spor' Dames Juventus tonen hun klasse „Ik ben geen schoolmeester" L I Zalenproblemen Groot jubileum bij THOR WIK-zege niet in gevaar Speler/coach Paul de Haan: We kunnen met acht man aanvallen5 Wijnhorst winnaar Scheidende trainer Wim Visser: De Ooievaars mist wedstrijdritme Hendriks eerste WOENSDAG 7 FEBRUARI 1979. SC/VD/WW 5 am Broleco lonkt naar tweede divisie Voorzitter Davies van Broleco feliciteerde dit Jaar al het dames- en herenteam met het kampioenschap. Grote kans dat hij dat bij de heren over enkele maan den kan herhalen. Vlaardingen Voor het Vlaardingse Broleco is fe bruari de maand van de waarheid. De volleyballers van het voormalige Volley '68 vstaan verrassend aan kop} in de derde divisie en kunnen de eerstkomende weken een beslissende voor sprong nemen, wanneer de ploeg van trainer Paul de Haan de succesvolle opmars voortzet en met de directe concurrentie kan afreke nen. Afgelopen weekend ve rijdelde de debuterende groenwitte formatie al een eerste aanslag op zijn lei dende positie door na een spannend duel het Haagse Kaiinko met een 32 neder laag steviger op de derde plaats te zetten. Met één wedstrijd meer (15—39), vergrootte Broleco daarmee de voorsprong op het Haag se team tot acht punten, terwijl het Delftse Tornado nu met 33 punten uit 14 wedstrijden is opgeschoven naar de tweede plaats. Volgende week staat derhalve de belangrijkste confrontatie op het programma, wanneer Tor- nado en Broleco elkaar in Delft treffen. Na winst is voor Brole co het kampioenschap slechts een kwestie van tijd en consoli deren van de voorsprong. „Maar", stelt trainer/speler Paul de Haan terecht, „Wij zijn er nog niet. Iedere tegenstander komt nu honderd procent gemo tiveerd tegen cms in het veld. omdat het altijd van de koplo per wil winnen. Wij mogen de zaak niet onderschatten. Te meer daar wij tot nu toe onze beste prestatie geleverd hebben, wanneer wij onder druk moeten spelen" Programma Op het programma van Broleco staan na februari alleen nog maar lagere teams, waaraan de Vlaardingers in de eerste helft van de competitie geen punten hebben moeten afstaan. In vijf tien duels verspeelde Broleco slechts twee punten aan Kalin- ko (tweemaal een 32 overwin ning) één punt aan Tonegido SC, terwijl alleen de tweede editie van het Delftse VIANO van Broleco de volle winst kon opstrijken. Op zich zelf niet zo verwonderlijk, omdat Broleco inmiddels drie cx-spelers van de voormalige Rotterdamse eredivisicmist in de gelederen heeft. De Haan: „Zij waren daarom tegen ons extra gemoti veerd om van ons te winnen. Ook de tweede wedstrijd tegen VIANO zullen wij het nog moeilijk krijgen". Overigens vaart de Vlaardingse vereniging wel bij de verster king die Broleco kreeg in de vorm van Paul de Haan en Leo Ebcli. die in hel begin van het seizoen 1977—1978 naar de pro- motieklasser overstapten. Ebeli immers werd met zijn firma Broleco (leverancier in aardolie producten) dit seizoen de spon sor van Volley *68. terwijl Paul de Haan trainer Ton van Iepe ren opvolgde en tevens als spe ler de formatie versterkte. Paul de Haan: „Toen de club mij daarvoor benaderde, heb ik eerst de kat uit de boom geke ken. Als trainer-speler neem je bepaalde risico's, maar na een aantal oefenwedstrijden heb ik toch de knoop doorgehakt om naar Broleco te gaan. Ook Lec Ebeli, die toen nog met plannen rondliep om naar Otte VC te gaan, is benaderd en is toen eveneens naar ons overgeko men". De komst van de beide routi niers gaf de Vlaardingse ploeg eindelijk het zetje om uit de promotieklasse te springen, waarin het al meerdere jaren net de boot had gemist. „Het js niet zo dat wij daar alleen voor hebben gezorgd", oordeelt de 34-jarige oefenmeester. „De eerste wedstrijden draaide het nog helemaal niet naar wens, maar na november kwam er toch duidelijk verbetering in ons spel. Het team werd men taal sterker, het zelfvertrouwen groeide en iedereen was bereid om voor elkaar te werken en de fouten van anderen op te vangen. Toen dat ging lopen en de spelers veel meer met het hoofd gingen spelen, zag je het team groeien. De speles begon nen er zelf in te geloven, waarna we de tweede helft van de com petitie geen wedstrijd meer ver loren". Vlaardingen liet heren- team van Broleco maakt een uitstekende kans te promoveren nar de tweede divisie volleybal. Wanneer dat gebeurt is er prompt een zalenprobleem, omdat Broleco dan gedwongen zal zijn op zaterdag zijn com petitiewedstrijden te zien spelen. Voor dit seizoen heeft de Vlaardingse volleybalclub al ontheffing van de Nevo- bo (Nederlandse Volleybal Bond) om niet op het hoof d- veld hoeven te spelen in de Westwijkhal, omdat er op de vrijdagavond zoveel teams aan het werk zijn. In de tweede divisie, wan neer Broleco de overstap zal maken, is het van groot belang dat de clubs, die uit het hele land komen, met het openbaar vervoer kun nen reizen. Daarom is de zaterdag de enige speeldag. Op deze dag speelt echter de badmintonclub Refoba zijn wedstrijden, ook al lan delijk. Andere sporthallen in Vlaardingen zijn er niet, zodat dit gegeven eens te meer weer een bewijs is dat Vlaardingen niet meegroeit. In de nationale divisie trokken de Vlaardingse volleyballers die succesvolle lijn direct van af het begin door. Weliswaar niet helemaal meer in dezelfde formatie waarmee rij het kam pioenschap van de promotie klasse hadden behaald omdat aan het einde van het seizoen ex-Gerard de Lange-spcler Rob Morelis zich ook bij de Vlaar dingse vereniging aanmeldde. Met de komst van deze aanval ler-spelverdeler werd het Bro leco sextet andermaal ver sterkt. Paul de Haan: „We be schikken nu over acht basisspe lers, die allemaal kunnen aan vallen. Vorig jaar speelden we nog met drie, maar nu met twee spelverdelers. Op die manier is het mogelijk om effectief vol leybal te spelen. Wanneer je over een goede serve, pass en een hecht blok beschikt, ligt daar ten opzichte van de meeste tegenstanders het grootste winstpunt". Wat dat betreft concentreert de kracht van de Vlaardingese for matie zich met zozeer op één specifiek punt, maar heeft de ploeg van trainer De Haan de kwaliteiten over meedere on derdelen verdeeld. Wellicht is dat ook de reden waarom de debutant aan het begin van de competitie geenszins door insi ders als één van de kanshebbers voor het kampioenschap werd getipt. De groen witten etaleer den evenwel op nationaal ni veau een verrassend constante vorm. maakten nauwelijks fou ten, terwijl de gerenommeeide teams wel bij lagere tegenstan ders uitgleden. Broleco verza melde daardoor tot nu toe de meeste punten, ook al kon het met iedere week hetzelfde team binnen de lijnen brengen. Dat Broleco zo gemakkelijk als lijstaanvoerder zou kunnen meedraaien, hadden de Vlaar- ~T dingers zelf ook niet-verwacht. „Natuurlijk", geeft de in Portu- gaal wonende oefenmeester toe. hebben wij vanaf het begin wel aan de tweede divisie gedacht, omdat de top van de promotie klasse en de derde divisie elkaar niet zoveel ontlopen. In het ver leden is dit wel gebleken. Voor dit seizoen hadden wij echter wel gerekend op een plaats bij de eerste teams, nu het zo loopt en wij zelfs door een aantal blessures en vakanties slechts vier maal met hetzelfde team hebben kunnen spelen en toch winnen, moet het voor ons dit jaar al mogelijk zijn". Jeugd In ieder geval is duidelijk dat de groenwitten hun plafond op dit moment nog niet hebben bereikt. Temeer daar zich in het tweede team (promotieklasse), van de zes teams tellende herc- nafdeling, zich inmiddels nieu we talenten hebben aangediend voor het eerste, waarin Paul de Haan voorlopig zijn drieledige functie van speler-trainer en coach blijft vervullen. „Maar", stelt hij duidelijk, „zolang dat niet ten koste van mijn eigen spel gaat en zolang de spelers willen onderkennen welke pet ik tijdens de wedstrijd precies op heb, moet dat nog kunnen. Op deze manier hoop ik ook nog een jaar in de tweede divi sie te kunnen spelen". X Schiedam De beide eerste teams van de basketbaiver- eniging Juventus speelden een uitwedstrijd In Groningen. Het damesteam ving het wegvallen van Marijke Klos (enkelblessure) knap op en behield de tweede plaats door een 2958 overwinning op Groene Uilen. Het herenteam vertrok maar met zes spelers richting Groningen en kreeg mede daardoor een fikse nederlaag te incasseren van Celeritas: 14590. Trainer (coach Hans van Hoorn van het damesteam liet zijn ploeg beginnen met een 1—-3—1 zoneverdedigmg. Het werd al snel duidelijk dat de thuisploeg hierop geen antwoord had. Na negen minuten had Juventus dan ook een 015 voorsprong genomen, De/e had nog groter kunnen zijn. als het Schiedamse team met zo slordig was omge sprongen met de snelle uitval len. Vele malen werden deze onderbroken door Groene Uilen die echter toch geen kans zagen de Schiedamsc verdediging te passeren. In de tiende minuut pas kon Groene Uilen de smade lijke nul weghalen. Met de rust had Juventus een riante 2610 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft startte de Schiedammers met een man-to- manverdedigmg. De concentra tie was echter even weg en Groene Uilen kwam knap terug Hans van Hoorn greep echter tijdig in, en toen Juventus weer terug vwiet op een zoneverdedi ging. was het gedaan met de thuisploeg. Via 28—17 werd het 4423 m de zestiende minuut. In de laatste minuten deed Ju ventus er nog even een schepje bovenop. Elly Stans was keer op keer te snel voor de Gro ningse verdediging, waardoor de eindstand een nog groter voordeel voor Juventus liet zien: 58—29. Het herenteam van Juventus wordt nog steeds geplaagd door blessures. Ook nu bleven Peter van der Waal en Ernst Meinders aan de kant, maar het pluspunt was dat Wim Cordemans zijn rentree kon vieren. Vanaf de eerste seconden speelde Celeri tas een zonepress, maar door goed spel van Harry Sluimer en Wim Cordemans werd deze echter goed omzeild. Hoewel de scheidsrechters de opdracht hadden mee gekregen om vanaf nu de wedstrijden in de topsportliga strenger te flui ten, kwam er in Groningen bit ter weinig van terecht. Zonder beide scheidsrechters nu direct als thuisfluiters te willen af schilderen, moet gezegd wor- den, dat zij dan op z*n minst geïmponeerd waren door het in groten getale aanwezigefana tieke publiek. Het gevolg voor Juventus: 18 persoonlijke fou ten m de eerste helft en dat met maar zes spelers. De zonepress van Celeritas ging ook gepaard met nogal wat geweld. Vooral tegen Wim Cordemans die in deze wedstrijd gelukkig de nodi ge zelfbeheersing wist op te brengen. Vlak voor de rust ging Juventus ook. over op een zone- press en de achterstand van inmiddels twintig punten werd knap teruggebracht tot 61—48 bij de rusL In de tweede hel ft schakelde het team van trainer/coach Jan Start over op oen man-to-man- verdediging. Deze leek aardig te slagen, maar tn de achtste minuut grng het toch fout. Het met twee Amerikanen uitgerus- Schiedam Deze maand is het '5 jaar geleden dat in Schiedam de Vereniging voor Lichamelij ke Oefening Tot Heil Onzer Ribbenkast werd opgericht. Oorspronkelijk was het een on derafdeling van de vereniging «Het Volkshuis", die echter in 1904 werd ontbonden. De gym nasten kozen toen zelfstandig- Vlaardingen De aanwezig heid van grote scholen voorn «p het water van de Vlaar- jjiflgse binnenhaven heeft de hengelaarsvereniging 't Westen E«d benut De leden visten hier voor dt paasserie en de vangst was goed. Opvallend veel zware voorn kwam boven jvater. Dagwinnaar was M. Wijnhorst die 4200 gram vis liet fejktreren; 2. S. Breedveld *500 gram; 3. M. de Goede 3420; D- Berveling 2500; 5. G. Wijn- Joret 2360; 6. J. Hariog 2300; k D. Boomsma 2060; 8. W. van «enen 2040; 9. G. Boomsma "20; 10. J. Schenk met 1500 tram vis. heid onder de naam THOR. Verschillende commissies wer ken nu aan een feestprogram ma dat op 24 februari begint met een reünie van oud-leden in gebouw „De Rank". Hierop aansluitend is de grote jubl- leumreceptie en 's avonds een feestavond voor de leden. Op 7 april volgt het eerste spor tieve onderdeel. In de Margriet hal krijgt THOR de nationale ritmische wedstrijden te organi seren (KNGV) in de B- en C-klassen. In deze sporthal is op 12 mei een grote sportdag, gericht op de leden en familiele den. Als gasten zijn hierbij aan wezig leden van de vereniging Tumvreugde uit het Belgische Wilrijk. Verder staat een fietstocht op het programma voor gezinnen en een auto-gezelligheidsrit, te houden op 16 juni en 22 septem ber. Sluitstuk gaat worden de nationale jeugdwedstrijden voor bij het KNGV aangesloten verenigingen. Er verschijnt bin nenkort een uitgave van het eigen orgaan „THORIADE". Hierin zal alles te vinden zijn over de geschiedenis van THOR. Vlaardingen HVO en trainer Wim Visser hebben in gezamenlijk overleg be sloten aan het eind van dit seizoen uit elkaar te gaan. Als reden kan de oefen meester, die slechts één sei zoen de Vlaardingse zater dag derdeklasser onder han den heeft gehad, zelf we! een aantal zaken opnoemen. „Ik heb ongetwijfeld fouten gemaakt, evenals HVO. Misschien is voor mij de overstap van hulptrainer (Wim Visser was vdór HVO als assistent bij DCV en Zwart-Wit '28) naar zelf standig oefenmeester te groot geweest." „HVO is een aparte vereniging, met een zo mogelijk nog aparte sfeer. Ook dat kan meegespeeld hebben in de beslissing. Ik was trouwens ook nog niet helemaal zeker van mijn eigen zaak, want niet alleen prestatie (HVO heeft na den wedstrijden vijf punten, genoeg voor een laatste plaats in de derde klasse B). ook de afstand van mijn woonplaats naar het HVO-veld brak me vooral in de deze laatste periode van slecht weer danig op." „Uiteraard moest ik wennen aan de overgang van het bijna door Emile Schelvis professionele wereldje van Zwart-Wit '28 naar hel nog typi sche amateurgebeuren bij HVO", gaat Wim Visser, die overigens al enkele contacten met andere clubs onderhoudt, verder. Want pas na aandringen van mijn kant kwam er een etftallei- der, toch een onmisbaar figuur. Ook één van de dingen die gespeeld heeft, is de té vriende lijke aanpak die tk hanteer. Harry Bouquet gooide de zweep er over. maar ik trachtte juist met een gesprek de problemen („zoals met een Henny Drop, die hopeloos uit vorm was. en Rmke Baaima die na zijn studie slechts één keer kwam trainen) op te lossen." „Maar ja, ik ben natuurlijk aok geen schoolmeester, die overal achteraan gaat. Ik dacht dat de sfeer binnen de selectie alles zins redelijk was, maar schijn baar vinden ze rae wat té lief. Ik ben uitgegaan van een vol wassen instelling, maar als de prestaties uitblijven dan gaat eigenlijk alles slecht. Zo is het toch, want ondanks het feit, dat HVO ook het vorig jaar tegen de degradatie heeft moeten knokken, kijkt het alleen naar de positie waar we nu staan. Uiteraard zal ik me met alle kracht inzetten om HVO voor degradatie te hehoedenu" te Celeritas scoorde toen binnen drie minuten twintig punten op een rij en ook een time-out van Jan Start hielp daar verder weinig aan In de vijftiende minuut had Juventus nog maar vier man in het veld en in di* achttiende minuut hield het nog maar twee man over Jaap Boon Roel Pieper zagen nog kans om samen \nor vier punten te zorgen, maar toen liep Celentas toch heel gemakkelijk uit naar 145—90 Wim Visser: na één seizoen al weer weg Leiderdorp De waterpoioda- mes van het Vlaardingse WIK hebben in een moeilijke uit wedstrijd een 1-2 overwinning behaald op de ploeg van de Zilvermeeuwen- In een romme lige ontmoeting konden de Vlaardingse dames in de eerste twee spelperioden een 0-2 voor sprong nemen. Coach Frans van Boers „In de erste helft was het een sportieve strijd, maar m het tweede ge deelte werd het door het felle spel van de Zilvermeeuwen een rommeltje". Scheidsrechter Kamps trad in het geheel met op tegen grove overtredingen, waardoor de zo goed begonnen wedstrijd mm of meer uit ae hand liep. Frans van Boers opnieuw: „De scheidsrechter had direct op moeten treden, dan was het zeker een aardige wedstrijd ge bleven". In de laatste periode kwamen de gastvrouwen nog wat dichterbij: J-2. Mot deze overwinning is de vierde plaats van de WIK-damcs niet in ge vaar gekomen. Zij hebben nog wel drie punten minder dan SZC, dat op de derde plaatst staat. Schiedam liet rolstoelbas- ketbalteam van SIS De Ooie vaars speelde na lange tijd weer eens een competitie-wed strijd. Het optreden in Hengelo was weinig succesvol, want te gen ISV Hengelo werd met maar liefst 64-26 verloren. Di rect vanaf het begin nam de thuisploeg het initiatief ora het de rest van de wedstrijd niet meer af de staan. Al gauw was het duidelijk dat de Schiedamse ploeg niet het juiste wedstrijdritme bezat. Daarbij kwam nog eens dat Hengelo in aanvoerder Reekers (Olympisch kampioen hardrij den) een zeer snelle man had die voor de Ooievaars niet ar te stoppen was. Pas in de zevende minuut zag de ploeg van trainer/coach Craamer kans om tegen te sco ren f i4-2) maar bij de rust was de achterstand al opgelopen tot 36-16. In de tweede helft ging het verdedigend wat beter met De Ooievaars, al waren de snelle uitvallen van Hengelo toch steeds het meest succesvol. Het was voornamelijk weer Reekers (Hij zou uiteindelijk 49 punten scoren) die de Schiedamse ploeg veelal het nakijken gaf- Bij het laatste fluitsignaal was de stand 64-26 en daarmee had De Ooie vaars een verdiende nederlaag opgelopen. Schiedam Dc coureurs van de autocrossclub Schiedam re den op een glibberig circuit In de 's-Gravenlandsepolder hun manches voor het clubkam pioenschap. Hetgeen voor de kijkers weer de nodige sensatie bracht. Winnaar bij de wat erge-* koelde wagens was J. de Bruin' uit Rotterdam (wisselbeker); ZJ' T. Wanrooy, Middelharnis; 3. 3; Gilde uit Numansdorp. Luchtgekoclde wagens: 1. Gr Hendriks jr. Schiedam; 2. D; van der Polder, Rotterdam; 3:" J. van der Holst, eveneens uit Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5