SCHIEDAMSCHE COURANT CDA uit felle kritiek op PvdA Transportonderneming mag r niet uitbreiden In maart nog steeds geen Vrouwen Adviescommissie Renovatie moet doorgaan Hoeveel kostte de Poldervaart? Commissie weinig enthousiast over zwerfkatten-nota Schiedam zag de minister vandaag niet Naar aanleiding compromis Broekpolder 'iJwfC PvdA bespreekt fraetiebeleid Gerichte controle op fout- parkeerders Van Dijke verhuisd Lab is te Iaat klaar Dinsdag 23 januari 1979 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -103de jaargang no. 26284-PAGINA'S Broorsvosl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtencbenst 1441-14 SCHIEDAM EN KETHEL (Vlaardingen De renovatie van de dertig eengezinswoningen aan ■de Jan de Rooystraat en omstreken laat nog steeds op zich wachten. De Provinciale Dienst Volkshuisvesting (de PDV) heeft de renova- tieplannen die door woningbouwvereniging „Samenwerking" met j een bewonersdelegatie waren opgesteld teruggestuurd. Dat terug sturen werd veroorzaakt door de afwijzing van de renovatieplan- Inen door negen van de dertig bewoners. Dat was voor de PDV een te hoog percentage. Jo Schriel.CDA laat zich door de PvdA niet in een bijwagenrol drukken. Vlaardingen „Wij zijn niet van plan ons in een PPR-roI te laten drukken; als bijwagen van de PvdA", aldus Jo Schriel, fractievoorzitter van het CDA, in een reaktie op het onlangs bekend geworden Broekpoldercompromis tussen de Pv- dA-toppen van Vlaardingen, Rijnmond en de Provincie. Het CDA wil harde afspraken met haar coalitie genoot maken die zullen moeten voorkomen dat belangrijke zaken onderhands geregeld worden zonder dat de betreffende partijen elkaar daar over inlichten. Het CDA maakt zich met name boos over het feit dat de partij, ondanks herhaald vragen naar de haalbaarheid van de plannen rond een eventueel Broekpot- derbos, altijd door de socialis ten is voorgespiegeld dat Broek- polderbos er zonder problemen zou komen. Niet zozeer om het feit dat een partij zich intern beraadt. Overigens maakt het CDA zich minder druk over de inhoud van In een brief aan de gemeente- f raad van Vlaardingen spreekt de bewonersvereniging in. on dubbelzinnige bewoordingen zijn teleurstelling uit over de gang van zaken ten aanzien van de renovatie. De voorstanders van de renova tie zijn van mening dat een minderheid zijn wil oplegt aan een meerderheid en acht dat geen democratische gang van zaken. Woningbouwvereniging „Sa menwerking" is van mening dat jde projectgroep maar opnieuw moet starten en moet gaan wer ken aan een eenvoudiger vorm van renovatie, waar voor- en tegenstanders zich in kunnen vinden. De bewonersdelegatie pleit in het schrijven aan de raad voor het doorgaan van de renovatie bij de mensen die er geen be zwaren tegen hebben. Men vraagt zich af, waarom alle [evels gelijk moeten zijn. fortom, voorlopig nog geen jensgezindwoningen in de Jan HeRooystraat. De Lier Het college van burgemeester en wethouders van De Lier weigert het tran sportbedrijf H. Bouwmeester en Zoon een bouwvergunning te verlenen voor de uitbrei ding van de garageruimte aan de Emmastraat 7. De gronden rondom de garage hebben vol gens bestemmingsplan Dorp- Zuid de bestemming „tuin", zo constateren b cn w. Het transportbedrijf vindt de bestaande ruimte te klein, Daardoor moeten trailers op straat geparkeerd worden, Het veilingterrein zou een oplos- sing kunnen zijn voor het par keerterrein, maar de hekken hiervan gaan pas zes uur 's morgens open en dat is voor de meeste vrachtwagens van Vlaardingen Veel waardering konden de leden van de commis sie algemene zaken gisteravond niet opbrengen voor het verslag bver het inperken van het zwerfkat ten bes tand tijdens de proefpe riode. Jit de reacties van burgemeester W. Kieboom bleek later trouwens ijat het niet om een evaluatie ging, maar om een soort discussiestuk. Dat was ook de reden dat het stuk. niet onder verantwoordelijke- teid van het college uitgebracht was. let PvdA-eommissielid Henk Crabben maakte duidelijk dat tij in ieder geval niet op een iergelijke nota, zoals die nu iangeboden was, zat te wach- en. Hij was van mening dat het iluk niet voldeed aan hetgeen fer de commissie was toegezegd jij de aanvang van hel experi ment. De bezwaren die hij onder woorden bracht, werden ge- öeeld door de andere commis sieleden. Duidelijkheid wenste hen te krijgen over de opinie i-an de directeur van de GG/GGD over de gevolgde eut- tanasie-methode. Het laatste rant van de conclusies, het aan- rekken van meer mankracht, rroeg ook om meer duidelijk heid; dacht men aan meer uren K>or één man of aan meerdere nensen. Vragen kwamen er ook >ver de ervaringen in andere (emeentes en of die ervaringen Jventueel in Vlaardingen aan ijn te wenden. Enige verbazing 'as er ten aanzien van de schat tingen van het aantal zwerfkat ten door de heer Stam, de kat- tenvanger. Bij de aanvang van het experiment werd er gespro ken over 8000 katten, nu ineens over3000of 4000. De heer v.d. Windt (PvdA) pleit te voor een aanpassing van de doelstelling van vangactie. Hij vond de overlast voor de bewo ners belangrijker dan de geva ren voor de volksgezondheid, onder dat laatste punt overigens te onderschatten. Hij was van mening dat ook sterilisatie en castratie en het eventueel weer uitzetten van de behandelde die ren tot de doelstelling van de vangactie gerekend zouden moeten worden. Burgemeester Kieboom deed de toezegging om de op- en aan merkingen van de commissiele den later mee te nemen in het definitieve verslag van de proef periode met daaraan vastgekop peld de plannen voor een even tuele voortzetting. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt 2onder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdam sch ieuwsblad «er voor mij m.i.v. O abonnement per kwartaal (42,20 G abonnement a/14,33 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: c ik wit liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen - stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 634, 3000 VB Rotterdam deze transportonderneming te laat. meent Bouwmeester. De wagens worden daarom in de garageruimte gezet, terwijl de trailers op de straat en op het terrein voor de garage worden geparkeerd. Dit heeft veel la waai in de vroege morgenuren tot gevolg, wanneer de trailers verzet moeten worden. Uitbrei ding van de garageruimte zou de trailers van de straat hou den, zegt Bouwmeester in zijn bouwaanvraag. Het college ziet wel de voorde len van een uitbreiding (een nettere aanblik van het voor terrein en het voorkomen van onnodig gerij), maar vindt dat niet opwegen tegen de nadelen. Het college acht het bezwaar lijk, dat wanneer uitbreiding plaatsvindt, het tijdelijk parke ren op het dan kleine voorter rein nauwelijks mogelijk is. Dit zou tot gevolg hebben, dat in de Emmastraat parkeerproble men ontstaan. Ook zal vergroting van de be drijfsruimte een eventuele sti mulans kunnen zijn voor uit breiding van het wagenpark, met als gevolg een verdere rustverstoring. Gezien de mo gelijke stedebouwkundige her ziening van het Lierse centrum, waarbij zeer waarschijnlijk gronden van het transportbe drijf worden betrokken, blijft het de vraag of een dergelijk bedrijf nog wel in dit plan is in te passen. De commissie ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting zal. vanavond de door het tran sportbedrijf voorgestelde her ziening van het bestemmings plan behandelen. Zij begint daarmee om achtuur. 's-Gravenzande De afdeling 's-Gravenzande van de Partij van de Arbeid houdt vanavond om acht uur in De Brug een algemene ledenvergadering. Leden van de gemeenteraads fractie zullen het gevoerde be leid toelichten. Ook is er gele genheid tot het voeren van een discussie over de gemeentelijke politiek. Hieraan voorafgaande zullen enkele huishoudelijke zaken worden besproken. Onder meer moet worden voorzien in be- stuursvacatures, die zijn ont staan omdat de dames Nieu- wenhuizen en Bax zich niet meer voor die functies beschik baar stellen. Vlaardingen De Vlaar- dingse politie gaat de komende periode extra scherp toezien op nachtelijke foutparkeerders, met name in -dikwijls toch al smalle- woonstraten. Verkeerd parkeren in dergelij ke straten neemt de laatste tijd hand over hand toe. Hierdoor komt de bereikbaarheid van woningen en andere bouwwer ken ernstig in gevaar, zodat in geval van calamiteiten de brandweer, GGD en andere j diensten niet of nauwelijks ter plaatse kunnen komen. De afgelopen week heeft sur veillerend personeel van het Vlaardingse korps een dergelij ke gerichte controle uitgevoerd. Met name in Vlaardinger-Am- bacht was men actief, maar ook in andere delen van de stad werden bekeuringen uitgedeeld. In totaal werden bij die actie meer dan honderd bonnen uit geschreven. compromis dan over de manier waarop. Jo Schriel: „In ons program staat dat de Broekpol der zoveel mogelijk voor stede lijke recreatie moet worden ge bruikt. Dat is roeier dan wat de PvdA wilde. Het is dan ook alleen omdat wij in ons program op dezelfde lijn zitten als bet PvdA-Compromis, anders had den wij veel meer herrie ge schopt, dat is duidelijk". Het CDA vraagt het college nu zo spoedig mogelijk tot water dichte afspraken te komen met de verschillende instanties, bij de totstandkoming van het Broekpolderbos betrokken. De partij wenst vooral duidelijk heid op de volgende punten: is volledige bebossing gegaran deerd als Vlaardingen vóór 1986 j de nieuwbouw van 4000 wonin- s gen realiseert? en zullen Rijn- j mond en de Provincie al het j mogelijke doen. Vlaardingen bij i die realisering te helpen? Jo Schriel tenslotte: ,,De pro- jektgroepen. stadsvernieuwing j staan nu dubbel onder druk. Enerzijds is er de noodzaak voor de bewoners zelf dat er zo snel mogelijk gebouwd gaat worden, want elke maand uit stel betekent hogere huren; daarbij is nu ook de affaire Broekpolder gekomen. Wij doen daarom een dringend beroep op de project- en bewonersgroepen de spanningen op korte termijn op te lossen, Anders kunnen we bebossing van de Broekpolder wel helemaal vergeten". Voor een overzicht van de ont wikkelingen rond de Broekpol der zie pagina drie van deze krant Maassluis Burgemeester IH.K. van Dijke heeft nu ook de laatste banden met Maas sluis doorgesneden. Sinds enke le dagen woont hij in Ede op het adres Oude Arnhemseweg 19. Drie weken geleden, op 3 janua ri, werd Van Dijke geïnstalleerd als burgemeester van deze Ve- luwse gemeente. Schiedam De provincie is onderhand wel nieuws gierig naar de kosten, die de gemeente Schiedam de laatste jaren heeft gemaakt om een deel van de Pol dervaart op te heffen, Tien jaar, nadat met het dem pen werd begonnen in de omgeving van bad Groe- noord en wijk Bijdorp, is het voor de gemeente ech ter ondoenlijk om snel in zicht te geven in de finan ciële ontwikkelingen, "We 2ijn er nog niet klaar mee", is de strekking van een schrijven, dat vorige week door het stadskan toor is verstuurd naar het Provinciehuis in Den Haag. De Polder vaart van nu heeft al lang niet meer die functie van vóór 1968, toen zij nog een belangrijke schakel was in de pol- de rbema- ling. Met de opheffing van een stuk Poldervaart is wel in 1968 begonnen, maar al het werk dat er bij om de hoek komt kijken, zoals be maling en reconstructie- van een gebiedje achter Bijdorp, is nog niet geheel afgerond. En dat werkt nog wel door in de kosten. Schiedam Het zal minister van volksgezondheid cn milieuhy giëne dr. L. Ginjaar niet slecht uitgekomen zijn, dat hij vandaag niet naar Schiedam hoefde. Hij had namelijk een overladen programma, volgens dc afdeling voorlichting van Rijnmond, Minister Ginjaar was uitgeno- kantoor van de dienst centraal digd om vandaag het nieuwe milieubeheer Rijnmond (DCMR) aan de 's-Gravelandse- Schiedam De zeven vrouwe lijke raadsleden, die nogal inza ten over de nog niet officieel opgerichte Vrouwen Advies Commissie, hebben een ant woord gekregen van het college van burgemeester en wethou ders. De Vrouwen Advies Com missie voor de woningbouw in Schiedam kreeg in januari vo rig jaar subsidie tot september van 1978. Later kreeg het bestuur van de VAC echter helemaal geen be richt meer van het college over de eventuele voortzetting en op richting van de VAC. Ineke de Jong-Sunderman, An nie Renskers-Maas, Anne-Ma- •rijke Petershans-Steen, Els Hellwig-Kuipers, Marie van Lambalgen-Brouwer, Jantje Boonstra en Jo Ouwens-Muller kregen te horen dat de wethou der van ruimtelijke ordening al „vanaf zijn eerste optreden als zodanig een enthousiast voor stander van bedoelde commis sie is" en zelfs een aantal malen heeft geprobeerd een dergelijke commissie in Schiedam opge richt te krijgen. Het dagelijks bestuur van de commissie (met voorzitster Joke van Rijswijk) zullen „naar stellige verwach ting" wel nog in het eerste halfjaar van 1979 kunnen begin nen. Op de vraag van de zeven raad sleden of die oprichting niet per 1 maart 1979 kan plaatsvinden, antwoordt het college: „Alleen al door de termijnen waaraan de gemeentelijke besluitvor ming is gebonden, vrezen wij dat het onmogelijk zal zijn de VAC per genoemde datum in te stellen, hoe groot onze bereid heid in principe ook is". Met de bureaucratieve besluitvor ming is nu eenmaal veel tijd gemoeid. weg 565 officieel te openen, maar het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijn mond heeft hem afgebeld. Dat werd gisteren op de valreep bekend gemaakt „Verlate beslissingen rond de definitieve plaats van het labo ratorium maakten het onmoge lijk de hinderwetprocedure op tijd af te ronden. Onder deze omstandigheden achten wij "het minder passend de minister voor de opening uit te nodigen," is de formele verklaring van Rijnmondgecommitteerde drs. Piet de Ruiter, die op het ogen blik waarneemt voor Rijnmond- voorzitter dr. ir. Ad Oele. Het uitstel wordt in hoge mate be treurd; wanneer de officiële opening wel doorgaat, staat nog niet vast Ook is onzeker of Ginjaar, als hij opnieuw wordt gevraagd, volgende keer wel kan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1