SCI IIEDAMSCH E COJBAril -ei uiers weigeren massaal 10 0 gulden huurveri i png Maassluis heeft skate-boardbaan Geen geld meer voor nieuwe scholen! Eensgezind tegen Investor vink&co Trouwen op de motorfiets Van Lopik Alkaté wü winkel op Palenveld Bestek 81 voelbaar in Schiedam: («PPs» voor;.. - SOEND^A^SÓ.i Doorgereden en gepakt Diefstal Te veel op Baldadigheid Dia-jaarverslag bejaarden- omroep Maandag 12 februari 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26298-6 PAGINA'S Brovrsvcsl 3 - telefoon administratie 2686P1 - redactie 262566 - klaehtendlenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL PH.' i' Maassluis De gemeente Maassluis heeft een primeur gehaald met de ingebruikne ming van een officiële skate- boardbaan. Deze eerste echte buitenbaan in Nederland Maassluis heeft de eer ste echte skate-board baan. werd een dezer dagen ge plaatst op de rolschaatsbaan in de Burgemeester Wesse- linkstraat. De leverancier van de gewa* pend polyester kunststofbaan heeft de baan, die is gemon teerd op een gegalvaniseerd stalen frame, voorlopig voor eigen rekening geplaatst om haar te gebruiken als demon stratie-exemplaar voor andere geïnteresseerde gemeenten. De gemeenteraad van Maas sluis moet namelijk officieel nog besluiten tot aankoop van de baan. Bij de baan is een bord ge plaatst met de tekst „Gebruik skate-boardbaan voor eigen ri sico. Veiligbeidskleding wordt dringend geadviseerd". Ver der is naast de hoge baange- deelten met behulp van bielsen een zanddek aangebracht, waardoor de val van de spelers die naast de baan belanden, zal worden gebroken. Onder invloed van de belang stelling voor deze nieuwe sport in Amerika en andere Europe se landen heeft de beoefening ook in ons land een zo hoge vlucht genomen dat met meer van een rage gesproken kan worden- De Nederlandse Sport Federatie heeft skate board dan ook reeds ais een officiële buitensport erkend. In Maassluis wordt de moge lijkheid onderzocht om, naast de nu in gebruik genomen baan, ook te komen tot enkele eenvoudige wijkvoorzienin- gen, bestaande uit asfaJÜagen met hoogteverschillen. VI aar dingen Unaniem hebben de bewoners van de flats aan de Holysingel, die vrijdagavond aanwe zig waren op de vergadering van hun huurdersver- emging, besloten de huurverhoging van honderd gulden per maand te weigeren. In eon gemeenschappelijke brief zal de eigenaar van de woningen. Investor Beheer, van deze weigering op de hoogte gebracht worden. Daarna zal men rustig afwachten wat de stappen zuilen zijn die Investor gsat ondernemen. Ondertussen zal de Holysingel voor de twee- Schiedam Het onderwijs in Schiedam zal binnenkort de eerste bittere vruchten gaan plukken van de bezuinigingen van het huidige kabinet. Bestek '81. Het gemeentebestuur kreeg 27 december een brief binnen van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, A. J. Hermes, waarin het nieuwe beleid haarfijn uit de doekjes wordt gedaan. Met een bezorgde blik besprak Herman Posthoorn de brief met de raadscommissie van vorming en recreatie. De raad heeft namelijk nog niet zo lang geleden besloten een aantal hoognodige gymnastieklokalen te laten bouwen in Schiedam. Of die er zullen komen, wordt een heel groot vraagteken. Om de groeiende leegstand van de scholen af te remmen zullen minder les- en gymlokalen ge bouwd worden dan in de meer jarenramingen van het Rijk werden verondersteld. De nu bestaande gebouwen zullen be ter benut moeten worden en bovendien moet bij nieuwbouw meer rekening gehouden wor den met de termijn waarvoor het gebouw voor het geven van onderwïjsmoetdienen. Voor gebouwen, dus les-of gym lokalen, waarvoor de gemeente raad na 31 december 1978 een besluit heeft genomen, of zal nemen, moet door de minister van onderwijs en wetenschap pen vooraf een goedkeurende verklaring worden gegeven. Het college moet met zo'n verzoek ook een soort schatting meege ven van het aantai leerlingen dat de volgende vijftien jaar van het lokaal gebruik zal maken. Daarnaast moet er gekeken worden of er in de buurt niet ADVERTENTIE VUUUtPIHGEN TEUOi[>-i<9SM,' 1 een school ligt die een'lokaal overheeft. Dat betekent dat er voor speciale lessen geen plaats meer zal zijn in lege lokalen. Als een school herbouwd moet worden, of zelfs vervangen (dit geldt voor gewoon lager onder wijs) zullen de grondkosten en de kosten van de eerste inrich ting „in principe" niet meer worden vergoed. Dat zou kun nen inhouden dat leerlingen in slechte lokalen moeten blijven zitten, omdat er geen geld wordt gegeven voor herbouw. Voor het kleuteronderwijs lig gen de zaken hetzelfde. Ook daar loopt het aantal leerlingen snel terug en wordt de leegstand alsmaar groter. Vooruitlopend op wetten die er misschien bin nenkort doorkomen over de in tegratie van het kleuter- en la ger onderwijs, wordt nu al ge dacht aan de aanpassing en inrichting van de nieuwe school gebouwen. De staatssecretaris van onderwijs en wetenschap pen „ontraadt daarom thans het bouwen van afzonderlijke kleu ter- en lagere scholen". Als een lagere school er nog erg goed uitziet en het moeilijk wordt om er een kleuterschool in of aan vast te bouwen, mag de kleuter school nog wel naast de basis school komen. Als de bezuinigingen nog verder doorgaan, is het met onmogelijk dat de regering besluit om in sommige gevallen méér kinde ren in één klas te laten zitten. De laatste jaren is juist gewerkt aan minder kinderen in één lokaal, zodat de aandacht van de onderwijzer per kind groter kan zijn. waardigde lysingeb V de keer in korte tijd opgesierd worden door aanplakbiljetten achter de ramen van de betref fende flats, kleur: fel oranje, opschrift: „Verweer tegen hon derd gulden meer". Een stampvolle zaal van het dienstencentrum Drieënhuizen, gevuld met ongeruste en vera nt- bewoners van de Ho- Voor de zaal het be stuur van de huurdersvereni ging met 142 briefjes met een huurweigering op zak. Een aan tal bewoners wacht met het indienen van de weigering tot na de vergadering. Het gaat om 153 woningen, dus er is een grote solidariteit Achter de be stuurstafel ook de advocaat van de bewoners, mr. Willem v.d. Bos. De gemeenschappelijke te genstander: Investor Beheer. n" werd zeer dui- uiteengezet door de advo- Het .krijgsplan' dolijk uiteenge» caat Er zal eens lijke brief gestuurd naar Investor Beheer, waarin de bewoners met redenen omkleed zullen schrijven dat rij de huur verhoging van honderd gulden per maand weigeren. De advo caat maakte duidelijk dat Inves tor pas mensen uit huis kan zetten met een vonnis van de rechtbank op zak. Zover is het nog lang niet Want voordat er een gerechtelijke procedure ge start kan worden door Investor, zal de huuradviescommissie eerst een uitspraak moeten doen over de redelijkheid van de gevraagde maandelijkse huur. En ondanks het feit dat de kantonrechter meestal de uitspraak van de huuradvies- commissie overneemt, was de advocaat van mening dat het in dit geval nog niet zo zeker is. Het was duidelijk dat hij het op een procedure voor de kan tonrechter wil laten aankomen. Centrale punt in de vereniging zal dan de huurverlaging van zeventig gulden zijn, die de toen malige eigenaar van de huizen in 1972 heeft toegestaan. Het grootste deel van de huidige bewoners kwam echter pas na deze huurverlaging in de wonin gen terecht en weet niet beter dan dat het een normale huur is, met de gewone trendmatige j aarlijkse verhogingen. Ook het Tweede Kamerlid van de WD, Pol de Beer, was bij de vergadering aanwezig. Hij kon zich volledig vinden in de •weigering van de bewoners en wees hen op de overgangsbepa lingen in de nieuwe huurwet die ongeveer op 1 juli ingaat Over gangsbepalingen die een uit spraak doen over de manier waarop procedures die gestart zijn onder de oude situatie, de huidige wettelijke regeling, op gelost moeten worden. Diep wil de hij niet ingaan op de, naar zijn mening voordelige bepalin gen voor de huurders in deze overgangsregeling, maar hij liet wel doorschemeren dat de uit- a Op een massaal bezochte vergadering, spraken de bewoners van de Holysinget-flats zich uit tegen de huurverhoging van honderd gulden. spraak van de rechter bindend is voor de nieuwe huurwet en binnen die nieuwe huurwet kan Investor niet meer de .grappen" uithalen, die nu het voorwerp wel aan de honderd gulden per van de actie zijn. maand apart te houden, voor Het bestuur van de huurders- het geval de procedure in hun vereniging raadde de bewoners nadeel uitvalt Schiedam Schiedam heeft vrijdagmiddag weer een motor huwelijk mogen aanschouwen. Carla van de Bijl en Piet van der Gaag, beiden lid van Motor Toer Club Schiedam, begaven zich vrijdag op de motorfiets naar het stadhuis op de Grote Markt, om een half uurtje later als meneer en mevrouw Van der Gaag weer naar buiten en op de motor te stappen. Bij motor toerclub Schiedam is het lang zaam aan traditie aan het wor den om in de club voorkomende bruidsparen per motorfiets naar het stadhuis te rijden. Een pakweg vijftig motoren - de club bestaat uit tachtig actieve leden - trekken dan in een grote stoet Schiedam door, halen bruid en bruidegom thuis op en vergezel len ze naar het stadhuis. De gebeurtenis van vrijdagmid dag trok veel bekijks op het zonovergoten pleintje voor het stadhuis, en het was er extra druk vanwege de markt die in volle gang was. De penning meester van de motorclub, Ri- nus van Rij (de vorige motorrij der die in het huwelijk trad), was erg blij met de drukte: „Het is belangrijk om de naam van onze club wat op te vijzelen. Als de mensen over een motorclub horen, denken ze meteen aan Heli's Angels maar dat zijn wij beslist met, wij zijn duidelijk een toerclub". Vlaardingen De Vlaardingse firma Van Loplk Alkaté heeft het college van B. en W. in november van het vorig jaar gevraagd naar de mogelijkheden voor nieuwbouw op het zogenaamde Palenveld aan het Vetteoordskade. In de nieuwbouw op het Palenveld zouden dan de twee winkels die het bedrijf nu in -Vlaardingen heeft, moeten worden gevestigd. Het Palenveld heeft al een zeer turbulente geschiedenis achter de rug. Nadat het terrein in 1964 door de gemeente verkocht was, heeft het al verschillende eige naren gehad. In december 1976 heeft de gemeente het weer in bezit gekregen. Het in juli 1978 vastgestelde structuurplan wijst het Palenveld aan als een moge lijke plaats voor woningbouw. Naar aanleiding van een be zwaarschrift van de nabijgele gen visbedrijven, heeft de ge meenteraad bij de vaststelling van het structuurplan gesteld, dat bij het opstellen van het bestemmingsplan, voor dit ge bied rekening gehouden zou moeten worden met deze bezwa ren. In advies van de afdeling open bare werken, stadsontwikkeling en volkshuisvesting, aan het col lege van B. en W. staat dat de reden voor het handhaven van het Palenveld als plek voor wo ningbouw is komen te vervallen, door het accepteren van wo ningbouw ten noorden van de speelheuvel door het college. Naar aanleiding van het ver zoek van de firma Van Lopik Alkaté heeft er intern overleg plaatsgevonden over een even tuele andere bestemming dan woningbouw van deze grond. De betreffende afdeling van het stadhuis adviseert het college de projectgroep stadsvernieuwing VOP te vragen naar zijn mening ten aanzien van deze zaak en naar suggesties voor eventuele bestemmingen van het terrein. Aangezien de plannen van Van Lopik in strijd zijn met het Aktieplan én het Structuurplan, zal ook de gemeenteraad hierin moeten worden gekend en om toestemming moeten worden gevraagd. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad iteer voor mij m.t.v. n abonnement per kwartaal (42,20 1-1 abonnemeni a (14,33 per maand, dan geef ik wel machtiging tol automatische afschrijving. Mijngiro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: - adres: code/woonplaats: telefoon: r Ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ïk beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000 VB Rotterdam Schiedam In de buurt van de Jacob Marisstraat reed de 28-jarige A. P. uit Schiedam in de nacht van vrijdag op zaterdag tegen een gepar keerd staande auto aan. Na deze aanrijding wilde hij doorrijden. Op hetzelfde ogen blik kwam uit de Jacob Ma risstraat een surveillance-auto van de politie gereden. De po litiewagen kon een aanrijding met A. P. voorkomen door de wagen razendsnel in de ach teruit te gooien. Daarna kon dezelfde surveillance-wagen A. F. aanhouden. De blaastest en de bloedproef wezen uit dat hij te diep in het glas had gekeken. Met een rijver bod werd hij naar huis ge stuurd. Schiedam Een keurig ge klede, 30-jarige heer kwam vrijdag de winkel van Singer BV in en vroeg de verkopers of hij even naar zijn vrouw mocht bellen. Nadat de man vertrokken was, kwam men er achter dat er een polstasje verdwenen was. In het pols tasje zaten een portemonnale met wisselgeld, drie girobe taalkaarten met een pasje, sleutels en een rij be wij s. Bij Van Meurs aan de Hoog straat ontdekten verkoopsters dat twee dames twee jurken, met een totale waarde van 455 gulden in him tas prop ten. Toen zij er iets van wil den zeggen, werden ze door de beide dames omver gelo pen. De twee dames verdwe nen met de jurken. Vlaardingen Tegen een Vlaardingsc man werd proces verbaal opgemaakt wegens het besturen van personenauto on der invloed van alcohol. Boven dien had de man de blaastest gesaboteerd, zodat hij naar het hoofdbureau van politie in Rot terdam moest worden overge bracht. Schiedam Een groepje van ongeveer acht „opgeschoten" jongeren heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de omgeving van het Emmaplein onveilig gemaakt Bewoners alarmeerden de politie, toen zij tot de ontdekking kwamen dat de jongelui met een schaftkeet, die op het Emma plein stond, aan de wandel gingen en onderweg een auto tamelijk ernstig beschadigden. De jongelui sloegen op de vlucht en gooiden daarna drie glas-in-lood ramen van de Singelkerk in. Door de kerk werd bij de politie aangifte gedaan. De schade aan de ra men bedraagt ongeveer dui zend gulden. Maasland De Bejaarden Om roep Midden-Delfland (BOM) heeft over het plaatselijk gebeu ren in Maasland in 1978 een dia-jaarverslag gemaakt Tij dens de dia-projectie zal een uitgebreid beeld worden gege ven van hetgeen er zich in Maas land afspeelde in het afgelopen jaar. Tal van activiteiten, evene menten en ook zaken als wo ningbouw, vergaderingen enz. zijn vastgelegd. Het dia-jaarverslag vindt plaats op dinsdag 13 februari in het dienstencentrum. De aanvang is 's avonds om acht uur en alle geïnteresseerde inwoners van Maasland zijn welkom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1