Creatieve Vlaai dingers zijn nog altijd welkom Neerlands Hoop Code in' Stads gehoorzaal Kreatief Centrum: leuk zonder veel pretenties Badmutsen en Kraaakerlingen in Teerstoof ëftllfl Voor expositie in Hoifandia: GRAFIEK NOG EVEN 3N MUSEUM Dirk van Keulen exposeert Ka-ïfieater voor basisscholen EN VERDER.. Kleine dorpen in stadhuis mmi MUZIEK OP Z'N ZONDAGS Spontane Sessie Activiteiten in 4 Molens The Adverts bij OJC Themroc bij De Toverbal Vlees op én naast je bord FILM IN SCHIEDAM IJjgp§§ I%mMj% 'Af vw4 VRIJDAG 19 JANUARI 1979 sc/vd/wws Een wekelijk se pagina vol informatie over muziek, toneel, theater en andere culturele za ken in het Nieuwe Wa terweggebied. Aankondigin gen dienen uiterlijk dins dagochtend binnen te zijn Wie bellen wil: tel, 010- 34.32.29. Het Kreatief Centrum Hoek van Holland timmert niet zo vaak aan de weg. In de school aan de Tasmamveg wordt meestal in stilte gewerkt door degenen die hun kreativiteit de vrije loop willen laten. Textiel- handwerken, potten bakken, boetseren, tekenen en schilde ren en handvaardigheid wor den op verschillende ochtenden en avond bedreven. Dat het echter best de moeite waard is om al die kreatieve produkten ook eens onder de aandacht te brengen, bewijst de expositie die tot het emd van deze maand m het wijkgebouw De Hoekstee wordt gehouden. Een tentoonstelling zonder gro te pretenties. Werkstukken van mensen die zeker met de be hoefte hebben om zich „kunste naar" te noemen. Misschien juist daardoor komt de kijker herhaaldelijk voor verrassingen te staan. Met verf, penseel en papier, met textiel, met klei, maar ook met kraaltjes en aller hande frutseltjes blijken zeer originele werkstukken tot stand te zijn gekomen, Produkten waar soms vele uren werk en enthousiasme m zijn gelegd. Dingen die direkt aan spreken en werkstukken die kenner en leek de wenkbrau wen doen Fronsen. Zonder uit zondering echter zaken die als vrijetijdsbesteding en dus met grote liefhebberij tol stand zijn gekomen. De op zich maakt eigen lijk elk stuk al waardevol al was het alleen maar voor de maker zelf. De tentoonstelling in de hal van De Hoekstee is tot emd januan dagelijks open en de toegang is vrij. Hel secretariaat van de Culturele Raad in Vlaardingen Is tot nu toe niet overstelpt met aanmeldingen voor de expositie, die van 16 februari tot 2 maart in het HolJandiage- bouw wordt gehouden. Op deze expositie moet tot uitdrukking komen, hoe Vlaardin- gers op creatief terrein hun vrije tijd door brengen. Tot nu toe zijn er negen definitieve aanmel dingen binnen. „Er waren wel wat meer mensen, die hebben geïnformeerd wat pre cies de bedoeling was. Echte deelnemers: dat valt een beetje tegen. We hebben toch wel het gevoel, dat er heel wat inwoners zijn die leuke dingen presteren, maar er schijnt toch een bepaalde drempel te bestaan om aan die expositie mee te doen", aldus een woordvoerder. De expositie heeft als duidelijk thema „Naald en draad". Alles wat in dit kader past en dan valt te denken aan gehaakte wandkleden, kussens, poppen en dergelijke, kan voor de expositie ingezonden worden. De Raad heeft wel voldoende werken, om toch een aardige expositie te kunnen inrich ten. als zich met meer deelnemers zouden melden. Het gebeuren in de expositiezaal van het Hollandiagebouw gaat dus zondermeer door. Toch mag de oproep nog best eens geplaatst worden: wie óók actief is op dit terrein is welkom. Alle inlichtingen over de expositie en de werken die daar geplaatst kunnen worden, kan men krijgen op het secretariaat van de Culturele Raad, Westnieuwland 6, kamer 308. Het telefoonnummer is 355888 toestel 174 of 184. Op hetzelfde adres kan men een aanmeldingsformulier krijgen. Nog tot en met 31 januari kan men reageren. Een spelmoment uit „Neerlands Hoop Code", De voorverkoop voor de beide voorstellingen, die Neerlands Hoop in de Vlaardingse Stadsge hoorzaal geeft, is vandaag begonnen. Ook vanavond tussen 19 en 21 uur zijn de kassa's geopend om kaarten te kopen. Overdag :s men tussen 10 en 13 uur welkom. De belangstelling voor het nieuwe programma,, „Neerlands Hoop Code" oftewel m de niet-ge- dccodeerde versie „ofsmboet ippq dpef", zal zonder enige twijfel bijzonder groot zijn. Snel bestellen is dus noodzaak. Het programma wordt volgende week donder dag en vrijdag, 25 en 26 januari, op de Vlaardingse planken gebracht. Beide voorstel lingen beginnen om 20.15 uur. Onder de titel „Hallo badmuts" presenteert de groep „Zonder Filter" vrijdag 19 en zaterdag 20 januari een cabaretprogramma over de zogenaamde „nieuwe eerlijkheid"'. Dit is het Zoldertheatér in de Teerstoof aan de Nieiiwstraat 12 in Schiedam. Nïcolïen Hunfeld, Lukas Zeijlemaker, John Schapendonk en Guido de Wijs brengen een relativerend cabaret Uitgangspunt lijkt het wat luchtig op de hak nemen van de ver schijnselen die jaren zeventig kenmerken: het wegebben van het revolutionaire elan, de eerlijkheids trainingen en de ges tal t-weck enden, goede gesprekken. En niet te vergeten het „agenda trekken", waarin zeer treffend de vnj e-tijdsbesteding van de nieuwe vrijge stelden wordt gepersifleerd, de zielszorg bij de treinkapingen. Voor een tientje heeft iedereen een leuke avond in de Teerstoof. CJP-ers en 65+-ers kunnen voor acht gulden meelachen en meedenken. „Zonder Filter" staat om negen uur klaar op het podium, maar de koffie staat om acht uur al vers gezet Wie meer zin heeft in een alcoholisch drankje, kan ook terecht *s Middags wordt er geen alcohol geschonken. Maar kinderen vanaf vier jaar che naar „De Kraaakerhng" van poppenspeler Jos Span broek komen kijken op zaterdag 20 januari zullen geen behoefte aan een pilsje hebben. De Kraakerling begint om half drie, en de entree kost drie gulden. Het is een verhaal over bouwen, wonen en spelen. Door mee te tekenen, mee te praten en te spelen wordt het jonge publiek sterk bij het wisselende verhaal betrokken. De afloop staat dan ook niet vast. Cabaret Zonder - Filter vrijdag en zaterdag tn Schie dam met Hallo Badmuts De grafiekmamfestatie in het Stede lijk Museum Schiedam is een gewei- dig succes geworden. Dagelijks bezoe ken tientallen belangstellenden het gebouw aan de Hoogstraat 112. Juist vanwege dit hoge bezoekersaantal wordt de tentoonstelling even aange houden oftewel geprolongeerd. Nog tot en met 20 januan kunnen kunstliefhebbers hun hart ophalen aan de werken van bekende en nog niet eerder bekende Nederlandse gra fici. De expositie van de Sehiedamse „ge zichten" van Octave Deconinck zal eveneens de museumwanden tot en met 20 januan blijven sieren Na 21 januari zullen de beelden van Ane Burkelin neergezet worden. Zijn tekeningen komen aan de muur. naast de krijttekeningen van Arie do Groot, de kleurpotlood tekeningen van Itta Smeets en de betonschildenjen van Paul de Vilder Vrijdag 26 januari wordt deze tentoonstelling geopend Tot cn met vier maart blijft alles daar Maassluis heeft niet te klagen over het aanbod van goede muziek. Zon dag 21 januari wordt weer muziek gemaakt in de Koningshof; ditmaal een zondagmiddagconcert met piano muziek van Gerard de tVaardi en fluit- ca gitaarmuziek van Han Kui- grok. Vrijwel iedereen m Maassluis zal be wust of onbewust geluisterd hebben naar muziek van Gerard de Waardt; hij bespeelt namelijk regelmatig de beiaard m de toren van de Grote Kerk. Wie hem behalve horen ook wil zien spelen, hoeft niet de lange klim naar de torentrans te maken, maar kan. vanuit een comfortabele Koiungshof- stoel komen luisteren. Het programma bevat populair/klas sieke muziek met onder andere Rever ie van Debussy, liederen van Jules de Corte, Engelse Folksongs, sonates van LoeiUet, Vivaldi en Beethoven. De evenementencommissie van Ko ningshof verwacht veel belangstelling voor deze muziekmiddag, die om 14,30 uur begmt De toegangsprijs is 3,50. Jongeren, 65-+- en CJP betalen 2,-. Van zaterdag 20 januari tot en met vrijdag 2 februari 1979 houdt de Culturele Raad Vlaardingen m de expositie zaal van het Hollandiagebouw een tentoonstelling van wer ken van Dirk van Keulen Van Keulen voelde zich al op jeugdige leeftijd tot het teke nen en schilderen aangetrok ken. Uit deze penode worden enkele werken tentoonge steld. Later is hij ach gaan toeleggen op het maken van schilderijen opgebouwd uit draadjes en pluisjes wol. Het zelfde deed hij met sntppeis paotcr uit tndschriften De tentoonstelling, die van avond om 2000 uur door de heer P. de Goede wordt geo pend, is te bezichtigen van maandag tot en met vnjdag van 10.00-12 39 uur. 13 00- 18 00 uur en 19 00-22 00 uur en op zaterdag van 10 00-12 30 uur. Maasland De voorstellin gen van Pinokkio, die door het Ka-theater een jaar gele den voor de Maaslandse ba sisscholen wegens ziekte moesten worden afgelast, zijn nu opnieuw vastgesteld. Op maandagmiddag 22 janua ri en dinsdagochtend en -mid dag 23 januari worden de voorstellingen gehouden voor de eerste t/m vierde klassen- De duur der voorstellingen ;s ongeveer twee uur. Deze schoolvoorstellingen worden georganiseerd door de cul tuurkring Masalant Deze ver eniging doet dat trouwens, in overleg met de schoolhoofd en, al voor het vierde seizoen. Vijf nog onbekende Schiedam mers zullen zondag 21 januari een „Spontane Sessie"-avond verzorgen »n café De Quibus aan de Lange Haven 28 in Schiedam. Vanaf halftien 's avonds. Na tuurlijk kan men even spontaan een drankje bestellen terwijl de musici zich uitleven. Het kan een leuke middag wor den op 23 januari in het dienst encentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 in Schie dam. Tenminste, als de komische film, die dan gedraaid wordt, even lachwekkend is als er ver teld wordt. Voor zes kwartjes kan iedereen om twee uur voor het witte doek plaatsnemen. De avond ema, op 24 januan, zal om acht uur de toneelgroep Het Staeldumse Bos het podium beklimmen De groep speeltdan het stukStnkt Zakelijk. Om ook even zakelijk te zijn: de entree kost een gulden. De Engelse formatie The Ad verts speelt zaterdag 20 januan m de Vlaardingse Lijnbaanhai- fen, op uitnodiging van het OJC, In het voorprogramma staat de groep Strcetbeats. Hel gebeuren begmt om 19.15 uur. Kaarten kosten/ 7,50 per stuk. Jongerencentrum De Toverbal, Lange Booncstraat 3 in Maas sluis, vertoont vanavond vanaf 19 uur de film Themroc van Faraldo, met in de hoofdrol Michel PiccoU. Bezoekers van restaurant de N'oordmalen zullen vanaf 29 januari niet alleen vlees óp hun bord, maar ook vlees nddst hun bord vinden. Tot drie maart exposeert daar namelijk de Zwitser Frits Hug met schilderijen van dieren. Hij heeft dit wilde vlees geschilderd in opdracht van het Wereld Natuurfonds. Wie na zijn of haar ossetongdus trek krijgt in de olifant aan de wand, kan, tegen betaling na tuurlijk, ook dat beestje mee naar huis nemen. In de Info ruim te van het Maas- sluise stadhuis in Koningshock wordt sinds afgelopen maan dag een expositie gehouden over kleine dorpen in Zuid-Hol land. Het tentoonstcilmgsproject, dat js ingericht door de Stichting Wonen, bestaat uit twee gedeel ten: de ontwikkelingen in kleine dorpen sinds 1945, waann on derscheid wordt gemaakt tus sen kwijnende en (te) snel groeiende dorpen én allerlei as pecten van de leefbaarheid Verder worden voorbeelden ge toond van initiatieven, die door bevonersgroepen zijn ontplooid om de leefbaarheid van hun dorp in stand te houden of te bevorderen Gedurende de expositie liggen op de leestafel in de infonumte enkele nota's ter inzage, die betrekking hebben op de pro blematiek in kleine dorpen in de provincie Tijdens kantooruren kan men de expositie bezoeken Op don derdagavond kan men ook lus sen 19 cn 20 uur terecht. „Wie vermoordt de grote kok \.in Europa0" is de vraag die deze week op het doek van het Passage theater m Schiedam ge steld zal worden. Deze film is voor jong en oud en wordt dagelijks om twee uur, zeven uur en half tien op de projector gezet. Zondagmiddag en dins dagavond echter niet. Zondag wordt er namelijk een Turkse film gedraaid. Voor de tweede week wordt in het Bio-theater de film Pretty Baby getoond. Om twee uur, zeven uur en half üen. Zater dag-, zondag- en woensdag niet. want dan siaat Zorro klaar voor alle jeugdige Schiedammertjes. „Zorro" begint zoals gewoonlijk om twee uur. BS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5