Club- en Buurthuiswerk zoekt bestuursleden (2;_ 'Boer Korpershoek was gewaarschuwd9 l Nieuwe housestyïe voor VW-Visbank Zo wordt de Van Boisotstraat Evro Uitzendbureau Idee van gemeente werken: Gemeente keurde ponymanege al meteen af Drukker in zaak bestolen sscr Pas op voor de knoppen Bevolking Maassluis nam toe Han de Jong: „Penningmeester moeilijk te vinden" Inspraak en j stadsvernieuwing We hébben een baan voor n. Of we zoeken een baan voor u. DONDERDAG 18 JANUARI 1979 SCfVO/WVJS HetWilhelminapleinïnde Gorzen is een van de eerste vier speelpleinen in Schie dam. De ontmoetingsfunc tie is groter dan de gemeen te aanvankelijk nad ge dacht, en daarom kan het beheer ervan ook aan de buurtbewoners overgelaten worden. De buurt houdt zelf het speelplein schoon Schiedam Boer Korpershoek is vaak genoeg gewaarschuwd, maar desondanks ging hij «on der toestemming over tot uit breiding van zijn manege voor pony's aan de Schiedamseweg. nabij de Hargmolcn. Dat blijkt uit de antwoorden van burgemeester en wethou ders aan CDA-raadslid Piet Poot Daarin iaat het collage weten, dat tijdens de onderhan delingen, die m het verleden met Korpershoek werden gevoerd, de gemeente zich steeds uiterst welwillend opstelde waar het ging om de toekomst van de ponyhouder De gemeente heeft soms gunstige aanbiedingen ge daan, schnjft het college aan Poot, maar uit het antwoord blijkt dat Korpershoek dan zeer waarschijnlijk met 2ijn opstal len had moeten verhuizen. Of de gemeente dat nog wenselijk vindt, wordt in het midden gela ten, want op initiatief van boer Korpershoek zijn de ondehan- deltngen met de gemeente hero- pend en het resultaat daarvan j moet afgewacht. Tussen de re- 1 gels door blijkt, dat de gemeente 1 niet lichtvaardig denkt over de handelwijze van de ponyhouder I m het verleden. Korpershoek pachtte de grond en opstallen rond de Hargmolen al, voordat de gmeente Schie- dam m 1976 overging tot aan- I koop De landijsbaan hoorde met bij het gepachte stuk grond. Toen Korpershoek de bestem ming ging wijzigen en er een manege en ponypension vestig de, werd de pachtverhoudmg - op basis van een jaar - door de gemeente met voorgezet Volgens burgemeester en wet houders wist Korpershoek van af het eerste moment, dat de gemeente niet akkoord ging met zijn plannen, en is hij toch tijdens het overleg met de uit breiding gestart. Daarbij „pik te" hij ook de landijsbaan in. Poot. een werkgroep van ouders en dc werkgroep ruimtelijke ordening in Schiedam-Noord hebben zich echter achter Kor pershoek opgesteld Zij vinden, dat de ponyhouder aan de Schiedamseweg voorziet m een grote behoefte bij de jeugd. Dat laat de gemeente met koud. aldus het coLlege VI a ar dingen De Vlaardingse VVV heeft sinds enkele dagen een echte „house-style"; een beeldmerk, dat op alle uitgaan de stukken en uit te geven foldermateriaal wordt ge- bruiikt Het Vlaardingse infor matiecentrum voor stadgenoten en mensen van daarbuiten heeft zich in haar beeldmerk aange past aan de landelijke opvattin gen: de aanduiding „VW" is op de bekende wijze in drie- hoek5vorm in blauw uitgevoerd zoals nagenoeg overal gebruike lijk is. Naast dit beeldmerk wordt een gestyleerde afbeel ding van de aloude Visbank getoond: het historische ge bouwtje aan de Westhaven plaats. waarin de Vlaardingse VW is ondergebracht. Schiedam Buurtbewo ners mogen van de ge meente zelf de speelplei nen in Schiedam gaan beheren. Aan de diverse wijkorganisaties wordt gevraagd om alle ge bruiksmogelijkheden van een speelplein met de buurtbewoners te be spreken. Het initiatief voor deze zorgenaamde pleincommissies is geno men in Oost, en contact daarover heeft de dienst gemeentewerken nu met bewonersvereniging Schiedam-Oost en -Zuid- In de komende tijd worden nog meer pleinen in de verschillende wijken van Schiedam omget overd tot speelpleinen. Geble ken is bij de vier speelpleinen, die de stad nu telt (het Fabri- plein in het westen, het Van 't Hoffplein in Oost, het Wilhel- minaplein en het Rozenburger plein in de Gorzen), dat de jeugd inderdaad de grotere mogelijk heid benut om er te spelen - maar een positief neveneffect is volgens de gemeente dat ook andere groepen uit de bevolking er samenkomen. Zo blijken veel moeders het speelplein te zien als ontmoetingsplaats, en ook de oudere jeugd komt er veelal bijeen. In een geval als het laatste heeft gemeentewerken echter de in druk, dat een deel van een speelplein om een iets andere inrichting vraagt Voorwerken de) jongeren zou de sfeer aange past kunnen worden. De bewo ners uit de omgeving, die in de toekomst nog bij de reconstruc tie van een plein tot speelplein betrokken worden, zullen daar mee meer rekening moeten hou den - dat leert het overleg tussen gemeentewerken, het gemeente lijke bureau jeugdzaken en de bewonersverenj gingen van Zuid en Oost Als de pleinen eenmaal een nieuw jasje hebben gekregen, kunnen werkgroepen aan de slag gaan voor het beheer en gebruik ervan. Deze plein com missies zijn dan een soort plat form voor omwonenden, scho len, verenigingen uit de wijken, en als het ligt aan Corrina Bosveld van bewonersvereni ging SchJedzm-Oost kan de wijkagent er ook bij betrokken worden. De „mspraakambtenaren" bij gemeentewerken hebben wel het idee, dat de vorming van plemcormrussies even een pro bleem zal blijven. Het gegeven om mee te denken slaat vaak wel aan, maar in het verleden konden de betrokkenen met al tijd tot een nadere uitwerking komen Wat de gemeente betreft blijven de bewoners- of wijkverenigin- gen wel de spil, waarom de pleincommissies heen draaien. Het uitgangspunt is m het stads kantoor dat een bewonersver eniging de bewoners vertegen woordigt en zo al in zekere zin verantwoordelijk is voor het gebruik van de speelpleinen. Om de twee maanden kan rap port worden uitgebracht. Als er wensen in de wijk zijn over het gebruik, onderhoud en andere projecten (zoals sportactivitei ten), zal de gemeente wellicht een handje kunnen helpen. De bewoners kunnen materialen krijgen en het onderhoud zelf uitvoeren: verven, verzorgen van zandbakken enzovoorts. In de afgelopen jaren heeft de gemeente goede ervaringen op gedaan met samenwerking met belanghebbende organisaties, vergelijkbaar met het huidige initiatief, zoals het werk op de kinderboerderij, het werk op de schooltuinen, het beheer van flora en fauna en van visvijvers, het onderhoud van openbaar groen, en het aankleden van gevels en balkons m woonstra ten en in nieuwe wijken Schiedam Een winkelier op de Singel is dinsdag bestolen door een jongeman, die een bestelling kwam opgeven. De 55-jange heer L. P. van N., die een drukkerij tje heeft op de Singel, moest voor de order even naar hel kantoortje achter de zaak, en later bleek dat de jongeman in de tussentijd han delde: uit het colbertje van de winkelier, dat nog in de wmkel huig, werd een portefeuille ont vreemd. Daann zaten onder meer een paspoort, een. nj~ en kentekenbewijs en 450 gulden, De drukker kon de politie slechts een vaag signalement van de dief opgeven r s.. fvT; '0 zd5 US 1 CD *0CN£*f SCO m*r» éuJir 6«kwl»l& 'LAN V-N 30 SviTSTS— De plannen voor de Vlaar dingse herinrichting van de Van Boisotstraat, en dan met name het gedeelte tussen de Sonoy- stra at en de Van Wesembeke- straat, zijn in een ver gevorderd stadium. Nadat door de ge meenteraad enige tijd geleden een krediet voor dit karwei be schikbaar is gesteld, heeft de dienst van gemeentewerken en- Zo ziet het herinrichtings plan voor de Van Boisot straat er uit. kele plannen ontwikkeld Het uiteindelijk gekozen plan, wordt nu aan de bewoners ter beoor deling overlegd. Naast de herin richting van de straat is er geld beschikbaar om op de hoek van de straat een trapveldje aan te leggen. Ook dit plan kan door de bewoners bekeken worden. Komende maandag, 22 januari, worden de plannen besproken in het bejaardencentrum De Valkenhof, Frank van Borselen- straat 95. Vanaf 20 uur zijn alle geïnteresseerden welkom. i Hoek van Holland Al is het 1 nog volop winter en al ligt een groot deel van de grond nog verborgen onder de sneeuw, onder de grond gaat de natuur rustig haar weg naar het voor jaar. Dwars door de bevroren aarde zoeken tulpen, crocussen, blauwe druifjes en dergelijke, hun weg naar boven. Onder sneeuw en ijs komen de eerste blaadjes en knoppen al uit de grond. Het is natuurlijk prachtig dat het voorjaar zich al voorzichtig laat zien, maar het heeft ook een aantal minder prettige con sequenties: veel mensen lopen namelijk zonder nadenken door de besneeuwde parken, en gras velden. Daarbij vernielen ze het jonge groen, dat tijdens de vorstperiode toch al erg kwets baar is Vandaar het verzoek van de plantsoenendienst om op straat te blijven lopen, zodat we straks allemaal weer kunnen genieten van de voorjaars bloem. Maassluis De bevolking van Maassluis is het vorig jaar toe genomen met 738 zielen. Het totale inwonertal bedroeg op 1 januari van dit jaar 32.249 per sonen. De balans tussen het aantal mannen en vrouwen staat keurig in evenwicht: 16.129 mannen en 16.120 vrou wen. tn 1978 werden 623 ge boortes aangegeven en er over leden 162 mensen. Maassluis kreeg er 1873 inwoners bij door vestiging van buiten de stad en er vertrokken 1596 inwoners naar andere plaatsen. Er wer den 159 huwelijken gesloten en 29 echtscheidingen ingeschre ven. j In aansluiting op het artikel van j de heer J. H. Bakker m het 1 Vlaardingse Dagblad d.d. 9-1- '79, betreffende inspraak van de I burgers bij gemeentelijke stads- I vernieuwing- of renovatieplan- nen, hierbij enige informatie j welke van belang kan zijn voor I de mensen die in deze met het j Vlaardingse gemeentebestuur te maken hebben of zullen knj- gen in de toekomst. Het gaat I m dit geval om mijn ervaringen met het gemeentebestuur in dc zaak renovatie William Pontwo- rnngen. Wat in bedoeld artikel gesteld wordt, lijkt redelijk, maar nu in de praktijk. Om tot een gefundeerd oordeel te ko men behoren de raadsleden wel alle informatie te ontvangen die noodzakelijk is. Bij deze zaak (de Willem Pontwoningen, red.) zijn de raadsleden onjuist voor gelicht door de heer Goudriaan over de uitslag van de enquête, welke onder de bewoners over de renovatie gehouden is Te vens is de enquête niet op cor recte wijze uitgevoerd, namelijk zonder een enkele garantie van anonimiteit Nadat het raadsbe sluit genomen was dat er gere noveerd zou worden, werden opnieuw de huren verbonden aan de renovatie verhoogd, wat dus bestuurlijk gezien fout is Opnieuw, dus enkele maanden na het raadsbesluit, werd er onder de bewoners een enquête gehouden, waaruit bleek dat er aanzienlijk meer tegenstander waren dan bij de eerste enquête, namelijk 35 procent. Ook deze enquête was een ergerlijke ver toning In eerste instantie was de heer Goudnaan totaal met genegen de stembiljetten uit te laten delen, tegenstanders moesten maar even de hand opsteken* dat was de enquête afgedaan Pas na een fel protest van de buurtcommissie en on der anderen van mij guig hij akkoord met het uitdelen van de stembiljetten Nadat de stem- briefjes opgehaald waren en geteld zouden worden door on der anderen de buurtcommis sie, eigende de heer J Peppe laar, ambtenaar stadsontwikke ling. zich onverwachts eeen groot deel van de stembiljetten toe en stopte deze m zijn tas, hiermede de controle op een eerlijke telling onmogelijk ma kend Buiten deze punten om zou men mogen verwachten dat de kwestie wel of niet renoveren na het veranderen van de condi ties nadat het raadsbesluit al genomen was en de fors gewij zigde uitslag van de laatste en quête ten opzichte van de en quête die voor het raadsbesluit plaats vond, deze zaak opnieuw aan de raadsleden zou worden voorgelegd. Het gemeentebe stuur heeft dit verzuimd en hiermede de zogenaamde demo cratische besluitvorming en in spraak tot een schijnvertoning gedegradeerd. Toen ik de raad sleden schriftelijk over deze gang van zaken heb geïnfor meerd heeft geen één van hen nader contact met mij hierover opgenomen, noch bij mijn we ten vragen hieromtrent gesteld aan het gemeentebestuur. Wat de tegenstanders van dit plan betreft, deze werden als het ware geestelijk platgewalst door de bulldozer, tegelijk met de tuinen en de schuren. Ons persoonlijk werd een woning opgedrongen welke wat het ge meentelijk deel betrof m zeer slechte stoat van onderhoud was Dankzij de rechter moest de woning eerst grondig opge knapt worden door de gemeente Vlaardmgen, Ook de vordering die een zich socialistisch noe mend gemeentebestuur tegen mij ingediend had spreekt voor zichzelf namelijk ontruiming binnen 24 uur op straffe van een dwangsom van 500 gulden per dag en zonodig gebruikma kend van de sterke arm Dit alles alleen omdat we op ons wettelijk erkende recht van h uurbescherming stonden en mede dat ik de buurtgenoten op dit recht gewezen had. Omdat wij in het gelijk werden gesteld worden deze onmenselijke so cialistische eisen door de rech ter van de tafel geveegd en kregen wij zes weken de tijd om te verhuizen Tevens werd de gemeente Vlaardmgen ver plicht gesteld ons een gelijk waardige wo rung van een gelijk waardige huur te verschaffen Na de opknapbeurt van onze huidige woning is dc rechter persoonlijk komen kijken of dit goed gedaan was door de ge meente Vlaardmgen Het heeft dus wel degelijk zm voor uw belangen te strijden en met voor intimidatie te zwichten CJVf. Schotel. Boeroestraat 13 Vlaardingen De Stich ting voor Club- en Buurt huiswerk, die.in Vlaar dingen drie buurtcentra onder haar beheer heeft, zit wat in de problemen. Op korte termijn zijn er wat vacatures in het stichtingsbestuur, die vervuld moeten worden. Met name voor het pen ningmeesterschap zit de stichting een beetje om hoog: het is niet zo een voudig voor die post een geschikte kandidaat te vinden. Bestuurslid Han de Jong: „Onze huidige penningmeester, de heer Van Heukelom, die het altijd voortreffelijk gedaan heeft, houdt er binnenkort mee op. Zijn werksituatie is veran derd, terwijl hij ook weer met een studie wil gaan beginnen. Het is begrijpelijk dat zo'n be stuursfunctie dan moet wijken. We hebben natuurlijk in en buiten de eigen kring al wat rondgekeken, maar juist zo'n penningmeeser is niet zo simpel te vinden. Het gaat per slot van rekening om een figuur, die als lid van het dagelijks bestuur vrij intensief bij alle zaken.be trokken moet zijn en verder moet hij een behoorlijk finan cieel inzicht hebben." Om geschikte kandidaten te vinden heeft de stichting on langs in een van de plaatselijke kranten door middel van een advertentie een oproep geplaat st. Of op die advertenties al reacties gekomen zijn? Han de Jong; „Precies weten doe ik het niet, omdat ik geen secretaris ben, maar ik dacht niet dat er al reacties op gekomen waren.'* De vacature voor penningmees ter is overigens niet de enige, die er voor de stichting aan komt Ook het voorzitterschap komt binnen afzienbare tijd va cant terwijl ook de Jong zelf. na geruime tijd binnen het be stuur gefunctioneerd te hebben, het voor gezien houdt. „Voor alle andere functies is het mees tal wel mogelijk, goede opvol gers te vinden. Maar als we het er nou toch over hebben: men sen die voor andere bestuurs functies belangstelling hebben kunnen natuurlijk ook reage ren." De problemen die het overkoe pelende stichtingsbestuur mo menteel heeft, gelden gelukkig met of nauwelijks voor de diver se werkbesturen, die de dage lijkse gang van zaken in de diverse clubhuizen regelen. De buurthuizen De Haven, de buurtwinkel in de Oostwijk en het wijkcentrum 't Nieuwelant, die alle drie onder de stichting ressorteren, hebben alle een de gelijk werkbqstuur. Ook daar komen zo nu en dan wel vacatu res, maar die zijn volgens Han de Jong in de meeste gevallen wel snel op te vullen uit eigen knng Vrijwilligers „Waar we wel regelmatig be hoefte aan hebben, dat is aan vrijwilligers, die ach op alle mogelijke terreinen kunnen en wtilen inzetten. Hoewel ik ook hier moet zeggen dat we ^eker met mogen klagen. We hebben aardig wat mensen, die op vrij willige basis meewerken, maar uitbreiding is altijd fijn. Zonder vrijwillige medewerkers begin je nou eenmaal mets." "Wat zowel bestuursleden als vrijwilligers betreft: het stich tingsbestuur denkt zeker ook aan mensen, die om de een of andere reden geen werk hebben en die dus ook overdag wel eens wat zouden kunnen doen. „Met name voor het bestuur zou het fijn zijn, als met alles in de avonduren hoefde te gebeuren. Er zijn genoeg werkzaamheden, die ook overdag verricht kun nen worden. Maar iemand die overdag werkt, heeft daar na tuurlijk nauwelijks gelegenheid voor." Wie interesse heeft, om de staf of het vrijwilligerskorps van de Stichting voor Club- en Buurt huiswerk te versterken kan zich wenden tot Han de Jong via tel. 70.29.63. Voor een vrij willigersfunctie kan men uite raard ook zomaar eens een van de buurthuizen binnenwande len, om te kijken wat de moge lijkheden zijn. ADVERTENTIE Schiedam Rotterdamsedijk 242fc 010-260801

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3