SPORT Heren WIK naderen rode streep iilil MVC onderuit in slijtageslag l|i giiy De Ooievaars goed van start RM EN BM TOG JAGEN OP PROMOTIE wmmsmmm t mmm Succes stunt99 J MAANDAG 12 FEBRUARI 1979 SZC (li) krijgt wat het verdiend DAMES rnrnmmmmp. '1 «Slpliitl iP«ÉgWf 811' Jan Postema wil blijven Spirit-dames kampioen Beslissing voor Vlaardingers in derde set WINST Subsidie voor Excelsior M. nog niet verworpen NOAD zakt steeds dieper weg TERUGVAL AANDEEL MAASSLUJZ.Ef?S Vlaardingen Opnieuw hebben de waterpoloërs van WIK een nederlaag; geleden. De ploeg van Donk wees WIK met 03 terug. Eigenlijk pas in de laatste periode van de wedstrijd viel de beslis sing. Toen wist de thuis ploeg de minimale 0—1 voorsprong om te zetten in 0—3. Hugo Bot over 'deze fatale periode: „Doordat wij een doel punt móesten maken, werd het verdedigen, dat tot dan er^ goed ging, vergeten. Hierdoor vielen er gaten waarvan Donk wist te profiteren". In de eerste drie periodes ging het zeker niet zo slecht met WIK. De Vlaardingers konden echter niet tot scoren komen, al kregen zij wel tweemaal een numerieke meerderheid. Verder diende te worden aangetekend, dat de WlK-formatie het zonder aanvalsleider EmiJe van Leeuwen moest doen. Hugo Bot opnieuw: „Uit een man- meer situatie moeten wij na tuurlijk tot een doelpunt kun nen komen. Maar door het te snel schieten gebeurde dit niet Het zal nu voor ons dan ook erg moeilijk worden, want er wachten ons nog enkele wedstrijden tegen ploegen, die in de top mee draaien. Dus elk punt gaat tellen". De heren van SZC hebben in een uitwedstrijd tegen de AA met 8—8 gelijk gespeeld. De Schiedammers, die het noodgedwongen zonder coach Wim van der Kolk moesten doen, speelden een goede wedstrijd. In een geli j- kopgaande strijd keken de SZC'ers alleen in het derde kwart tegen een flinke ach terstand aan. Toen liepen de gastheren tot een 7—4 voor sprong wee. In de laatste periode hield SZC de AA constant onder druk. De Schiedammers kre gen driemaal een numerieke meerderheid, waaruit even zoveel maal gescoord werd. Paul Goederond: „Door het jagen van ons gingen zij no gal wat fouten maken, zodat wij weer voorkwamen". Met nog anderhalve minuut te spelen had SZC zelfs een 7—8 voorsprong, maar de AA kwam toch nog op gelijke voeL De beide ploegen kre gen hierdoor allebei precies wat ze verdienden. De Schie- damse doelpunten werden gemaakt door Willem Jan Looman vijfmaal en Frans Ruseier, Wim de Jong en Ben Kramer Freher (ieder een maal). Willem Jan Looman, die weer terug is: „Het scoren ging weer gemakkelijk, om dat ik mede door het goede aangeven, het ritme weer te pakken kreeg". De dames van SZC hebben in een thuiswedstrijd een moeizame 64 overwinning behaald op AZL. Coach Piet Goederond over deze magere overwinning: „Maken wij in de eerste periode wat meer doelpunten, dan gaat het in het verdere verloop van de wedstrijd ook veel makkelij ker". Pas in de laatste perio de konden de Schiedamse dames de marge tot twee doelpunten vergroten. De goed spelende Henna Visser gaf een heel andere verkla ring voor het feit, dat het niet zo goed ging met de SZC-formatie; „Ons plaat sen liet nogal eens te wensen over en daar komt dan nog bij dat wij erg passief speel den". De SZC-doelp unten werden gemaakt door Tine ke Tieman (driemaal), Thea Paulussen (tweemaal) en lierma Visser (eenmaal). ook in winst omgezet. Ton van Balveren verweerde zich fel, maar hij zag geen kans om zelfs maar één partij te winnen. Uitslagen: Vermaas—Bredius 21-11, 21-14; Ocsthof—Kom- mers 15—21, 22—24; v. Balvere- n—v.d. Driessche 12—21, 21—8, 14—21; Vermaas/Oosthof—Bre- dius/v.d. Driessche 21—15, 13-21, 21—16; Oosthof— öre- dius 10—21, 23—25; Vermaas v.d. Driessche 21—19, 21—8; v. Balveren—Kommers 7—21, 15—21; Oosthof-v.d. Driessche 14—21, 21-19, 21—18; v. Balve ren—Bredius 14—21, 10—21; Vermaas—Kommers 21—13, 17-21,22-20. Schiedam Succes heeft wederom één van de koplopers met lege handen naar huis gestuurd. Ditmaal moest Hoogvliet eraan geloven. Een met 100% Inzet spelend Succes heeft gedurende de gehele wedstrijd het initiatief gehad en daardoor Hoogvliet kon geen enkele maal in zijn eigen spel komen. Toch nam Hoogvliet na acht minuten de leiding, maar na ongeveer een kwartier spelen maakte Chris Alblas met een fraaie doorloopbal er 1—1 van. Daarna kreeg Succes tot tweemaal toe een unieke kans om de leiding te nemen, maar het liet die kansen onbenut. Vlak voor rust maakte Lenie Alblas van afstand er 2—1 van. In de tweede helft begon Succes met het missen van een strafworp, maar ook dat kon het zich permitteren. Hoogvliet antwoordde met een tegendoelpunt: 2—2, Paula de Geus hielp Succes weer aan een verdiende voorsprong, maar Succes moest Hoogvliet wederom naast zich dulden: 3—3. Het was tenslotte Lenie Alblas, die de wedstrijd voor Succes besliste: 4—3. Hoogvliet was zo aangeslagen, dat het in de laatste minuut een strafworp miste. V laard in gen—Fo rt una- trainer Jan Postema heeft de wens te kennen gegeven nog een jaar bij de Vlaar- d ingse zonda g derdeklasser te willen blijven. Het be stuur heeft nog geen defini tief oordeel gegeven aan het al of niet aanblijven. Het commentaar van be stuurslid Wim Tabeüng: „Het bestuursbesluit Is er nog niet door, maar tot dusver liggen de zaken vrij positief. Postema zelf wil blijven, de spelersgroep reageerde positief en wij zelf handhaven het princi pe dat een trainer zeker meer dan een jaar bij een vereniging de kans moet krijgen". Schiedam De dames van Spirit zijn zaathockeykam- pxoen van de derde klasse ge worden. De Schiedammers kwamen in tien wedstrijden tot achttien punten, één meer dan Tempo. Evefgreen uit Maas sluis eindigde op de derde en Pollux op de vijfde plaats. De Schiedammers bleven op Tem po na ongeslagen. In tien duels scoorden zij 58 maal en kregen slechts zeven goals tegen. Er resten nu nog promotiewed strijden. Maassluis De volley balderby tussen MVC en Broleco leverde uiteinde lijk een 1—3 triomf op voor de Vlaardingse da mes. MVC verdiende ech ter meer dan de neder laag van een attractieve wedstrijd, waarin de bei de buren een slijtageslag moesten opvoeren om in de tweede en derde set een beslissing te kunnen forceren. De slotfasen van deze sets vormden de hoogtepunten in een spannende confrontatie, waarin tot tweemaal toe een 17—19 setstanden op het scorebord verscheen. Beide teams hadden daarbij vo lop de mogelijkheden gekregen om de setzegen te incasseren, maar de balans sloeg op de beslissende momenten net door in het voordeel van de Vlaar dingse dames. MVC kreeg daar mee niet het loon naar werken, ook al was het Maassluise sextet er bijna in geslaagd om de zwakke punten bij de opponent met succes uit te buiten. In de Olympiahal bezweek Bro leco niet onder de druk die MVC meerdere keren op het team van trainer-coach Cees Zevenber gen uitoefende. Broleco had het voordeel van een langere adem, maar het haalde geenszins het rendement binnen van een grote aanvalskracht. Vooral in de lan ge rallies immers, speelde een enthousiast en hard werkend MVC meer met „het hoofd" dan een constant aanvallend Brole co, dat onder druk rneer dan eens de organisatie van de ver dediging verwaarloosde. MVC speelde daardoor bij vlagen ef fectiever dan de Vlaardingse dames, die alles op alles moes ten zetten om te voorkomen dat de formatie van trainer-coach Cees Vijfvïnkel meer dan één setsegekon opstrijken. De eerste set immers hadden de Maassluise dames al vrij gemakkelijk de eerste punten binnen kunnen halen, toen Bro leco (zonder spelverdeelster Emmerlefce Zevenbergen) aan vallend niet soepel draaide en MVC wel tot scoren kwam. Voornamelijk via Karin Boe laars en met ballen in het ach terveld, die een 5—1 voor in VCBroleco was een ware slijtageslag. sprong opleverde. Broleco-aan- voerster Clary van der Tuyn serveerde die stand nog terug naar 5—4, maar vanaf dat mo ment namen de blauwgelen toch een beslissende 13—7 voor sprong. Cees Zevenbergen wis selde Merian Verhoev nog in voor Hellen Edelschaap, maar dat kon niet verhinderen dat MVC een 15—10 sefczege kon noteren. Broleco maakte dat verlies de tweede set ongedaan (3—8 voor sprong), toen de Maassluise da mes in het achterveld duidelijk problemen hadden met de Vlaardingse opslag. Aan de an dere zijde serveerde Mieke Vijf vïnkel echter ook scherp op de Vlaardingse dames, hetgeen MVC weer op gelijke hoogte bracht bij de stand 10—10. Bro leco liep daarna weer weg naar een ogenschijnlijk beslissende 11—14 voorsprong, maar werd toen geconfronteerd met een enthousiast MVC dat langzaam deze achterstand omboog naar 14—14. MVC nam zelf een 16—15 voorsprong, die na de stand 17—17 en het veelvuldig wisselen van de opslag toch bezweek voor de aanvallen, waarmee vooral Aaf Verbrugge op de Maassluise verdediging beukte. MVC slikte het nipte sctverlles (17—19) moedig en zette het derde bedrijf in opgaande lijn uit de slotfase van de voorgaan de set duidelijk door (10—5). Opnieuw bleek MVC In die fase rustiger te spelen dan Broleco, dat bij de stand 11—7 pas weer greep op het spel kreeg toen MVC in de verdediging een aantal steken liet vallen. Dit kostte de blauwgelen de be langrijke voorsprong op Brole co, dat vanaf dat moment onbe dreigd op de tweede setzege leek af te stevenen (11—14). Maassluis Omdat Ex celsior M. kan bewijzen dat het een begrotingste kort heeft, is de kans niet uitgesloten, dat zij alsnog 8509 gulden krijgt als sub sidie voor de verbouwing van de cantine en andere niimten van haar clubge bouw. Het heeft er in ie der geval ai toe geleid, dat net dagelijks bestuur van de Maassluise Sport- en Becreatieraad zich op nieuw gaat beraden over het voorstel. Eerder was dit sportcolJege negatief ten aanzien van subsidie, omdat de zaterdag twee deklasser de verboo- wingssom (85 mille) zelf had betaald. De MSR ging er toen van uit dat Excel sior M. geen tekorten had. Schiedam/Vlaardin^en In de tafel tenmscompetitie be ginnen de verhoudingen zich na vier wedstrijden al af te tekenen. Zeker waar het promotie-hoofdklasser NOAD en overgangsklasser Bowling Maassluis TOG betreft. NOAD verloor drie van de vier wedstrijden, terwijl BM TOG er drie won. Radio Molenaar is nog een wedstrijd achter, die de Vlaardingers op 24 februari gaan inhalen. Ereklasser De Korenbeurs speelde ook slechts drie wed strijden, omdat de voor afgelo pen zaterdag geplande wed strijd tegen Midstars verscho ven is naar zondag 11 maart. Voor NOAD wordt de situatie steeds somberder. Al snel was duidelijk dat er deze competitie niets terug gewonnen zou kun nen worden van het de afgelo pen seizoenen verloren terrein, NOAD verloor zaterdag echter opnieuw, zodat nu zelfs het pro motie-hoofdklasserschap in ge vaar komt. NOAD verloor zaterdag met 64 bij TSO, zeker geen al te sterke tegenstander. Het NOAD-team is echter geen schijn meer vergeleken van het team dat enkele seizoenen terug nog in de promotie-ereklasse speelde. Van die plek duikelde het team in één keer naar het huidige niveau, waar het nu opnieuw in de problemen zit De jeugdige Ron van der Wijk doet zijn naar Engeland ver trokken broer Peter nog niet vergeten. NOAD heeft echter geen sterkere vervanger voor handen. Belangrijker echter is de terugval van Dlck de Vaal. Zijn niveau loopt met de week terug, en evenals Ron van der Wijk, scoorde hij tegen TSO slechts één keer. De twee overige punten kwa men van Bené van Dijk, de enige die zijn constante vorm weet vast te houden. Van Dijk zet er na deze competitie echter een punt achter om zich meer aan zijn taak ais competitielei der te kunnen wijden. Wie zijn plaats dan moet innemen, is nog een open vraag. Vooralsnog is het zaak voor NOAD zich te handhaven, een opdracht die met twee degrada tieplaatsen erg moeilijk is. Even leek NOAD bij TSO tot een goed resultaat te komen, toen een 4—1 achterstand tot 4—4 werd opgehaald. De laatste par tijen verloren De Vaal en Van der Wijk toch weer duidelijk, waarmee NOAD's derde neder laag een feit was. Voor de derde keer boekte Ra dio Molenaar een 6—4 uitslag. Eén keer werd verloren en twee keer gewonnen, waarvan de laatste afgelopen zaterdag bij De Treffers. Een resultaat, waarin Peter van den Broek een zeer groot aandeel In had. Zijn eerste optreden in deze competitie na zijn handblessu re, legde de Schiedammer me- teen een hattrick op tafel. Dat was maar goed ook, want Aad van Opstal kwam ditmaal niet verder dan één keer winst Hans Jaap Oppenheim won twee par tijen, maar Van Opstal en Op penheim verloren voor de derde achtereenvolgende maal het dubbel. Met deze 46 zege blijven de Vlaardingers in de race voor promotie, al zijn er voor de returns nog twee tegenstanders te bespelen. Daarnaast zal de nederlaag tegen Vrienden schaar nog een keer met ten minste 7—3 vereffend moeten worden. Tot het dubbelspel ging de strijd gelijk op (2—2), maar daarna grepen de Vlaardingers in één rush de winst; 2—6. Van Opstal en Oppenheim geloofden het toen wel. De wisselvallige Van Opstal gaf zelfs een 11—19 voorsprong nog uit handen. Frans Capelien Is de gevolgen van een ongeluk nu helemaal te boven. De jongïte van de twee broers Capelleu demon streerde tegen Steeds Hoge- r/TBS een grandioze vorm en kwam met een hattrick voor de dag. Nico Capelien won twee partijen, alsook samen met Frans het dubbel, terwijl Wim van der Poort één partij op zijn naam bracht. Het betekende een 7—3 over winning voor de Maassluise for matie, die nu duidelijk op jacht is naar promotie. Drie van de vier gespeelde wedstrijden le- Dick de Vaal. terugval verden winst op, terwijl die ene nederlaag niets meer dan een vergissing was. Overigens gaf Steeds Hoger zich niet zomaar gewonnen, want zeven partijen werden in de derde set besiist. Zo sterk als BM TOG toch met 7—3 won, zo sterk namen ook de promotiekansen daardoor toe. Het blok van Broleco werkt niet feilloos teqen MVC. MVC stond dat echter net als in de tweede set niet toe. De Maassluise dames nivelleerden de achterstand andermaal tot 14—14, noteerden weer een voorsprong, maar zagen na veei spannende rallies toch Broleco het beslissende punt op het scorebord zetten: 1719. De tegenstand van de Maasslui se formatie was daarmee defini tief gebroken. Broleco immers speelde met de halve winst op zak de vierde set duidelijk met meer overtuiging en kon toen ook de winst van een grotere aanvalskracht incasseren. Bij MVC daarentegen ebde het zelf vertrouwen zichtbaar weg, waardoor de Vlaardingse da mes zonder problemen via 2—8 en 6—12 de beslissende set met 9—15 konden afronden (1—3). Schiedam Na het behalen van het kampioenschap en de beker zijn de tafeltennissers van de Schiedamse invaliden sportvereniging De Ooievaars de voorjaarscompetitie hoop vol begonnen. In deze voor de Schiedammers nieuwe klasse, werd in een thuiswedstrijd te gen het sterke Roteb 1 een verdienstelijk gelijkspel (5—5) geboekt. Wel kwam deze puntenverde ling uiterst moeilijk tot stand Door de laatste set te winnen, waarin een extra verlenging van de beslissende derde game aan te pas kwam, zijn De Ooievaars in deze nieuwe competitie goed van start gegaan. Het leeuwen aandeel van deze score verricht te Wim Vermaas met een hat trick. Ronald Oosthof kwam tot één winstpartij. Jaramer genoeg zag deze speler twee partijen verlo ren gaan, wdarin hij een 20—18 en 20—15 voorsprong had opge bouwd, maar deze toch, met 22—24 en 2325 verlies uit han den moest geven. Het dubbelspel werd in drie games door het koppel, Wim Vermaas en Ronald Oosthof, Hoofdklasser De Korenbeurs 2 kende in Jan Simons de absolu te uitblinker. Simons kwam te gen het bezoekende Phoenix 1 zelfs tot een hattrick, jan Landsbergen en John Buyk wonnen daarentegen helemaal niets, zodoende werd het toch een 7—3 nederlaag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5