hier en daar in Vlaardingen onze honden kunnen loslaten. Alleen enkelen van ons hebben de gelegenheid met de auto daarheen te rijden. Wij verzoeken u de honden niet alleen als vervuilers te zien, maar als levende intelligente wezens, die maatschappelijk een taak vervullen". Inmiddels heeft de initiatief neemster mevrouw G. Borde wij k-Ingelsson een telefonische reactie van de plantsoenen dienst ontvangen. Deze dienst ziet het plan niet zitten en heeft dan ook negatief gereageerd. De reden waarom? „De honden zouden de trimmers storen". Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft weer eens van dichtbij kunnen meemaken dat er bij feestdagen een borreltje hoort. Vorige week vrijdag werd op de Mr. L.A. Kespcrwegde 43-ja- rige Schiedammer S.M.T. klem gereden door surveillerende agenten. Hij was niet in staat om de blaastest af te leggen. Bij de Schiedammer werden bloed- en urineproef genomen en hem werd ter ontnuchtering door de politie gastvrij onder dak verleend. .De auto van een 52-jarige Vlaar- dinger M.W. werd in beslag genomen. Hij had onder invloed van sterke drank aan het ver keer deelgenomen in een auto met technische gebreken, die daarenboven niet verzekerd was. Ook hij moest de bloed proef ondergaan. Het kenteken van de auto is door de politie ingevorderd. Een andere feestende Vlaardin- ger, die kennelijk thuis door de drankvoorraad heen was, wilde bij de buren aankloppen voor aanvulling van deze voorraad. De buren die constateerden dat hun buurman reeds ruim verza digd was, voelden weinig voor deze vriendendienst De drank zoekende buurman, die deze weigering niet op z'n juiste waarde kon schatten, trapte daarop de voordeur van zijn buren in. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1