Fikse ruzie in oudercommissie „Je sluit je sluit af of niet af" Carnaval barst los Reparatie kerkdak J flink vertraagd Voorzitter buiten zijn boekje Forum over proef af stuitingen: Tè hard geoefend Carillonconcert TV en video weg öbraak in wijkgebouw Koninklijke onderscheiding Walt Disney bij FICO Portemonnees ontvreemd Op de koffie in De Heipaal Maasland wacht op CIA-nota VRIJDAG 23 FEBRUARI 1979 VD/SC/WW3 Maassluis Het fs tot een flinke uitbarsting: gekomen in de oudercommissie van de Maassluise Prins Bemhaid- schooi. Tijdens een vergade ring die door de commissie deze week werd gehouden verlieten diverse ouders woedend de zaal, voorafge gaan door bestuursleden, die het niet eens konden zijn met voorzitter 21. J. Kar das. Oor zaak van het conflict: de commissievoorzitter vond dat er verder maar geen actie moest worden onderno men met betrekking tot de benoeming van het nieuwe hoofd van de Bemhard- school. De meerderheid van de ou dercommissie en de ouders was het duidelijk niet met de voorzitter eens: een meerder heid waarbij hij zich dus had moeten neerleggen. Toch verscheen in een dagblad woensdag een artikel, waarin de heer Kardas liet weten dat de problemen waren opge lost. Volgens de voorzitter van de commissie was een gesprek, dat men maandag avond had met wethouder Gré van Eek, uiterst plezierig verlopen. „We zijn tevreden uit elkaar gegaan. Onze strijd geven we op", zo meldde hij in het betreffende artikel. Nergens stond echter ver meld, dat dat zijn persoonlij ke mening was en dat de ouders het daar helemaal niet mee eens waren. Opgestapt De uitlatingen van de voor zitter Kardas hebben dins dagavond geleid tot een ver hitte discussie tijdens de commissievergadering. Se cretaresse L. Huis-Wage naar: „De problemen liepen zelfs zo hoog op, dat we op een gegeven mement zijn opgestapt. De heer Kardas heeft vervolgens zijn functie als voorzitter neergelegd, omdat hij zich niet wilde conformeren naar het stand punt van de meerderheid. Volgens mevrouw Huis is het gesprek, dat deze week plaatsvond met de wethou der van onderwijs, helemaal met zo plezierig verlopen. In dat gesprek zou duidelijk ge maakt worden, waarom het college de voorkeur had ge geven aan deheerManuputy, terwijl het onderwijsteam en de oudercommissie zich una niem hadden uitgesproken voor plaatsvervangend schoolhoofd Ton Reedijk. Mevrouw Huis; „In dat ge sprek zijn we gewoon geen stap verder gekomen: we hadden veel beter thuis kun nen blijven. Je knjgt toch geen poot aan de grond. Het gaat ons er om dat de in spraak, die we hebben gekre gen, eenvoudig terzijde is ge schoven en daar valt met de wethouder niet over te pra ten". Toch actie Nog altijd zijn de ouders van plan, iets te gaan doen aan het besluit, dat het Maasslui se college en de gemeente raad rond de benoeming heb ben genomen. Wat dat voor actie zou moeten zijn wil de oudercommissie op dit mo ment nog met kwijt. „Het gaat ons er nu met meer om Reedijk alsnog benoemd te krijgen. Die is inmiddels voor de school verloren: hij is inmiddels benoemd als hoofd van een school in Schiedam. Onduidelijk is overigens, of het benoemde hoofd, de heer Manuputy, 2ijn benoeming inderdaad zal aanvaarden en werkelijk per 1 mei aan staande m functie zal treden. De secretaresse van de ou dercommissie: „Volgens wet houder Van Eek heeft hij laten weten, de benoeming inderdaad te accepteren, maar m een gesprek dat wij later met hem hadden vertel de hij, dat hij er nog eens over moest nadenken. Hij was bijzonder geschrokken door alle toestanden rond de benoeming van het nieuwe schoolhoofd". Hoe dan ook: als Manuputy inderdaad in functie treedt, dan zal hij van de oudercom missie niets te vrezen heb ben. „We hebben hem vorige week gezegd, dat we hele maal niets tegen hem per soonlijk hebben. Dat bete kent dus ook dat we, als hij komt, achter hem zullen staan. Maar we laten het er niet bij zitten dat die in spraak zo van tafel wordt geveegd". jW| i Tv;-'- Ka i':i w" f v Uv' t Zp&y&fbyK -• -jf. r-, ;|§§pE?feSs3 De Van Hogendorplaan staat op de nominatie afge sloten ie worden voor snel verkeer, L yiaaidingen Ambte naar Rpel Blom wond er geen doeltjes om woens dagavond. Misschien dat Jiet niet zo doordrong tot net aanwezige publiek, .vee! middenstanders en bezorgde burgers, maar )de uitspraak liet aan dui delijkheid niets te wen sen over: „Proefafslui- ting, juridisch kan die term helemaal niet. Hij komt ook nergens in de 'erkeerswetgeving voor, e sluit af of je sluit niet af. En als je afsluit mag je aannemen dat je zoiets goed hebt voorbereid". fan vaagheden kun je zo'n man piet beschuldigen. En juist daar om was de woensdagavond ge- gllllUIIIIIII!l!lllllllini!lll!llllllll!IM!MIII!llllllllllllllimll!llllllllllll!llllinilllilllllllll!IIIIIIIIIIg Schiedam De reparatie van het dak van de Grote Kerk, waarvoor een half jaar is uitgetrokken, heeft door het slechte weer al een vertraging van anderhalve maand opgelopen. Het dak van de kerk fs door sneeuw en ijs zo glad geworden, dat het levensgevaarlijk is 2 om er aan te werken. 5 De stellingen die voor de restauratie noodzakelijk zijn 5 5 zi]n allemaal al aangebracht, maar voordat het echte werk kan l „ginnen. moet eerst beter weer worden afgewacht De acties, waarmee men het benodigde geld voor de restauratie bij elkaar hoopt te krijgen, gaan intussen 1 5 nog steeds door. Tweeenhalfduizend foto's van het =j interieur van de Grote Kerk zijn sinds het begm van 2 de fotoactie vorig jaar de deur uitgegaan tegen de S prijs van één gulden per stuk. Bij het kerkelijk bureau e van de hervormde gemeente spreekt men in dat verband dan ook van een geslaagde actie. Maar er gaat nog meer gebeuren. Op 24 maart wordt 5 een speciaal concert georganiseerd, waarvan de op- M brengst ten goede komt aan het restauratiefonds. Het m concert, dat wordt georganiseerd door het comité 5 i S Schiedam Zingt, brengt het Schevemngse Crescendo 5 naar Schiedam. Uit eigen stad zullen ook de Creedsin- gers deelnemen aan het „dakconcert". De koren zijn bereid gevonden tegen geringe kosten of zelfs geheel belangeloos aan het concert mee te S werken, zodat de opbrengst direct ten goede zal komen aan de restauratie van het kerkdak. ^iiiiiiiiiiiiiniiiiiiitittiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiniiiiiuiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiuitMniiiiiiiiiiiiitirtniiniifH Maassluis De 18-jarige F. W. '.d. H. uit Maassluis heeft deze veek zijn oefenvergunning voor ien motorfiets bij de politie noéten inleveren. Reden: de notorrijder had wat al te hard geoefend. Hij werd door de [talitie gepakt toen hij maar liefst met een snelheid van rond de 120 kilometer per uur over de Merellaan en P. J. Troelstra- fregreed. i Maassluis Stadsbeiaardier Gerard de Waardt verzorgt za terdag tussen 15 en 16 uur het wekelijkse carillonconcert, vanuit de toren van de Grote Kerk zullen melodien van Leen J.Kart, Galuppi, Paap en Boe- dijn over de stad klinken. Ook worden enkele volksliederen en «nimprovisatie gebracht Vlaardingen Tijdens een in braak in de Prins Bemhard- school aan de Floreslaan in Vlaardingen hebben onbekende bezoekers voor een waarde van. 5600 gulden meegenomen. De school mist een kleuren-televi- Setoéstel, een video-cassettere corder en twee geluidsboxen. De goederen waren eigendom van de oudercommissie van de school. Er werd bij de inbraak voor zo'n driehonders gulden breekschade aangericht Maassluis Begin deze week Jf më®broken in het wijkge- «ouw „De Flat" aan de Maas- suiise Burgemeester Schwartz es». Vermist worden sigaret ten, drank, een versterker, een japedeck, microfoons, cassette bandjes en luidsprekerboxen. t»e totale schade bedraagt ruim cneduizend gulden. houden inspraakavond nu eind elijk eens een goede. Het hele forum trouwens spiegelde de zaken niet mooier af dan ze waren. Het verkeerscirculatie plan, de locaties van de parkeer garages, daar heeft de gemeen teraad principebesluiten over genomen, daar kunt u als in spreker moeilijk om heen. Voor de middenstand misschien een bittere pil. Want juist tot die middenstand was het nog niet zo helder doorgedrongen. Dat met de aanvang van de inspraak op de herinrichting van Vlaar dingen niet nog eens tevens de inspraak op het structuurplan overgedaan gaat worden. Het Vlaardings Koopcentrum vroeg en kreeg daar duidelijkheid over. Zijn de proefafsluitingen, zoals we ze voor het gemak toch maar zullen blijven noemen, nog bespreekbaar casu quo in- spreekbaar? Het antwoord van de voorzitter kwam neer op een nee... mits. Dat die proefafsluitingen er ko men staat vast, evenals het ant woord op de vraag welke wegen afgesloten zullen worden, er moet een wel heel zwaarwegen de argumentatie aan te pas ko men om het college en de raad op hun schreden terug te laten keren. Insprekers immers kun nen niets beslissen, maar advi seren slechts. Een eerlijk ant woord. Geen illusies gewekt. Wat het Koopcentrum nu gaat doen, we zijn benieuwd. Woens dagavond liet de voorzitter van het centrum al zijdelings de naam vallen van een gerenom meerd advocatenbureau. Maar of die er wat aan kunnen doen, of die een raad kunnen dwingen op eerder genomen besluiten terug te komen, staat te bezien. Of het moest zijn dat de in spraakprocedure op het struc tuurplan, zoals die destijds ge weest is opnieuw wordt aange vochten. Wellicht de enige mo gelijkheid. Toch is het zo dat de bijeen komst van woensdagavond meer opgeleverd heeft dan ne gatieve duidelijkheid, duidelijk over hoe smal de marges zijn, alleen. Ook ten aanzien van het doel van de avond, gezamenlijk de inspraakprocedure te rege len, werden nuttige afspraken gemaakt. Die afspraken zullen m adviesvorm naar b. en w. gaan. Aan de voorzitter van de vergadering, Max Jacobs, de eer dat de inhoudelijke aspecten in relatie tot de inspraak toch aan de orde konden komen, zonder dat dat verzandde in zinloze emotionaliteit. De vergadering besloot onder meer de einddatum van de in spraak te verleggen, althans dat het college te adviseren. In plaats van augustus zal het nu oktober, november worden. „Want", zoals een spreekster zeer terecht opmerkte, „als de ambtenaren, mensen toch die er een full-time job aan hebben, hun spullen niet op tijd af kun nen krijgen, hoe moet het dan wel met ons, leken?" Daarnaast zal het college het advies krijgen om de mogelijkheid te creeren voor bestudering van de econo mische gevolgen die het ver keerscirculatieplan met zich mee kan brengen. Waarschijn lijk gaat dat gebeuren in door middenstand en burgerij te vor men subgroepjes. Ook de onder linge rapportage tussen de af zonderlijke werkgroepen zal een punt van zorg moeten zijn. Het is beslist noodzakelijk dat de werkgroep Centrum weet hoever men in Holy is en omge keerd, vond de vergadering. Men was het er overigens over eens dat die rapportage de be sluitvorming niet mag beïnvloe den. Tenslotte: velen, met name de fietsfreaks, drongen er op aan de definitieve bepaling van de locaties van de parkeergarages met helemaal bovenaan het tijdsschema van de werkgroe pen te zetten. Belangrijk is eerst eens de hele verkeerssituatie zoals die worden moet door te spreken en pas dan, op grond van de verkregen inzichten, een advies op te stellen over dc locatie van de garages. Hoe dat overigens moet met die garages, is jets dat het college maar uit moet zoeken. Enige reden tot scepticisme is wel aanwezig. Neem alleen al het feit dat ondergrondse garages kruiwagens vol geld moeten gaan kosten, niet in de laatste plaats omdat Vlaardingen ge bouwd is op een drassige veen grond waarin het lastig spitten is. En lastige karweitjes kosten veel geld. Schiedam Voor de vijlde maal zat morgen om twaalf uur de grote Schiedam carnavalsoptocht van start gaan dwars door de Schiedamse binnen stad in de richting van de Grote Markt. Bij het oude stadhuis zal burgemeester Arie Lems de sleutels van de stad overhandigen aan Prins karnaval, Hendrik de Grote de Eerste, waarmee het carnavalsfeest officieel zal zijn begonnen. Vier dagen lang zal de prins de scepter zwaaien over het Schiedamse en vier dagenlang is het dan feestvieren geblazen. Veel problemen lijkt „De carnavalsstad van de Rijnmond1' daarmee niet te zullen hebben. Het programma is uitgebreid ge noeg. Al voordat ook maar de eerste stap in de carnaval soptocht zaterdag is gezet, zijn zelfs ai verschillen de carnavalsfeesten gevierd. Op 17 februari vierden de Rietzeilers een jeugdcarnaval in zaal Irene. Gisteravond hoste het GJVW in de 4 Molens, en ook vanavond is in het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan een carnavalsfeest. Het ware feestgedruis barst zaterdag echter pas goed tos, als vier dagen lang verschillende prinsen carnaval er persoonlijk op zullen toezien dat „de ware geest" bezit neemt van Schiedam en haar bevolking. tt Morgen barst ook in Schiedam het feestgedruis pas goed los Vlaardingen De heer J. Broek uit Vlaardingen heeft ter gelegenheid van zijn veertigja rig dienst jubileum bij Wiltou- Fijenoord B.V. uit handen van de burgemeester van Schiedam, de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver ontvangen. De heer Broek trad in 1939 in dienst bij Wilton-Fijenoord B.V. als helper bij de boorders. Ver volgens werd hij tewerk gesteld als leerling-plaatwerker, later als plaatwerker. Vanaf 1960 is de heer Broek werkzaam als werkvoorbereider-catcula tor, aanvankelijk bij de afdeling scbeepsbou wl ood s-laslood s, daarna bij de afdeling nieuw bouw tekenkamer 1:10. Vlaardingen Zowel in zaal Tnangel als inzaai Middelhuyse zijn er zaterdag filmvoorstellin gen voor de jeugd, verzorgd door de FICO. de filmcomrms- sie van de CJV „Liefde en Vrede", In Middelhuyse zijn er twee openbare voorstellingen, om 10.00 en 12.30 uur. In Trian gel één om 13.30 uur. In alle voorstellingen za! de film „De dwergexpres" van Walt Disney gedraaid worden, 's Avonds worden er m Tnangel twee voorstellingen voor leden gege ven, en wel om 18.30 en 20.45 uur. Voor deze voorstellingen kunnen de leden *s morgens tus sen 10 00 en 12.00 uur m Trian gel de plaatsbewijzen afhalen. Vlaardingen De regelmatige waarschuwingen, om geen por temonnee met geld onbeheerd in auto of jas te laten zitten worden toch nog regelmatig in de wind geslagen. Twee Vlaar- dingers zijn van die onacht zaamheid het slachtoffer ge worden. Vanuit een auto, die geparkeerd stond aan de Benthemstraat, werd in de nacht van maandag op dinsdag een portemonnee met honderd gulden weggeno men. Aan de auto werd een schade van 250 gulden aange richt. Ook een kleedkamer-roof werd deze week weer aangege ven bij de politie. Vanuit een kleedkamer in het Shell-sport- park werd maandagavond een portemonnee met vijf en tachtig gulden weggenomen. Vlaardingen Een groepje vrouwen uit Holy houdt sinds kort iedere woensdagochtend een koffieuurtje in het wijkcen trum De Heipaal aan de Reiger laan 49. Tijdens deze bijeen komsten hebben zich uiterst plezierige gesprekken ontwik keld over allerhande onderwer pen. De vrouwen proberen, door over eikaars ervaringen te pra ten. zichzelf wat beter te leren kennen. Ervaringen in het huis houden, in het werk of bij de opvoeding en problemen rond schoten en cursussen zijn enkele van de gespreksonderwerpen geworden. Woensdag 7 maart is het onder werp van gesprek „school en ouderparticipatie". Enkele le den van oudercommissies uit Holy zijn uitgenodigd om aan het gesprek deel te nemen. Wie mee wil doen met de koffie- bijeenkomsten kan elke woens dag vanaf half tien 's morgens terecht in De Heipaal. Peuterop- vang is geregeld, de koffie kost zeven stuivers en de gezelligheid is gratis. Maasland Het gemeentebe stuur wacht op een nota, die gemaakt wordt door het West- landse samenwerkingsorgaan, over de perikelen rond de ka beltelevisie. Pas als de nota binnen is zal eventueel besloten worden, weer toenadering te zoeken tot Maassluis om te zien of een aansluiting op de Maas sluise CAI te realiseren is. Dat bleek tijdens de gemeente raadsvergadering, die deze week m Maasland werd gehou den. Burgemeester Jaap van den Brink wilde overigens nog wel even op de kwestie vooruit lopen en zei. doelend op het interview met de Maassluise wethouder Izaak van der Knaap, dat onlangs in deze krant werd opgenomen: „In ie der geval is er in het westland zeker niet amateuristisch aan gerommeld." De problemen met de Westlandse CAI ontstonden toen het samenwerkingsorgaan in mei van het vorig jaar van de PTT ten gehore kreeg, dat geen toestemming was te ver wachten om de beeld- en geluid signalen aan te laten stralen vanuit Ommoord en Rijswijk. Later deelde de PTT mede, dat het wél mogelijk zou zijn om een deel van het Westland op die manier van kabeltelevisie te voorzien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3