SPORT Afdelingen willen voetbal competiti e te eh nog afmaken -flifw Dames DWS laatste kans Hans Eioogend: j. t goede kansen ijf ORANJE NASSAU MOET WINNEN Jan Rotgers blijft m- j Unitas haait in Voorselectie EK-judo: if' Veel problemen na „Wijd" maar9 KWB-cIuhsf problemen nog groter Winst voor inventus noodzaak lik; Jtt'Ul Spelregelwed strijden HBSS o n RKWIK Tweede ronde volleybal-beker Geslaagden Schaak - simultaan VRIJDAG 23 FEBRUARI 1979 Delft Terwijl de voetbalvel den nog steeds onbespeelbaar lijn. vertwijfelde trainers hun papillen voor de zoveelste keer het bos insturen en de kanti- neomzet vrijwel zeker een zorg wekkend pont voor de komen de begroting wordt, beraden de afdelingsbonden zich over het verdere verloop van de compe titie- Een programma samen stellen is natuurlijk nog onmo gelijk. Immers, het einde van de vorstperiode is niet te voor- door Pieter van der Laan spellen. Zeker is, dat de op 1 april in te voeren zomertijd veel goed zal moeten maken. Doordeweekse wedstrijden en een dubbelprogramma met Pa- jen en eventueel met Pinkste ren zullen uitkomst moeten bie den. Maar daarbij zal de bereid willigheid van de clubs een grote rol spelen. Want anders zou de competitie wel eens een grote puinhoop kunnen wor den. H'B/GVB De Leidse en Goudse afdeling van de KNVB hebben een geza menlijk probleem: de geïnte greerde competitie. Er moeten gemiddeld nog zestien wedstrij den worden gespeeld. Heden voor de LVB om de gemeenten te verzoeken de velden langer open te houden, dan was ge pland. Voorzitter Dusée: „Wij willen de wedstrijden voor de standaardteams op zater-, zon en woensdagen houden. Daarbij willen we wegens de afstanden op die woensdag Leidse clubs tegen elkaar en Goudse clubs tegen elkaar laten spelen". Een „doordeweeks" probleem wordt i naar alle waarschijnlijkheid de volledigheid van de standaard- teams. Spelers, die de militaire dienstplicht vervullen, spelers met avondwerkzaamheden et cetera, kunnen voor een ver trokken competitiebeeld zor gen. Dusée: „Ja, dat zijn problemen waar we mee te maken zullen krijgen. Maar we verkeren in 'Xt&V Een veld bedekt met een Jj- staag. Hoe zal de grasmat het intensieve programma verwar- ken? jj C? C? Delft Het ligt voor de hand dat ook de KNVB- clubs in de komende pe riode problemen krijgen. Vooral de doordeweekse wedstrijden - na 1 april - zuilen gezien de afstan den wel enige beroering geven. Daarbij komt nog dat de hoofd- en eerste klassers scheidsrechters uit verschillende distric ten worden toegewezen, die dus ook verre reizen moeten maken. Overigens hebben de KNVB-clubs te kennen gegeven de com petitie hoe dan ook af te maken. Dat de teams-net ais in de afdelingen - niet altijd in de sterkste op stelling zullen verschij nen is aannemelijk, maar dat probleem is voor alle clubs hetzelfde. een overmachtssituatie. Er is geen andere oplossing. Daarom vragen we om begrip van de clubs. Er zullen bijvoorbeeld ook extra kosten moeten wor den gemaakt, wedstrijden op tramingsavonden worden vast gesteld of ingehaald. Daarom hebben we de reeds vastgestel de toernooien laten vervallen. Er is geen alternatief. Ik heb m 1929 meegemaakt, dat er eert noodcompeütie werd ingesteld. Dus geen promotie- en degrada tieregeling. De clubs speelden verder vriendschappelijke wed strijden. Dat is we! het laatste waar we aan moeten denken". In de LVB gaan de lagere senio ren- en de juniorenelftallen na 1 april op de dinsdag- en don derdagavonden proberen hun competitie af te werken. Dat is ook het geval in de afdeling Gouda, die wel streeft naar voltooiing van de reeds geplande toernooien. Voorzitter Jan Bredie: „Ik denk dat het mogelijk is om de competitie af te maken. Oké, het is nog niet te zien, wanneer er weer gevoet bald zal worden, maar die door deweekse wedstrijden kunnen toch veel goedmaken. De slui ting van de velden verschilt per gemeente, dus zal er geen uitstel van wedstrijden mogelijk zijn. Slechts in heel bijzondere geval len. Maar dan zullen die wed strijden weer doordeweeks wor den ingehaald. Het zal m ieder geval een zware klus worden. We vragen dan ook m deze uitzonderlijke situatie om be grip van de clubs. In de loop van de volgende week zal dc GVB in zijn orgaan maatregelen bekendmaken. AFDELING DEX HAAG De afdeling Den Haag wacht met overleg met de clubs tot de „ijstijd" is afgelopen- Dan worden de vertegenwoordigers van de afdelingsclubs voor een spoedvergadering bijeen geroe pen om over het verdere verloop van de competitie te gaan pra ten. De jeugdeompetitie (uitge zonderd de regionale jeugd) wordt m het weekeinde van 28/29 april stopgezet Op 15 mei „sluiten" de velden. Twee maat regelen springen in het oog. Vice-voorzitter Ter Hoeven: „De afdeling Den Haag heeft het bestuur amateurvoetbal ge vraagd om bij CRM financiële steun aan te vragen voor clubs in nood. Wellicht kunnen er gelden onttrokken worden aan de Sporttotaüsator. Tevens heb ben we besloten om de onvoor waardelijke straffen van de jeugdspelers met twee wedstrij den te verminderen. Het zou immers erg sneu zijn voor die jongens als ze helemaal niet zouden voetballen". Ook over de toernooien in mei zal overleg met de clubs worden gepleegd. Net als in alle andere afdelingen van de KNVB zullen de wed strijden op doordeweekse da gen worden gepland, AFDELING DORDRECHT De afdeling Dordrecht was de eerste die langs officiële weg maatregelen aankondigde. „Het zal geven en nemen worden", voorspelt voorzitter Jonas. „Maar vooralsnog geen pamek. De competitie kan en moet afge werkt worden". Ook hier wor den na 1 apnl doordeweekse wedstrijden verspeeld, is er met pasen een dubbelprogramma en worden verzoeken om. uitstel onder geen enkel beding inge willigd. De meeste clubs moeten nog zo'n zestien wedstrijden spelen AFD ROTTERDAM De afdeling Rotterdam heeft zich nog niet over de materie gebogen. Maandagavond wordt er vergaderd, maar erg druk maken de Rotterdammers zich met. Penningmeester Baselaar. „In de meeste competities moe ten nog zo'n acht A negen wed strijden worden gespeeld. Dat is nog wel te doen, dacht ik. Net als de Goudse afdeling zal ook de RVB proberen de vastge stelde toernooien doorgang te laten vinden. Sterker nog, ook de bedrijfscompetitie voor kan toren, de Stibekavo, zal gewoon verspeeld worden. Baselaar: „Die vindt elk jaar plaats. De clubs verdienen daar nog wat aan. Zij zullen op de dinsdag en donderdagavond spelen". Ook in Rotterdam staat de af wikkeling van het programma voor de standaardteams pri mair. Dat houdt m dat de eerste tot en met de derde klasse van de RVB plus de reserve eerste klas (Baselaar; „De promotie- en degradatie regelingen mogen met jn de war worden ge schopt") extra in de gaten wor den gehouden. Tot slot de grondtechrusche dienst van de KNVB. Zulten de voetbalvelden het intensieve programma kunnen verwer ken? „Dat verschilt van geval tot geval", zegt ingenieur Bre mekamp, die met de zaak belast is. „Op plaatsen waar ijs heeft gelegen is het veld er bijzonder slecht aan toe. Op plaatsen waar sneeuw (een beschermende laag) heeft gelegen is voetbal nog wel mogelijk. Je kunt je afvragen; moet je gezien de opdonder die de velden hebben gehad m deze winter de grasmat sparen. Dan ben je waarschijnlijk in juni nog bezig en dan loopt de restauratiebeurt in de zomer weer gevaar. We hebben dan te weirug tijd, want de competitie begint m augus tus. Een andere mogelijkheid ts om de velden nu volop te bespe len in de groeiperiode maar t/april zijn we toch minder kri tisch om zo snel mogelijk met de herstelwerkzaamheden te kunnen beginnen", aldus Bre mekamp. Over de conditie van de velden valt verder nog mets te zeggen. Ook de afdelingen streven er naar de competitie zo snel mo gelijk te kunnen beeindigen. Daarbij zal de bereidwilligheid van de clubs groot moeten zijn. Er zullen meer scheidsrechters door de clubs moeten worden geleverd om het intensieve pro gramma af te kunnen werken. Het is met te hopen dat er in de maanden maart/april nog speeldagen verloren zullen gaan, want dan zou de situatie wei eens bijzonder onoverzich telijk kunnen worden. 1 v j i c! - Schiedam Jan Rotgers, de trainer van SEC, heeft zijn contract met de Schiedamse vierdeklasser met een jaar ver lengd, De Schiedammer, die in i het bezit is van een C-dip!oma, is toegelaten tot de B-cursus en heeft op verzoek van het be stuur en de spelers er nog een seizoen aan vastgekoppeld. „Ei genlijk", aldus Jan Rotgers, fr„vond ik het na twee jaar mooi zaC Maar na een gesprek met het bestuur kon ik toch over eenstemming bereiken". Schiedam Voor de bas ketbalheren van Juventus is het duel morgen tegen Pokai uit Groningen extra belangrijk. De Schiedam mers hebben vier punten meer en kunnen bij winst afstand nemen van de be dreigde zone. De wedstrijd in de Margriethal begint om 20.00 uur. Ook de dames spelen thuis en wel tegen Attacus uit Veghsl. Na het verlies van vorige week is het noodzakelijk dat de Schiedammers winnen. Het rolstoelbasketbalteam van De Ooievaars ontvangt za terdag in de Margriethal ISV Hengelo vanaf 16.30 uur. u'! hJ'iNÉhègrriK 'r' 'L '''i i-L-i«MMir■Vt'tZ •-.*? Ml *2 1* f Sf 1 I 'h: \h Vlaardingen/Schiedam De jeugdteams van HBSS en RKWIK, die ieder spelregelkam- pioen zijn geworden, nemen vanavond deel aaxj de wedstrijden om de districtstitel. Deze worden gehouden in bet clubgebouw van de voetbalvereniging Ro zenburg vanaf 20 uur. HVK, hier in de verdediging tegen WF, ontmoethekkesluiter ADO. Vlaardingen/Schiedam In verband met carna val hebben de handbalteams die in de landelijke divisies spelen, het komende weekeinde vrijaf. De heren van Unitas spelen echter een inhaal wedstrijd tegen het Rotterdamse Atomium, Een aantal weken geleden moest dit duel worden uitgesteld omdat de belde arbiters niet kwamen opdagen. Het is voor de Maassluirers zaak de ontmoeting winnend af te sluiten om zich te kunnen handhaven. De afdelingsieams werken een volledig program ma af. De heren van WIK gaan op bezoek bij Hoogvliet- Voor de Vlaardmgers een gelegenheid hun positie te versterken. De dames van deze Vlaardingse handbalclub reizen naar Gorwchem om Achilles te bestrijden. De heren van KVK komen zondag tweemaal in de Margriethal uit. Eerst tegen het derde team van DWS en na een uur rust tegen bet derde team van Actief. De dames van HVK ontmoeten in Rotterdam ADO, dat de ranglijst van de eerste klasse sluit. Bij winst handhaven de Kethelse dames 2ich uitstekend in de kop van de ranglijst. De dames van DWS hebben nog een kleine kans op de titel. Maar zijn wel afhankelijk van de koplopers SCO en Oliveo. Wüien de Schiedamsen mee blijven tellen, dat is het zaak dat zij zondag van Spartaan winnen. Vlaardingen De nationale ju dot op, waaronder de Vlaar- dingers Hans en Rob Hoogen- dijk, Leo van Oosten en John van Eerdenburg, staat aan de vooravond van een uiterst be langrijke gebeurtenis: zondag zal namelijk fase 2 van de speciaal voor de samenstelling van de ploeg voor de Europese judokampioenschappen te Brussel uitgewerkte selectie procedure, in werking treden. Dit systeem, gebaseerd op pun ten die te verdienen zijn tijdens drie grote judo-evenementen, de nationale judokampxoenschap- pen senioren individueel, de open nationale judokampioen schappen senioren individueel en een speciaal voor selectie opgezet toernooi, kan met name voor Hans Hoogendijk van doorslaggevende betekenis zijn voor zijn deelname in Brussel. Winst immers, zou voor hem betekenen dat hij voor de con currentie al na twee tournooien onbereikbaar zou zijn geworden gezien zijn kampioenschap twee maanden geleden in Hengelo. Voor de Vlaardinger Leo van Oosten ligt dit geheel anders. Door ziekte bleek hij verhin derd om aan de nationale kam pioenschappen te Hengelo deel te nemen Hierdoor was hij van zelfsprekend met in staat om tijdens dit eerste evenement m de serie van drie, punten te verzamelen Kansloos voor se lectie is Van Oosten echter met omdat de titelhouder, Gerne Theunissen, afkomstig is van de Nijmeegse sportschoolhouder Van der Pool, die zijn judoka's verboden heeft om plaats te nemen in de kernploeg, uit angst hen te verliezen. Theunissen, door zijn kam pioenschap in het bezit van 5 punten voor Brussel, ziet hier door af van deelname. Ook twee andere concurrenten van Van Oosten, de Limburgers Philip- pen en Scbildhuyzen, tweede en derde m Hengelo, zien af van deelname aan het selectietour- noox. Dit omdat zij met in staat zijn om de wekelijkse kem- ploegtramingen bij te wonen, eveneens een voorwaarde om m de „Europese ploeg" opgeno men te worden. Zodoende staat de oppositie van Van Oosten, Hans Hoogendijk op weg naar selectie net zo als hijzelf, er zonder punten voor, zodat de strijd in deze gewichtsklasse (-86 kg) ge heel open is. Bij de superhchtgewichten (-60 kg) zal de strijd zich af gaan spelen tussen de Vlaardmgers Rob Hoogendijk en John van Eerdenburg, waarbij laatstge noemde het voordeel kent van 1 punt (derde m Hengelo). Ook hier is de taak van de Vlaardm gers namelijk aanmerkelijk lichter geworden door de afwe zigheid van titelhouder Harry Peelers, eveneens behorende tot de sportschool van Van der Pool. Zondag zal de Harderwijkse sporthal „De Sijpel' dus het toneel zijn van judostrijd op hoog niveau. Vlaardingen/Schiedam Uitgezonderd de korfbalclubs op dis trictsniveau, gaan de aldelfngsclubs voorlopig nog door. Het komende weekeinde is er voor de lagere clubs een uitgebreid programma. Het belangrijkste duel gaat tussen Oranje Nassau en Weidevogels uit Bleiswljk. Beide staan er bijzonder slecht voor, zodat de winnaar wat ruimer adem kan halen. Maas sluis is deze competitie de titel zijn neus voorbij gegaan. Zater dag kan men echter sportieve wraak nemen op één van de kandidaten voor de titel, Nieu- werkerk. Wanneer Karei van der Linden kans 2iet zijn team te motiveren, 15 een overwin ning heel goed mogelijk. Spmt neemt het zaterdagavond op tegen de reserves van Spar taan. Winst is noodzakelijk voor de Vlaardmgers om de race om de titel te kunnen blijven vol houden. Zaterdagavond neemt Harga afscheid van de tweede klas tegen Albatros. Het Schie- damse Succes komt zowel zon dagmiddag als dinsdagavond m actie. Tegenstanders zijn Velo in de Margnethal en De Spar taan in de Energiehal Vlaardingen/Schiedam Deze week gaat in district 17 van de volleyballers de tweede ronde van start. De reserve-heren van Bro- leco spelen vanavond te gen Rowide uit, terwijl de heren van E en P op i maart aantreden tegen Animo uit. De reserve-da mes van MVC ontmoeten op 3 maart Smash, terwijl op 27 februari de dames van B en P op bezoek gaan bij Flits. De reserve-da mes van Broleco spelen op 27 februari uit tegen Vol lid o, terwijl de heren van Shell op 1 maart Hol- lemare ontvangen op „De Vijfsluizen". Vlaardingen Bij de VZCzijn weer achttien diploma's uitge reikt aan de beginnelingen die slaagden voor het A-certificaat. In het Kolpabad stond het exa men onder leiding van me vrouw H. Maas-van Opstal en KNZB-gedelegeerde mevrouw E. Arons, evenals dc heer A. J. Troost. De geslaagden: Esther Bors- boom, Pascal Bos, Diana van den Burg, Bastiaan Duifhuyzen, Nanda van Goedknecht, Debby van Goedknegt, Richard Ham, Sandra Harms. Maaike van Harten, Dennis Meijer. Robert van der Nol, Hinde Oudshoorn, Robert Pullen, Remco Radema kers, Monique Struijs, Enk Ver- heij, Jasper de Wit en Jaruicke Zwanenburg Schiedam De schaakvereni ging Schiedam houdt maandag en de twee daarop volgende maandagen (5 en 19 maart) een schaaksimultaanseacce. Dit. evenement in bet clubgebouw Wilton Feijenoord, ingang Ru benslaan, is speciaal bedoeld voor de huisschaker en de be- j ginnende clubschaker die bij hun partijen van de hulp van - ervaren spelers gebruik kunnen maken. De kosten bedragen 2,50 voor senioren en 1,00 voor junioren (tot en met 17 jaar). De inschrijving, die bij de veertigste aanmelding sluit, is bij F. Groeneweg, Bachplein 23, Schiedam (tel. 701215).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7