SPORT Klassieke k.o. besluit boksavond Groenoord neemt revanche SPIRIT MOET TOL BETALEN 900 toeschouwers in Lijnbaanhal vzc- IDINSDAG 6 FEBRUARI 1979 Piet Roozen trainer van Excelsior '20 Lttvailer Arie Rookus schiet Maassluis naar zege Mutaties Spirit Henry Riedijk snelste Vlaardinger bestuur FC Vlaardingen zoekt spits Aad van der Vlist kandidaat voor Amerika Nieuwenhuizen weg bij VDL V0/SC/WW4 V - Vlaardinjen Zelfs de klassiek knock-out ontbrak er niet aan. De „Westlandse" avond van de Zuïdhol- lantise districtskampioenschappen toch al weer enkele jaren een traditie in de Vlaardingse Lijnbaanhal'en kreeg een Inid bejubeld eind. Ir epzui- ver trof een rechtse hoek van Hrgenaar Charles Gfith in de tweed', ronde Westlander Wout van der Wiiden op de kin. Als een blok sloeg de leerling van boksschool Verkade tegen het canvas. Wankelend moest hij even later terug naar zijn hoek worden gebracht En zelfs toen de jury Güth officieel tot winnaar uitriep was Van der Weiden nog wat dizzy. Voor hem liep het toernooi derhalve niet zo best af. Maar het publiek, dat zich tevreden naar de uitgang repte, had zich nauwe lijks een spectaculair slot kunnen wen sen. Ook boksvereniging Westland, organisator van de avond, was trouwens verguld. Secretaris Lou van Sinderen: „Niet te gelo ven. Dik negenhonderd toe schouwers in de zaal. Een recet te van 7.500,-. We springen er gemakkelijk uit En ook de Ne derlandse Boks Bond profiteert daarvan". De NBB was ook al traditiegetrouwgoed verte genwoordigd op de vierde „dag" van de districtstitelstrijd. Hoofdbestuursleden Hofman en Baan waren aanwezig in de voor dit soort evenementen uit stekend geschikte zaal, waar districtsvoorzitter Jaap Ville- rius naast een aantal oud-boks kampioenen (o.a. Beb van Kla veren) ook record-voetbalinter national Puck v an Heel (onlangs 75 geworden) verwelkomde. Na mens B.V. Westland Bood Van Sinderen Van Heel een fruit mand aan. Organisatorisch klopte het gis teravond ook voortreffelijk in de Lijnbaanhal. De partijen be gonnen stipt op tijd en ook alle op het programma vermelde partijen werden inderdaad ge bokst Al blijft het jammer en hadden de deelnemers daar terecht kritiek op dat de kleedruimte en wasgelegenheid zo schamel is. Sportief incasseerde Van Sinde ren twee nederlagen. Slechts zijn juniorentaJent WIm van der Kley wist in een vrije partij Huzenaars half zwaargewicht Ruud Bals op punten te ver slaan. Maar zowel René van der Knaap, in het zwaarwelter ju nioren C, als Tin us van Schie in het zwaargewicht senioren nieuwelingenklasse verloren. Van der Knaap was in zijn tweede partij veel te nerveus. Tegen Krumpelman (Huize naar) bewoog hij zo onrustig en door Henk Kruithof was de dekking zo zwak dat de Rotterdamse linkse en rechtse hoeken elkaar in hoog tempo opvolgden. De juryuitspraak was unaniem. Van der Knaap dus uitgeschakeld in de halve finales. Van Schie verspeelde later tegen Piet van der Weiden ook de kampioensmedaille. De finale mocht dan door de tribune worden beschouwd als een prestigestrijd tussen de twee „figuren-O p-de-achter- grond" (Van Sinderen en Ver kade), maar wat de twee lange, zich vrij moeizaam door de ring bewegende boksers er van te recht brachten zal geen van beide begeleiders met trots hebben vervuld. Van der Wei- den (Verkade) was de minst slechte. Hij zette Van Schie een enkele keer leuk tegen de tou wen en scoorde daarbij vol doende voor de Zuidhollandse titel. Ook Schiedammer Alex Fran ken (De Haan) veroverde trou wens dat predikaat Tijdens de onstuimige slagen wisseling met Crooswijks Rien Koring gaf de openbare waarschuwing die de Rotterdammer in de tweede ronde kreeg voor te laag inko men met het hoofd de doorslag. Franken derhalve kampioen bij de lichtwelters senioren C-kJas- se. En met Aad Vercauwen heeft de Schiedamse school nog een mogelijke medaillewinnaar. Hij bleef, al zakte de dekking door vermoeidheid in de slotfase ge vaarlijk, Hagenaar Erik Zege ling (Te Pas) baas. In de finale van de lichtwelters junioren C-klasse ontmoet Vercauwen volgende week de weinig in drukwekkende A rvos-bokser Tsakavis. Zie voor de overige uitslagen de landelijke sportpa gina's. Piet van der Weiden (met witte band) was winnaar van het duel- tegen Tinus van Schie. Hij verdiende er een Zuidhollandse titel mee Schiedam/Vlaardingen - Het zaalvoetbalteam van Groenoord heeft In de wedstrijd tegen de kampioen van het vorig jaar, Phoenix, revanche genomen voor de eerder dit seizoen geleden, 43 nederlaag. In een goed bezette Margriethal werd het ditmaal een 53 overwinning voor de Schiedammers, die overigens al snel wet een 02 achterstand werden geconfronteerd. Middels Barend Buitenhek, Piet Romeijn en de weer als vanouds draaiende Karei Bronsgeest vocht Groenoord zich nog voor de rust naar een 32 voorsprong. In de tweede helft bouwde Rob Noordzij eerst de voorsprong uit tot 4—2, alvorens Cees de Leeuw er 4—3 van maakte. De strafschop, door Rob Noordzij na de officiële speeltijd genomen, was alleen nog belangrijk voor de statistiek: 53. Piet Roozen hier nog in actie voor DHS tegen ilpendam. Schiedam De succesvolle DHS- ploeg, die aan het eind van het spits Piet Roozen heeft een contract seizoen Aad Bierhuizen na zes jaar van een jaar getekend bij de Schie- ziet vertrekken, een optie van één damse zondag derdeklasser Excel- jaar op Roozen, die overigens per I sior*20. Tevens heeft de Thurlede- juli zijn trainersactiviteiten bij de selectie van Exeelsior^O start. De andere Schiedamse hoofd klasser, PPSC, moest in het duel tegen Eurosport ervaren, dal de belangen in de hoogste klasse van het zaalvoetbal vooral on deraan moet zorg behartigd worden. Na de eerste helft, waarin „PP" via Dick Vos (strafschop) en Peter Bax een 2—0 voorsprong had op ge bouwd,. trok Eurosport in de tweede helft van leer. Ondanks het manhaftige optreden van John Rost in het doel van de Schiedammers, konden zij een nederlaag (2—3) niet voorko men- Ook BFC kwam er in de wed strijd tegen GGK niet aan te pas. Hoewel het Schiedamse team een 20 achterstand via Joop van Veen en Nico van de Munnink (strafschop) nog vöór de rust wist te nivelleren, moes ten zij toch in de tweede helft, waarin Nico van de Munnink nog een penalty miste, een drie tal treffers incasseren: 25. Het Vlaardingse BKB liet vooral in de tweede helft tegen WK goed zaalvoetbal zien. Hoewel de par tijen in de eerste helft, die met een 1—0 voorsprong ;n het voor deel van BKB werd afgesloten, elkaar aardig in evenwicht hiel den, liepen de Vlaardmgcrs na de hervatting vlot weg naar een 4—0 voorsprong. Vijf minuten voor tijd redde Peter van de Meer de eer voor VVK, dat trouwens m de persoon van Cees de Boer nog een levensgro te kans had laten liggen. Eind stand: 4—1. In de streekderby MVV'27-Hef- mes DVS heeft de Maasland se ploeg ondanks een sterke slot fase van Hermes-zijde een 3—2 overwinning behaald. MVV'27, waar Jan Kapteijn weer als regisseur van zijn team uit blonk, kwam in de eerste helft op een 10 voorsprong, toen Arie van de Knaap doeltref- Een actie uit de wedstrijd VVK-BKB. fend uithaalde. In de periode na de rust leek MVV'27 In veilige haven te zijn, toen Jan Kapteijn zelf twee uitvallen knap afrondde: 30. Maar Her- mes gaf het nog niet op. Na^ afloop van de slotfase, waarin* het Schiedamse team van coach Gerard van Vuiiren toch nog middels Edu Verhulst twee maal tot scoren kon komen, bleek de inspanning toch tever geefs: 3—2. De overige uitslagen van de gisteravond afgewerkte wed strijden zijn: St, Lodewijk-SW 4—5, WICO-WF 14, The Har- vards-MSV'71 7—1, DOZ-Zwa- luwen 6—8. Excelsior'20-CCO 4-2, HBSS-Eureka 2-4, GSS- VDL 46, Schiedam-GSV Scro 4—2, FCN'66-VS V 6—0. yiaardingen/Schledam Het meest op- vallende resultaat van de korfbal weds tri j- denreeks in het Waterweggebied was de eerste nederlaag van Spirit tegen een reser- yeteam van V] aar dingen. Een bijna te; „sserwachtcn nederlaag, omdat men ruim _èen maand lang de sporthalzaal niet betre den had en daardoor duidelijk wedstrij dritme miste. De meest nuttige winst was die van Maas sluis op Usselvogels, waardoor het m de top van de ranglijst weer dringen.tyordt Vrij snel opende Maassluis middels Theo ban Veelen de score, maar deze werd door een strafworp van Usselvogels direkt daar op teniet gedaan: 1—1. Ondanks de op en weer gaande aanvallen duurde het tot een icwartier spelen alvorens Henny Nieman er 2—1 van maakte. Usselvogels vocht terug èh kwam langszij 2—2, maar in de laatste tfijt minuten van de eerste helft tilden Leo ven uier Vaart en Joke de Vries Maassluis ijaar4—2. Iji de tweede helft werd het eindelijk 5—2, Maassluis enkele goede kansen had plaats afgestaan aan Arie Rookus. Maas sluis bracht Usselvogels opnieuw in de race door onnodig twee strafworpen weg te geven, 5—5. In de zeer spannende slotfase van de wedstrijd, was het Arie Rookus (invaller voor Bert Montizaan) die de broodnodige punten voor zijn team binnensleepte: 6—5. Ja£n liggen. Maassluis leek Usselvogels Eperdoor klem te zetten, maar het veldover- wicht werd niet in doelpunten omgezet tritegendeel het werd zelfs 53 door een strafworp. Bert Montizaan had zijn Spirit had duidelijk moeite om het wed strijdritme te hervinden en daardoor kreeg Vlaardingen 5 de kans om de score te openen, 02. Jacqueline Oppe bracht de achterstand terug tot 1Z, maar Spirit moest toch met een 2—5 achterstand de rust in gaan. Jolanda van de Velde maakte de tweede treffer. Na de hervatting kwam Spirit niet meer in het gewone spel en kon VIaardingen de wedstrijd met 46 winnen. Rob Moerman en Jolanda v.d. Velde maakte de Spirit-doelpunten in de tweede helft Het enige opwindende van dit duel speelde zich na de wedstrijd af, toen men in het Splritkamp hevig veront waardigd was, omdat men van mening (overigens terecht) was dat er vijf minuten te kort was gespeeld. Ook in de thuiswedstrijd tegen Sagitta heeft Oranje Nassau rijn aanhang weer hoop gegeven. De opening was sterk en via Lenneke Verheij, Peter van Brandwijk en Coby van Keulen bouwden de Vjaardingers een 3—0 voorsprong op. Toen echter begon de „nangheid", er werd te onnauwkeurig verdedigd, waarvan Sagitta ruimschoots profiteerde en met een 3—4 voorsprong ging rusten. Na rust heeft O. Nassau er alles aan gedaan om alsnog een zege uit het vuur te slepen. Coach Wim de Koning daarover: „Dit was de beste wedstrijd tot nu toe,maar de inzet reikte niet ver genoeg". Bram van Ze lm en Jacob van de Kooij hielpen Nassau weer aan een voorsprong, 5—4, maar Sagit ta maakte er na rust ook nog twee, zodat de eindstand 56 werd. Een met 100 procent inzet strijdend Succes ontnam tegenstander Unicum al direkt elke illusie door een snelle en duidelijke 0—4 voorsprong (Chris AJblas. Coen van de Schalk, Lenie Alblas en Chris Niehot). Na de rust, die inging met een 14 stand, probeerde Unicum het enkel met verre schoten, maar dat leverde slechts één treffer op in 25 minuten. Succes won ruimschoots door doelpunten van 1—5 Chris AJblas. 1—6 Lenie Alblas, 2—6,27 Coen van de Schalk. Een ruime 27 overwinning voor Succes. Luc Durnont (links) en Sjaak Hoogendijk verbeterden hun persoonlijke record Vlaardingen De lange af- standptoeg van Fortuna 'was met al zijn lopers present op de midwintermarathon in Apeldoorn. Henry Riedijk was met een tijd van 2.36.50 uur de snelste Fortuna-atleet, waarna Sjaak Hoogendijk tnet een tijd van 2.47.29 uur ais tweede Vlaardinger over de streep kwam. Luc Dumont (in 3.04.49 uur) cn Arie van Etnbden (in 3.24.35 uur) werden respectieve- lijk derde cn vierde. Overigens betekenden alle vier de tijden van de Fortuna-atleten een ver betering van hun persoonlijke record. De prestaties van de overige Fortuna-atleten waren: Bram de Jong 3.02,04 uur, BertusStig- ter 3.14,42 uur, Wim Ornee 3.04.10 uur, Ed Schldrman 3.04.46 uur, Wim Mastenbroek 3.20.0D uur, Wim Prins 3.14.43 uur, Ane Gog 3.51.00 uur. Huib Boeren liep samen met Aart Kuyt de halve marathon in Apeldoorn. Boeren noteerde een tijd van 1.00.07 uur, terwijl Kuyt er 1.29.00 uur over deed. De Vlaardinger Hans Pols gaf ook acte de présence op de halve marathon en zijn tijd na achttien en een halve kilometer was 1.28.0 uur. Vlaardingen op de algemene ledenverga dering van de Vlaar dingse Zwem CLub, die 20 februari in „De Lijndraaier" wordt gehouden, zijn twee bestuursleden niet herkiesbaar. Het zijn: secretaris mevrouw Bep Jasper en com missaris mevrouw I. Hilker-Van Dorp. Zij stellen hun plaats be schikbaar. Herkies baar zijn voorzitter Jan Edelijn, eerste penningmeester II. Langen de commissa rissen voor het zwem men H. Hoogerwerf en voor het polo A. Beenhakker. Op de vergadering moeten verder een aantal commissies worden gekozen. De agenda telt in totaal: twaalf punten en de bijeen komst begint om 20 uur. Vlaardingen FC Vlaardingen is op zoek naar een nieuwe spits op hu urba- sis. Dat is nodig geworden nu Danny Molendijk volgende week naar Ame rika afreist om te gaan spelen bij de Washington Diplomats, Eerder moest Vlaardingen het verlies van Molendijk, alsmede van Dick Beek, Cees Zwam born en Jan Lohman, die ook ai zijn vertrokken, uit eigen kring opvangen. Schiedam Aad van der Vlist, de middenvelder van SVV, is kandidaat voor een Amerikaans avontuur. Sa men met Jan de Korte van Veendam en een Hongaarse speler. Het gaat om de Vancouver Whitecaps, die graag een buitenlander erbij wil heb ben. Contactpersoon is Ger Lagen dijk. Maasluis Cor Nieuwenhuizen ver laat aan het einde van dit seizoen VDL. Hij kon met de zondag vierde klasser financieel tot overeenstem ming komen en besloot daarom op te stappen. Hij traint VDL, dat aan de kop van de ranglijst staat, twee jaar. Het is niet uitgesloten dat de 26-jarige Vlaardinger, die in het bezit van een B-diploma is, weer terug gaat naar het betaalde voetbal. Eerder was hij assistent-trainer van Theo Lase- roms bij FC V laardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4