Afgang van Zuidhollandse schaatsselectie Speciale promotie- en degradatieregeling hockeyers UVG-heren nog fataal steeds in de race De Korenbeurs: ouverture tegen Avanti Schaatsrijden Jan de Vries: Jammer dat het zo gelopen is Jeugd- bridgen slaat aan Schiedamse honkballers uitgenodigd Verlies voor DWS I I Boomsma winnaar BONDERDAG 18 JANUARI 1979 SC/VDAVW4 Leo van Geest deelde ook in de malaise. Gouda 'n Deceptie voor de Zuidhollandse schaatsers. Tijdens de nationale B-kampioen schappen in Groningen slaagde geen enkel lid van de Haagse selectie- groep van trainer Jan de Vries er in zich te plaat sen voor de nationale A-kampioenschappen die op 27 en 28 januari in Heerenveen worden gehouden. Ai teen Kien de Boon, de bijna 38-jarige schaatser uit Oud-Beijer- land, komt volgende week nog in het Friese Haagje aan de start. Hij werd aan het begin van dit seizoen niet meer door De Vries geselec teerd. .Het is een grote teleurstelling", aldus de Delftse trainer die vorig jaar nog wel met enkele rijders bij de nationale titel strijd vertegenwoordigd was en daar ook nu op had gehoopt. Zeker nu het grootste deel van de Zuidhollandse ploeg op kos ten van het gewest in Inzeil heeft kunnen trainen. Een rijder als Ton Oudshoom - vorig jaar nog B-kampioen - realiseerde in de Duitse wintersportplaats nog enkele knappe tijden. In Groningen echter ging de gehele ploeg op opzienbarende wijze af. Van het zevental Jan Boe re. Ton Oudshoom, Jan Kooiman, Ad Overdevest, Ger Boelsma, Sicco de Vries en Leo van Geest slaagde alleen Boe re er op de 500 meter in een plaats bij de eerste drie te bemachti gen. De rest raakte verzeild in de achterhoede. De oorzaken? Trainer Jan de Vries: „Ver door Bert Hertog scheidene leden van de ploeg hebben wedstrijden op natuur ijs gereden. Dat zou een oorzaak kunnen zijn. De schaatstech- mek wordt daardoor minder: dat zie je als trainer. Van Ton Oudshoom weet ik, dat hij zich het feit. dat hij niet heeft kun nen deelnemen aan de Zuidhol landse kampioenschappen in Ammerstol, vreselijk heeft aan getrokken. Dat heeft ongetwij feld zijn rijden beïnvloed. In Inzeil reed bij nog fantastische tijden. Ad Overdevest heeft ver der een blessure-ontsteking ge had. waardoT hij niet heeft kunnen trainen Jan de Vries: „Krachttrai ning zal verbeterd moeten worden". S Gouda De tijden van de schaatsers van de Zuidhollandse 3 baanselectie tijdens de B-kampioenschappen in Groningen H waren: 500 meter: 3. Jan Boe re (Rijp wetering) 41.1.7. Ton Oudshoom (Rijpwetering) 4 L.6.15. Leo van Geest (Poeldijk) S H 42.2., Ger Boelsma (Nootdorp) 42.4, Ad Overdevest (Berkel) 2 5 42,4, Sicco de Vries (Krimpen aan den IJssel) 43, Rien 2 de Koon (Oud-Beijerland) 43.1, Jan Kooiman (Ammerstol) H 43.3, 5000 meter: 1. De Koon 7.34.9 8. Kooiman 7.34.9, 20. Oudshoom 7,56.3,21Boere 7.56.9,26. Overdevest 8.05.3, s 29. De Vries 8.09.5,30. Boelsma 8.13.1,31. Van Geest 8.13.4., 1500 meter: 7. Boere 2.07.6,8. De Roon 2.07.7,12. Oudshoom 2,08.4. 18. Van Geest 2.09.6, 22. Overdevest 2.10.3, 24. Boelsma 2.11.3, 25, Kooiman 2.11.8, 29. De Vries 2.12.8. 5 5000 meter: 5. De Roon 4.25.5,11. Kooiman 4.28.1. S 2 De overige ZuidhoIJanders wisten zich niet te plaatsen 2 voor de vijf kilometer. Er waren in Groningen 32 deelne- mers. Ineke Kooiman greep bij de dames B-kampioen- S schappen in Haarlem de eerste plaats met de volgende tijden: 500 meter 46.8, 1000 meter 1.31.9, 1500 meter 2.22.5, j§ 3000 meter 4.54.8. Ook Ellie van Hagen plaatste zich voor s het A-kampioenschap (op 27 en 28 januari in Heerenveen) S met de volgende tijden: 46.3,1.39.6,2.25.9 en 5.13. s HiiiiiiiiftiiiiiiiiiiiuiiiiiiiijirmiiiHiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiniiiiiiiiiiiiimif Injectie De Berkelaar kreeg deze ontste king (een zwerende teen) tijdens het trainingskamp in Inzeil. Het trainingskamp ging mede door dat hij een week verkouden was voor hem de mist in. Ad: „In Inzeil heb ik een penicilineirjjec- öe gehad. Daar heb ik een terugslag van gekregen al heb ik er nu geen last meer van. Maar mijn seizoen is mislukt Ik heb dit jaar maar één ding mee: ik heb alles tegen. Voor mij is het een teleurstelling dat ik niet bij de Nederlandse kam pioenschappen kan starten. Twee keer ben ik zevende ge weest. Volgende week zal ik met tranen in de ogen naar de tv kijken. Ik geloof niet dat ik een condi tionele achterstand heb, wel dat de mentale begeleiding te wen sen over laat. Een trainer kan je een zetje in je rug geven. Ik hen nog een poosje getraind met Egbert van 't Oever. Die maakte je gek voor 'n wedstrijd". „Ook kan je je afvragen of het niet ligt aan de trainingsarbeid. Ger Boelsma, toch een talent, reed hard in het begin van het seizoen. Jan Boere ook, zater dag nog op de 500 meter. Waar om die op de 500 meter zo terugviel is mij een raadsel". Jan Kooiman heeft slechts één natuurijs-wedstrijd gereden in Nieuw Lekkerland. maar ook de Ammerstollenaar kon zich niet plaatsen. Zijn 500 meter was weer van matig gehalte. Jan: „Ik liet op de sprint een volle secon de liggen. Op dit ijs had ik geen greep". Kooiman klasseerde zich nog naast Rien de Roon voor het klassement dank zij een prima vijf kilometer (De Vries: ..Hij is nog het minst tegen gevallen"), maar vergokte de kans op een plaats bij de eerste acht door een te laag bewegingstempo op de "mijl", waarvoor slechts een matige 2.11.8 achter zijn naam ingevuld werd. Ook Kooiman plaatsteen vraag teken achter de krachttrainin gen van trainer Jan de Vries. Wijst op Rien de Roon, die zich op eigen schema's voorbereid de. Nochtans ziet Jan de Vries geen aanleiding zijn trainings- aanpak noemenswaardig te wij zigen. „De krachttraining zal wat verbeterd moeten worden. Het accent wordt ook wat meer gelegd op de rolschaatstrai- ning", zegt hij. Kater De grootste kater voor de ge westelijke schaatsers is wel dat het seizoen voor hen er in feite opzit. Behoudens wat clubwed strijden en mogelijk nog een grote vierkamp om de Gruno- bokaal in Groningen is voor hen weinig meer om naar toe te leven. De Zuidhollandse titel strijd, door enkele rijders aan gevochten, werd immers al in Ammerstol afgewerkt. Ook Jan de Vries voelt die leegte, ,,'t Is jammer dat het zo is gelopen. Misschien krijgen we op De Uithof nog een grote meer kamp. En verder staan de sprintkampioenschappen nog op het programma". Blijft over de vraag waarom het marathonrijders als Co Giling, Rien de Roon en Jos Pronk wel gelukte om zich te plaatsen voor Heerenveen. Beschikken zij toch over een betere mentali teit? De Vries: „Misschien wel, maar ook zijn Giling en Pronk goede rijders al hebben zij we] het voordeel gehad dat de 5000 meter op de eerste dag werd gereden". VJ aar dingen Twaalf jongens van 15 tot 17 jaar hebben posi tief gereageerd op de poging van drie leden van de vereni ging ABV uit Maassluis een jeugdbridgeclub van de grond te krijgen. Ze volgden de eerste les van een veertien weken durende cursus in de zaal van de Heilige Geest Kerk met als docent de beer W. Brakema. Aanwezig hierbij waren de be stuursleden van het district Vlaardingen van de NBB (Sor ter en Janson. Zo nodig krijgt de jeugdclub materiële en fi nanciële steun van dit districts bes tuur. Jongens en meisjes die alsnog lid willen worden, kun nen zich de komende zaterda gen vervoegen in het lokaal waar de lessen plaatsvinden tussen 9 en 12 uur. Schiedam Het komende weekeinde nemen Rob Stijl en Wilfried Salomons, respectie velijk pitcher en catcher van de honkbal club Schiedam, deel aan een bijeenkomst voor coa ches in Santpoort. Het is de bedoeling dat er naast studie, demonstraties worden gegeven, waaraan pitchers en catchers van clubs meedoen. In het eer ste weekeinde van februari wordt de bijeenkomst herhaald in Eindhoven, en daar gaan naar toe pitcher Wout Don en catcher Hans van Galen. Bij de honkbalclub Schiedam is intus sen Barend Bovenberg als ver zorger Jack Huis opgevolgd, die vier seizoenen lang in actie is geweest. Bovenberg, die van VS Vlaardingen afkomt, voelde zich bij Schiedam aangetrok ken door de sfeer en organisa tie. A Rene van Dijk iaatste seizoen Schiedam/Vlaardingen De Korenbeurs opent de voorjaarscom petitie tafeltennis met een thuiswedstrijd tegen Avanti op zaterdag 20 januari. De Schiedamse erek]asser eindigde in de najaarscompetitie op de derde plaats, maar het zal moeilijk worden die positie te verdedigen. Met de komst van 't Hooge Huys is de ereklasse sterker geworden, terwijl ook Salto Lingerie (De Veluwe) aan kracht heeft gewonnen. De Korenbeurs komt weer uit met Hans Lingen, Hans van den Broek en Bert van den Ham. Naast Avanti (met Bet tine Vriesekoop) zijn Midstars, 't Hooge HuyB (met Trevor Taylor), Tempo Team (met Nico van Slobbe) en Salto Lingerie de tegenstanders. Schiedam blijft ondanks de degradatie van NOAD in de hoofdklas se vertegenwoordigd. Jan Simons, Jan Landsbergen en John Buyk, die het tweede team van De Korenbeurs vormen, deden namelijk veel meer dan van hen werd verwacht. Na de promotie werd het geen kwestie van handhaven, maar volgde een nieuwe promotie. In hoeverre De Korenbeurs 2 rich nu kan handhaven, moet worden afgewacht, maar dat het erg moeilijk gaat worden staat vast. De tegenstanders rijn Phoenix 1, AMVJ 1, Trias 1, Shot (W.) 1 en Wilna 1 NOAD zal nu moeten bewijzen dat de degradatie naar de promotie-ereklasse een „misser is geweest. Het team dat de weg terug moet vinden, bestaat opnieuw uit Dick de Vaal, Bené van Dijk en Ron van der Wijk. Voor René van Dijk wordt het zijn laatste seizoen. De Brabander is al geruime tijd hoofdcompetitieleider en heeft aangekondigd er na de voorjaarscompetitie bij NOAD mee te stoppen. Voor de Schiedammers bestaat daarom nu al het probleem van een vervanging, De tegenstanders van NOAD rijn Phoenix 2, Wibats 1, TSO 1, Onkyo 2 en NMB/VDÖ1. Ook Radio Molenaar begint op 20 januari een klasse lager. Ten koste van Steeds HogeriTSB 2, De Treffers (R) 3, TCS, Middelburg Zuid 2 en Vriendenschaar 1 moet het verloren terrein heroverd worden. Het Vlaardingse team bestaat opnieuw uit Aad van Opstal, Peter van den Broek en Hans Jaap Oppenheim. Zij spelen in de overgangsklasse F. Bowling Maassluis TOG speelt ook in de overgangsklasse en wel m afdeling G. De tegenstanders voor Nico en Frans Ca pellen en Wim van der Poort rijn Steeds Hoger/TSB 1, The Victory 1, Tempo Team 3, Twenty One Up 2 en TYBB 1 Delft Bij de hockey- competitie voor heren standaardteams, komt er volgend jaar een struc tuurverandering. De Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond voert dan een verbreding van de top door. De hoofdklasse, die nu nog uit één poule van 12 teams bestaat, zal in 1980 uitgebreid wor den naar twee poules van 10 elftallen. De eerste klasse gaat van drie poules van 10 teams naar vier. De tweede klasse van zes naar acht afdelingen. De derde en vierde klassen gaan van negen en elf terug naar acht onderverdelingen- Om tot deze indeling te komen, is er voor volgend seizoen een speciale promotie/degradatiere geling van kracht- Deze riet er als volgt uit: De nummers één en twee van de eerste klasse A, B en C promoveren naar de hoofdklas se. De nummers drie van die afdelingen zullen dan met de laatste uit de hoofdklasse een competitie spelen voor drie plaatsen m de hoogste klasse. De nummers één. twee en drie van de zes afdelingen in de tweede klasse promoveren auto matisch. De nummers vier van afdelingen A en B; C en D; E en F, spelen respectievelijk met de laatste uit de eerste klasse-af deling A, B en C om elk één plaats in die eerste klasse. De nummers twee en drie van elke promotie-afdeling blijven res pectievelijk degraderen naar de tweedeklasse. In de negen afdelingen van de derde klasse zullen de eerste vier automatisch promoveren. De nummers vijf spelen met de laatstcn uit de zes tweede klas se-afdelingen, in groepen van drie/vier elftallen, om elk twee plaatsen in de tweede klasse. De nummers drie en vier van elk van deze competities blijven respectievelijk degraderen naar de derde klasse. De eersten uit de elf afdelingen van de vierde klasse promove ren naar de derde klasse. De nummers twee spelen met de laatsten uit de negen afdelingen van de derde klasse in groepen van twee elftallen elk twee wed strijden en een eventuele beslis- singswedstri jdom één plaats in de derde klasse. De verliezers blijven respectievelijk degrade ren naar de vierde klasse. Winstkansen voor WF in Gouda. Vl&ardingen/Schiedam Na twee competitiezondagen met een onvolledig handbalprogramma, gaan ook de landelijke teams weer meedraaien en dat betekent weer een compleet programma. Voor de heren van DWS staat er een belangrijke thuiswedstrijd op het programma. DWS verkeert na een goede start in de onderste helft van de ranglijst, en beeft drie punten voorsprong op de tegenstan der van zondag, De Blinkert. Winst betekent dat de formatie van Wim Schaap zich weer wat verder verwijdert van de degTadatieplaatsen. doelpunt verschil verloren, en ook na de eerste helft van de* competitie is het puntenverschil gering. De dames van Unitas spelen in Vlaardingen tegen WIK. De wedstrijden tussen deze twee „oude" rivalen verlopen over het algemeen erg spectaculair. De Vlaardingse dames zullen ongetwijfeld gebeten rijn op eerherstel na de deceptie tegen Treffers. Unitas moet in deze derby een aantal basis-speel sters missen en dat zal het misschien voor WIK iets een voudiger maken. De beide UVG-teams werken óók hun wedstrijden in de Mar- gnethal af. De dames, die de middenmoot aanvoeren krijgen Oase op bezoek, dat driepunten meer bezit. Gezien de kleine nederlaag die rij in de uitwed strijd leden, is UVG niet kan sloos. De heren krijgen Meeu wen op bezoek. Een belangrijke wedstrijd voor de Schiedam mers, want zij maken nog aan spraak op de titel. De heren van Unitas gaan de lastige uitwedstrijd tegen Idem- Hellas 2 tegemoet. In de thuis wedstrijd werd slechts met één Het Vlaardingse herenteam van WIK treedt aan tegen de reserves van Meeuwen. In de uitwedstrijd werd moeizaam een gelijkspel uit de strijd ge haald, en ook nu zal het tegen deze geroutineerde tegenstan der erg moeilijk worden. De heren van Hollandiaan ma ken de verre reis naar Gorin- chem waar Achilles de tegen stander is. Achilles is niet één van de sterkere tegenstanders, maar het team van Arnold Peek moet waken voor onderschat ting. De dames gaan naar Snel- wiek dat in de eerste wedstrijd de punten mee naar huis nam. De Vlaardingse dames zijn in de laatste wedstrijden van de eerste helft beter gaan draaien en als zij de korte pauze goed hebben overleefd, dan rijn er winstkansen De beide Wilton-teams treden in Gouda aan tegen Vires, De da mes ontmoeten het tweede team, waartegen rij zeker winst kansen hebben. De heren krij gen het tegen het eerste team van Vires moeilijker, want dat is een gelijkwaardige tegenstan der. VlaardingenDe moderne uit rustingen van sportvissers laat het hanteren van de hengel bij winterse kou toe. De leden van Het Westen vervolgden de club serie met een vispartij in het open gebleven gedeelte van de Vlaardingse haven. Er kwam voornamelijk voorn boven wa ter. Dagwinnaar was Dick Boomsma met 1965 gram vis; 2. Gerrit Boomsma 1360 gram; 3. C. Schoenmaker 1175; 4. S. Breed veld 1065; 5. G. Wijnhottt 975; 6. R. Wijnhorst 970; 7. D. Berveling 965; 8. J. Schenk 870; 9. M. de Goede met 575 gram vis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4