erkgroep Oud- West zoekt hulp Lijn vrij voor lokale omroep Discussie over inspraakverordening kan gaan beginnen! REIGER. Op Wijk kabelnet in Schiedam: Internationale muntenbeurs 'Aiïeke, ben je er nog agent naar Kraan- vogelsehool Aardgas voor Zuidbuurt Valse klok in carillon Tenniskas geleegd Dieven mollen binnenkant auto rieSpaansepo!der Werkgroep heeft eerste produkten klaar: Postzegel - avond in Vlaardingen WOENSDAG 10 uANUARI 1979 SC/VD/WW4 Maasluis in opdracht van de Emancipatie Commissie en het Ministerie van CRM is de dia-sene 'Mieke, ben je er nee?' gemaakt. De dia-serie iaat zien hoe een gezin met het traditionele rolpa troon deelneemt aan het eman cipatieproces, waarbij bedrei ging en onmacht te zien zijn. De dia-serie wordt volgende week maandag 15 januari, van af 20.30 uur vertoond in hét VroLiwenontmoetingscentrum in Maassluis, op het adres Lan ge Boonestraat 33. Alle Maas- sluise vrouwen zijn bij die gele genheid welkom. Vlaardingen In verband met de nieuwe bestemming van het praathuis in Holy zal de wijka gent een andere locatie gaan gebruiken voor het wekelijkse spreekuur Iedere woensdagavond tussen 19 en 20 uur is hij voortaan te vinden in een van de lokalen van de Kraanvogelschoo] aan de Kraanvogellaan 101. Bewo ners van de Holy-wijk die de wijkagent graag iets zouden vragen of vertellen zijn dan welkom. Buiten de spreekuren kan men voor contact met de wijkagent het bureau Broekweg bellen Maassluis Het aansluiten van de woningen Zuidbuurt 5 tot en met 47 op het openbaar aard gasnet gaat de gemeente ruim 100.000 gulden kosten. Dat blijkt uil een voorstel van burgemeester en wethouders aan de commissie van finan ciën, die over dit krediet moet adviseren. -v Henk Tiggelhoven wacht al langer dan twee jaar op besluiten over de lokale omroep Schiedam, tever geefs Schiedam De wijkwerkgroep Oud-West, die per 1 januari offi cieel van start Is gegaan, zoekt hulp. De werkgroep bestaat uit drie personen, die eerder deel uitmaakten van de werkgroep Van Ruysdaeilaan/Van Oslade- laan, en is een onderdeel van de bewonersvereniging Schiedam- West. Het gebied dat door de wijkwerk groep wordt bestreken wordt be grensd door de Burgemeester Knappe rtlaan. de Vlaardingerdijk en de Rembrandtlaan. De wijkwerkgroep is opgericht om de belangen van de bewoners nog beter te kunnen behartigen dan dat door de bewonersvereru- gmg gebeurde. West wordt daartoe ingedeeld in deelwijken waar een werkgroep zich voor de bewoners van die deel wijk in gaat zetten ledereen die daaraan mee wil helpen in de wijk Oud-West kan zich opgeven bij: Jan van Donke laar. Van Ostadelaan 37b, tel. 73 10 29; Wim Hartendorp. Van Ruysdaellaan 56b. tel. 26 60 65 en Cees Droog, Hobbemastraat 5a. tel. 26 06 29 Het is de bedoeling dat er in de toekomst ook m andere deelwij ken van west met dergelijke werk groepen zal worden begonnen. Dat za! met allemaal tegelijk ge beuren. maar pas als daar in de betreffende deeïwijk aanleiding toe bestaat, bijvoorbeeld in ver band met herbestratingen. Voor de eerste maal in het nieuwe seizoen zat er weer een internationale muntenbeurs ge houden worden in Nederland- Verzamelaars en handelaars uit zeven landen komen zondag 14 januari naar het Strandpark- resiaurant van de Beekse Ber- een bij Tilburg. De organisatie van deze beurs is in handen van de V.V.T., de Verzamelaars Vereniging Til burg, die erop toe zal zien dat er geen misplaatste verbande- hng plaats zal vinden. Een taxatie-stand, waar even tuele aankopen gratis op echt heid en kwaliteit worden gecon troleerd. biedt hier de nodige garantie voor. Voor het vervoer van en naar de beurs is er een gratis touring car vanaf station Tilburg. Deze rijdt vanaf 9.00 uur en daarna steeds om het uur. De entree bedraagt 2,50 per persoon, kinderen tot 15 jaar betalen één gulden. Vlaardingen Wellicht is het niemand opgevallen, maar een van de klokken in het Vlaardingse caril lon, *n de toren van de Grote Kerk aan de Markt, is van de juiste toon afge weken Addie de Jong, de Vlaar- dingse stadsbeiaardier, heeft zich tot de Culturele Raad gewend met de me dedeling, dat die valse klok toch eigenlijk niet meer te gebruiken is. De Raad heeft vervolgens besloten, het college van b. en w. te verzoeken, geld beschikbaar te stellen om de klok te vervangen VI aard in gen Onbekende ten- nisïiefhebbers hebben een dezer dagen een onverwacht bezoek gebracht aan het tenniscentrum van Hoogendijk aan de Zwa- nensingel. Later bleek dat zjj een geldkist hadden meegeno men, waarin 6000 gulden zat. Geld en bezoekers zijn spoor loos. Schiedam In de auto van de 24-jarige ambtenaar J.S. is voor 250 gulden schade aangericht toen inbrekers probeerden de autoradio en toerenteller uit het voertuig te trekken en mee te nemen. De dieven hebben een portierraampje geforceerd om de autodeur open te krijgen, en begonnen daarna aan de radio en de toerenteller. Ondanks krachtige pogingen hebben de inbrekers de buit in de auto moeten laten zitten en zijn ze met lege handen naar huis ge gaan. Schiedam De lokale omroep Schiedam zou aan het eind van dit jaar, 1979 dus, kunnen uitzen den. In het net van de CAI is door de gemeente een „baan" vrijgehouden voor zo'n gemeentelijke omroep. Dat die baan ge bruikt zal worden, is ech ter nog helemaal niet ze ker. Financiële en orga nisatorische problemen maken het burgemeester en wethouders bijna on mogelijk. Een omroep vereist naast hoge inves teringen ook een grondi ge voorbereiding. Wet houder Reinier Scheeres heeft het idee toch nog niet uit zijn hoofd gezet, volgens voorlichter Dolf Buschkens In het eindverslag van de com missie Lokale Omroep Schie dam (kortweg LOS) aan de stichtingsraad van de Schie- damse Gemeenschap van fe bruari 1977 wordt al gesproken van een aansluiting op de cen trale antenne-inrichting van de gemeentelijke technische be drijven „Met het verkozen kabelnet kan een capaciteit bereikt worden van 24 televisieprogramma's en 30 FM-radioprogramma's. In dien de lokale omroep haar programma's m het kabelnel injecteert, kan elke aangesloten woning die programma's ont vangen. In het lokale verdeeinet Choofdnet) is tweezijdig gebruik van de kabel mogelijk, dat wil zeggen op ettelijke van te voren bepaalde plaatsen (zogenaamde „wijkcentra") kunnen signalen naar de studio worden gezon den." Wijken Dit laatste is een idee uit De venter. De Kabel Omroep De venter (KOD) heeft geen echte centrale studio. In een aantal wijken wordt gedurende twee maanden wekelijks een uitzen ding van een uur verzorgd. Naar aanleiding van die pro gramma's worden er een soort vervolg-uïtzendingen gemaakt. Een maandelijks stadsjoumaal wordt gevolgd door een thema halfuur. Gebeurtenissen in de stad kunnen op deze manier door de bewoners zelf bespro ken worden. Belangstellenden hebben basiscursussen video gekregen. Een dergelijke opzet vraagt veel begeleiding. De KOD heeft dan ook 21 betaalde krachten in dienst om de honderden vrijwil ligers te begeleiden. De begro ting komt echter toch maar op 250.090 gulden per jaar. Een opzet zoals Deventer die heeft, zou een bevordering van de democratie in Schiedam be tekenen. En jtust op die demo cratie drong minister Hariy* van Doom aan in 1975 in zijn nota voor het massa-mediabeleid. Hij was toen minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De algemene uitgangs punten voor het mediabeleid waren toen de democratie (als gegeven en als doel) en de vrij heid van meningsuiting. Vol gens de oud-minister moet er wel op geiet worden, dat men zich bij zo'n lokale omroep niet alleen richt op lokale belangen, omdat dan voorbij zou worden gegaan aan het effect van de gebeurtenissen in de „wereld" op de „lokale" samenle ving. De instelling die de uitzendin gen voorbereidt en samenstelt mag niet belust zijn op het maken van winst. Commercie is dus uit den boze. En dat is maar goed ook. want de kleine middenstand heeft nu al zo'n moeite om de reclamecampag nes van de multinationals bij to benen. Zou de huisvrouw over de radio de koopjes van de hoek (het grote warenhuis) te horen krijgen, dan kan de kleine zelfstandige wel inpak ken. Dure radioreclames kan hij niet betalen. De lokale omroe pen in de Bijlmermeer, Goirle, Melick-Herkenboseb, Deventer, Zoetermeer en Dronten draaien opperbest zonder reclame. t\u of nooit ..Lokale omroep: nu of nooit?!" is een gedachte die Joop Daal- meijer zs in april 1975 had. Hij bood zijn nota aan de stichtings raad van de Schiedam se Ge meenschap aan „om er in de toekomst snel bij te zijn". Het rapport is opgehangen aan een aantal stellingen: de behoefte aan communicatie in de grote en middelgrote stad groeit, de burger laat vele gebeurtenissen en vraagstukken in onze gecom pliceerde samenleving pas tol zijn belevingswereld toe, wan neer hij er van dichtbij mee in aanraking komt en de lokale omroep kan mede zorgen voor een versterking van het eigen cultuurleven binnen de stad. Bovendien denkt Joop (of dacht) dat de lokale omroep een uitstekend hulpmiddel kan zijn bij de uitleg en vertaling van de eigen stedelijke problemen en belangen. Dat blijkt noodza kelijk. omdat slechts 55% van de inwoners een dagblad heeft, waarin informatie is opgeno men van Schiedam. De huis- aan-huisbladen zijn volgens hem wel een hulpmiddel bij het verspreiden van het stedelijke nieuws, maar kunnen naar zijn mening door de commerciële inslag niet tot de nieuwsbladen gerekend worden. ken. Henk Tiggelhoven van de SG heeft er een zwaar hoofd in. Hij wacht al twee jaar, en zelfs langer, op een antwoord van de wethouders. Daarnaast wordt er veel verwacht van de wijkcentra en buurthuizen. Ook die moeten meewerken, als alles eenmaal rolt. En dan nog: zou den Schiedammers willen over schakelen van Hilversum 3 naar deLOS? Zijn verendek hangt hem als een natte dweil om het lijf. Is het ouderdom, kou, honger*5 Uit 2ijn ogen spreekt trots en eenzaamheid Jarenlang heeft Nederland nauwelijks meer echte winters gekend. Het gevolg was dal reigers, toch al niet de meest kwieke onder hun soortgenoten, in groten getale rn Nederland bleven Naar het zuiden was niet nodig, voedsel genoeg. Vis Maar een keer stevig vorst en het is gebeurd, Niets meer te eten, ook met nu het dooit, want dal ijs blijft voorlopig nog wel even liggen. Ontmoeting ADVERTENTIE bok©Iw©g 100 Schiedam «1.010-154540 camwsiei van huls uit Om het nieuws zo zuiver moge lijk in de huiskamer te brengen zou de omroep een ontmoetings karakter moeten hebben. Dat wil zeggen een ontmoeting ook van tegenstellingen in opinies ovër de verschillende onderwer pen. Naast de nieuwsprogram ma's moeten educatieve en ont spanningsprogramma's in het uitzendingenpakket verwerkt worden. Educatieve program ma's in overleg met de stedelij ke scholen en programma's die milieugenchl zijn of bijvoor beeld vertellen van de industrie- Ie veranderingsprocessen. Techniek De techniek achter de omroep (nauw samenhangend met de inventarisatie) kan vereenvou digd worden door gebruik te maken van de apparatuur van de ziekenomroep (DeRano). Om geen concurrentie uit te lokken moet de lokale omroep op de hoogte blijven van het werkter rein en de doelstellingen van de ziekenomroep, en omgekeerd. In het eindverslag van de LOS- cormmssie aan de SG staat dat de ziekenomroep zich „in princi pe heeft uitgesproken voor sa menwerking". Dat verslag lag in februari 197 7 op tafel. Of de lokale omroep er ooit komt. blijf! voorlopig de vraag. B en w is er met over te berei- mm Vlaardingen De inspraak in Vlaardingen heeft na de eigen lijke start in 1975 een vrij snelle ontwikkeling doorgemaakt. De nota „Overheid en Burgerij" gaf naast een aantal vuistregels met betrekking tot de inspraak nieuwe lijnen aan voor open heid, openbaarheid van bestuur en voorlichting. Oktober 1976 aanvaardde de gemeenteraad deze nota als vertrekpunt voor de hele inspraak-aanpak In Vlaardingen. Langzamerhand werd er echter uit allerlei invalshoeken aange drongen op het regelen van de inspraak via verordeningen, om zo de Vlaardingse burgerij meer rechtszekerheid te geven. Het college van b. en w. besloot op 19 september 1978 dat aan te gaan pakken, gebaseerd op de nota „Overheid en Burgerij" en de daarmee opgedane ervarin gen. Daartoe besloten zij een ambtelijke werkgroep in het leven te roepen, die de in dat kader noodzakelijke voorbe- reiddende werkzaamheden moest verrichten. Deze werk groep heeft in overleg met de Stichting Welzijn Vlaardingen een procedure-voorstel opge steld. dat door het college op 28 november werd goedge keurd. Deze inspraakprocedure is nu gestart en zal ongeveer lopen tot juli/september 1979, wanneer de inspraakverorde ning en de nota van toelichting in de raadscommissies en de gemeenteraad behandeld gaan worden. Aanzet De genoemde ambtelijke werk groep heeft haar eerste produk ten nu afgeleverd: een eerste aanzet voor een algemene in spraakverordening en een bij behorende nota van toelichting in de vorm van wat men „amb telijke ontwerpen" pleegt te noemen. Het college heeft over deze ontwerpen geen uitspraak gedaan. Wel heeft b. en w, in een „notitie over inspraakveror dening" enkele gedachten op papier gezet teneinde een zekere richting te kunnen geven aan de taakstelling van de ambtelij ke werkgroep. Het is nu de bedoeling dat de beide ambtelijke ontwerpen doorgepraat worden in de in stellingen en groeperingen die met inspraak te maken hebben of er wellicht in de toekomst mee te maken gaan krijgen Zij worden verzocht hun commen taar op de ontwerpen en hun eventuele ervaringen met in spraak liefst vóór 1 februari 1979 en uiterlijk op 14 februari schriftelijk in te dienen bij de „Ambtelijke Werkgroep In spraakverordening", p/a In spraakbureau, Stadhuis te Vlaardingen. De reacties gaan door een nieuwe werkgroep ver werkt worden tot nieuwe ver. sies van de verordening en nota van toelichting. Die werkgroep zal bestaan uit de leden van de oude ambtelijke werkgroep en uit belangstellenden uit de bur gerij. Aanmeldingen voor deze werk groep liefst vóór 1 februari 1979 bij het Inspraakbureau, Stad huis, telefoon 355888, toestel 341 O Vlaardingen Postzegelversa- melcnde jeugd van tien jaar en ouder kan weer aan zijn trek ken komen. Vanaf deze maand kunnen de jongeren om de vier weken terecht bij de Vlaar dingse afdeling van de Neder- landsche Vereniging van Post zegelverzamelaars. Rutlavonden zullen de jonge postzegelenthousiasten in de ge legenheid stellen kennis te ma ken met andere collecties en de eigen verzameling uit te breiden en te verrijken. Korte lezingen zullen hen daarbij deskundige informatie verschaffen over op zet en uitbreiding van een goede verzameling, De eerstkomende avond vindt plaats op maandag 15 januari in één van de lokalen van de Ds. de Stoppelaarschool. Meeu wenstraat 2, in Vtaardingen-Ho- ly. De leiding van de bijeenkom sten berust bij het echtpaar Pannenborg. Iodereen die be langstelling heeft voor de filate lie is uiteraard van harte wel kom. De avonden beginnen om 19.00 uur. Het adres van het secretariaat van de vereniging is Eykmanstraat 20, Vlaardin gen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4