SPORT RM kan geen zon meer zien. 9 Het afscheid is hitter Sportkort Opnieuw sportieve recreatie bij Fortuna m Dat kind was door het dolle heen9' Topper voor ers Handbalseïectie ■DONDERDAG 15 FEBRUARI 197Ö Tob Stolk: „Slechte naam in tafeltennis wereld" Drie bestuursleden treden af IRRITATIE m KADER «V Cèes Schuurhuizen, doelman van Schiedam: 99 I VZC'ers naar Nationale Twee poules Finalisten eerste klasse libre Ösp 'K v Dirk Hoogenboom blijft SC/VD/WW 6 Vlaardingen De atletiekvereniging Fortnna be sluit morgenavond met de algemene ledenvergade ring het belangrijke jaar 1978. In dat jaar kreeg de Vlaardingse vereniging de beschikking over een echt clubgebouw en kleedkamers aan de Marnixlaan en gaf het de aanzet tot de ontwikkeling van de sportieve recreatie, wat overigens, ondanks het vele werk van Fortunazijde, op een teleurstelling is uitgelopen. „In mei", aldns voorzitter Peter Spek, ,,gaan we opnieuw een poging wagen de Vlaardingse bevolking te activeren. De nog steeds groeiende belangstelling voor de Broekpoldercross en de Havenloop bewijst toch de interesse." Op de ledenvergadering staat ook de bestuursverkie zing op de agenda. Secretaresse Dinah Booij stelt zich niet meer herkiesbaar, terwijl ook Sjaak Hoogen- dijk het bestuur gaat verlaten. Dat betekent dat het bestuur, met het tussentijds vertrek van Jan van der Heide (verhuisd naar Heerenveen), in drie vacatu res moet voorzien. Vanwege de stijgende kosten zal bet bestuur van Fortuna ook een contributieverho ging moeten doorvoeren. „Ja," zegt Peter Spek, „we zijn wel een gezonde vereniging gezien het feit, dat we de 40.000 gulden extra kosten voor de nieuwe accommodatie zelf hebben weten op te brengen, maar we willen in alle opzichten niet stil blijven staan. Het beleid is er dit jaar dan ook op gericht een ledental van 300 te bewerkstelligen." Behalve het streven het ledental met zo"n kleine honderd op te voeren, wacht Fortuna ook met spanning op de noodzakelijke verbetering van de technische accommodatie aan de Marnixlaan. Peter Spek: „Fortuna heeft een plan gemaakt, dat de instemming heeft gekregen van de gemeente Vlaar- dingen. Het lij kt erop, dat wij nog dit jaar hoogspring- kogel- en discusfaciliteiten mogen verwachten. Met het omhoog gaan aan de prestatielijn (de heren eindigden in ae middenmoot van de eerste klasse, tenvijl de dames zich wisten te handhaven in de tweede klasse) kan Vlaardingen dan eindelijk eens een volwassen atletiekvereniging krijgen." Vlaardingen Terwijl de veldsporters smachten om een zonnetje om weer aan de slag te kunnen, ziet tafeltennisvereniging Radio Molenaar zo'n zon netje liever niet. In schril contrast met de veldspor ters zorgen zonnestralen er namelijk voor, dat er enkele wedstrijden bijna afgelast moesten worden. Vorige week wilde Vriendenschaar slechts spelen vanwege de boetedwang van de NTTB. Het zonnetje namelijk, hoe spaarzaam het dan ook nog schijnt, kan bij gebrek aan zonwering vrijelijk de speelzaal in het Lijnbaancomplex binnen schijnen. De situatie is veel ernstiger dan zo'n aangenaam schijnend zon netje doet vermoeden. Het gaat daarbij om de bovenste rij ra men. waardoor de zon precies op de wedstrijdtafels schijnt Bestuurslid Ton Stolk bena drukt de ernst van de zaak: „Het is een ramp, waar we zo dood ziek van worden." Vorig seizoen had de Vlaar dingse tafeltennisvereniging er geen last van. Toen werd er in de spelhal van het Lijnbaan complex gespeeld en daarvan zijn de ramen geblindeerd. Nu echter speelt RM in de gymzaal van het complex. „En uitgere kend bijna iedere zaterdag wil net het zonnetje schijnen. Er is dan", aldus Ton Stolk, „nage noeg niet meer spelen". .Het plastic en dergelijke wordt er dan wat geïmproviseerd om toch maar te kunnen spelen. „Het verblinden door de zon leidt bij de tegenstanders tot Irritatie. Tegen Vrienden schaar draaide het bijna op vechten uit, want juist die ver dedigers", aldus Stolk, „hebben er het meeste last van omdat zij op afstand van de tafel staan," Hoe vriendelijk het zonnetje het dan ook wil proberen, RM heeft het er erg moeilijk mee. „Omdat de tegenpartij nauwelijks meer wil spelen", aldus Stolk, „krij gen wij én de Vlaardingse spor taccommodatie een slechte naam in de landelijke tafelten niswereld. Er moet snel iets gebeuren, zo is het niet meer te doen." Ton Stolk (42) benadrukt, dat het bestuur de zaak al diverse malen aanhangig heeft gemaakt bij het gemeentelijk sportbu- reau. De eerste keer een maand of drie, vier terug. Ook na her haalde klachten gebeurde er echter nog niets. Op het sport- bureau zegt de heer Van Leeu wen, dat het besluit reeds is gevallen om de ramen te gaan blinderen. Dat wordt dan ver ven, net zoals in de spelhal. „Het verzoek van RM is inderdaad niet nieuw", aldus de heer Van Leeuwen. „We hebben echter wat geaarzeld om direct in te grijpen". Van Leeuwen zegt niet te staan trappelen om de ramen te kleuren, omdat dat volgens hem op de spelhal (waar RM vorig seizoen speelde) voor niets is gebeurd. Overigens geeft Van Leeuwen toe, dat de kosten niet al te ho og zullen zijn. „Er is echter nog een probleem van de lichtinval", aldus de heer Van Leeuwen. „Omdat er nu in een andere zaal wordt gespeeld, hebben we te maken met het onderwijs voor gymzalen. Het onderwijs stelt daar zware eisen aan, er moet namelijk een per centage direct daglicht toetre den." Gordijnen en luxaflex om het zonlichtprobleem op te lossen, acht de heer Van Leeuwen niet ideaal. „Dat heeft in zo'n zaal teveel te lijden, alhoewel verven ook nadelig is. De voordelen daarvan wegen echter zwaarder dan de nadelen. Bovendien brandt de TL-verlichting toch altijd". Volgens Van Leeuwen worden de ramen nu op korte termijn geverfd, zodat Radio Molenaar weer vrijuit kan spe len. Minder makkelijk op te lossen is een tweede probleem dat de al geruime tijd kent? aan leader bij de - .,Voor de vereniging is dat het grootste probleem", al dus Ton Stolk. „De taak van begeleiden en vervoer is veel te groot voor Wil Angenent alleen. Er zijn gelukkig wel een paar ouders, maar dat zijn er veel te weinig." Stolk, nu „gewoon" bestuurslid na vijftien jaar wedstrijdsecre taris, tevens belast met de orga nisatie van en rond het eerste is een cweea Jeagd. „Vooi Deze fraaie actie van Cees, Schuurhuizen is in het ver volg alleen nog maar bij zijn nieuwe club Hoog land te zien Schiedam Terwijl bet tweede gedeelte van het sïezoen nog in volle hevigheid moet losbarsten, heeft één speler al laten weten dat hij er de rest van dit seizoen niet meer bij zal zijn. Schiedamdoclman Cees Schuur huizen heeft in verband met een verhuizing naar Hoogland overschrijving aange vraagd naar de plaatselijke vierdeklasser. Ondanks dat de 24-jarige Schiedammer dit seizoen vanwege zijn werk als sportinstruc- teur-in Soest al gedwongen was op en neer te reizen, valt het vertrek uit Schiedam hem zéér zwaar. „Per slot van rekening zit ik er al vanaf mijn pupiUentijd", aldus de geëmotioneerde Cees Schuurhuizen, die vier seizoenen onafgebroken het doel van de Schiedamse hoofdmacht verdedigde. „Alles bij elkaar zo'n vijftien jaar. En omdat ik me erg bij de vereniging betrakken voelde ik hield me bezig met bijvoorbeeld de trimgroep op zaterdagochtend en wan neer het maar enigszins mogelijk was, kwam ik toch trainen is dit afscheid toch wel een beetje bitter". Cees Schuurhuizen, die geen moeilijkheden' met zijn overschrijving verwacht, omdat door Emile Schelvis Hoogland (in de provincie Utrecht) ruim aan de 35-kilometerlimiet van de KNVB voor tussentijdse overschrijving voldoet, zal zijn plaats afstaan aan reservedoelman Jaap van de Nol. Ik vind het eigenlijk onelegant dat het bestuur nu al de voorkeur, geeft aan hem. Omdat ik een maand in Australië ben geweest, terwijl Jaap gedu rende die periode keihard heeft getraind, kreeg hij al de voorkeur vanaf de tijd dat er niet gespeeld is". „Het bestuur vond het met het oog op het volgend seizoen belangrijker zich nu al te verzekeren van de steun van Jaap van de Nol die, gezien het keeperstekort bij Schie dam en mijn definitieve vertrek, gewoon ten koste van alles gehouden moest wor den, Nou ja, ik ga bij Hoogland eindelijk weer eens voor een kampioenschap voet ballen. Het zal wel een hele verbetering zijn na de degradatiestrijd". Schiedam trai ner Jan Burkj heeft zich met de kwestie niet willen bemoeien: „Aangezien ik er volgend seizoen ook niet bij ben, ging het in dit geval om een beleidskwestie. Per slot van rekening zoo ik zowel Cees als Jaap willen houden". Ton Stol- k.een ramp. team, en zelf nog tweede klas spelend, betreurt het kaderge brek in hoge mate. „Want uit de jeugd moet het bij ons toch komen. Eduard van der Bout die zo sterk in het eerste team inviel, is toch ook uit eigen gelederen gekomen." RM, in '55 opgericht als Intiem, is met 14 senior- en 9 junior teams een grote vereniging. Bij de jeugd, dit seizoen opnieuw getramd door Korenbeurs-spe ler Hans van den Broek, is er nog plaats. Bij de senioren is al een ledenstop. „We zitten zo ongeveer aan het matje", aldus Ton Stolk. „Door het gebrek aan kader en het moeilijke as pect van speelruimte, is de be hoefte aan uitbreiding niet zo groot." O Dick Verburgh, de spits van Excelsior M. heeft een geslaag de operatie aan een hernia on dergaan. Deze week is hij uit het ziekenhuis ontslagen. O Het Vlaardingse scheidsrech- terskoppel Henk van Vliet/Henk Tonnon is aangewezen het duel van jong Oranje tegen Attilla te leiden. Dat gebeurt vanavond in Utrecht O Hennes D VS houdt zijn voor jaarsvergadering op vrijdag 30 mZiart Na afloop is er z.g. oudejaarsavond in het kader van het 95-jarig bestaan. Op 7 april is er al een reünie ge pland. O Het veteranenteam van GSS is de komende maanden op tal van fronten actief. Op 13 mei doet het mee aan het toernooi bij SVV, op 24 mei is het te gast bij WOR en op 10 juni spelen de Schiedammers bij „buurman" Schiedam. Het eer ste team doet mee aan een nederlaagserie van SW en aan een toernooi bij WK op 24 mei. O Dij GSS is trouwens ook een club van honderd opgericht Een erelid bracht de eerste honderd piek in de kas. Wie volgt. Alles ten bate van de nieuwbouw, wanneer de GS S'ers op „Harga" op het huidige complex van Ursus gaan spelen. O De sectie voetbal van de VRSR is gegadigde voor het spelen van voetbalwedstrijden in de nieuwe sportieve recrea tiehal, die dit jaar in de Oost- wijk gereed komt De hal vol doet overigens niet aan de nor men van de KNVB. O Het dagelijks bestuur van de VKSR gaat opnieuw praten over de vraag van de sectie voetbal waarom zij voor de kosten moet opdraaien bij ver nieling van de trainingsveld- verlichting in park 't Nieuwe- lant Omdat het veld toeganke lijk is voor iedereen, lijkt het ook maar een vreemde zaak dat de clubs (Satelliet, RKWIK en De Hollandiaan) dat moeten betalen. O In de Schiedamse Sportraad heeft men nu ook een begin gemaakt met de z.g. sectieverga deringen. Die van de overige buitensporten vergadert dins dagavond 20 februari, terwijl die van de sectie recreatie twee dagen later is. Beide op het Stadhuis vanaf 20 uur. O Op de eerstvolgende verga dering van de sectie zwemmen van de VRSR (20 maart) zal men de activiteiten bespreken in het kader van het 25-jarig bestaan van het Kolpabad. Dat is om precies te zijn 8 januari volgend jaar. O VFC heeft toestemming ge kregen om op 2 en 3 juni een internationaal pupillentoemooi te mogen houden op de velden aan de Sportlaan. Een dag later gaat de rustperiode in. piiniiiiiiuiiniiiiiiiiiiiuiiiiMMiiiiiiiniiiniiiiiiiinniimnniiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiniiiniiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiimitiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiu I Yvonne van Buuren: 1 Maassluis „Het was verschrikkelijk, dat kind was helemaal door het dolle heen. In feite kon ik alleen nog maar afwe ren". De 34-jarige Yvon ne van Buuren is er nog beduusd van. Na afloop van de wedstrijd Unitas 2-Hoogyliet was een Hoogvliet-speelster als een gek de kleedkamer van Unitas binnen ge stormd, omdat de deur van de douche in de kleedkamer van Hoog vliet op slot was. Yvon ne: „Mijn verwondingen (mijn been is opgezet en ik heb nog steeds last van maagpijn) waren van dien aard, dat ik aangifte heb gedaan. Ik hoef dit toch niet te pik ken. Trouwens dat kind heeft ook nog een zaal wacht in de Olympiahal vol drift aangevallen, zo dat er in ieder geval nog één getuige is". Yvonne van Buuren, die vroeger in het eerste team van de Maassluise handbalvereniging speel- heeft terecht aangifte de, gedaan. Zij: „Zulk soorf reacties moeten gewoon worden uitgebannen. Ik begrijp dat het verlies van 10—2 hard bij hun is aangekomen. Maar to ch, het is toch maar een spel. Overigens was de wedstrijd niet bepaald een rustig duel. Integen deel, het was een romme-. lige en vooral keiharde ontmoeting". De straf- en tuchtcommissie van het rayon Rotterdam heeft de zaak in onderzoek ge nomen, ook al vanwege het feit dat ze in Rotter dam een precies tegen overgestelde verklaring vanuit Hoogvliet hebben ontvangen". TriiiiiiiiiiijiijitiiiiiiJiiiiiiniiriiiiHiiiJfiiiiiiriiriifiiniiniiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiimiiiiiriitiiiiifiiiriiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiDiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiriiiiiiiniiiiiiiiiiiJiiiiiiiiuiiriiiiriiriiiiiiiTiiiiiiia; Vlaardingen Irma "Voorham en Marcel Blomsteel, beiden lid van VZC, nemen het komende weekeinde deel aan de nationa le winterkampioenschappen zwemmen voor aspiranten in Leeuwarden. Onder leiding van coach Theo Romci jn komen zij uit op meer dan één onderdeel. Irma Voorham op de 200 vrij, de 200 vlinderen de 100 rugslag, en Marcel Blomsteel op de 200 vrij, 100 vrij en 400 meter vrije slag. Vlaardingen/Schiedam De voorronde bandstoten eerste klasse bestaat uit twee poules. De eerste speelt zijn wedstrij den op 21 en 28 februari, alsme de 7, 14 en 21 maart in café De Griffioen, elke keer vanaf 19.30 uur. Voor de deelnemers in poule twee is dat café De Kroon, eveneens vanaf 19,30 uur. De zeven best geplaatste biljarters spelen de finale met de kampioen van vorig jaar, Cees van Loon. Vlaardingen/Schiedam De eersteklassers bij het biljarten tien in totaal uit het district Schiedam nemen recht streeks deel aan het kampioen schap eerste klasse libre. De wedstrijden worden vanaf mor gen gehouden vanaf 19 uur, zaterdag 17 februari vanaf 12 uur en zondag 18 februari vanaf 11 uur in biljartcafé De Grif fioen. Deelnemers: C. J. van Loon (Start '75), M. van Kem pen (Start '75), B. van Reeven (Start '75), G. E. J. Pronk (Start '75), J.E. van Sweeden (Start '75), L. Verhoeven (Flaröinga), M. Sijs (Apollo), B. Heeze (Het Oosten), J.H. R. Goos (Sun light) en P. Warmerdam (DVK *73). Het districtsbestuur vraagt voor deze wedstrijden nog arbiters en schrijvers. Men kan zich opgeven bij A. van der Kooy, tel. 350440. Hoogen- boom nog een sei zoen c* v Vlaardingen-TSB-trainer Dirk Hoogenboom heeft zijn con tract bij de Vlaardingse zater dag vierdeklasser met een jaar verlengd. De Rotterdammer, die aan zijn eerste en zeer succesvolle seizoen bij TSB be zig is, wil afmaken waaraan hij begonnen is. Hij: „Ondanks dat ik enkele leuke aanbiedingen van andere verenigingen heb gehad, gaat het werken met deze spelersgroep me met zo veel plezier af; dat ik het voor mezelf noodzakelijk vond nog een jaar bij TSB te blijven". Vlaardingen/Schiedam De volleybalheren van Broleco verdedigen morgenavond bun eerste plaats tegen Tornado in de Delftse sporthal De Buitenhof. Wanneer de Vlaardin- gers deze topper winnen, dan is ongetwijfeld de weg vrij voor de titel. Ook voor B en P komt promotie in zicht. Nog steeds gaan de Schiedamse heren aan kop van de afdelings eerste klasse, en zullen, wanneer zij van Pendrecht winnen, zonder verdere moeilijkheden kampioen kunnen worden. De dames van MVC ontmoeten in Rijswijk PVC/- Blokkeer, waarvan zij de eerste keer wonnen. De dames van Broleco spelen tegen het derde team van Van Santen Leyland, terwijl zaterdagavond de dames van B en P tegen Schippers Berkel spelen in Berkel en Rodenrijs. Omdat de Schiedammers vrij zijn van degradatiezorgen, is het duel van weinig betekenis meer. Schiedam/Vlaardingen Een groot aantal handbal- Iers maakt deel uit van de selectie van de afdeling Rotterdam, die volop oefent voor de duels tegen de afde ling Den Haag op 7 maart en 21 maart tegen Zeeland. De dames: Tilly Verschuren van WIK, Jolanda Bisschop van TFVG, Marian van der Drift van WIK, Lenie Triel van DWS, Marijke van Vliet van WIK, Dineke Eijken- broek van DWS, Anette Grondahl van DWS, Vailie Kolditz van UVG, Linda Koorengevel van DWS, Yvonne Martijn van DWS.. Heren: Peter van Haasteren van DWS, Bert Keurling van DWS, Theo Geene van DWS, Erik Bisschop van UVG, Eduard de Rooij van DWS en Rob Foncke van DWS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6