Gedeputeerden 'vergeten' vragen over rijksweg 19 Gemeente en burgemeester bij Officier aangeklaagd j Wéér problemen bij herbestrating West Handarbeid levert expositie op Brand ruïneert appartement Triest begin vrouwen- soos Als Rijnmond akkoord gaat: Vogelactie nog steeds nodig j "'Immorele intimidatie en machtsmisbruik" Niéuwe regeling Excuusbriefje na maanden wachten: A HE W' W T Woensdag 10 januari 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD BrotTsvpst 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - kLichtendicnsf 144144 103de jaargang no. 26275 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Werk groep Bedreigde Dieren Ne derland heeft de Officier van Justitie in Rotterdam verzocht, een vervolging in te stellen tegen de gemeente Vlaardingen en burgemees ter Wim Kieboom wegens de aanpak van het zwerf kat tenproblcem. De werk groep klaagt de gemeente en de burgemeester aan we gens het 'nodeloos in gevaar brengen van de gezondheid van dieren en het nodeloos pijn en letsel veroorzaken bij dieren'. Een en ander is strafbaar volgens artikel 455 van het Wetboek van Strafrecht. Al eerder heeft de Werkgroep Bedreigde Dieren Nederland Schiedam Het was ezn triest begin van de vrouwensoos in de Teerstoof, gistermor gen. De eerste dinsda gochtend dat vrouwen gezellig bij elkaar kon den komen om over allerhande zaken te praten, bleef doodstil. Toch waren op de don derdagavond, de avond van het vrouwencafé, heel wat stemmen ge hoord die er vóór wa ren om ook dinsda gochtend een bijpraat- en koffiemorgen te be ginnen. Die stemmen lieten zich bij de ope ning echter niet meer horen. Wat overbleef was dus; één vrouw vóór "en een vrouw échter de bar in de ruimte van QT? De koffie stond klaar, de kaakjes eveneens en een plaat lag op de draaitafel. Een beetje frustrerend natuurlijk, vooral als je zo'n och tend organiseert, om dat er erg veel eenzame huisvrouwen zijn, die behoefte aan contact hebben. Dinsdagochtend 16 ja nuari is men weer wel kom, vanaf half tien tot ongeveer half twaalf, dan sluit de ruimte. In gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Er is geen oppas voor de kinderen die meekomen, maar dat zegt niet dat ze niet mee mógen. De moe ders zullen ze zelf in de gaten moeten houden. actie ondernomen op gron'd van dit wetsartikel. Onlangs ver zocht de groep de Raad van State, de besluiten van de Vlaar- dingse gemeenteraad ongedaan te maken, op grond van hetzelf de wetsartikel. Dat de werkgroep nu pas goed tot actie is overgegaan ligt aan het feit, dat pas per 1 januari jongstleden de gewraakte arti kelen in de Algemene Politie Verordening (waaronder het zo genaamde voederverbod) in werking zijn getreden. In haar verzoek aan de Officier van Justitie beschuldigt de Werkgroep burgemeester Kie boom van Vlaardingen ook van 'immorele intimidatie' en 'machtsmisbruik'. Die beschul digingen zijn gebaseerd op het feit, dat Kieboom suggereert dat 'maatschappelijk zwakkeren en eenvoudigen van geest', zoals de Werkgroep het noemt, een straf rechterlijk vonnis wacht als ze het voederverbod overtreden. Kieboom verhindert de mensen datgene te doen wat hen van nature is ingegeven, namelijk levende wezens in nood hulp te bieden, zeker met het oog op de barre weersomstandighe den". Dc Officier van Justitie is ver zocht er voor te zorgen, dat de Rechter een dwangsom vast stelt cm dc gemeente Vlaardin gen te dwingen, hangende het onderzoek tot na de uitspraak geen strafrechterlijke vervol ging toe te passen op mensen, die het voederverbod overtre den. Jan van Donkelaar en Wim Harten dorp, die zich voor de zoveel ste keer door de gemeente „genomen" voelen. Tï7'on ingen eerlijker v er deeld Schiedam „De Van Ostadelaan in Schie- dam-West krijgt toch een asverspringing. De gemeente heeft, ondanks de toezegging dat er zou worden overlegd, besloten dat er niet meer kan worden gepraat: de asverspringing gaat door. Daarnaast wordt er ook haaks geparkeerd waar wij duidelijk hebben laten weten dot niet te willen". Dat beweert de wijkwerkgroep Oud-West, bestaande uit Jan van Donkelaar, Wim Hartendorp en Gerard Fenders. Zij hebben een brief geschreven aan het college van burgemeester en wethouders waarin een heropening van het overleg wordt gevraagd. Het gaat om het ..eerste stukje" van de Van Ostadelaan. Een stukje straat van negenen veertig meter, waarin de gemeente twee ver keersdrempels en een asverspringing heeft gepland, gecombineerd met haaks parkeren. „Dat alles is teveel van het goede", vertelt de wijkwerkgroep. „Zoveel is niet nodig om te laten zien dat het om oen verblijfgebied gaat. Dat kan ook zonder asverspringing. Er zijn door de vertegenwoordigers van de ge meente helemaal geen zinnige argumenten aangedragen om die maatregelen tegelijk te treffen. We hebben dan ook de indruk gekre gen dat het nu een prestigezaak is geworden. Na problemen over as verspringingen in de rest van de laan waarbij wij na heel lang doorgaan ons zin hebben gekregen wil en toch, koste wat kost. een asverspringing doordrij ven". Naast een asverspringing draait het hernieuw de conflict ook om een aantal parkeerplaatsen. De gemeente wil, volgens de wijkwerkgroep, minstens 19 parkeerplaatsen in dat eerste deel van de Ostadelaan, De meeste van de bewo ners (van de tien aangeschreven bewoners wilden er negen niet van dc gemeenteplannen weten en legde de tiende zich dan maar bij de meerderheid neer) wilden tot 16_ parkeer plaatsen. Een verschillen dus van drie plekjes voor de auto's. „En dat terwijl er slechts zes auto's van bewoners zijn op dat eerste stukje. Uitgaande van zestien plaatsen blijven er dus tien over voor andere doeleinden. Dat zou toch genoeg moeten zijn. Toch houdt de gemeente vast aan die negentien,, zegt Gerard Penders. Schiedam Als Rijn mond akkoord gaat heeft de gemeente Schiedam met ingang van 1 maart een middel om de be schikbare woonruimte eerlijker te verdelen: een woonruimteverordening. De gemeente krijgt hier door greep op het gehele woningbestand in Schie dam. De toewijzing van woningen komt in han den van de gemeente met als gevolg dat niet alleen mensen met geld in aan merking komen voor ge schikte woongelegen heid. In de nieuwe maatregelen zal meer worden uitgegaan van urgentie waarmee een. woningzoekende bij huis vesting komt aankloppen. Die urgentie zal apart wor den geregeld in een woon- ruimtereglement. Daarbij i zal een puntensysteem vvor- den gehanteerd; de kandi- daat voor een woning, die de meeste punten heeft komt in aanmerking voor het huis. In september denkt men dat woonruimteregle- ment klaar te hebben. Tot die tijd bepalen burgemees ter en wethouder nog de urgentie. De commissie voor sociale zaken legde gisteren de laat ste hand aan de woonruim teverordening die groten deels door ambtenaren is voorbereid. De veranderin gen die door de commissie zijn aangebracht moeten in een definitief voorstel wor den verwerkt, waarna de stukken aan de gemeente raad zullen worden voorge legd. Omdat de fracties ook in de commissie voor sociale zaken ruim zijn vertegen woordigd en er voorbespre kingen door de fracties heb ben plaatsgevonden, mag worden verwacht dat de raad met de voorstellen niet veel moeite zal hebben. In een bespreking met Rijn mond is de gemeente geble ken dat ook van die kant niet al te veel problemen boeven worden verwacht. In die bespreking deed Rijn mond enkele voorstellen tot verandering van de tekst en in één geval bleek er een fundamenteel verschil van mening te bestaan tussen Rijnmond en de gemeente Schiedam. Het is onmogelijk dat Rijnmond na de veran deringen door de commissie voor sociale zaken wat meer problemen met de verorde ning van de gemeente Schie dam zal hebben. Wethouder Riet Taverne kon daar giste- - ren nog weinig zinnigs over f zeggen. Wel wist ze te vertel len dat Rijnmond over het algemeen erg enthousiast was geweest over het ont werp waarover was gespro ken, en dat deed de wethou der zichtbaar goed. Hans van der Vlist: tegen rijksweg 19. Schiedam Handwerk van twee jaar zal drie dagen te zien zijn in de foyer van het Zoldertheater in de Teerstoof. Morgenavond wordt in het gebouw aan de Nieuwstraat 12 een tentoonstelling geopend van alle creaties, die in 1978 en het jaar daarvoor zijn vervaardigd op een cursus van de Schiedamse Gemeenschap. De expositie wordt niet officieel geopend; tenslotte gaat het om een evenementje van drie dagen, want zaterdag avond, als Misty met zijn Sunday Evening Orchestra heeft opgetreden, loopt de tentoonstelling a! ten einde. De bedoelde cursus van de SG is gegeven onder leiding van EUy van de Water, en Schiedammers konden er spinnen, weven, verven en batikken. Het idee was geboren am, nu de cursus ai twee jaar draaide, eens een overzicht te geven van wat de resultaten bij de cursisten kunnen djn. Schiedam Hans van der Vlist heeft van gedeputeer de staten van Zuid-Holland een excuusbriefje thuis ont vangen, omdat dit college maandenlang heeft ver zuimd om hem te antwoor den over rijksweg 19. Van der Vlist, die voor de PvdA lid is van provinciale staten, had in-oktober sa men met zijn partijgenoot Frits Andrioli het college van GS betrapt op grove onzorgvuldigheden en'daar- over schriftelijke vragen ge steld. Nu GS hebben laten weten dat zij betreuren dat de vragen van de twee socia listen zijn „vergeten", ver wacht Hans van der Vlist in ieder geval nog deze maand antwoord. Van der Vlist is ai jaren een fel tegenstander van aanleg van rijksweg 19 tussen Schiedam en Rijswijk, en met de problematiek heeft hij te maken gehad als voor zitter van de PvdA-Schie- dam, en ook als verkeersdes- kundige bij de gemeente Schiedam wordt hij ermee geconfronteerd. Daardoor kon het hem opvallen, dat het college van GS zich in drie verschillende stukken tegenstrijdig uitspreekt. Met Andrioli uit Voorburg klom hij in de pen begin okto ber reeds. In het streekplan voor Zuid- Holland-West is rijksweg 19 niet opgenomen, en dat is het provinciale standpunt Maar over het Schiedamse bestemmingsplan voor Woudhoek-Noord, waarte gen bij GS bezwaarschriften waren ingediend, schreven GS aan de gemeenteraad dat - de reservering van grond voor rijksweg 19 on der alle omstandigheden no dig is, „gezien het verkeers afwikkelingssysteem waar voor gekozen is in het streekplan Zuid-Holland- West. Komt rijksweg 19 er niet, dan is de reservering volgens GS nog wel nodig als onderdeel van de tweede verkeersruit om Rotterdam, maar daarvan zou rijksweg 24 (de papieren route tussen Berkel en Maassluis) deel uitmaken, en nummer 24 is niet opgenomen in het streekplan Rijnmond, dat toch door GS is goedge keurd. advertentie De felle brand m een appartement aan de Maasboulevard nchtte een enorme ravage aan Vlaardingen - Enorme roet - en waterschade ontstond gisterochtend toen een brand op de tiende etage van een flat aan dc Maas boulevard een appartement gedeeltelijk ruïneerde. Hoe wel het sein brand meester al zeer snel na het uitrukken gegeven kon worden, had de brandweer toch de handen vol aan het nablussen. Een hevige stank, het resul taat van brandend en smeu lend pvc-materiaal, maakte het de brandweerlieden daarbij extra moeilijk. Als vermoedelijke oorzaak van de brand noemt de Vlaardingse politie kortslui ting. Deze zou ontstaan zijn in één van de zijkamertjes van het appartement Ten tijde van het ontstaan van de brand was er niemand aanwezig. Ook gisternamid dag wist de politie nog niet waar de bewoners zich be vonden. Er staat hen een ravage te wachten, waar voor schade-experts de wenkbrauwen zullen fron sen. pc precieze omvang van die schade in overigens nog niet bekend. De brand weer rukte uit met groot alarm. Een moeilijkheid die de brandweerlieden te over winnen hadden was de hoogte van het gebouw. De ladder reikte niet verder dan de negende etage. Het reste rende gedeelte moest de slang getakeld worden. gtuiiiiiiiiiiUiiiiuiiiiiiiHHiuttiiiitttiiiiiiiiiitiiiiHiiitiiiiiHiiiiimiuiittuiimmiiiiiiiiHiiiiniiiiRiiiiiiiiiiiiuiiitiiiiiHiiiitHiniHiiuiiiiuiinttiiiiiiië Schiedam De voederactie voor vogels, die ruim een week geleden door de Schie damse dierenbescherming is gestart, is tot nog toe zeer succesvol verlopen. Vooral het systeem van de depot houders heeft duidelijk vruchten afgeworpen: iede reen kon nu overgebleven brood en fruit in de eigen buurt inleveren, en dat ge- mok bleek de mensen aan te sprekenOndanks de be tere weersomstandigheden is de actie voor de vogels nog niet afgelopen. Zolang er nog sneeuw en ijs ligt gaan we door", zegt Peter Broeders, voorzitter van de afdeling Schiedam van de dierenbescherming. „Tot die tijd zijn veel vogels namelijk aangewezen op de enkele wakken voor hun voedsel- vergaring. En dal is nog s reeds te weinig. Vandaar dat we hopen dat de mensen doorgaan met het brengen van voedsel naar de in lever- adressen". Gisterochtend is de plantsoenendienst der den lagere scholen langs ge weest om extra voedsel op te halen, en met succes! Als de dooi goed doorzet, denkt de dierenbescherming te kunnen volstaan met de week „uit te voeren". De volgende week zullen de vo gels dan weer in staat zijn om zelf voor voedsel te zor gen. :K a. x '\,i\ deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra koste^h^orgd in combinatie met het noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal f42,20 abonnement a 114,33 per maand, dan geef ik Mei machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/ban knr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wit liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer 834, 3QQ0VB Rotterdam j!j|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1