En verder Kind centraal benefietbal Solution in de Toverbal Op je gezondheid en nog vele jaren Silent Movie en The Omen toon beeld Achter de Schelde vrijen de helden Albert en Lucie in Schiedam Leerlingen exposeren nONDERDAG 15 FEBRUARI 1973 ter van Hoek van Holland aan de Harmoniestraat 17, zal woensdag 21 februari de to neelgroep Spectrum uit Delft op het podium klimmen. Met het stuk Humanitas Compacta beginnen de spelers om half tien. Cecil Steglikh zal haar eigen liefdesgedichten voorle zen. Boekillustraties In hei gemeentemuseum Maas sluis aan de Zuiddijk 16 kun nen belangstellenden nog even genieten van boekillustraties. De expositie, die werd samen gesteld door de Nederlandse Kunststichting blijft tot en met 25 februari. Van dinsdag tot en met zondag staan de deuren van 14 tot 17 uur open en donderdagavond kan men van 19 tot 21 uur rondkijken. Geregelde kunst De Vlaardrngse artotheek in het Hollan dia gebouw aan de Oosthavenkade 42 zal tot 3 maart gevuld bhjven met de overzichtsexpositie van de Vlaardingse kunstenaars die gebruik maken van „de rege ling". De zo genoemde BKR-ers zijn Aad Hofman, Jan van Ree ven, Remi Poppe, Dirk Kats, Jan de Winter en Rob Janssens. Dagelijks van 12 tot 17 uur. schat, nu niet" in het Passage theater. Om kwart over acht moet iedereen op zijn of haar eigen plaats zitten. Naald en draad Wethouder van culturele za ken, Arij Maarleveld, zal mor genavond om 20 uur de ten toonstelling „M t naald en draad" openen in de expositie zaal van het Hollandiagebouw aan de Oosthavenkade 42 in Vlaardingen. Maandag tot en met vrijdag kan men zeil gaan kijken van 10 tot 12.30 uur. van 13 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur. Zaterdag kunnen belang stellenden van 10 tot 12 30 uur een kijkje nemen. Niet minder dan 31 deelnemers stelden deze tentoonstelling samen. De wandkleden, poppen en andere kunstwerken van stof, hangen tot en met vrijdag 2 maart in de expositie-zaaL Stadsgehoorzaal De Stadsgehoorzaal aan de Schiedamseweg 51A in Vlaar dingen heeft, zoals gewoonlijk, weer een uitgebreid program ma. Vanavond, donderdag 15 februari, komt Willem Ruis om acht uur de show stelen. En Nog Vele Jaren is de titel van het toneelspel dat Ton van Duinhoven en Ina van Faassen morgen op het podium zullen zetten. Vanaf kwart over acht zullen de lichten in de zaal uit zijn. Ook morgenavond treedt de Bloemgroep op, maar dan in de Harmomezaal. De2e groep komt met „Op je gezond heid" om kwart over acht- Voor „De mensenhater" van het Zuidelijk Toneel Globe zijn nog kaarten verkrijgbaar. Globe komt volgende week zaterdag om kwart over acht in de Stads gehoorzaal, Bassie en Adriaan Twee gekke gasten, die ieder kind wel van de televisie kent, komen zaterdagmiddag om twee uur naar de Koningshof in Maassluis. Het lachgrage duo Bassie en Adriaan brengen een overgetehjke show. Goo chelaar André du Lord komt witte duiven en kleurige ballen uit de lucht toveren. Voor vijf gulden mag ieder kind meegie- ren. „Sunny" carnaval En de Amstelbron aan de Broersvest 13 in Schiedam 2al The Sunny Club zaterdag om acht uur een grandioos carna val beginnen. Prins Willem de derde zal met rijn gevolg om half tien binnenstappen. Wie rich een beetje verkleedt heeft recht op een gratis drankje en een „hartige beet". Kaarten kunnen besteld worden op nummer 715972. Disco Disco-liefhebbers weten eigen lijk wel dat ze ieder weekend terecht kunnen in Vlietzicht aan Huis ter Lucht in Maas land. Ook deze vrijdag-, zater dag- en zondagavond kan iede reen zich „warm-swïngen" rondde draaitafel. Experimentele films In samenwerking met het Goe the Instituut in Amsterdam or ganiseert het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam vier filmavonden waar het thema film en experi ment centraal staat. Op 16 fe bruari, morgen dus, staan de volgende films op het program ma: Alaska uit 1968 van Dore O. Nekes, Kaskara uit 1974 van de zelfde filmer en Makimono, ook uit 1974 van Werner Nekes. Dore O. en Werner Nekes ho ren tot de meest interessante experimentele „structuralisti sche" filmers van deze tijd. In 1974 en 1975 behaalden zij bet el en een eerne pnjs op het filmfestival m Knokke. Het filmfeest begint om kwart over acht. Toegang is gratis. Liefdesgedichten In de Kweekbak, het minithea- vrijdag Dok van 19 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. Toegang is gratis. Joost in Quibus Zondagavond om half tien weer feest in Café Quibus, dit keer met een try-out van Joost Nuissl. Terwijl de plannen voor zijn vijfde elpee nog lijden onder schermutselingen met de platenmaatschappij, nadert zijn nieuwe verhalenbundel Fedora in Passage-theater zijn voltooiing. Joost zal de Schiedamse bezoekers (Quibus aan de Lange Haven 28 in Schiedam) ongeveer een uur bezighouden. Films in Passage Geraldine Chaplin, Julie Chris tie, Alec Guinness en Omar Sharif zijn figuren die schitte ren in de film „Dokter Zjivago" in het Passage Theater in Schiedam, Dagelijks half twee Een wekelijkse pagina vol informatie over muziek, toneel, theater en andere culturele zaken in het Nieuwe Waterwegge bied. Aankondigin gen dienen uiterlijk dinsdagoch tend binnen te zijn. Wie wil bellen: 010-266046. Het kind staat dit jaar centraal In de gehele wereld. Ook in Schiedam. Het benefietbal, dat zaterdag 17 februari wordt georgani seerd in Bowling Musis Sacrum aan de Lange Haven 115 in Schiedam staat in 1979 in het teken van het kind. De baten van dit tweede benefietbal gaan naar de Stich ting voor Gespecialiseerd Jeugd- en Volwas- senenwerk. De GJVW wordt de stichting in. de wandeling genoemd. Ze organiseert vrijetijdsacti viteiten voor geestelijk ge handicapten: clubs voor zwemmen, sport en spel, mu ziek en dansexpressie, volks dansen, badminton en hoc key. In november 1978 werd een eigen sociëteitsruimte in beslag genomen. De inrich ting daarvan heeft een forse aanslag op de kas gedaan, terwijl er ook geld nodig is voor het kopen van een mo biele geluidsinstallatie en om daguitstapjes te kunnen organiseren. Om dit geld op een prettige wijze bijeen te krijgen, is het Benefietbal georganiseerd. Optredens van Conny Van- denbos en Compagnons, Astrid Nijgh en Harmony zouden de avond tot een groot succes kunnen maken. Voor de dansmuziek zorgt de Harbour Jazzband en de New Shifting Four. De pre sentatie is in handen van Gé Krommenhoek. Op het pro gramma staan verder bow lingkampioenschappen (prijsuitreiking door burge meester Lems), een modes how van dames- en heren kleding en schoenen. De Schiedamse carnavalsver eniging De Rietzeilers met Prins Carnaval, de Raad van Elf met echtgenotes, dans mariekes en boerenkapel zullen acte de présenee ge ven. Tot en met 25 februari wordt in de bowling in het kader van het benefietbal een „fo- to-kijkerij" gehouden. On der de titel „mensen, men sen, fijne mensen" Iaat Mar tin van der Burgh (onder meer deelnemer aan World Press Foto, één van de tien besten in de AVRO David Hamilton wedstrijd) circa zestig van zijn foto's zien. Tijdens de avond wordt één foto bij opbod (Amerikaans systeem) verkocht Kaarten voor het bal kosten twintig gulden en zijn ver krijgbaar bij Bowling Musis Sacrum aan de Lange Ha ven 115, de Havenloods aan de Hoogstraat 122 in Vlaar dingen en bij de VW Schie dam aan de Overschiese- straat 1 en Stichting Samen levingsopbouw aan de Wil lem Andriessenlaan77. Goede wijn behoeft geen krans, maar niet iedereen kent de muzikale ontwikkelingen van Solution, de groep die zaterdag 27 februari vanaf negen uur zal optreden in De Toverbal aan de Lange Boonestraat 33 in Maassluis. Solution debuteerde in de zomer van 1971 op de Hollandse platen- markt met de elpee Solution. Gus Dudgeon, producer van onder andere Elton John en Kik: Dee, zorgde voor een contract met het Engelse Rock Label, Zowel kenner als kennismakers zijn zaterdag welkom. Albert Moerman komt zaterdag orgellief- hebbers in Schiedam plezieren met een concert op het orgel in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam. Vanaf drie uur 's middags zal hij werken laten horen van Nederland se, Italiaanse, Duitse- en Franse componis ten. De vereniging Vrienden van het Stede lijk Museum Schiedam hebben voor dezelf de middag de fluitiste Lucie Moerman-Van Oortmerssen gevraagd. Zij zal, naast de begeleiding van het orgel, ook een solo voor haar rekening nemen. Samen met Albert zal ze haar muzikale talenten onge veer drie kwartier tentoon spreiden. De toegang is gratis. en half acht. Donderdagavond en zondagmiddag echter niet. Fedora heet de film waarin Marthe Keller, William Holden, José Ferrer en Hildegard Knef de hoofdrollen vervullen. Fedo ra draait dagelijks om twee en acht uur in Bio-theater. Zater dag-, zondag- en woensdagmid dag niet, want dan komen de kinderen aan de beurt. Het Zwaard van Zorro begint om twee uur. Vanavond komt het Theater van de Lach met „Nee In de Stadsgehoorzaal aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen wordt morgenavond om kwart over acht het stuk „En nog vele jaren" op de planken gebracht door vijf Nederlandse acteurs en actrices. Het is de Nederlandse productie van Alan Ayckbour- n's „Just between ourselves", dat in 1977 in het Londense Queen's Theatre werd uitgebracht. Zelfs de grootste bewonderaars van Alan Ayckboum hadden nooit gedacht dat hij in staat zou zijn een stuk te schrijven dat tegel'jkertijd zó geestig, mooi en triest zou zijn. De vier scènes vinden op vier verschillende verjaardagen plaats. Dennis (Ton van Duinho ven) probeert de auto van zijn vrouw {Ina van Faassen) te ver kopen. Zij heeft de auto al maanden niet meer in gebruik, omdat ze zich de laatste tijd onzeker voelde. Dennis' moedor (Vera Bondam) woont bij hen in en bemoeit rich overal mee, wat de relatie niet ten goede komt. Neü en zijn vrouw (Ton Kuyl en Hetty Verhoogt) willen de auto wel kopen. Een eenvou dig verhaaltje, met een verras sende diepgang. „Op je gezondheid", een stuk van de Bloemgroep, wordt de zelfde avond in de Harmome zaal gespeeld. Het is een pro gramma over de gezondheids zorg. Door middel van dit stuk probeert men een bijdrage te leveren aan de mondigheid van de patient, anderzijds tracht men een duidelijk inzicht te geven in de structuren en de hiërarchie binnen de gezond heidszorg. Leden van de Bloem groep hopen op deze maniereen bijdrage te leveren aan de hu manitaire bewustmaking. Dat dit onderwerp niet gemak kelijk is, blijkt nu al. Na afloop van het stuk kan met de leden van de groep gesproken wor den. Kritiek is natuurlijk niet onwelkom. Het stuk wordt ten slotte gespeeld om een doel te bereiken. De Bloemgroep over gezondheidszorg. Maasland Van 16 tot en met 23 februari wordt in „De Rozenhof" aan het Kerkplein te Maasland, een expositie gehouden van voorwer pen vervaardigd door leerlingen van de vierde klassen van de plaatse lijke basisscholen. Aan deze expositie is de naam „Mijn club" gege ven. De expositie wordt geopend door de heerG. Oostrijk, inspecteur van het lager- en kleuteron derwijs, op vrijdag 16 februari om 20.00 uur. De openingstijden van de gratis te bezichtigen expositie zijn van maan dag tlm vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Een scene uit Silent Movie Bij „Silent Movie" kan het pu bliek vreemd genoeg nooit zo erg stil blijven. Marty Feldman en Mel Rpooks halen in deze film ook: wel erg rare toeren uit. Open Jongeren Centrum Ozo- blue aan de President Steyn- straat 2 in Maassluis zal Silent Movie morgen, vrijdag dus, van af negen yur 's avonds draaien. Het is de eerste voorstelling in een serie van vier Martry Feld- man-films. Een niet zo lachwekkende film wordt morgenavond in Jonge rencentrum De Toverbal aan de lange Boonestraat 33 in Maas sluis vertoond: The Omen. Ri- chard Donner maakte deze th riller met Gregory Peck en Lee Remick in de hoofdrollen. Ook om negen uur. The Omen is het gruwelijke verhaal van de ge boorte van de Anti-Christ, be zoeken aan een exorcist, waar schuwingen van vreemde pries ters, enzovoorts. Miel Cools, sen kritisch troubadour. De Vlaams-Nederlandse trouba dour Miel Cools heeft zijn gezicht al eerder laten zien in het zolder- theater In de Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Vrijdagavond 16 en zaterdag 17 februari zal hij vanaf 21 uur weer op de planken van het kleine theater staan. Zijn muziek com poneert hij zelf, maar zijn teksten zijn van Nederlandse en Vlaamse schrijvers als Ed Leeflang, Ernst van Altena, Willem Wilmink, Jaak Dreesen, Pieter Goemans en Fred Dennenburg. Zijn program ma „Achter de Schelde vrijen de helden" bezit weinig typisch Vlaamse elementen omdat hij sinds 1973 nog uitsluitend in het Nederlands zingt. „Ollie en Bollie vinden een lollie" heet het kinderprogramma dat poppentheater Joyce zaterdag middag vanaf half drie voor de kleine Schiedammers zal bren gen. De poppenkast en de hand en stokpoppen staan centraal, maar de kinderen in de zaal bepalen een groot deel van het spel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5