SPORT BM TOG ontkomt niet aan ledenstop Ton de Groot: Nationale titel komt in zicht" Harry Bouquet blijft Gerard Flaes tekent bij Vis sterfte in vaarten en vlieten mee Band stoten tweede klasse HVO winnaar Testo-turnsters redden het niet kamp Jeugdleidersavond Jeugd- toernooi van NOAD valt V-W HERKIESBAAR Vlaardingen De eerste indruk van de kersverse ^districts kampioen half-zwaargewicht boksen, Ton de Gr root, is duidelijk positief. Hoewel de 27-jarige Vlaardin- :gèr met veel vertoon van macht deze week de Zuidhol landse titel in de wacht sleepte, loopt hij bepaald niet over van zelfverzekerheid. „Het is de tweede keer dat ik deze titel verover", zegt hij alsof bet helemaal niets om het lijf heeft. „Het belangrijkste voor mij is het Nederlandse kampioenschap, dat op 10 maart in Eindho ven wordt gebokst. Paling stropers betrapt i? SIS m Pupillen Carlo Dronkers loen Maassluise club op zoek naar trainingsruimte ÜfÖENSDAG 21 FEBRUARI 1979 vD/sc/wwne Van. kermisattractie tot lbo kskampioen vTa", zeft hij zelfverzekerd, „dat moet de kroon op mijn werk f aan worden. Als De eerlijk ben, g£ef ik mezelf een goede kans. Afmoet natuurlijk wel opassen vöór John Emmen (Den Bosch), ftndrê Oe tel aar (Gemert) en die mepper uit Den Haag, La Grtiiz. Die heeft me vorig jaar zelfs de districtstitel ontnomen, want in de finalepartij tegen hem liep ik-precies in op een hoek. Toen zag flt ineens sterretjes. Vanwe ge die k-o. die overigens de tweede was in mijn carrière, ben ik wel eventjes uit de run ning geweest". Tón de Groot, die pas vanaf zijn 24-ste jaar onder auspiciën van de NBB bokst, heeft een bijzon der woelig verleden. „Ik kom Uit;een gezin, waar arbeid nog zeer, hoog in het vaandel ge schreven staat. Dus vanaf de lagere school gelijk werken, ftou ja, in die tijd was ik zeer ftpyerschillig en versleet de ene fcaas na de andere. Uiteindelijk kwam ik via de grote vaart en het bij rijden op vrachtwagens pp" de kermis terecht, omdat ik in.die tijd nogal goed kon knok ken. Straatvechten dus! Van het één kwam het ander en binnen pen mum van tijd stond ik zelf pi dè ring toeschouwers uit te dagen het tegen me op te nemen. X°or eert geeltje tegen „Kit dy namite". ffijnaam "Ja" lacht hij, „dat was mijn bijnaam in die tijd. Het is voor mij een leerzame en vooral ook leuke tijd geweest Het gevaar ervan zie ik eigenlijk nu pas in. Want er kwamen ook van die halve gekken in de ring. Omdat ik zelf vooral in het begin ook niet één van de liefste was, beukte ik er zelf soms goed op los. De risico's waren ontzettend groot want er was uiteraard geen scheidsrechter die de boel in de gaten kon houden. En als er zo'n dolle stier de ring in kwam om ten overstaan van zijn vrienden eventjes de held uit te hangen en je lag in de touwen, dan had hij in feite je kop er wel af kunnen slaan". „Maar ja," vertelt Ton de Groot openhartig verder, „op een ge geven ogenblik voelde ik me niet meer thuis bij die tent Ik was een serieuze sportjongen die 's ochtends vroeg opstond door Emile Schelvis om te gaan trainen. Die andere gasten (en voluit Jachtend: „Bij elkaar goed voor zeker vijftien jaar spinhuis") lagen tot twee uur op bed. Op een gegeven ogenblik ben ik er tusen uit geknepen en ben gaan boksen bij Huizenaar in Rotterdam. Met keihard trainen en goede voeding heb ik met hulp van Huizenaar de Zuidhoüandse top bereikt". „Ik leef momenteel helemaal voor de sport", onderschrijft Ton de Groot zijn levenswijze nog eens. „Ik train zeven keer in de week. Meestal zo'n drie en half uur na mijn werk („hij werkt in de bouw"red) en dan ga ik of lopen of trainen bij Huizenaar. Dat is dus specifieke bokstraining, of gewoon kracht training in Atlantis in Vïaardin- gen. Het is alleen zo jammer dat je in Nederland alles zelf moet doen. Je bent je eigen masseur, je eigen psycholoog en ga zo maar door. Als ideaal zie ik de situatie in de Oostbloklan den, waar je als staatsamateur heerlijk kan trainen en boksen". Technisch In boksringen wordt Ton de Groot aangeduid als een techni sche directe. „Maar dan zie je ook gelijk met verschil. Ik be schik namelijk niet over een echte eindstoot, terwijl ik vroe ger op mijn eigen manier de ene tegenstander na de andere tegen het canvas sloeg. Nu pro beer ik het echt met mooi bok sen. Zoals een AIS, mijn grote voorbeeld. Net als hij ben ik ook nog helemaal in orde. Geen neus- of kraakbreuken en de twee EEG's („hersenonderzoe ken hij boksers"rcd.) waren ook in orde". Ton de Groot, die tweemaal een officiële waar schuwing van NBB aan zijn broek heeft gekregen omdat hij stiekum toch weer op de kermis bokste heeft nog één grote wens: „Deelname aan de Olym pische spelen". Ton de Groot met zijn twee districstitels -Harry Bouquet...tweede seizoen... Vlaardingen Harry Bouquet, de trainer van DVO'32, heeft ook voor het tweede seizoen overeenstemming bereikt met het bestuur. Hoeweï het bestuur van de Vlaardingse afdelings club al in principe Bouquet wilde behouden, werd het in zijn mening gesterkt door de selectie. Ook die stond positief tegenover het aanblijven van de trainer. Het is nog niet bekend of de jeugdtrainers zullen aanblijven. Vlaardingen Gerard Flaes heeft met zaterdagclub Sunlight overeenstem ming bereikt over een tweede seizoen. De kans is wel groot dat Sunlight dan onder een nieuwe naam speelt, en ook van het sportcomplex aan de Mara- thonweg gebruik gaat maken. Flaes...blij ver... Schiedam/Vlaardingen De door de besturen van de Vlaardingse Hengelaars- bond en Schiedam en Om streken eerder geuite vrees voor vissterfte in hun viswa terareaal, is tot dusver niet bewaarheid. Hier en daar is wat dode vis aangetroffen iets wat valt onder een na tuurlijke selectie. Bij extre me omstandigheden sterven de zieken eu zwakken, een verschijnsel dat in de gehele dierenwereld valt waar te nemen. In de noordelijke en oostelij ke provincies moet, volgens de radioberichten, veel vis sterfte zijn geconstateerd. Dit valt overigens ook te verwachten inde polders van Midden-Delfland en die in het overige gebied van Zuid- Holland. De omvang van de ze vissterfte is eerst bekend als sneeuw en ijs zijn verdwe nen. In Vlaardingen is in singels en vijvers de situatie voor de visstapels nog steeds houdbaar. In de Vlaardingse vaart en Maaslandse vlieten eveneens. Bij het optreden van dooi, enkele weken terug is dit watergebied bemalen zodat de ijsvloer hier en daar ging doorzakken. Met het op grote schaal breken van het ijs kregen de vissen meer zuur stof, dat mede veroorzaakt werd door het dooiwater. De pal ing heef t het blijkbaar nog bijzonder moeilijk. Ze komt ïn groten getalen voor vlak onder de walkanten. Waar hier en daar nog open plekken zijn, dus zuursto frijk water. Vaart en vlieten zijn het vanggebied van be roepsvisser Van Zinderen. Hij kan het niet waarderen, dat handige jongens die het gedrag van de paling ken nen, zich schuldig maken aan stroperij. Door het ver wijderen van rietpollen en steenslag, aangebracht om het afkalven van de kade- wallen te voorkomen, heb ben ze de paling maar voor het grijpen. De nodige stro- pers zijn al betrap ten komen voor de rechter. Ook voor het waterareaal van de hengelsportvereni ging Schiedam en Omstre ken is de situatie niet alarme rend. Na de operatie „zuur stof", uitgevoerd met behulp van gemeente en brandweer, is het zuurstofgehalte rede lijk te noemen. Regelmatig verrichte metingen tonen zuurstofgehalten aan van 4.5 tot 8.5 per milligram. De dik te van het ijs ligt hier nog altijd tussen de 25 en 30 cm. Vlaardin gen/Schiedam Ver deeld over drie poules nemen 23 bandstoters volgende maand en de maand maart deel aan de voorronden om de district- stïtel van de tweede klasse. De deelnemers aan poule één' spe len hun wedstrijden in café De Waal op 27 februari, 6, 13, 20 en 27 maart. Aanvang 19.30 uur. De deelnemers in poule twee doen dat op 27 februari, alsme de 6, 13, 20 en 27 maart in café Rotterdam, elke keer vanaf 19.30 uur. Voor de deelnemers in poule drie is café De Kroon gereserveerd op 28 februari, al smede 7, 14 en 21 maart. De zeven best geplaatste deelne mers komen in de finale uit tegen H. Steeg van De Molen wiek, de winnaar van het vorig jaar. Vlaardingen Alle bestuursleden van de ROVS, die op de jaarvergadering van woensdag 28 februari aftredend rijn, stellen zich herkiesbaar. Dal rijn: secretaris A. F. Brouwer, commissaris ep tweede voorzitter A. Leewis, commissaris en tweede secretaris W. J. van der Broek en commissaris W. Toulenburg. De bijeen komst in de clubzaal van het Shell-sportpark telt dertien agendapunten en begint om 20 uur. Vlaardingen Het schaak team van HVO zorgde pas tegen het einde van de wedstrijd tegen Overschie 3 voor enig vuur werk. Dat was echter wel vol doende om de Rotterdammers met 5—3 terug te wijzen. Na remise van De Kort, Smeek es. Van Driel, Sodderland en Ui thof, versloeg Van Dam ex HVO-speler Van der Vaart. Ook van der Griend haalde daarna een vol punt binnen. De jong za. g zijn partij tegen de Overschiese dominee Bonet af- gebroken (met remisekansen), terwijl ook Patsalias verwacht zijn afgebroken partij in winst te kunnen omzetten. Het twee de team verloor met 5—3 van Berk el 2. Op 1 maart speelt HVO zijn laatste wedstrijd van dit seizoen tegen Volmac/Rot» terdam3. Den Haag Anneke Pille-Haars en Jacqueline Haars van de Christelijke gymnastiekvereniging Testo uit Vlaardingen zijn bij de gewestelijke wedstrijden voor dames B, die als voorselectie dienen voor de landelijke bonds kam pioen scha pp en, niet verder gekomen dan een 21e en 22e plaats. Anneke Pille-Haars, die overigens vanwege een ongelukkige afsprong bij de ringen de evenwichtsbaik (het laatste onderdeel) moest laten schieten, werd met 28,4 punten de beste Vlaardingse turnster. Jacqueline Haars, die een puntentotaal van 27,6 behaalde, werd laatste uit een veld van 22 deelnemers. Vlaardingen De tweede cross in Spijkenisse leverde de jeugd van Fortuna redelijke tijden op. Bij de pupillen B eindigde de acht-jarige Sander Offermans op de zeventiende plaats. Bij de pupillen A waren de resultaten: X Erik Boo inert, 10. Arjan van Embden, 12. Peter Poulie, 27. Andre Sloot, 35. Adriaan Offermans. Vlaardingen Carlo Dronkers van sportschool Hoogendijk is dit weekeinde Zuidhollands ju do-kampioen geworden. In de sporthal van Zuidland versloeg hij al zijn tegenstanders. De Vlaardingse junior kwam uit in de gewichtsklasse tot 78 kilo. Hij doet nu over twee weken mee aan de Nationale in Zoeter- Vlaardingcn/Schiedam De junior- en pupillen commissie van de KNVB, afdeling Rotter dam, houdt een viertal discus sie-avonden over een aantal zaken die betrekking hebben op het totale jeugdvoetbal. De vol gende punten staan ter discus sie: het competitiegebeuren ju nioren en pupillen en de jeugd- toemoolen, de scheidsrechter en ons jeugdvoetbal, de jeugd- training, begeleiding gezien vanuit het jeugdplan Neder land en strafzaken en straf- bankje. Eén van deze bijeen komsten wordt gehouden in het clubgebouw Fortuna Vlaardin gen vanavond om 20 uur. Deze bijeenkomst is bestemd voorde clubs uit Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis en Rozenburg. Woensdag 28 februari is er een bijeenkomst in het clubgebouw van Germinal in Rotterdam, woensdag 14 maart in het club gebouw van Coal in Rotterdam en vrijdag 9 maart in het club* gebuw van PFC in Geervliet. Schiedam - Het komende week einde houdt de jeugdcommissie van de tafeltemusclub NOAD een groot toe mooi. Aan dit evenement doen de sterkste jeugd teams - van Nederland mee. Bij de meisjes rijn dat: Middelburg-Zuid, 't Zand, Steeds HoogenTTSB, Vltac, PIT '54, Be Quick *ZS, 't Hooge Huys en NOAD zelf. Jongens: Mid delburg-Zuid, 't Zand, Steeds HoogerfTSB, Victory '55, NOV, Shot, Amsterdam *78 en Seine Meubelen. De meisjes spelen zaterdag in „De Korenbeurs" en de jongens verspelen het toernooi op zondag. Aanvang heide dagen tien uur en de finales zijn circa 15.30 uur. De toegang Is gratis. De organisa- tiecoznmissles van de Schie dammers bestaat uit: R. Banen, A. Hendrikx, J. Hendrikx, G.. Kreuger en J. L. van Mazijk. Maassluis - „Er komt nu toch een ledenstop bij Bowling: Maassluis TOG, zowel voor junioren als senioren". Secretaris Joop Maagdenburg deelt het bestuursbesluit be rustend mee. „De toeloop van nieuwe leden is namelijk niet meer bij te houden". Maagdenburg doelt daarmee op het ruimte gebrek. „Alle beschikbare tafels en ruimten zijn overbezet". Aanvankelijk wilde de tafeltennisclub geen ledenstop invoeren en proberen al improviserend de tijd tussen nu en het gereed komen van de tweede Maassluise sporthal te overbruggen. De eerste paal van die in de Steendijkpolder geplande sporthal moet echter nog de grond in, zodat de verwachting is dat er pas over anderhalf jaar gespeeld kan worden. „Zo lang willen we echter niet meer wachten", ver klaart Maagdenburg „De tafeltennissport is daarvoor in Maassluis teveel in opkomst". Tussen nu en de realisering van de nieuwe sporthal zoekt de club daarom naarstig naar een tussenoplossing. Het plan van het gemeentebestuur een oud schoolge bouw op te knappen spreekt BM TOG wel aan. „We horen echter niets meer van dat voornemen", aldus secretaris Maagdenburg. Tijdens een op 28 februari te houden bijeenkomst van de Sport- en Recreatieraad zal het bestuur dit onderwerp dan ook zeker ter sprake brengen. „We zouden zo'n ruimte eventueel kunnen gebruiken als trainingsruimte" Vooral voor de jeugd riet Maag denburg daarin voordelen. „Frans Ca pellen heeft zich namelijk beschikbaar gesteld de jeugd te" willen trainen. Het peil van de jeugd komt dat ongetwijfeld ten goede. Op de vrijdagavond die we nu ïn de Olympiahal hebben, is daarvoor geen ruimte en tijd". Een eventuele afscheiding naar speelruimte elders impliceert al, dat het bestuur nu meteen wil naar "een scheiding tussen recreatie- en wedstrijdtennissers. De Maassluise club beseft dat een voorgestelde overgangs fase geld gaat kosten, want zo'n schoolgebouw moet in acceptabele staat worden gebracht BM TOG wil daarin bijdragen, waarbij gedacht wordt aan het aanleggen van de j uiste verlichting.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6