I E! «CHE COURANT Dierenbescherming stopt voederactie m J? t[luisterhelp ons! Groenoord nu ook h ïi urdersvereuiging W Tien mille voor boomchirurgie Flatbewoners Holysingel schrijven brief: Kerktoren in de schijnwerpers Lokale busdienst voor Maassluis Koerswijziging bij Toeleveringsbedrij f Eindelijk hulp voor Buschkens Scholen complex heet 'Be Singel' Vrij weinig dode vogels Hongerlap breekt in Alex Franken bokskampioen Brand op Hoogstraat: zes gered Praathuis naar kinder boerderij Dinsdag 6 februari 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26294- 4 PAGINA'S Broers vt*st 3 Telefoon admniislr.it ie 268091 redactie 262566 klach tend lenst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL Maasland Het gemeentebe stuur van Maasland Is van plan, de kerktoren van de Neder lands Hervormde kerk in de schijnwerpers te zetten. Dit ter vergroting van de aantrekke lijkheid van de dorpskern. Voorlopig wordt de toren alleen aan de zuidzijde (aan de kant van de Vliet) verlicht. Met de aanleg van de installatie is een bedrag van 6.500 gulden ge moeid. Het zogenaamde flood light zal gedurende drie dagen per week branden. Waarschijn lijk is dat op vrijdag-, zaterdag en zondagavond. Als de verlichting een succes is, zal later worden bekeken ook de andere kanten van de toren te verlichten. Het krediet moet nog in de raad komen, maar de Open Groepering heeft zich al afhoudend opgesteld. Men is niet tegen het krediet op zich, maar de dorpspartij vindt het plan een typische zaak van de bevolking. Haar mening zou eerst even gepolst moeten wor den. 0 De kerk in het dorps centrum moet in de schijn werpers. Schiedam De dierenbescherming stopt vandaag met de voederactie voor vogels. „Nu de weersomstandigheden voor onze gevederde vrindjes weer wat beter zijn, heeft het geen zin meer om de actie voort te zetten", zei Peter Broeders, voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, afdeling' Schiedam, gisteren. „Het rijn de afgelopen weken echt talloze mensen geweest, die in het asiel brood, kaas en andere etensresten kwamen Schiedam Een waarschijn lijk zeer hongerige dief heeft het afgelopen weekend bij wijkcentrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat ingebroken. Hoe de holle-bollegijs is bin nengekomen, weet niemand. De keukendeur werd aan de bin nenkant opengebroken. De in breker had het op de koelkast voorzien. Daaruit verdwenen anderhalf kilo kaas, twee kilo appels, een kilo bananen en tien eieren. Bij plkaar toch een waarde van dertig gulden. Het provinciaal bureau van de I hervormde kerk Zuid-Holland heeft in bet weekend ook te lijden gehad van grijpgrage lie den. De inbreker is door de tuin naar het gebouw geslopen, heeft daar een ruit ingeslagen en het pand doorzocht. Uit twee doos jes is geld verdwenen: bij elkaar vijftig gulden. De aangerichte schade komt echter op het tien voudige: vijfhonderd gulden. brengen", aldus Broeders, .Het 'is daarom onmogelijk om iede-, reen persoonlijk te bedanken, maar dat wij dankbaar zijn is duidelijk. Vooral in het begin werd enthousiast gereageerd En zaten wij toch nog met een tekort aan voedsel voor de hon gerende vogels, dan konden wij van de Rotterdamse afdeling nog wel krijgen, zoals een keer twintig zakken mals! In Rotter dam zijn ze overstroomd met voedsel dankzij de medewerk ing van bedrijven". Uit het feit, dat in 'Schiedam de afgelopen witte maand rela tief weinig dode vogels rijn ge vonden, leidt Broeders voor zichtig af dat de voederactie een succes was. De dierenbescher ming heeft daarbij nauw sa mengewerkt met de vogelwerk groep van de KNNV, de konin klijke Nederlandse natuurhisto rische vereniging. De kadavers die gevonden wer den, gingen naar vogelwachter Gerrit van den Hoek. Hij regi streerde veertig dode meerkoe ten en tien dode waterkippetjes, wat volgens hem niet veel is, gezien de weersomstandighe- i den. Maassluis De ge meente Maassluis krijgt haar lang verwachte lokale au to busdienst. De directeur-generaal van het verkeer heeft namelijk toe gestaan dat met in gang van Z maart 1979 het eindpunt van buslijn 59 (DelftNJ5. Station Maassluis) van de N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland, voorlopig bij wijze van proef voor de dimr van één jaar, wordt verlegd naar Maassluis-West. Het verwachte ex ploitatietekort van deze routeverl en- ging komt voor re kening van het mi nisterie van ver keer en waterstaat Deze beslissing is het resultaat van langdurige onder handelingen tussen wethouder J. A. Hummden ener zijds en het ministe rie, de rijksver keersinspectie en de vervoersond erne- ming anderzijds. In overleg met West nederland zal nu een dienstregeling, met vermelding van halteplaatsen, ver trektijden en tarie ven worden opge steld. In principe zal van maandag tot en met zaterdag een h alf - uurdienst wor den ingesteld, met uitzondering van de periode van 10.00- 13.00 uur, waarin, evenals voor de zon en feestdagen een uurdienst zal wor den gereden. Maasland Een aantal oude, waardevolle bomen in Maas land zijn nodig aan een opknap beurt toe. De bomen verkeren in slechte conditie, reden voor het gemeentebestuur er boom chirurgen op af te sturen. Het gaat om vijf bomen; de paardekastanje aan de Kastan jehof. de zilverhnde aan de Sta tionsstraat tegenover nummer 7, de treurwilg voor de begraaf plaats, de rode paardekastanje op de begraafplaats en de treur wilg bij de ambtswoning van de burgemeester. Het gemeentebe stuur wil de bomen onder het mes laten nemen door de ge- Vlaardingen „Ook wij zijn de dupe van speculaties van verzekerings- en beleggingsmaatschappijen. Wij vragen u drin gend, doe er iets aan! Help ons!" Aldus schrijft de huurdersvereni ging Holysingel aan minister Beelaerts van Blokland, de VAJRA- ombudsman, staatssecretaris Brokx, alle kamerfracties en de Vlaardingse wethouders Goudriaan en Wijnstok. Met deze brie! wil de vereniging proberen het hoofd te bieden aan het hoge spe! dat de eigenaresse van hun woningen, Investor Beheer BV, momenteel speelt. Enkele dagen geleden ontvingen alle huurders een brief van investor met daann de abrupte mededeling dat de huur per 31 januari was opgezegd en Investor een ontruimingsprocedure zou beginnen als niet voor 1 maart met een huurverhoging van bijna honderd gulden akkoord gegaan kon worden. Naast de brief aan de minister en de Vlaardingse wethouders is de vereniging inmiddels ook bezig juridische stappen te ondernemen. 2.1 wordt alle bewoners met klem verzocht op geen enkele wijze op het ultimatum van Investor in te gaan. Aan het wettelijk voorschrift dat er binnen dertig dagen op een dergelijk schrijven, zoals Investor dat verstuurde, gereageerd dient te worden zal ondanks dat echter wel worden voldaan. De vereniging heeft inmiddels een advocaat in de armen genomen die zich belast heeft met de taak een standaardbrief op te stellen waarmee iedere huurder afzonderlijk kan reageren. Ook is gedacht aan die huurders, die individuele huursubsidie gemeten. Hoe die de zaak aan moeten pakken zal binnenkort bekend worden gemaakt. Schiedam Schiedam heeft er weer een huurdersvereniging bij. De Huurdersver eniging Gemeente flats Groenoord is nog wel in oprichting, maar telt al ongeveer honderd veertig leden. Om te zien of er veel klachten waren, en op welk gebied de problemen lagen, beeft de vereniging aan- meldingskaarten rondgestuurd waarop te vens klachten konden worden ingevuld. Van de bewoners die de kaart ingestuurd hadden, had 95% inderdaad klachten. De trappenhuizen en kelders op het Johann Straussplein bevinden zich in zeer slechte staat De ventilatie van de woningen aan het Schubert- en Lisztplein blijkt niet te kloppen, de rioleringen blijken daar gebrek kig te rijn en de temperaturen van de kelderruimte en eerste verdieping rijn te hoog. De flats op de pleinen, die aan weerszijden van de Eduard van Beinuxnlaan liggen, moeten hoognodig een dubbele beg lazing krijgen en de doorslaande muren moeten verholpen worden. Andere flatbewoners vinden het nu wel eens tijd worden dat de buitenmuur van kwali- teitsbehang wordt voorzien. Daar vechten rij al jaren voor, maar de gemeente bleef lang oost-indisch doof. Er schijnt verande ring in te komen. Verder blijken kelderingangen niet afsluit baar te rijn, het schilderwerk laat veel te wensen over en de liften zijn regelmatig kapot De huurdersvereniging in Groenoord hoeft voorlopig dus niet stil te zitten. En veel klachten rijn nog niet binnen Wie zich ook aan wil melden bij de vereniging, met of zonder klachten, kan één van de volgende nummers bellen: 712783. 710827, 706111, 701146,708778,713353,701768 of 702207. Naast deze nieuw opgerichte huurdersver eniging bestaan in verschillende gemeente flats in Groenoord al bewonerswerkgroe pen. De vereniging wil nauw gaan samen werken met de werkgroepen om tot een beter overzicht te komen wat de klachten betreft Vlaardingen Uit antwoorden van het college van b en w van Vlaardingen op vragen van de PvdA-fraktieleden mevrouw E. Nachtegaal-van der Spui en de heer M. van Opijnen over het stopzetten dan wel afbouwen van de zwem- en gymnastiekac- tiviteiten op het Toeleverings- hedrijf in Vlaardingen» blijkt dat er ten aanzien van deze activiteiten we! degelijk spra ke is van een koerswijziging. Het college antwoordt dat de directeur van het Toeleverings bedrijf bezig is deze „vormings activiteiten" te herzien. Deze veranderde houding is geba seerd op een schrijven van de Rijksconsulent voor compleme- naire sociale voorzieningen in Euid-Holland, waann deze stelt dat „lichamelijke vorming en de zorg voor de lichamelijke condi tie van gehandicapten in alge mene zin niet behoort tot de doelstellingen van de sociale werkvoorziening." Vanaf nu zal er meer dan voorheen het geval was, gelet worden op verbete ring van de mogelijkheden tot ontplooiing m de arbeidssitua tie, bij de selectie van personen die in aanmerking komen voor de sportactiviteiten. Voor de persoonlijke ontplooiing moe ten de bij het Toeleveringsbe drijf- tewerkgestelde gehandi capten zo veel mogelijk verwe zen worden naar bestaande ver enigingen en clubs. Het college deel verder mee dat men de mogelijkheden tot het aanstellen van een part-time bewegingsterapeut aan het on derzoeken is. Het is de bedoe ling dat deze kracht de gymnas- tiekactiviteiten, zoals die thans nog in een ruimte van het zwem bad m Holy plaatsvinden, in de toekomst in de activeringsruim te van het Toeleveringsbedrijf gaat realiseren. Vlaardingen Alex Franken van boksschool Wim de Haan is gisteravond Zuidhollands kampioen geworden. De Schie dammer won in de vol gepakte Lijnbaanhal rijn partij in het weltergewicht C-klasse van Ri- nie Koring (Crooswijk) met 3-0. Aad Vercanwen van De Haan bokste rich In de finale na rijn partij tegen Zegeling van Te Pas. In de Lijnbaanhal waren ruim 900 toeschouwers, en de organisatie was in handen van boksvereniging Westland. Zie voor verslag de sportpagina. Schiedam Zes personen heb ben rich op tijd uit een bran dende woning aan de Hoog straat kunnen redden. Door nog onbekende oorzaak was zon dagavond de bovenverdieping van het pand Hoogstraat 173 in brand gevlogen, terwijl vier volwassenen en twee kinderen in een ander vertrek aanwezig waren. De brandweer heeft ruim twee uur staan blussen. Gezien de omvang van de brand kon dat gebeuren met slechts één nevel- straal, cn de grootste klus was voor de brandweer eigenlijk noghet nablussen. t Vlaardingen Als de gemeen teraad er morgenavond of don derdag mee accoord gaat wordt het Praathuis, het gebouwtje dat momenteel aan de Charlot te de Bourbon laan staat, afge broken en opnieuw opgebouwd op het terrein van de kinder boerderij. Met deze operatie is een bedrag van ruim 125.000 gulden gemoeid. De beheerder van kinderboer derij Holywood, gelegen aan de Amsterdamlaan, heeft geen echt eigen onderkomen. Hij is min of meer gehuisvest in de treinwagon, die staat op de bouwspeelplaats, naast de boer derij. Een afzonderlijk onderko men is echter noodzakelijk, vooral ook omdat openbare sa nitaire voorzieningen op de kin derboerderij momenteel ontbre ken. De nieuwe ruimte zal me teen gebruikt kunnen worden als vaste leslocaliteit ten behoe ven van scholen, die op de kinderboerderij een stukje aan schouwelijk natuuronderwijs kunnen geven. Schiedam Dolf Buschkens, Schiedams eenzame gemeente- voorlichter, heeft er vanaf van daag eindelijk versterking bij al is het maar tijdelijk. Gistermiddag is er in de kamer van Buschkens, op de achtste etage van het stadskantoor, een bureau bijgezet. Daaraan gaat voor onbepaalde tijd HenkGuil- lot zitten, tot nog toe werkzaam op de huisdrukkerij van het stadskantoor. Gudlot moet Buschkens van zijn grote hoeveelheden werk gaan ontlasten, maar daarnaast wordt hij speciaal belast met het maken van een nieuwe gemeen- tegids, die voorlichting geeft over allerlei instellingen in Schiedam. Deze gids kan over enkele maanden worden ver wacht. De voorlichting van de gemeen te Schiedam blijft echter, on danks de tijdelijke uitbreiding met GuilJot, nog sterk onderbe zet, vooral als gekeken wordt naar een vergelijkbare gemeen- te'als Vlaardingen die vier voor lichtingsambtenaren telt Dolf Buschkens niet lan ger alleen. broeders Copijn, Deze boomchi- rurgen zijn al vaker in Maas land bezig geweest. De paarde kastanje aan de Kastanjehof is een paar jaar terug nog onder handen genomen, wat toen tus sen de dne en vier mille kostte- Voor het herstel van de vijf bomen is nu een bedrag nodig van ongeveer tien mille. Het gemeentebestuur wil daarvoor het in 1978 door de gemeente raad beschikbaar gestelde bud get aanspreken. Jn de gemeentelijke adviescom missie zijn ruet alle leden even enthousiast over de opknap beurt- De WD'er Dirk Ooster- Iee vindt het zonde van het geld. „Daarvoor zou ik liever rueuwé bomen willen zetten. Voor het geld dat je aan opknappen be^ steedt, houd je toch oude bom men. En die lazeren toch eex? keer om", aldus Oosterlee. Wat dat betreft, wijst Oosterlee naar de treurwilg bij de begraaf plaats. „De tweede boom daar is al omgewaaid. Die er nu nog j staat is lelijk en kan omvallen als-ie wil". Oosterlee vindt het geld dan ook nuttiger besteed aan nieuwe bomen. „Zoals het nu gaat is het leuk contributie ophalen voor Copijn". Vlaardingen De kleuter school en de lagere school in het westelijk deel van Holy- Noord gaat „De Singel" heten. Dat is de suggestie, die het college van b. en w. aan de gemeenteraad heeft gedaan. De naam zal tijdens de gemeente raadsvergadering van woens dag of donderdag officieel wor den vastgesteld. Het college heeft voor deze naam gekozen vanwege de wa terpartij. waaraan de scholen gelegen zijn. Daarnaast wil men de onderlinge verbondenheid tussen de kleuter- en de basis school in de naam tot uitdruk king brengen. Een singel is im mers ook een brede, sterke band. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch ^feNieuwsblad „r voor mij m.i.v. abonnement per kwabaal f42,20 '1 abonnement a f14.33 per maand, dan geef Ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijngiro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam; adres: codefwoonplaats: telefoon: f - ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummerB34, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1