SCHIEDAMSCHE COURANT Deelraads voorzitter: 'Het is een ramp Vogelactie loopt goed Nieuw politiek jaar rustig ingeluid Oud-werknemers Gusto in de kou Slangen in de Gorzen? Piet Keyzer over „zijn elfstedentocht Internationale treinen weg uit De Hoek Adjudant de Jong werd beëdigd Gemeente gaat praten over oorzaken geweï I Tankauto met 22 ton slaolie gekanteld Schaats wedstrijden Half jaar cel voor gijzelaar Oud-raadslid S. Barendregt herdacht sSils^s! i Pret Koningshof „Gooi geen olie in riolering" MSV komt afspraken niet na Uil ill Vrijdag S januari 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 103de jaargang no. 26272— I PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 26B091 - reductie 262566 - klarh tend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Een vrachtwa gencombinatie met in de opleg ger 22 ton geraffineerde slaolie is gisteren om kwart voor drie 's middags bij het afrijden van de afslag: Vlaai-dingen van rijksweg 20 gekanteld. Het gevaarte kwam terecht voor de oprit richting Maassluis ach ter het viaduct over de West- landseweg. De aanhanger van de combinatie sloeg niet lek zodat de slaolie keurig op zijn plaats bleef. De stuurcabine was evenwel rijp voor de sloop; Later op de dag is de inhoud van de oplegger overgepompt in een andere tankwagen. De brandweer heeft met behulp van zware kraanwagens de op legger weer op de wielen gezet. Met een nieuwe stuurcabine kon de reis zonder slaolie vervolgd worden. Gisteravond om acht uur kon de politie de weg weer vrijgeven. Maasland/Schipluiden Tussen Maasland en Schi pluiden worden morgen twee wedstrijdschaats tochten gehoudeh. Om 11,00 uur beginnen de da mes aan een tocht over veertig kilometer en daar in wordt gestreden om het lange afstandskampioen schap van het gewest Zuid-Holland/Zeeland. De start is vanaf het Wapen van Maasland. Om dezelfde tijd beginnen schaatsers in Schipluiden over een honderd-kilome terwedstrijd. Het kam pioenschap van Zuid-Hol land staat op het spel maar iedere schaatser kan meedoen. Inschrijven om 9.30 uur. in café De Vergul de Valk in Schipluiden. Schiedam Slangen bedrei gen de bewoners van de Zwar- tewaalsestraat in Schiedam. Dat beweren ze tenminste. De heer J. de Regt, die op nummer 47 woont, heeft echter maar één python. Wel een lievertje van vier-en-een-halve meter lang. En dat is ontegenzeggelijk benauwender dan een kanarie. In het decembernummer van het maandblad van bewoners vereniging Schiedam-Zuid wordt de familie zelfs beschul digd van psychische wreedheid en hinder. Kinderen krijgen nachtmerries, buren kijken aandachtig naar de grond of er zich wellicht een kruipende belagerophoudt De heer De.Regt trekt er ach niet zo veel meer van aan. Hij Iaat zich niet wegjagen omdat een paar buren denken dat zijn huis krioelt van de vreemd soortige, giftige reptielen.- Laatst werd hij zelfs beschul digd van het houden van twee tijgers. Na een recherche-on derzoek bleek dat het een elpee met dierengeluiden was. De onzinnige panieksituatie gaat nu wel uit de hand lopen. De heer De Regt weigert cm zijn huis aan achterdochtige buren voor een slangen-onder zoek te tonen en de heer Elshof, zijn buurman, schrikt elke avond rond zeven uur op van doodskreten. Een. zeer verve lende toestand. Meer over deze bedreiging staat op pagina vijf van dit nummer. Hoewel hevige sneeuwval de conditie van het ijs nadelig beïn vloedt, is de Elfsteden vereni ging momenteel voortdurend bezig met de voorbereidingen van een nieuwe elfstedentocht Wanneer de schaatsers inder daad aanzetten voor de twee honderd kilometer lange schaatsmarathon, is het alweer zestien jaar geleden dat zo'n- evenement plaatsvond. Reirüer Paping wist toen na een uitput tende race Leeuwarden als eer ste te bereiken. Maar ook een oud-inwoner van De Lier leverde in 1940 als eerste niet-Fries die geweldige prestatie. Piet Keyzer, momen teel woonachtig in Odjjk, zege vierde in een groepje van vijf rijders, die 25 kilometer voor de aankomst een afspraak had den gemaakt Het „pact van Dokkum" werd echter verbro ken. Hoe leest u op de sportpagi na. Hoek van Holland „Het is voor Hoek van Holland, laat ik mij voorzichtig uitdrukken, een regelrechte ramp. Een slechter begin van 1979 had ik mij nauwelijks kunnen voorsteilen". De voorzitter van de deelraad van Hoek van Holland is buitengewoon teleurgesteld over de berichten, dat Hoek van Holland - evenals Den Haag - uit het internationale treinennet Is geschrapt. Korpschef C. van Nieuwkoop van de Maassluise politie heeft nu een „ech te" plaatsvervan ger. Gistermiddag is op het hoofdbu reau van politie ad judant H. de Jong beëdigd, die per 1 januari in dienst is getreden in de functie van plaats vervangend korp schef. De heer De Jong was afkom stig van het Ridder- kerkse politie korps, waar ook Van Nieuwkoop vandaan is geko men. Rotterdam Karateleraar Leo van L, is gisteren veroordeeld tot zes maanden cel. De 49-jarige Leidenaar ontvoer de en gijzelde eind september een negenjarig meisje uit Schie dam om haar moeder te dwin gen een zus naar haar pooier* terug'te sturen. Voor deze daad eiste de officier van justitie onlangs een gevangenisstraf van acht maanden De organisator van de gijzeling, de 25-jarige Schiedammer Per cy S., moet nog voorkomen. Tegen hem zal de aanklager een aanzienlijk langere straf eisen, zo heeft hij reeds bij de zitting legen de karateman laten door schemeren. s Vlaardingen De eerste gemeenteraadsvergadering in Vlaardin gen van het verse jaar 1979 werd door burgemeester W. Kïeboom geopend met een korte herdenking van het recent overleden .oud-raadslid van Vlaardingen S. Barendregt Met enige minuten Lstzlte herdachten de huidige raadsleden hun oud-collega, die 17 ,jaar lang, van september 1953 tot september 1970 voor de PvdA zitting heeft gehad in de Vlaardingse raad. .'Voordat de burgemeester over ging tot het aan de orde stellen van de verschillende agenda punten, sprak hij de aanwezigen toe in een nieuwjaarsrede. Naast een uitgebreide opsom ming van de belangrijkste acti viteiten van de raad en de ge meente in het afgelopen jaar, ruimde de burgemeester veel plaats in voor een aantal kriti- 'sche kanttekeningen bij „Be stek '81", natuurlijk toegespitst op de, ook al in een motie door de raad uitgesproken, nadelige gevolgen voor de gemeenten van dit regeringsbeleid. De eigenlijke behandeling van de verseliiilende agendapunten kon toen beginnen. Verschrik kelijk belangrijke zaken zouden er niet aan de orde komen, maar over een paar agendapunten werd meer of minder diepgaand Bediscussieerd. Het PvdA-raadsJid Willem Kwakkelstein kreeg van wet houder Wijnstok de toezegging, dat er bij de bouw van de 186 woningen in het westelijk ge deelte van Holy-Noord naast V woningen voor bejaarden, °ok plaats gereserveerd zou worden voor jongeren. De vrees die Kwakkelstein uitspraak ten aanzien van eventuele integra- he-problemen, mensen van to taal verschillende leeftijd en Interesses bij elkaar op een betrekkelijk klein gebied, kon lelie Wijnstok wegnemen door Jöe te zeggen dat het bureau huisvesting in het overleg be trokken zou worden en dat hij ■tet in de gaten zou houden". Ook de busverbinding met dat gedeelte van Holy-Noord kwam weer even aan de orde. Bas Goudriaan deed de toezegging dat er over twee jaar, als het betreffende project gereed is, zeker een busverbinding zal zijn. Het vaststellen van de aardgas- en electridteitstarieven, was voor het SP-raadslid Remy Pop- pe aanleiding tot zeer kritische opmerkingen. Maar beide voor stellen werden zonder stem ming aangenomen. De Rheingold-expresse vertrekt voortaan uit -Amsterdam en de Ho 11 an d-Skand ina vi ë-Expresse verdwijnt helemaal. De Noord- zee-Expresse gaat binnenkort niet verder dan Rotterdam. De rechtstreekse verbinding tussen Nederland via Hoek van Hol land en Londen is dan verbro ken. De nieuwe dienstregeling schijnt onder druk van de Duit se Bundeshahn tot stand zijn gekomen. „De gevolgen op langere ter mijn zijn niet helemaal te over zien", aldus de deelraadsvoor zitter- „Er zijn zeker veertig mensen in verschillende dienst en bij betrokken en wat het voor gevolgen heeft voor de scheep vaartmaatschappij Zeeland is nu nog niet te bekijken. In Hoek van Holland scheelt het in de werkgelegenheid". De heer Van der Houwen bena drukt dat Hoek van Holland als grensplaats naar Engeland be schouwd kan worden: „Het is altijd een automatische loop ge weest, om het zo maar eens te zeggen. Dat gaat nu voor een deel over. Ik zet nu ook vraagte kens bij de modernisering van het station, zoals die is voorge nomen. Ik vrees dat het station nu geen overcapaciteit krijgt". „Ik ga nog wel een gesprek aanvragen met de Nederlandse Spoorwegen, maar ik ben bang dat het niet veel zal uithalen", verklaard Van der Houwen. „Het is een aderlating, niet al leen voor de Maatschappij Zeel and, want die krijgen zonder twijfel minder passagiers, maar ook voor Hoek van Holland zelf. Wij komen in de problemen met het ruimtelijke ordeningsbeleid, als dit doorgaat". „Het vervelende van de hele zaak is, dat wij officieel van niets weten. Wij hebben deze berichten ook uit de krant moe ten vernemen. Men heeft niet eens de moeite genomen gra ons officieel op de hoogte te stel len". Schiedam Alhoewel het als discussiepunt was aai, *grv ,if werd er door de commissieleden van vormingen rekrea,.\„en woord gewisseld over de baldadigheid- Men zou dit doen naar aanleiding van een uittreksel uit een rapport van de studieconfe rentie „Geweld en vandalisme bij de jeugd van Den Haag gehouden in 1977" Het lijkt misschien wat verouderd, maar de oorzaken van geweld zijn in de grotere steden zeer goed vergelijkbaar. Bij het opstellen van het aktie-programma dat voortkwam uit de bijeenkomst, is uitgegaan van vijf aandachtsvelden: het gezin, de buurt, de school, het werk en de vrije tijd. Wat de gemeente gaat doen met dit raport blijft even afwachten. De discussie is verschoven naar een andere vergadering, welke natuurlijk ook openbaar zal zijn. Wie direkt, indirekt of helemaal niet te maken heeft met geweld, en in het bijzonder van de jeugd is van harte welkom. In de volgende vergaderingen mag men immers ook meepraten. '•XL* X',"* M in Het was een drukte van je welste gisteren in de Konings hof. De jeugd van Maassluis was 's middags heer en meester in het ontmoe tingscentrum. De kinderen hadden spulle tjes van thuis meegenomen om op de rom melmarkt in de hal te ruiten of te verkopen. Er was een lees hoek met sta pels stripboe ken en kilo's le gostenen waren aanwezig voor de Maassluise bouwvakkers ïn spe. Film, modes how van eigen gemaakte kle ren en het spreekuur van de poppendok ter completeer den de feest middag. Vlaardingen Zelf olie verversen, akkoord, zegt de gemeente, maar dan wel zo dat het milieu er niet onder lijdt. Gebleken is dat nogal wat mensen de afgewerkte olie direct in de riolering laten verdwijnen. De gemeente Vlaardingen, afdeling milieuzaken, vraagt alle auto-eigenaren die zelf olieverversen de oude ohe op te vangen in een blikje of iets dergelijks en deze af te leveren bij de oliehandel. Afgewerkte olie kan ondermeer worden afgeleverd bij de firma J. van der Linden, Westhavenkade 84. Schiedam De eerste dag van de Schiedamse inzaxnelacüe voor vogels heeft al het nodige succes opgeleverd. Een contai ner vol brood met nog een kop d'r bovenop kon door de men sen van de dierenbescherming worden opgehaald. Vanavond zal al dat brood in blokjes worden gesneden en morgen kan het aan de vogels worden gevoerd. Tevens zijn er drie nieuwe de pots bij gekomen, waarmee het totale aantal inl everadres sen voor brood en groente op tien is gekomen. Meer brood en groente is nog steeds hard no dig. U kunt het kwijt op de volgende adressen: Het politiebureau in de Lange Nieuws traat; Dierentehuis de Hargahoeve aan de Sportlaan tegenover het Novotel; me vrouw Pluymers, Brielsestraat 19; de heer Monster, Smetana- laan 64; mevrouw De Veld, Hargplein 38; mevrouw Kruse, V.d. Duyn v. Maasdamstraat 89; mevrouw Wuisman, Laagland 13; mevrouw Swinkels, Zwarte- waalstraat 22 b; mevrouw Lan kester, Schiedamseweg 13; fa milie Blokland, Villastraat 17, Meer adressen zijn hard nodig. Opgeven kan bij Hargahoeve 71.41.51. Mensen die meer willen doen dan brood geven kunnen een zak universeel-zaad voor zang vogels kopen en naar één van de mleveradressen brengen; de dierenbescherming, maar voor al ook de vogels, zullen er dolblij mee zijn. Wie niet bij voornoemde perso nen in de buurt woont, kan ook i nog terecht bij mevrouw Geurt- j sen aan de Aleidastraat 25 en bij mevrouw Schut die huist in de woonark Lady Betty aan de Westerkade tegenover nummer Schiedam De afspraken voor overplaatsing van Gusto-werk- nemers worden door de RSV directie op grote schaal ge schonden. Ruim honderdvijftig werknemers van Gusto zijn nog niet geplaatst binnen bet KSV- concern, zoals dat was afge sproken. Dat concludeert het Comité Gusto Open in een open brief aan het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Mede door activiteiten van het comité zijn er, voordat de slui ting van Gusto een feit werd, afspraken gemaakt met de di rectie van de Rijn Schelde Ver- olme combinatie over.de toe- korifet van de werknemers die op straat dreigden te komen. Een groepsgewijze overplaat sing was één van de positieve resultaten in dat overleg, en wat meer was, er zouden geen ont slagen vallen. Die afspraken nu zijn volgens het comité door de d irectie geschonden. De overplaatsingen die hebben plaatsgevonden, zijn zeer selec tief g.beurd. Werknemers wor den door middel van interviews in hart en nieren beproefd, schrijft U. Bruseker namens het comité. Daarbij komt dan nog dat honderd vijftig werknemers nog steeds niet aan het werk zijn. en dat Gusto Engineering orders aantrekt waarbij de pro- duktie in het Midden Oosten plaatsvindt. Hierdoor, zo vindt het comité, worden niet alleen de oud-werk nemers van Gusto benadeeld, maar wordt schade toegebracht aan de gehele scheepsbouwin- dustrie. Het Comité Gusto Open heeft naast de brief aan het college van B en W ood exem plaren gestuurd aan de politieke partijen in Schiedam, aan alle maatschappelijke en welzijn sorganisaties die in het verleden al steun hebben betuigd, en 'naar de ondernemingsraden van het RSV-coneem in het Rijnmondgebied. Het comité hoopt dat de aangeschreven in stanties hun stem zullen verhef fen en zo steun verlenen aan devoud-werknemers van Guato.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1