DYS af: 11-4 WIK-Unitas: duel met twee gezichten Vlaardingen pakt slotfase Vitesse aan SPORT VDL slacht Hermes Dumont de snelste Heren DWS overtuigen Dramatisch verlies van Harga In tweede ronde zaalvoethalheker GEEN INTERESSE DINSDAG 9 JANUARI 1979 SC/VD/WW4 Schïedam/VIaardingen In de tweede ronde van de zaalvoetbalbeker hebben de teams uit het Water weggebied wisselvallig gepresteerd. In de Margriet bal stond gisteravond de derby Hermes DVS-VDL op het programma en na een flinke „slachtpartij" bereikte de Maassluise ploeg door een 11-4 overwin ning de derde ronde. Tegen de treffers van Cees de Man (viermaal), Gommert van Ast (driemaal), Aad Moerman (tweemaal) en Dumpie Kouwenhoven (eveneens tweemaal), stelde de Schiedamse formatie slechts doelpunten van John Beyer, Bert Sleeuwen- hoek (tweemaal) en Co Goudriaan. schikbaar kwamen voor reke ning van Hans de Keizer, Cock de Visser (tweemaal) en Zegert van de Struis (driemaal). Nederlaag Ook het Schiedamse PPSC kwam een ronde verder. Na een matige eerste helft tegen het in de derde klasse laag geklasseer de San Clemente (slechts een 2-1 voorsprong), haalde het Schiedamse achttal in het twee de bedrijf meedogenloos uit Eindstand derhalve 10-3- De treffers van PPSC kwamen op naam van Ton van de Linden (tweemaal), Arie Bell (twee maal), Dick Vos (tweemaal), Ruud de Wit (tweemaal). Peter Bax en Koen Scheffer (ieder eenmaal). Het Vlaardingse FC Tybex kwam in de Rotterdamse IJssel- mondehal tegen W1CO niet ver der dan een 7-6nederlaag, waar mee de uitschakeling van de Vlaardingers een feit was. De doelpunten van het gehandicap te FC Tybex Sjef Nab en Tinus Weber waren niet be- Behalve FC Tybex moest ook Schiedam na gisteravond hel bekeravontuur voor gezien ge houden, De 5-2 nederlaag tegen de hoofdklasser De Rozet was zeker geen schande, ook al ge zien het feit dat de Schiedam mers er hard voor vochten. Te veel routine aan de kant van De Rozet (Maaren Polderman en Cor Barendrecht) bracht de score voor Schiedam aan de negatieve kant. Ondanks twee goede goals van Chris Jongman, werd het uiteindelijk 5-2 voor De Rozet Het Maaslandse MW keerde uit de Rotterdamse Ale- xanderhai met een veelzeggen de overwinning terug. Voor de rust, die met een 1-1 stand inging, zorgde Hans de Bakker voor Maaslands succes, terwijl Arie van de Knaap (tweemaal uit een penalty), Ted van Uffe- len en Aad Alblas na de hervat ting de vreugde verhoogden. Succes Groenoord zorgde weer voor succes door NCS voor de beker met alweer 5-2 te wippen. Voor de Schiedamse formatie teken de Rob Noorzij (tweemaal), Wim Romantschenko, Piet Ro- meïjn, en Barend Buitendijk voor de produktie. Overigens werden er naast de beker ook enkele com petitie-wedstrijden afgewerkt. De uitstagen: VSV- WK 2-8 (onder andere door een hattrick van Petervan de Meer), BFC-HBSS (winnende treffer vlak voor tijd gescoord door Peter Feelders), DRZ-De- mos 5-9, FCN-Real Parbo (hat trick Perer Friedricb), Excel sior M-Nestoro 3-2, MSV*7I- RV VB 2-2. VI aar dingen/Schiedam De handbalderby tussen de damesteams van Unitas en WIK is in de Vlaardingse Westwijkhal een wedstrijd met twee verschillende gezichten geworden. Unitas was zwaar gehandicapt door het ontbreken van diverse basis speelsters, waartoe WIK als favoriet van start ging. De Vlaar dingse dames maakten deze rol in het begin zeker waar, want al snel wisten zij een 3-0 voorsprong te nemen. Nadat Unitas het eerste doelpunt had geproduceerd, moest het Maassluise team lijdzaam toezien hoe WIK verder uitliep tot 5-1. Hierna kwam er echter een keerpunt in de wedstrijd omdat de Unitavhandbal- lers beter op elkaar ingespeeld raakten. Bovendien ging WIK onzekerder spelen er. mede daardoor kon de Maassluise ploeg inlopen tot 7-5, wat tevens de ruststand was. De pauze gaf de Vlaardingse dat WIK_de goede lijn weer dames niet de gewenste rust en Unitas kon de opmars voortzet ten tot 7-7. Deze stand bleef geruime tijd gehandhaafd, tot- Vlaardingen De algemene ledenvergadering van Iron, de schertaafdeling van de ROVS, zal niet de geschiedenis ingaan ais één van de meest complete vergaderingen. In de clubzaal van het sportpark De Vijfslui zen gaven slechts bestuur en «en kandidaat voor een functie in het bestuur'acte de présence. .Voor mevrouw De Jong, die na twintig jaar als penningmees ter afscheid nam van het be- .jrtuur, wel een trieste zaak. Hopelijk slaat de geringe inte resse voor het bezoeken van een ledenvergadering niet over op jle prestatiesin dit jaar Vlaardingen/Schiedam Vlaardingen heeft kans gezien de koppositie te behouden, al moest het alles op alles zetten om Vitesse achter zich te laten. Nassau lijkt totaal van slag, terwijl Maassluis niet verder kwam dan een gelijkspel. Harga ging tegen Regenboog kopje onder. 0 Vlaardingen verhoogde na rust het tempo tegen Vitesse en bleef daardoor wederom ongeslagen. Na wat kwalitatief mindere wedstrijden keerde Vlaardin gen weer terug op het niveau, dat men van een toekomstige kampioen mag verwachten. Vi tesse startte in het thuisduel zeer fel, want het moest uit de onderste regionen. Nazo'n twin tig minuten had het dan ook, zij- het moeizaam, een 7-5 voor sprong opgebouwd. Daarna be greep Vlaardingen, dat het op zo'n manier een nederlaag tege moet zou gaan en verhoogde het tempo. Bij rust was het al weer langszij gekomen: 7-7. In de tweede helft bleef Vlaar dingen volharden in het hoge tempo en dat leverde een 7-10 voorsprong op met nog een kwartier te spelen. Vitesse was uitgespeeld, omdat bet condi tioneel achterbleef bij Vlaar dingen. In de laatste minuut maakte Vitesse er nog 8-10 van, maar de overwinning was voor Vlaardingen. De formatie blijft daardoor koploper en heeft nog fcen nederlaag in deze zaal- competitie opgelopen. Voor de ■Vlaardingse produktie zorgden ditmaal: fiiea Roozendaal (2), Frans Vermeulen (2), Marijke Heinsïus (2), Anja van Ekelen burg (2), Dick van Ekelenbnrg en John Kuit. ■Uit vorm In een niet al te beste wedstrijd heeft Oranje Nassau rijn meer dere moeten erkennen in Wei devogels. Ook in dit duel kwam nog eens duidelijk aan het Ucht, dat het Nassau-team uit vorm is. Bijna niets lukte en daar door ging het zelfvertrouwen bergafwaarts. Leo van der Bie gaf Nassau nog een voorsprong, maar Coby van Keulen moest dat opnieuw doen: 1-2. Ook voor de derde maai, via Peter van Brandwijk, was de voorsprong van korte duur (2-3), daarna ging Weidevogels door en sloot de eerste helft met een 5-3 voorsprong af. Maar ook in I het tweede stuk kwam Nassau nagenoeg niet meer voor. Met nog vijf minuten te spelen werd het 7-5 door Ton Sluimer en Jacob van der Kooij. Een alles- of-niets-offensief leverde niets op en Oranje Nassau verloor' met 10-6. Bram van Zelm scoor de de zesde Nassau-treffer, Maassluis kon zich tegen Nieu- werkerk geen verlies veroorlo ven en moest tot het uiterste gaan. Het lukte net niet, al bleef de schade beperkt. Nieuwer- kerk opende verrassend: 2-0. Dit werd genivelleerd door Mieke Montizaan en Henny Nieman, Daarna ging de strijd steeds gelijk op en overheersten beide teams afwisselend. Na 3-2 zorg de Wilma Nieman voor een 3-3 ruststand. In de tweede helft zag het de 3-4 voorsprong door Hen ny Nieman omgebogen tot een !5-4 achterstand. Maar een fel vechtend Maassluis kwam langszij door een doelpunt van Joke de Vries. Daarna deden beide teams verwoede pogingen om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar het scorebord bleef op 5-5 staan. Kansloos Harga leek in Dordrecht in de eerste helft voor een verrassing te gaan zorgen. Na 1-0 zorgde Nel Majoor voor 1-1 en ook Karei van der Linden corri geerde de stand: 2-2. Daarna nam Harga door Bert Karstel en Arie Jansen een verdiende 24 voorsprong. Gïen van Dijk hield de marge van twee pun ten: 3-5. Maar Harga kon toch niet verhinderen dat het 5-5 werd bij de rust. Na rust vol trok zich echter het drama. Niets lukte er meer, terwijl Regenboog alle geluk aan de; zijde had. Harga kreeg keer op keer doelpunten achter de oren en dat hield pas op bij 15-5. In de slotfase gaf Bert Karstel het geheel een Iets beter aan zien: 15-7. oppakte. De gaten in de verdedi ging werden gedicht en aanval lend werden de kansen, die eerder in de wedstrijd werden gemist, nu wel afgemaakt De eindstand werd dan ook be paald op 15-9 in het voordeel van WIK, dat zich met deze zege goed herstelde van de dreun die Treffers vorige week had gege ven. De heren van DWS hebben ach door een 18-13 overwinning op De Blinkert weer iets naar bo ven gewerkt. In de eerste helft ging de strijd erg gelijk op en beide ploegen scoorden afwisse lend. Al vrij snel stond DWS met 1-2 achter, doordat de ge vaarlijkste speler van de Haar lemse ploeg vrij door kon ko men. Hierna kreeg hij echter mandekking, waardoor gevaar grotendeels was bezweerd. In de spannende eerste helft bleek dat DWS vooral mentaal erg sterk opereerde. Valk voor rust wist John Vendeloo vanaf de cirkel DWS een voorsprong te geven, zodat de Schiedamse ploeg een goed uitgangspunt had voor de tweede helft Na de hervatting wist DWS al snel uit te lopen en de voorsprong bedroeg hal verwege het tweede bedrijf 14-8. Dit verschil kon De Blinkert niet meer overbruggen en DWS behaalde de verdiende overwin ning met 18-13. Een krampachtige poging van WIK om Unitas op een achterstand te zetten. Dames De dames van Holland!aan heb ben het in de wedstrijd tegen het Rotterdamse Snel wiek niet kunnen redden. Ondanks de 6-4 nederlaag waren de krachtsver schillen erg klein. In de eerste helft wist de Vlaardingse ploeg, steeds de achterstand van een doelpunt weg te wer ken, maar Hollandiaan moest Leo Melse, de voorzitter van het handbalverbond, was tijdens de nieuwjaarsre ceptie van De Hollandiaan onder de indruk van het prachtige complex. „Dit is één van de mooiste uit de afdeling Rotterdam". Zijn in teresse ging vooral uit naar de lichtinstallatie en de in- braak beveiligings-mstallaüe voor het nieuwe clubgebouw. De heren van De Holland iaan zijn hard van plan de degradatie van vorig seizoen ongedaan te maken, en daar om kan de confrontatie tegen de reserves van Ancora al beslissend zijn. Voor dit duel, dat zondag vanaf 14.55 uur in de Westwijkhal te zien is, vraagt de Vlaardingse club om supporters. Ursus heeft een commis sie in het leven geroepen die de opening van het complex „Den Langen Bogert" gaat voorbereiden. Men denkt dat het in de eerste week van maart zo ver is. De tweede wens is uitbreiding van de jeugd. Urusus beeft er vol. gend seizoen volop de ruimte voor in het oostelijke stads deel. Ter voorbereiding op de voorjaarscompetitie houdt Martinit zaterdag voor alle pupillen een prestatieloop vanaf 10.30 uur. Nieuw is dat er onderweg opdrachten moeten worden uitgevoerd, zoals de balvaardigheid door middel van een parkoers. Woensdag 14 februari start voorlopig de laatste AB O-cursus m Maassluis. De Maassluise Sport- en Kecrea- tieraad stelt vanaf 1 augustus verplicht, dat iedereen die les geeft in een gymnastieklo kaal of Olympiahal, mini maal in het bezit is van een certificaat van di' AB O-cur sus. De laatste oyt ,'s bevat twaalf avonden en «u. t zestig gulden inclusief een boek. De cursus wordt georganiseerd door de MSR in samenwerk ing met de Ned. Christelijke Sport Unie en het Christelijk Vormingscentrum „De Maas kant". Inlichtingen bij H. Slangen, 01899-19111 of 01899-18603. In navolging van onder meer Vlaardingen gaat Schiedam ook éénmaal per jaar de kampioenen op sport gebied huldigen. Dit jaar is de eerste bijeenkomst al in het Stadskantoor. DHS heeft zich versterkt met een linkerspits. Rinse van de Spoel is de twintigja rige Schiedammer, die uit het C-team van SW komt Hij kan zondag tegen VtfC al worden opgesteld. Opnieuw heeft de hoofd macht van Excelsior Maas sluis geen gebruik kunnen maken van de velden, omdat de gemeente die afkeurde. Mocht het programma er za terdag uitgaan, dan proberen de Maassluizers het lu Den Haag tegen Die Haghe, Aan vang 14.30 uur. De rijks- en gemeen teambtenaren kunnen don derdagavond in het Koïpa- bad niet alleen terecht voor trainen, maar ook vrijzwem- men en instructie krijgen wanneer zij nog niet kunnen zwemmen. Opgaven bij J. W. de Wilt, Willem Lodewijklaan 39, teL 010-747601. toch toestaan dat Snel wiek met een 4-3 voorsprong de kleedka mer mocht opzoeken. Na rust werd het weer snel gelijk, waarna de produktie aan beide kanten even stokte. Nadat Hol landiaan vrij snel achterelkaar twee strafworpen onbenut liet, terwijl Snelwiek wel de juiste richting kon vinden, was het met de Vlaardingse tegenstand gedaan. Vlak voor het einde maakte Snelwiek er zelfs 54 van. De heren hebben in Gorinchem tegen Achilles weer een slordige eerste helft gespeeld, Achilles bood onverwacht goed tegen stand en daardoor bedroeg de voorsprong slechts 7-9 bij rust Na rust kwam er weer de ge bruikelijke bevlieging en dat betekende, dat het team van Arnold Peek kon uitlopen tot 9-17. Daarna werd de wedstrijd rustig uitgespeeld en de kwam de eindstand met 12-21 in het voordeel van Hollandiaan. Vlaardingen In Egmond aan Zee kwamen de atleten van Fortuna tot goede resultaten. Het betrof hier de halve mara thon, die over duinen, bos en strand moest worden afgelegd. Winnaar was Gerard te Broke, die met grote overmacht won in L12- Van de atleten van Fortuna kwam Luc Dumont als snelste voor de dag in 1-23.55- De tijd 'van Sjaak Hoogendijk was 1.24.20 en die van Bram de Jong, die als tweede bij de veteranen eindigde, 1.25.30. Bertus Stigter had een tijd nodig van 1.29.19 fen Arie Gog kwam tot 1.36.25. Hij bleef daarmee twintig se conden voor op Joop Snoep die een tijd van 1.36.45 voor zich liet afdrukken. Voor Hans van der Veer was er een tijd van ,1.52. Op de jaarlijkse DEH-loop liep Wijnand Riemeijer de 7 1/2 kilometer in 29 minuten en had Jan Wielaard een tijd nodig van 29.15. Beiden van Fortuna.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4