SPORT Unieke tennisbal samen met Evergreen VERLIES VOOR RKWIK EN BKB mmmmÉ Tweede sport hal al vol Bertus Stigter leidt bij For tuna Rien Roozendaal: zevenklapper Nieuw bestuur VS Vlaardingen Weer een nieuwe sportvoorziening in Maassluis Succes: geen last van intimidatie Monsterscore van WF DINSDAG 16 JANUARI 1979 VD/SCAVW4 Maassluis Maassluis, eerste stad aan de Waterweg:, krijgt een tennisbal. Uniek ïn zijn soort, omdat de hockey- en tennisvereniging- Evergreen van de kleedkamers gebruik gaat maken, maar ook omdat Maassluis met de bouw van zo'n termisproject een voorsprong beeft op Vlaardïngen (particuliere bal) en Schiedam. Het wordt, wanneer de gemeente raad er eind van deze maand zijn goedkeuring aan hecht, een project van 3.2 miljoen. Naast vier tennisbanen op nylon-vilttapijt, dat een vloeroppervlakte beslaat van 64 bij 38 meter, bestaat de tennishai uit zes kleedkamers, bestuurskamer, keuken en bergruimten. Evergreen, dat bij het tot stand komen ervan nauw is betrokken, huurt van de gemeente, die eigenaar is, de kleed- en kantineac commodatie- Zij draagt tevens zorg voor de inrich ting ervan en exploiteert het Met deze gemeentelijke hal is het project van Huianga, een particulier, die een stichting wilde oprichten, samen met Evergreen, vervallen. Het dagelijks bestuur van de Maassluise Sport- en Reereatieraad streeft immers naar sportaccommoda ties die in eigen beheer moeten zijn. De hal komt te staan op het complex van de Steendijkpolder in de onmiddellijke omgeving van de aan te leggen hockey- (3) en tennisvelden (6). De tetuaishal komt met het aanliggende terras enkele meters boven het peil van de omliggende voetbalvelden van MSV *71 uit, zodat een ruim uitzicht op dat sportcomplex is verzekerd. Om de bouwkosten zo laag mogelijk te houden, zal worden gewerkt met eenvoudige materialen. Het metselwerk zal worden uitgevoerd in betons teen, terwijl de zg. boeiboorden gemaakt worden van glasal, dat eenvoudig onderhoud oplevert In enkele ruimten wordt een plafond aangebracht, terwijl weer in andere de constructie van het dak zichtbaar blijft. Evergreen, dat eind van dit jaar gebruik kan gaan maken van zijn drie hockeyvelden, heeft intussen een tennisafdeling uit de grond gestampt van zo'n 300 leden en eenzelfde aantal dat op de wachtlijst staat. Zij gaat van de vier tennisbanen in de nieuwe hal gebruik maken, evenals van de zes buitenbanen, die deze zomer klaar zullen zijn. Vier ervan neemt Evergreen in exploitatie, twee door de MSR om het particuliere tennis in Maassluis te bevorderen. RUIMTEN De zes buitenbanen {zeven ton) moeten eveneens op 30 januari door de gemeenteraad worden goedge- sportaal met garderobe en een kantine plus keuken, in combinatie met de tennisaccommodatie. door Bas van den Berg keurd. Om compleet te zijn komen in de hockey-ac- commodatie van de tennishai de volgende ruimten: een dameskleedkamer met douche en toiletruimte, een herenkleedkamer met douche en toiletruimte, een scheïdsrechterskamer met douche en toiletruim te en een bergïngshok voor materialen. Verder een technische ruimte voor het plaatsen van een warm watervoorziening, een EHBO-ruimte, een ingang- Onder de tennisaccommodatie in de tennishai wordt verstaan: een dameskleedkamer met douche en toiletruimte, een herenkleedkamer met douche en toiletruimte, een bergïngshok voor materialen, een bergingshok voor materialen ten behoeve van de binnenbanen, een bestuurskamer die tevens gebruikt kan worden door het hockeybestuur en beheerders van de hal, een technische ruimte voor de centrale verwarmingsinstallatie, een ingangsportaal met gar derobe en tennishai met vier speelvelden. Met het verhogen van de vloer in de kantine krijgt men een beter uitzicht op de vier speelvelden. Tevens om die speelruimte geschikt te maken voor invaliden met een zg. hellingbaan. De groei van tennis in ons land is in vergelijking met andere sporten explosief te noemen. De KNLTB telt ongeveer 250-000 leden, terwijl naar schatting een gelijk aantal mensen tennis speelt buiten verenigingsverband. Men verwacht dat er in 1980 zo'n 900.000 tennissers zullen zijn. Hetgeen neerkomt op een jaarlijkse groei van 25 procent. In het district Rotterdam alleen al was er vorig jaar een stijging van dertig procent Be Quick, de eerste tennisclub in Maassluis, telde in 1970 al 543 leden, zes jaar later waren dat er 660 (plus een wachtlijst van 135) en twee jaar terug al 720 (exclusief een lange wachtlijst). De hockeyvereniging Evergreen heeft de laatste jaren intensief ingespeeld op de grote behoefte aan tennis. In het bijzonder in de Maassluise Westwijk en Steendijkpolder, een gebied dat tegen de Maasdijk aan grenst. Ruim een jaar geleden richtte Evergreen een tennisafdeling op die nu al 300 leden telt, zonder dat zij de beschikking heeft over maar één tennis baan. De gemeente Maassluis, en in dit geval dus de MSR, vindt het van het allergrootste belang, dat in de behoefte aan buiten- en binnenbanen wordt voorzien. Wanneer de gemeenteraad op 30 januari geen bezwaar maakt, zal men bij GS bevorderen, dat de tennisbanen deze zomer al klaar moeten zijn. Vooruitlopende op toestemming van Gedeputeerde Staten zal al met het grondwerk worden begonnen. Vlaardingen Zestien atleten van Fortuna hebben op de KN- prestatleloop in Boek van Hol land felle strijd geleverd in het kader van de onderlinge cross- competitie. Uiteindelijk was het Bertus Stigter die de snelste van de viaardingers was in 34.05 minuten over achtenhalve kilometer. Sjaak Hoogendijk eindigde op Schiedam Het micro team van Succes heeft tegen De Spartaan de punten in eigen huis weten te houden. De Spartaan, vechtend voor de laatste kans om de degrada tie te ontlopen, en het gege ven dat enkele oud-Sparta nen nu bij Succes spelen, zorgden niet voor een beste verstandhouding in het duel. De Spartaan raakte geïrriteerd to£n de grensrechter als tweede scheidsrechter ging fungeren en eigenmachtig beslissingen ging nemen. Dit alles ging ten koste van de concentratie. Succes had er minder last van en zette de wedstrijd naar zijn hand. Via Chris Alblas en Nel Maijer werd het 20, maar door defensiefou- ten ging de rust met 2—2 in. Na de hervatting nam Succes het initiatief en middels Nel Maijer, Chris Alblas en Paula de Geus werd het 5—2. Het was Marga van der Marei die voor 6—3 zorgde. Twee strafworpen betekenden een 65 overwin ning voor Succes. de tweede plaats ïn 34.30 minu ten. Derde was Luc Dumont in 34.40 minuten. De rest van de uitslagen: 4. Walter van Rossum 3 5 minuten, 5. Jan van der Heide 36 minuten. 6. Bram de Jong 37,20 minuten, 7. Kees van der Velden 38.35 minuten, 8. Arïe van Embden 39.10 minuten, 9. Ed Schlürman 39.20 minuten, 10. Arie Gog 41.40 minuten, 31. Jan Schrijvershof 42.10 minu ten, 12. Gerrit van Walsum 42.45 minuten, 33. Aart Kuyt 43.10 minuten, 14. Jan Wjelaert 43.20 minuten, 15. Wijnand Riemejjer 46 minuten. In het algemeen klassement hebben na twee afstanden Ber tus Stigter en Sjaak Hoogendijk de leiding. In Westersehouwen werd Rob van Zanten vijftiende in de Deltacross over een af stand van acht kilometer. De tijd van de Vlaardinger was 29.30 minuten, en die van Bert Hendrikse, die dertigste werd, 31 minuten. -K.' '.fj 'sty"??"- r - 5 'C Eind van dit jaar weer een tennishai in de Steendijkpolder. Maassluis Voordat de eerste paal de grond in gaat voor de bouw van een tweede sporthal in Maassluis-West, zit die al vol. Wanneer alles volgens plan verloopt, krijgt de gemeenteraad in april van dit jaar het verzoek zijn goedkeuring eraan te geven. Hoewel men thans de inrichting van de hal op papier heeft, en aan de hand daarvan een begroting kan maken, is het ml al duidelijk, dat de hal tussen de vier en vijf millioen moet gaan kosten. De tweede sporthal zal groter worden dan de Olympiahal, alleen de vloer wordt al 48 bij 29 meter en die van de eerste hal is dat 42 bij 26 meter. De Sportraad verwacht dat de tweede hal in het voorjaar van '80 klaar is. Na de bouw van een tennishai van 3.2 millioen, zes tennisbanen van zeven ton, drie hockeyvelden van 1.2 millioen en de tweede sporthal van vier vijf millioen, zal dat voorlopig het laatste sportproject zijn in deze snel groeiende gemeente. Binnen enkele jaren staat namelijk de renovatie van de Olympiahal op het programma (nieuwe vloer en tribune), alsmede die van de gymnastiekzaal aan de Groen van Prinstererkade en de renovatie van het zwembad DolFijn. De kans is niet uitgesloten dat er een nieuw bad komt. Schiedam/VIaardingen Het zaalvoetbalteam van RKWIK is er niet in geslaagd een puntje te veroveren tegen FC Promenade. Ondanks het feit, dat de Viaardingers zeker niet de mindere waren, moesten zij een 3—2 voorsprong afstaan. Waarna FC Prome nade met 43 aan het langste eind trok. Na de snelle 01 achterstand, trok eerst Dinnes de Rond de stand gelijk alvorens Ed de Graaf RKWIK op een 2I voorsprong zette. Na de gelijkmaker vlak voor rust van het iets agressievere Promenade was het Herman Hoekstra die de Viaardingers nog op 32 bracht, voordat Vlaardingen Met een zeer goed op schot zijn de Rien Roozendaal heeft Vlaardingen *BIauw-Wit 51 uit Dord recht met 14li versla gen. Het was vooral de flitsende start (zes tref fers binnen tien minu ten) die de Viaardingers eigenlijk al direct de zege bezorgden, want na de 34 ruststand be perkte Vlaardingen zich in de tweede helft louter tot consolideren van de ruime marge. De Dordtenaren, die van de overrompelende start duidelijk van de kook raakten, vochten zeer ongecontroleerd terug, en het was alleen dankzij het feit dat ook de verde diging van Vlaardingen weinig geïnspireerd was, dat Blauw-Wit nog elf treffers op het bord kon krijgen. Vlaardingen, waarvan Kien Roozendaal maar liefst zevenmaal de roos trof, bleef daardoor on- geslagen in de micro- competitie. De overige Vlaardingse doelpunten kwamen op naam van Een juichende Rien Roozendaal. Marijke Heinsius (drie maal), John Kuit (twee maal), Marijke Strubbe en Marijke Boshuizen (ieder eenmaal). Promenade de strijd definitief besliste. Ook het Vlaardingse BKB ac teerde gisteravond weinig suc cesvol in de Lijnbaanhal. Hoe wel het zeker geen schande was, moest het team van Zegert van der Struis tegen koploper Euro- point met 31 het onderspit delven. Bij de rust had Euro- point middels Piet Rijsdijk al een 20 voorsprong, en nadat Gerard 't Hart de eer voor het Vlaardingse team had gered, bepaalde Rinus Bravenboer de eindstand op 13. Het Schiedamse WF, dat voor het eerst sinds lange tijd weer in actie kwam, verraste vriend en vijand (in dit geval het Rot terdams RFC) in de Energiehal met een klinkende 11—3 over winning. Bij de Schiedammers, die het spelletje „kat en muis" perfect uitvoerden, tekenden Siem van Loenen en Ben van de Berg ieder voor een hattrick. De overige treffers kwamen op naam van Peter de Hartog (tweemaal), Henny de Gids, Jan Boon en Tinus van Loenen (ie der eenmaal). Het zaalvoetbalteam van PPSC had er tegen Hellevoetsluis bij zonder veel zin in, wat dan ook leidde tot een fraaie 4—2 over winning. Het duurde in de eer ste helft van de ontmoeting tussen beide hoofdklassers vrij lang voordat de score openge broken werd, maar na precies negentien minuten was het toch raak. Dick Vos tekende 1—0 aan en vlak voor de rust zorgde Koen Meeder zelfs voor 2—0. In de tweede helft vocht Hellevoetsluis, dat na de muta ties van een aantal bekende spelers duidelijk aan kracht heeft moeten inboeten, eerst terug tot 21, alvorens „PP" middels Koen Scheffer en Ton van de Linden de stand naar I Dick Verburgh van Excel sior M is zodanig aan zijn rug geblesseerd (hernia), dat hij naar het Holy-zïekenhuis moest. Twee weken lang moet hij (intussen weer thuis) een bepaalde therapie volgen, waarna bekeken zal worden of hij geopereerd zal moeten wor den. De sport- en speldag voor geestelijk gehandicapten van Zuid-Holland wordt op 16 juni in Maassluis gehouden. Daar voor waren Gouda en Rotter dam aan de beurt. De gemeente beeft bij voorbaat al een subsi die van 4000 gulden geschon ken. Ron Heusdens, Cees den Boer en Wim Vrijland nemen in de hoofdklasse deel aan het persoonlijk damkampioen schap van Rotterdam, dat tus sen 17 maart en 28 april zal worden verspeeld. Voor het schooldamtoernooi hebben twee Schiedamse scholen inge schreven. De tweekamp zal wor den verspeeld in het clublokaal van de damclub Schiedam. 9 In verband met de weersge steldheid moest het slaan van de eerste paal bij Excelsior '20 door mevrouw Kloos, de echt genote van het overleden erelid Jan Kloos, worden uitgesteld. Binnen enkele weken zal de paal nu de grond in gaan voor uitbreiding van het clubhuis, waarvoor onlangs de bouwver gunning afkwam. Een fragment uit de wedstrijd RKWIK—FC Promenade 4—1 tilde. In de allerlaatste seconde kon de thuisploeg nog eenmaal de uitmuntend kee pende John Rost verschalken: 4-2. SVV heeft ondanks een zeer sterke tweede helft tegen Spar- taan'20 toch nipt met 2—1 verlo ren. Spartaan'20, dat nu op de tweede plaats van de eerste klasse B is terecht gekomen, nam in de eerste helft die werd gespeeld in een matig bezette sporthal Asterio, volgens de ver houdingen volkomen terecht een l—O voorsprong. Een voor sprong, die de Rotterdamse ploeg vlak na de hervatting konden uitbreiden tot 2—0. Het slotoffensief ten spijt, kwam SW niet verder dan een treffer vanEd Wernnk. De overige uitslagen van de gisteravond gespeelde wed strijden: AIexandria'66—GSS 7—1, FC TybexVOC 10—1, HWD—Schiedam 3—2, HBS- S—GGK 34 (doelpunten HBSS: Jaap Verwey, Leo Gil den en Karei Leeuwangh), Groenoord—Rot Studenten 1—2» HDVSSteeds Volharden 1—1, Excelsiori2Ö—DOTO 9—2, WK-Ursus 3—4 en OACN Boys—Noorderkwartier 5—2. Vlaardingen De commissie ad hoc, die zich belast had met het vormen van een nieuw bestuur van de honkbaï- en softbalver- eniging VS Vlaardingen, heeft (bij gebrek aan kandidaten) zichzelf tot nieuw bestuur gekozen. Voorzitter werd WimTilmans, terwijl Jan van Gïnneken op de zoveelste buitengewone algemene ledenvergadering tot tweede voorzitter werd gekozen. Leen de Korver werd secretaris met Hans van Berkel, de oud-wedstrijdse cretaris, als zijn secondant Als overige bestuursleden werden „gekozen": Barend Kuit, Plet Wapenaar en Gerard Verhoeckx. De definitieve functies binnen het nieuwe bestuur moet op de eerstvolgende bestuursvergadering nog nader worden ingevuld. i De Rotterdamse Dambond (RDE) schrijft in een lijvige beleidsnota, dat Rijnmond rijp is voor meer dan tien verenigin gen zoals nu het geval is. Om de deelnemers niet altijd naar Rotterdam te laten reizen voor de persoonlijke kampioen schappen van Rotterdam, wordt er dit voorjaar al uitgeweken naar Vlaardingen en Schiedam. 0 Zaterdag 21 april staat de tiende aflevering van de West- 1 andmarathon weer voor de deur. Het parkoers loopt weder om door Europa's groentetuin, met als start en finish Maas sluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4