h Rekenen en gezelligheid kunnen best samengaan X 1 Blokje rond^ Win ter-speel-prograimna op Prinses Julianaschool museum Inbraak bij papierhandel 1 «WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 Aanhanger gestolen VOOR DE j. RAAD ERMEE Auto botst op brommer jongeren centrum Waar ben ik? ten. Een kat kan een leeftijd van vijftien jaar bereiken en soms nog wel ouder. Soms denkt men dat een kat van twee jaar niet meer aan een ander huis went. Dit is ech ter beslist niet waar. Komt u even kijken in de Hargahoeve dan kunt u zien wat voor aardige katten er zitten. SIGNALEMENT: Naam: Roef, ras: krui sing herder, leeftijd: 2 jaar, geslacht: .manne lijk, kleur: lichtbruin, beharing: kort. Figuurzagen en boetse ren oo school is best leuk. Ook tafeltennissen be hoort tot de mogelijkheden op de Prinses Juliana school. mij voorop staan. Dat moet wel. Er moet een zekere voorbe- op bet voortgezet on- zijn. Anders zouden je leerlingen later totaal ver vreemden. Het is nu al vaak zo dat ze ieder vrij ogenblik weer op de stoep staan. Komen ze even kijken en tafeltennis sen". Dat een school als de Juliana school ook steeds minder leer lingen overhoudt, is een logi sche zaak. Er worden nu een maal minder kinderen geboren. Ook in het Singelkwartier. Toch heeft de school in elf jaar tijd slechts 37 leerlingen minder. Taal moet Tafels uitje hoofd leren, dictees maken, aardrijkskunde het hoort er nou eenmaal allemaal bij. Maar om duidelijk te maken waar je dagelijkse boterhammev tje vandaan komt, en hoeveel mensen daar wel niet mee bezig zijn geweest, kun je het beste een echte molen bezoeken. En wat kunst is, zie je eigenlijk pas in een echt museum. Museum Boymans en het Stedelijk Mu seum Schiedam zijn van binnen al aardig wat keren bekeken. Geschiedenis en aardrijkskun de kun je het best combineren in een groot „Egypte-project". „Op zo'n manier raken ze ra zend enthousiast", legt Pierre uit. „Er is een jongen die van zijn zakgeld plotseling dure boe ken over Egypte gaat kopen. En ze raken een beetje voorbereid op het maken van scripties. Ze Ieren de weg kennen in de bibliotheken en krijgen belang stelling voor arme landen en de derde wereld. Dat was vorig jaar als zo toen we begonnen met „gast aan tafel". Binnen drie maanden hadden ze onge veer 250,- bij elkaar. Gewoon snoepgeld". i Dat sociale bewustzijn kan je op heel eenvoudige wijze opvoe ren bij een kind", legt Van Wijk uit. „Elke dag bespreken we een krantenartikel. Dat zoeken ze zelf uit Over het Wereldnatuur- fonds, kernenergie, uitgestor ven dieren, maar ook over abor tus. Ik geeft nooit een politieke mening. Die moeten ze later maar zelf vormen. Maar je kunt wel uitleggen waar een politieke strijd om gaat Dat je een kind bewust moet maken, is voor mij een zeker ding. Daarin moeten ouders en leerkrachten nauw samenwerken". i Ik voel mij op dit moment net zo als het weer buiten, en dat is nogal mistig. En dan te bedenken dat ik binnen een half uur een stukje voor deze kolom moet hebben geschreven. Voorwaar, een moeilijke opgave. Ik zal het mij onder de gegeven omstandigheden dan ook maar gemakke lijk maken door te begin nen met een rectificatie van een gedeelte van mijrt vorige stukje. Ik heb daar in gesteld, dat een snel- tramverbinding door de binnenstad in de midden berm van de Broersvest met het T-materiaal als ongewenst werd be schouwd door de raad. Heer Poot, u welbekend van het CDA, wees mij er fijntjes op dat de raad deze uitspraak nooit ge daan heeft Het was de raadscommissie, die dat stelde. Ik meen hiermee heer Poot tegemoet te heb ben gekomen met de pas sage aangaande de snel tram, maar nu merk ik fijntjes op dat ik nog geen enkel raadslid heb gespro ken dat die oplossing wel acceptabel achtte. Zo ziet u maar weer, inhoudelijk geen verschil En daar gaat het om, nietwaar. In de Schïedamsche Cou rant van dinsdag las ik het idee aangaande de discus sie omtrent het museum, van de heren Jansen en Janssen, welke mij nopen tot het maken van een paar opmerkingen. Deze zullen uiteraard uit de los se pols geschud worden, daar ik mij op de door hen geschetste problematiek" nog moet werpen. Eén ding moet mij echter wel van het hart, en dat is het gemak waarmee cultuur H de beide heertjes co dt ingepakt Klaar- bJi getuigt het van goed r aalisme d Jdr te .en. Waarschijnlijk heboen zij dat geopperd vanuit de gedachtengang: eerst brood, dan spelen. Op zich is deze stelling best interessant Echter, makkelijker verteerbaar is voor mij broodpap dat spelenderwijs naar binnen wordt gewerkt Een gekke gedachtenkronkel, zo zult u kunnen denken. Na drukkelijk plaats ik deze kronkel naast die van het duo Jansen en Janssen, om duidelijk te maken dat ik hun visie niet deel en om aan te tonen dat er meer voor nodig is om eensklaps een dergelijk gerecht op ons bord te doen deponeren. Uite raard zal ik op deze zaak uitgebreid terugkomen, met dien verstande dat ik mij zal bedienen van infor matiekanalen die hiervoor beschikbaar rijn. Ik ben begonnen met het, schrijven van dit stukje,? dat het wat mistig is izv? mijn bol. Welnu, dat komt door de naweeën van heb uitstekende benefietbaLV Waarschijnlijk hebben de1 heren Jansen en Janssen dezelfde naweeën, zij beto me t dit verschil datzij met een onvoldragen stuk me-; nen hun roes te moeten^ lopsieren. Van deze plaats" wens ik beide heren een-,- spoedig herstel toe. Schiedam Twee deuren heb ben Inbrekers bij papierhandel ■y den Ende in de Nijver- hadsstra&t geforceerd om een bcdtvan honderd vijftig gulden «tamnen bemachtigen. De dieven doorzochten laden en kasten in het pand van de pa pierhandel en smeten de inhoud daarvan over de grom! De schade die bij de brute actie werd aangericht bedroeg drie honderdgulden. Vlakbij de papierhandel werd ook ingebroken. Een modelma kerij in de De Hoops traat moest het ontgelden. Weer werden laden en kasten geforceerd maar dit keer moes ten de inbrekers met lege han den huiswaarts keren. Schade werd er wel door hen aangericht Voor vijfhonderd gulden maar liefst een stel moeders bereid om een oogje in het zeil te houden. Dat regelen ze onder elkaar. Zo van „op donderdag heb ik het druk, als jij dan gaat, wil ik de week daarop wel weer". Geweldig, nietwaar? We hebben ook een uitstekende oudercommissie. Uit elke klas een vader af moe der. Zeven ouders in totaal. Daar heb je zd'n steun aan". Pierre den Hartog, één van de onderwijzers, komt hijgend bin nenlopen. .Net een partijtje voetbal gedaan. Die kinderen zijn onvermoeibaar, joh. Geinig hoor, daar gaat het niet om. Ja, ik heb het hier wel naar mijn zin. Er wordt hier van alles gedaan. Heb je die betonnen muur hierachter gezien? Heb ben ze ook zelf beschilderd". „Kijk", vervolgt de heer Van Wijk, „met deze middagen wer ken we in feite door naast de clubhuizen. Nu rit ik daar ook in en ik weet dat we die mensen niet in de wielen rijden. Het zijn vaak erg gesloten clubjes, waar je als nieuweling moeilijk tus senkomt Hier op school kennen ze elkaar. Dan wordt het snel gezellig. We gaan er vanuit dat de school zo functioneel moge lijk moet zijn". „Rekenen en taal blijven voor 's/m voordoen. Diverse instanties en vele vrijwilligers hebben deze vogels geholpen om hen de winter door te hel pen. Ook de hondebazen zien graag wat beter weer tegemoet. Het is beslist niet leuk om 's avonds laat nog in die strenge kou de hond uit te moeten laten. De hond er alleen op uit laten gaan, kan en mag natuurlijk niet. Roef heeft het in zijn kennel niet zo naar zijn zin. Het is een dier dat nogal van gezel schap houdt en dat komt hij in het dierentehuis een bee tje tekort. Zij zijn vorige baas zat hij ook vaak erg lang alleen en daardoor is Roef nogal zenuwachtig. Als hij alleen was liet hij wel de spulletjes met rust en bevuilde hij het huis niet, maar men neemt natuurlijk geen hond om telkens alleen in huis achter te laten. Iede re hond moet af en toe wel eens alleen rijn maar liever geen vijf dagen in de week. Wanneer men met de auto weggaat kan Roef eigenlijk best mee want dat vindt hij heerlijk. Bij zijn vorige baas waren geen kinderen zodat dit even voorzichtig zal moe ten worden bekeken. Als de kinderen de hond maar rus tig benaderen zal er niets gebeuren. Er is al weer veel vraag naar jonge katten. Die rijn er op dit moment nog niet Als men echter graag een kat wil hebben dan is het beslist nu de juiste tijd om naar de Hargahoeve te komen want daar zit nu een groot aantal ontzettend lieve kat ten. De leeftijd varieert van een tot twee jaar en dit zijn toch eigenlijk ook nog jonge kat- Schledam Bij Weber Car hebben dieven een aanhangwa gen gestolen. De wagen, voorzien van een houten rek, stond aan de achter- rijde van het bedrijf gepar keerd. De waarde van het voertuig bedraagt 1500 gulden. Uit de auto van de 22-jarige mejuffrouw M. van L.. verdwe nen een paar kunstschaatsen en een boek ter waarde van 175 gulden. door NikoJaj Diefemans, fractieleider PvdA. Schiedam „Kind, je schooltijd blijft je je hele leven bij", zeggen oma's altijd. En in veel geval len blijkt dat ook zo te zijn. De heer Van Wijk, hoofd van de Prinses Ju lianaschool in Schiedam, zet zich daarom volledig in voor zijn leerlingen. Evenals de andere vijf leerkrachten. Nu het buiten maar ake lig koud is en kinderen het zelfs niet leuk meer vinden om buiten te spe len, is er een „winter- speel-programma" sa mengesteld voor de woensdagmiddagen. Onder leiding van de .mees ters" en .juffen" en een aantal moeders kunnen kinderen rich op de vrije middag vermaken met tafeltennis, figuurzagen, voetballen In het gymlokaal, plakken, knippen, en ga zo maar door. Op de Prinses Julianaschool aan de Oostsingel 9 zitten 143 kinderen in zes klassen. Kinde ren uit de buurt, maar ook uit de verre omgeving. Naast de leuke dingen die georganiseerd worden, moet er natuurlijk ge leerd worden. Dat dit op een leuke manier kan, bewijzen de posters van Egypte, de maquet tes, de tafels met allerlei soorten brood en granen en de schriften met nauwkeurig uitgeknipte plaatjes. In een kamer, waar door de hoge ramen het vreemde licht door de witte sneeuw naar bin nen valt, vertelt de heer Van Wijk over zijn werk, rijn plan nen, wensen en .rijn kinderen". „We doen dit negen woensdag middagen, en de afgelopen ke ren is het een groot succes geweest Allerlei activiteiten on der leiding van mijn collega's en moeders. Gewoon een uit bundig partijtje voetbal in de gymzaal, maar ook creatieve bezigheden. Andere keren wordt er een leuke film ge draaid. Niet alleen voor de leer lingen van de basisschool, ook voor de kleintjes van de kleuter school die hiernaast ligt Ja, dat gaat erg goed. Over de integra tie van de kleuterschool denken we al lange tijd. Vrijdagmiddag houden we de zogenaamde inte gratie-besprekingen. Als er eventueel verbouwd gaat wor den, zal er een directe toegang van de kleuterschool naar deze school gemaakt worden". Buurtje De Prinses Julianaschool is een echte bxnnenstadsschooL Ligt in een gezellig buurtje, een dorp in de stad Schiedam. Zo'n wijk waar iedereen elkaar kent en voor elkaar klaarstaat als het nodig is. Dat werkt tevens door in de «school. Moeders die het huishoudelijke werk gewoon even laten liggen als ze weten dat er een opvang op school nodig is. „De ouders worden overal bij betrokken", vertelt .meester" Van Wijk. „Die contacten rijn vreselijk nodig. Op vrijdagmid dag bijvoorbeeld, rijn er twaalf „Ieesmoeders". Ais de hele club gaat zwemmen er meestal wel Schiedam Met een diepe vleeswond is het 15-jarige meisje P. C. de H. in het Noletriekenhuis opgenomen, nadat de brommer waarop rij door haar 17-jarige broer werd meegenomen, in botsing kwam met een auto. De bestuurder van de auto, de 22-jarige B. van T. uit Zwartewaal, verleende de bromfietser geen voorrang op het kruispunt var. de Zwartewaalsestraat en het Spinhuispad en botste boven oj? het bromfietsduo. Roef verblijft deze koude winterdagen in het warme dierentehuis Hargahoeve aan de Sporüaan 2 in Schie dam. Niet alleen veel men sen vinden nu maar dat de lente moet gaan beginnen, maar ook veel dieren verlan gen nu naar het voorjaar. Zeker niet in de laatste plaats onze vogels die het deze winter wel bijzonder moeilijk hebben. Zij zijn, evenals wij, een beetje over vallen door deze strenge winter want ook zij dachten dat er zich in Nederland geen echte winter meer zou Bij deze willen wij reageren op de ingezonden brief van Martin Meerwijk in uw krant van don derdag 15 februari en derhalve ook op de publicatie in uw krant van 2 februari met betrekking tot het open jongerencentrum in Schiedam-Noord. Wij, de stichting open jongerencentrum Schiedam-Noord, zijn van me ning dat vooral in laatst ge noemd artikel een en ander onjuist naar voren is gebracht Ondermeer wordt in dit artikel gesteld dat er „geen ruimte is gepland voor een discotheek omdat daarmee een ander pu bliek wordt getrokken, dan in zo'n centrum gewenst is". Allereerst willen wij hierover opmerken dat de informatie in het stukje niet van onze stich ting afkomstig was en dat Piet Penning, de voorzitter, hierover NIET gehoord is. Dat de lezer uit dit stukje begrijpt dat hij niet gewenst zou zijn, is begrij pelijk, doch .niet juist Onze doelstellingen zijn het realise ren van een open centrum waar bij zeker ruimte moet zijn voor „disco-minded" publiek en waar zeker ook deze ruimte gegeven zal worden. Echter kan het centrum geen echte disco theek worden omdat wij daarbij onze doelstellingen als OPEN centrum voorbij zouden stre ven, en dan alleen „disco-pu bliek" zouden trekken, wat ook niet in onze bedoelingen ligt De in de ingezonden brief ons aangewreven vooroordelen rijn in het geheel niet juist omdat wij deze ideeën er echt niet op na houden. Waarom zou disco- publiek a-socialer zijn dan ge woon publiek? Voor zover na tuurlijk van gewoon publiek kan worden gesproken. De door de briefschrijver geopperde me ning dat een college het open jongerencentrum-idee heeft ge start en dat het verantwoorde lijk ia voor de ideeën hierom trent, is onjuist Wij, als-toen- nog-werkgroep, hebben het idee rond een open jongerencentrum gelanceerd en hebben slechts hierover het college benaderd Van discriminatie op dit punt van de kant van b en w of van de kant van de stichting open jongerencentrum Schiedam- Noord is ons dan ook niets bekend en hiervoor zal de brief schrijver rich moeten wenden tot de schrijver van het stuk. Wij hopen dat er nu. in het bovenstaande, een en ander is rechtgezet en duidelijker gewor den is. Namens de stichting open jon gerencentrum Schiedam- Noord, J. van Hoek (secr.) Met belangstelling heeft het be stuur van de bewonersvereni- Schiedam-Centrum uw van 14 februari gelezen, dat de ideeën, die sinds 1977 door de bewonersvereniging worden uitgedragen, betreffen de stadsplattegronden, wijk en/of buurtkaartjes, al dan niet la combinatie met prullebakken i en reclame, nu door de Schie- 'damse gemeenschap/VVV zijn overgenomen. Omdat op onze ideeën, die aan de diverse instanties rijn mede- Bedeeld, tot nu toe weinig is -gereageerd, hopen wij dat wan neer de Schiedamse gemeen- tehap/VW ach er mee gaat «moeien, een snellere realise ring mogelij kis. «wonersvereniging Schie dam-Centrum

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3