Auto's moeten de polder uit Het mes in de plannen Midden-Delfland Parkeerplaats voor vrachtauto's in fasen Tasje gestolen uit paskamer Doorgereden na botsing Jongen grijpt inbreker zelf Man blijft boos voor bus staan Polioprik in Maassluis Hem kende de politie niet Hondjes op straat gezet Weer dief in Z-fïat Woensdag en donderdag: Sommige charmante dingen van vroeger zijn cr nog steeds. DINSDAG 6 FEBRUARI 1979 VD/SC/WW3 Schiedam Uit een kleding zaak op de Hoogstraat in Schie» dam is eind vorige week een tas met 900 gulden gestolen. In boutique The White Horse had de 35-jarige dame P- J. B. I* uit Maassluis haar tas in d« paskamer laten staan, toen rij zichzelf in een nieuw japonnetje in de spiegel wilde zien - maar toen zij in de paskamer terug kwam, was de tas gestolen. Be halve geld zaten er ook nog sleutels en make-up-spuHetjes in. Het Visserijmuseum wordt, ais het aan de PvdA ligt, stevig aange pakt. Niet alleen een ex tra personeelslid zou moeten worden uitge steld, maar ook dianen enkele subsidies te ver vallen, te aden. wat cr In de komen de jaren echt gerealiseerd kan worden. Schiedam Op het Broersveid is de 4".jarige Schiedammer J. J. S. door de politie aangehou den, een kleine honderd meter van de plaats waar hij een voetganger had aangereden. De mart bleek onder invloed van alcoholica. Op het hoofdbureau van politie werd hem de bloed proef afgenomen, het blazen was voor hem al negatief uitge vallen. De vrouw, F. L. van H.-van der R- (44) uit Hoek van Holland, kon ter plekke door de GGD worden behandeld. Aan de aan rijding had rij alleen wat schaafwonden overgehouden. Schiedam Midden in de nacht van zaterdag op zondag heeft een jonge Schiedammer een man in de kraag gegrepen, die aan het inbreken was bij de Kandelaar, aan de Gerrit Verboonstraat. De 32-jarige Rotterdammer H. T. C. had zijn buit, bestaande uit een tinnen vaas en een tin nen asbak, al op straat gezet toen de 21-jarige J. F. L. hem plotseling vastgreep. Vrienden van L. waarschuwden de politie, die zich verder over de Rotter dammer ontfermde. De man bekende dat hij stal om aan geld voor drugs te komen. Het is de politie een raadsel hoe, ondanks de vlotte aanhouding van de inbreker, later in de nacht op de Koemarkt een tin nen deksel kon worden gevon den die eigendom van de Kan delaar was. Schiedam -»• De politie heeft ervoor moeten zorgen, dat het openbaar vervoer niet gestemd werd door één enkele man die niet opzij wilde gaan. Op de Broersvest was de 24-jarige Rotterdammer A. van de H. namelijk zo boos, omdat de bus vol was en Ijjj er niet meer bij kon, dat hij op het wegdek ging staan; de buschauffeur durfde daardoor niet verder te rijden. Toen de boze man ook nog begon te morrelen aan de lucht- kraan aan de huitenkant, waar mee de chauffeur de deuren kaft openen, greep de politie in. Op het bureau werd de Rotterdam mer ingesloten. Hij vertelde aj vijftien glazen bier en vier glaasjes vieux op te hebben. Dat was op de vroege vrijdagmid dag, maar pas gisteren deed de politie er kond van. Maassluis Personen, jonger dan 27 jaar, die in 197niet of onvoldoende ingeënt waren la gen kinderverlamming kunnen voor een afsluitend prikje te recht op dinsdag 13 februari in het gebouw van de Vereniging Interkruis Maassluis, Haven 22, ingang Zandpad. De gelegen heid ls uitsluitend bedoeld voor degenen die in 1Ö78 tweemaal zijn ingeënt. Een derde inenting is absoluut noodzakelijk om vol ledige immuniteit te garande ren. SCHIEDAM Op «Se Grote Markt is door louter toeval een autokraker tegen de lamp gelo pen. De 22-jarige Schiedammer F. van B. had al In een auto aan het slot zitten morrelen ta geprobeerd met de bedrading te knoeien om weg te kunnen rijden, en toe» een surveillan cewagen van de politie passeer» de was hij heel rustig en onop vallend in de auto blijven zit ten. Aan zijn gedrag lag het dan ook niet, dat de politie hem kwam arresteren: de agenten kenden de auto heel eenvoudig .en ook kenden zij de rechtmati ge eigenaar. En zij wisten: de eigenaar is niet die vreemde jongeman Het sluipverkeer tussen Schiedam, Vlaardingen, Delft en Schipluiden is niet een probleem, dat in de reconstructiecomniis- sie Midden-Delfland op tafel zou moeten komen. Volgens drs J. Borgman, iid van gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland, zijn er betere mogelijk heden om het sluipver- keer op de landwegen tegen te gaan. De gedeputeerde zei dat vorige week in het Pro vinciehuis in Den Haag tijdens een vergadering van de reconstructiecom- missie, waarvan hij voor zitter is. Op korte ter mijn kunnen de provin ciale staten van hun da gelijks bestuur een voor stel verwachten om iets te ondernemen tegen het autoverkeer, dat een pro bleem vormt op de Har- reweg en Abtswoude tus sen Schiedam en Delft, op de Breeweg en Zoute- veenseweg tussen Vlaar dingen en Schipluiden, op de onderlinge verbin dingswegen en op de Kerkweg, Kandelaarweg en Polderweg bij de kerkbuurt van Kethel, Wat het erg lastig maakt om sluipverkeer tegen te gaan, is volgens gedeputeerde Borgman niet zozeer het feit dat het moei lijk is om te controleren of een verbod van doorgaand verkeer wel nageleefd wordt (behalve als het gedaan wordt zoals de ENWB, de Eerste Enige Echte Nederlandse Wielrijders Bond, het deed op de Harreweg en Abtswoude, door aan het begin en het eind van de route op de nummerborden te letten), maar veel zwaarwegender is de finan ciële kant van de zaak. Wordt een landweg voor gemo toriseerd verkeer afgesloten, door Kor Kegel dan kan de provincie er reke ning mee houden dat het rijk minder geld over heeft voor onderhoud van die weg. Daar om wil Borgman proberen of door een ander laatje open te trekken, bijvoorbeeld dat voor recreatie, toch een goed onder houd mogelijk blijft Experiment Maasland Binnen niet al te lange tijd zal de overlast van binnen de bebouwde kom van Maasland geparkeerde ante's tot het verleden behoren! Het plan om een centrale vrachtau- toparkeerplaats aan te leggen is in een vergevorderd stadium. Omdat er nog enig onderzoek noodzakelijk is, komt het kre diet voor de aanleg pas in februari in de gemeenteraad. Het gemeentebestuur onder zoekt namelijk nog, in hoeverre het mogelijk is de parkeerplaats in fasen aan te leggen. Zijn er thans bijvoorbeeld 14 vrachtau to's die er gebruik van zouden maken, dan zou uitgegaan kun nen worden van 15 of 16 plaat sen. Naar gelang de behoefte zich aandient, zou de parkeer plaats dan uitgebreid moeten worden. Overeenstemming is er inmid dels wel over de plaats van het parkeerterrein. Met een plek aan de Kortebuurt, pal aan rijksweg 20 grenzend, hebben de transportondernemers en de chauffeurs zich niet ontevreden verklaard. Een eerder bedachte plaats op de afgelegen hoek van de Caldenhovenlaan en de He renlaan, vond destijds bij de ondernemers en chauffeurs geen enkele bijvaL Voor het parkeerterrein aan de Kortebuurt moet nog een „Par keer- en parkeergeldverorde- ning" worden vastgesteld. De bedoeling van het gemeentebe stuur is om de eigenaren van vrachtwagens voor het parke ren te laten betalen. De hoogte van dat bedrag is nog niet be kend. De ondernemers hebben tijdens de gevoerde besprekin gen gezegd moeite te hebben met het betalen van een btjdra- ge. Het is overigens al even gele den, dat het sluipverkeer zo veelbesproken werd als de laat ste tijd het geval is. In de belangstelling stond twee jaar geleden het experiment om de Harreweg en Abtswoude op zondagen af te sluiten, behalve voor bestemmingsverkeer. Dat Borgman nu binnenkort toch met een voorstel wil ko men, is het gevolg van de recen te anti-drukte-actie van acht Ke- thelse organisaties en ook van gesprekken die gedeputeerde staten de afgelopen maand heb ben gevoerd met de betrokken gemeenten. Het bezoek aan Vlaardingen heeft op Borgman kennelijk meer indruk gemaakt dan zijn visite aan burgemees ter en wethouders van Schie dam, want in de reconstructie commissie had hij het er wel over dat het sluipverkeer uit voerig met het Vlaardingse col lege was besproken, terwijl hij niet refereerde aan een zelfde overleg van een week daarna in Schiedam. Maar dat kan ook een andere reden hebben: dege ne die de Waterweggemeenten in de recons^ctiecommissie vertegenwoordigt, is altijd nog een Vlaardingen wethouder CeesBot. Of bij de problematiek van het sluipverkeer ook de Zuidbuurt tussen Vlaardingen en Maas sluis betrokken wordt is ondui delijk. Voorlopig geldt daar al leen een snelheidsbeperking tot maximaal dertig kilometer per uur, al wil minister Danny Tuijnman daarvan af. Rijksweg 19 Niet alleen de acht instanties uit de kerkbuurt van Kethel en de boeren en andere bewoners van de polderwegen hopen op een snelle oplossing. Ook milieu groeperingen zien graag maat regelen op korte termijn,.en wel om twee redenen. Zou er geen sluipverkeer meer rijn, dan is dat een argument minder om rijksweg 19 tussen Schiedam en Delft aan te leg gen. Heel zwaar weegt dat argu ment niet, omdat de rijksweg door Midden-Delfland nodig zou rijn al3 schakel tussen Am sterdam en Brussel, maar elk argumentje voor aanleg minder betekent een lichtpuntje meer voor de SMMD, de samenwer kende milieugroepen Midden- Delfland. Een tweede motief om snel van het sluipverkeer af te komen is de vogelstand in het polderland schap. Hoe weidevogels te lijden: hebben van passerend autover keer, blijkt volgens Frits van Ooststroom van de werkgroep Midden-Delfland Vlaardingenf- Schipluiden heel duidelijk bij de Landbouwweg ten noorden van begraafplaats Holy en de Dreven buurt in Holy-Noord. Deze weg, tegenwoordig Holy- weg geheten, is ten gevolge van de Vlaardingse stadsuitbrei ding opengesteld voor auto's en meteen een belangrijke slui proute geworden maar de Bree weg en Zoute vee nse weg. „En sinds dat het geval is, is de grens van het broedgebied on geveer 250 300 meter naar het noorden verschoven," zegt Van Ooststroom. Behalve dat het domein van de vageïs wordt teruggedrongen, is er ook het gegeven dat in enkele maanden tijd tientallen kikkers op de Landbouwweg zijn doodgere den. In feite kan natuurlijk ook lang zaam verkeer al hinderlijk zijn voor de rust van weidevogels. Dat kwam onder meer naar voren in het fielswegenplan dat de SMMD in 1975 uitbrachten. Waar gesproken werd over een mogelijke aanleg van een fiet spad tussen de Harreweg en de doodlopende Groeneweg in Ke thel, werd tegelijk een waar schuwende vinger opgestoken: het pad zou een nieuwe route door nu nog vogelrijk gebied betekenen al zal die versto ring in geen verhouding staan tot de schade die sluipverkeer momenteel aanricht. Fietsers en voetgangers, heb ben trouwens ook nog wel een reden om op te schieten met een oplossing van het oude sluipverkeersprobleem: het wordt weer lente. SCHIEDAM Asielbeheerder Han Klaasse heeft zich ont fermd over twee jonge hondjes, die dit weekend plompverloren in een kartonnen doos op de Maasboulevard werden aange troffen. Het zijn twee puppies, waarvan de eigenaar onbekend is. Bewoners van een panora maflat op de Havendijk ontdek ten de jankende hondjes en brachten hen naar de politie. SCHIEDAM Opnieuw Is in gebroken in de recreatieruimte van een Z-flat in Groenoord. Al eerder wist een inbreker de ruimte bovenop de flat binnen te komen, en deze keer werd een ruitje ingedrukt van de ontmoetingsruimte van de flat op het Sibelvusplein. Een frui tautomaat werd opengebroken. Voor 150 gulden werd schade aangericht Gemakkelijke objecten voor in brekers zijn doorgaans ook kan tines op sportcomplexen. Zon dagmiddag verdween bij Ursus een olienotenapparaat terwijl in de kantine een flinke troep werd gemaakt, en bij een andere voet- halvereniging in het Hargapark, Demós, werd voor tien gulden aan kwartjes buitgemaakt In het eerste geval kwam men binnen door een plaat hard board te verwijderen, in het tweede geval werd een plastic ruit vernield. Een groene roeiboot van 900 gulden is de afgelopen week uit de Schie verdwenen. Weggeva ren kan de dief er volgens de Politie ni^t mee zijn, want dan had hij eerst een ijsbreker moe ten sturen. De 44-jarige Schie dammer A.C-S- is de gedupeer de; zijn boot was van het merk Pioneer. Vlaardingen Woensdag en donderdag gaat het gebeuren. Dan bepaalt de gemeenteraad, wat er de komende vier jaren gerealiseerd kan worden van de plannen, die zijn neergelegd in het beleid sprogramma van het college, de meerjarenbegro ting, het subsidieplan en het personeelsplan. De problemen zijn bekend: de komende jaren drei gen gigantische tekorten op de gemeentelijke be groting. Als alle posten, die op de meerjarenbe groting en de bijbehorende stukken, onvermin derd zouden doorgaan, dan is het uit met de ge zondheid van de gemeentelijke financiën. De la gere uitkeringen uit het Gemeentefonds, gevolg van de bezuinigingen van de regering Van Agt, drukt zwaar op het gemeentelijk beleid. in de gemeenteraad vertegen woordigd rijn, zich al over de moeilijkheden gebogen. Tus- Het mes moet er in, dus. TaJ van op zich belangrijke en op zichzelf leuke plannen, die ei genlijk zouden moeten wor den uitgevoerd, moeten op de lange baan worden geschoven of wellicht zelfs helemaal van het wensenlijst je worden afge voerd. Een ondankbare taak, waar de gemeenteraad zich voor gesteld riet Inmiddels hebben de diverse fracties van de partijen, die sen CDA en PvdA heeft on derling overleg plaatsgevon den, waarin naar alle waar schijnlijkheid wel de nodige moties zijn voorbereid. Verder buigt vandaag het college zich over de bezuinigingen. B. en w. komt vandaag met een pré-advies, dat morgenavond aan de raadsleden zal worden voorgelegd. Het zou best kunnen zijn, dat niet alleen allerlei openbare werken binnen de gemeente er al dan niet tijdelijk aan moeten geloven, maar ook diverse posten die zijn opgenomen in het personeel s- en subsïdiepian. De ledenver gadering van de PvdA heeft inmiddels al besloten, dat wat haar betreft de aanstelling van een conservator voor het Visserijmuseum maar moet worden uitgesteld. Ook vindt die partij, dat de museumcon certen en de activiteiten in de muziekkamer van het .Visse rijmuseum het maar met min der geld moeten doen, In het personeelsplan heeft de partij bezuinigingen gevonden ter grootte van zo'n zes ton. Met name het personeels- en het subsidieplan zouden wei eens het slechtste af kunnen zijn, als het op rigoreuze be zuinigingen aankomt. Die klappen zullen dan naar alle waarschijnlijkheid niet vallen in die posten, die zijn opge nomen in het kader van „on gewijzigd beleid", zaken dus die al eerder ook gesubsi dieerd werden of die al eer der werden vastgesteld, maar vocral bij posten, die nieuw zijn. De nieuwe plannen krij gen het bet hardst te verdu ren. Nieuwe posten öm het subsidieplan ter hand te nemen: er zijn wel enkele van die nieuwe initiatieven. Zo is voor de jaren vanaf 1980 een bedrog van veertig tot vijftigduizend gulden op genomen voor de Stichting Pro Juventuie Beneden Maas, terwijl er ook wat „nieuwe" subsidieposten rijn aan soci aal-culturele instellingen, zoals de diverse wijkorganen. On der de post „diversen" is voor 1981 een bedrag van 50,000 gulden opgenomen ten behoe ve van de regionale omroep, die vanuit Rotterdam 20u moeten gaan functioneren, terwijl in 1982 en 1983 zelfs het dubbele genoteerd staat. V/at het personeelsplan be treft: ook daar zal zonder twijfel in gesneden worden. Op het wensenlijstje van het college staan voor 1980, om maar een jaar te noemen, on der andere enkele uitbreidin gen voor de diverse afdelin gen van de secretarie (5 men sen), de brandweer (3), ge meentewerken (5) en de Stich ting Welzijn (1 functionaris). Ook voor de jaren na 1980 staan er uitbreidingen van het personeelsaantal op stapel. Hoe het plaatje uiteindelijk aal worden is pas na donder dagavond te zeggen. Pas dan is de balans op te maken en advertentie. Agrariërs en milieugroepen gaan hand in hand met gemeentebesturen tegen het sluipverkeer in de polder. Voorlopig is het echter nog druk, en zeker te druk voor landwegen, zoals hier op de Woudweg in Schiedam, Maar gedeputeerde Borgman zegt, dat hij haast maakt om er wat tegen te doen: vAst de enige keer dat haast de rust in Midden-Delfland ten goede komt—

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3