Ni enwbouw-plannen Holy-ziekenïmis krijgen vaste vorm 1 Brabanders komen voor carnaval naar Schiedam Fopscene' vergadert Verkeerde foto Tentoonstelling groot succes •Jubilarissen gehuldigd ^Vakbond helpt 'met belastingaangifte MHBMMb Vrouw valt van trapje Kantoormachi nes ontvreemd Auto's in slip MAANDAG 26 FEBRUARI 1979 VD/SC/WW Vlaardingen Toen het Holy-ziekenhuis in 1964 gebouwd werd, was het eigenlijk al te klein. Het ziekenhuis, dat toen neergezet werd voor een bedrag van dertig miljoen gulden, had naast de stad Vlaardingen ook een belangrijk stuk van de regio tot zijn dienst-verlenings-gebied. Maar nu beginnen de plannen voor uitbreiding toch vaste vormen aan te nemen. Ondanks het nieuwe ziekenhuis in Spijke- nisse, ondanks de binnenkort te openen polikliniek in Maassluis en ondanks de fusieplannen met de twee ziekenhuizen in Schiedam, is er een structuur plan tot stand gekomen, dat in een uitbreiding voorziet van bijna alle vitale afdelingen van het ziekenhuis. Het zijn uitbreidingen door nieuwbouw of uitbreidingen door de ruimte te benutten die vrijkomt bij het verhuizen van bepaalde afdelingen naar het nieuw te bouwen gedeelte van het zieken huis. Voordat er eerste palen de grond in gaan, moet er echter nog wel erg veel gepraat en goedgekeurd worden, maar de plannen zijn er en de genees heer-directeur van het zieken huis, dr. Trommel, verwacht dat het Holy-ziekenhuis over tien of vijftien jaar eruit zal zien zoals op de bijgaande foto. Na de nieuwbouw, waarvan de kosten in maart 1978 geschat werden op een bedrag van 27.235.257 gulden, zal er per bed een ruimte beschikbaar zijn in het ziekenhuis van 73 vierkante meter, terwijl dat op het ogen blik 62 vierkante meter be draagt. Voor nieuw te bouwen ziekenhuizen hanteert men op het ogenblik een norm van 78 vierkante meter per bed. Als de plannen uitgevoerd gaan worden, zoals dat in het struc tuurplan staat aangegeven, dan zal het aanzicht van het zieken huis drastisch veranderen. Op de foto zijn de nieuw aan te bouwen gedeeltes lichter ge kleurd dan de huidige gebou wen. Voor de goede orde: de weg onderaan de foto is de huidige toegangsweg naar de hoofdingang van het zieken huis. In de nieuwe situatie be vindt zich daar al de eerste opvallende verandering. Bij het benaderen van de hoofdingang komt men dan onder de nieuw te bouwen operatiekamers door, die met een „loopbrug-op poten" met de centrale hal van het ziekenhuis zijn verbonden. Die loopbrug fungeert tevens als overdekte promenade voor de bezoekers, die op weg zijn naar de hoofdingang. Duidelijk zichtbaar op de foto is de nieu we liftkoker, die zal komen op de plaats waar nu de hoofdin gang zit. Een tweede opvallende veran dering bij het benaderen van het ziekenhuis, zal het nieuwe gedeelte van de polikliniek zijn, een aanbouw van twee verdie pingen. met beneden de uitbrei ding van de polikliniek en boven Het Holy-ziekenhuis. zoals het er uit gaat zien als de plannen werkelijkheid worden. het nieuwe onderkomen voorde administratie. Daar vlak achter zal de EHBO-afdeling een rueuw gedeelte erbij krijgen. Op de foto, rechts aan de zijkant van het huidige ziekenhuis, ko men nog nieuwe aanbouwen voor de röntgen-afdeling, het laboratorium en de revalidatie- afdeling. Bij deze grote opknapbeurt van ■het ziekenhuis zullen ook de open balcons op de twee koppen van de „2ickenflat" gaan ver dwijnen. Het is de bedoeling dat deze ruimtes benut gaan wor den als zitkamers voor patiën ten. Een deel voor rokers en een deel voor met-rokers. Als alle instanties hun goedkeu ring hebben gegeven aan de plannen en alle vergunningen zijn afgegeven, kan er begonnen worden met de eerste fase van de uitbreiding. Dat zullen de rontgenafdeling en het Iabora- §«224* tonum worden. Daarna volgen de nieuwe operatiekamers en de polikliniek. In de laatste fase zullen de overige plannen gerea liseerd worden. Maar voor het zover is.... Tussen plannen en werkelijkheid ligt een woud van instanties, die allemaal nee kunnen zeggen. Maar ais ze „ja" zeggen, krijgt Vlaardingen een ziekenhuis met, in ieder geval, meer ruimte voor een goede dienstverlening aan de patiënten. Schiedam Het Schiedams* pop wereldje komt vanavond bij elkaar in zaai Irene om de problemen waar popgroepen in Schiedam mee kampen eens op een rijtje te zetten. Tevens hoopt men vanavond over mo gelijke activiteiten op popge- I bied te praten, zoals een popfes- tival speciaal voor Schiedam» groepen. Voor de Schiedam se popgroep I Alveo komt de bijeenkomst nel te laat. Gisteren traden zij voor het laatst op in café de Quibus I aan de Lange Haven. Moeilijk heden zowel van buitenaf als onderling maakten een voortbe staan van de band, die eens I begon onder de naam Nosmc King onmogelijk. Om acht uur vanavond hoopl de rest van de Schiedamse pops- cene wèl een oplossing te kun- f nen vinden voor de vele proble men waar ook de overige groe pen mee kampen. Burgemeester Arie Lems overhandigt de sleutel van de stad aan prins Hendrik de Grotede eerste. Cor de Vries, de secretaris van voetbalvereniging SW, wordt het witte schaap. Vlaardingen De tentoonstel ling ..Met Naald en Draad" in de expositiezaal van het Hol- landiagebouw aan de Oostha- venkade 42, mag zich in een overweldigende belangstelling verheugen. Gedurende de eerste dagen na de opening werden al ruim 400 bezoekers genoteerd. De tentoonstelling is nog tot en met vrijdag 2 maart te bezichti gen. De openingstijden zijn da gelijks van 10.00-12.00 uur, 13.00-18.00 uur en tevens *s - avonds van 19.00-22.00 uur. De toegang is gratis. Schiedam In de kantine van het hoofdkantoor van de Dok en Werfmaatschappij Wilton- Fijenoord werden vrijdagmor gen vijftien jubilarissen gehul digd- De heer W. Zipp hield een toespraakje en gaf de cadeau's weg en Arie Lems, burgemees ter van Schiedam, deelde de koninklijke onderscheidingen uit onder een s Lr oom van pas sende woorden. Veertig jaar in dienst waren: J. Broek, T. H. Groeneveld, F. Kamp, D. Molendijk, P. van de Velde, A. Vellekoop en J. G. de Vries. De acht lieden die zich al 25 jaar voor het bedrijf inzet ten, waren: T. A. van der Drift, I. Lussenburg, J. Stad, J. Ver boon, H. van Willigen, L. Wind, A, de Wit en C. van Zijl. J. Broek kreeg een eremedaille in zilver van de Orde van Oranje Nas sau. p. Molendijk en A. Velle koop kregen een bronzen exem plaar van die orde. Vlaardingen De federatie van Nederlandse Vakverenigingen verleent weer op grote schaal assistentie bij het doen van de aangiften voor de inkomstenbe lasting. Deze service is uitslui tend bestemd voor leden van de NKV en het NW. Ook de Vlaar dingse afdelingen zijn weer ac tief op dit terrein- Wie van deze diensten gebruik wil maken kan dinsdag 6 maart tussen 19.30 en 22.00 uur een afspraak maken in het Volksgebouw aan de Schiedamseweg 31. De lidmaat schapskaart dient men wel mee te brengen. t3 Schiedam „Bloem- kódoolé"' Vijfhonderd maal versterkt weer klonk deze kreet zater dagavond en zondag in de vroege uurtjes telkens weer door zalencentrum Irene. „Bloemkóóoole" zongen vijfhonderd kele i mee met de meest popu laire camavalshit van 1979. Carnaval met de Bietzeilers in Irene, „het was fantastisch", zoals de organisatoren met glun derende gezichten tel kens weer herhaalden. Niet alleen vanwege het grote bezoekersaantal, naar schatting vijfhon derd mensen hosten en sprongen zaterdag mee, maar ook vanwege de tientallen Brabanders die speciaal voor deze ge beurtenis de Moerdijk over waren gestoken, en niet wisten wat ze mee maakten: Een heus car navalsfeest en dat bóven de grote rivieren. Schie dam is met recht door de Rietzeilers uitgeroepen tot de camavalsstad van de Rijnmond. Het begon zaterdag allemaal rond één uur, toen prins carna val, Hendrik de Grote de eerste met een helikopter landde op het Schuttersveld en zo de komst van het camavaisgebeu-1 ren symboliseerde. In de prin senwagen nam Hendrik de Gro te daarna deel aan de grote optocht door de Schiedamse binnenstad naar het stadhuis op de Grote Markt De prins werd voorafgegaan door een stoet van versierde wagens, door een drumband en door poppen in de vreemdste maten en uitvoe ringen. Meest opmerkelijke wa gen in de gehele stoet was mis schien wel de kar met raadslid Els Hellwig en het oud-raadslid de heer Lansbergen. De wagen voerde, naast de politieke verte- genwoordigers, ook enkele spreuken met zich mee zoals: „Ja gezellig kom naar de raads vergadering! en „Ja, het is heus, Arie Lems telt iedere lange neus". Prijzen voor de best very Bloemkóóóle Hossend tot in de kleine uurtjes vierden vijfhonderd Schiedammers zaterdag het carnavalsfeest in zaal Irene. sierde wagens werden gewon nen door banketbakkerij Schef- fers, die een taart met een door snede van een ruime meter voorop de auto meevoerde, door bloemenmagazijn Blanken, en door de burgemeester van Haa- rengroep van de Schiedamse padvinders. Al lang voordat de eerste wagen de Grote Markt ook nog maar naderde, hadden vele Schie dammers zich al op het plein verzameld om toch maar niets van het gebeuren te hoeven missen. Vijf minuutjes later dan verwacht, werd het geduld van de toeschouwers beloond en rol de de eerste wagen van de lange reeks over de Grote Markt, voorafgegaan en bijgestaan y door agenten van de Schiedam se politie. Burgemeester Arie Lems, op dat moment nog de eerste burger van Schiedam sloeg het allemaal gade vanaf de trappen van het oude stad huis. Een-half uurtje later had hij de zeggenschap over de stad overgedragen aan een glunde rende prins Hendrik de Grote de eerste, die daarbij wel had moeten beloven goed voor de stad te zorgen en erop toe te zien dat de bevolking zich vier dagen lang zou vermaken. Na een polonaise van de raad van elf over de Grote Markt begaf de gehele optocht zich weer door de stad, over Broers- vest en Koemarkt in de richting van zaal Irene, en onderweg toonde de tijdelijke heerser over Schiedam vol trots de sleutel van de stad die hij kort daar voor uit handen van burgemees ter Ane Lems had ontvangen. En 's avonds was het wéér raak. Het gebouw aan de Nieuwe Haven barstte bijna uit zijn voegen onder het geweld van vijfhonderd hossers, springers, zangers en drinkers. Een disk jockey, de vooral m Duitsland bekende band Crew 75 (die spe ciaal voor deze gelegenheid was omgedoopt in de Rietslompers) en de eigen boerenkapel de Rietbouwers (OBK), zorgden voor non-stop muziek De feest vierders hebben het geweten: uitgeput, maar tevreden gleden ze zondagochtend voor korte tijd het bed in. Voor korte tijd, want het carnavalsfeest werd zondag vervolgd. Bij diverse verenigingen en instellingen, maar ook in het Nolet-zïeken huis en in bejaardenhuizen. De Rietzeilers bezochten zondag middag Nolet De ziekenomroep maakte opnamen en zond de gebeurtenis live uit in het ge meenteziekenhuis, zodat ook daar kon worden genoten van het feest met de vele.alaafs". Tot dinsdag woedt het cama- valsgebeuren nog door. Om acht uur dinsdagavond trekt alles wat van carnaval houdt naar zalencentrum Irene voor een groot slotfeest waar Prins Hendrik de Grote de eerst om twaalf uur precies zijn ereteke nen zullen worden ontnomen en de rust zal weerkeren in Schie dam. Tot teleurstelling van de vele feestvarkens, maar tot vreugde van de minder door het carnaval gegrepen Schiedam mer, die zaterdagmiddag een beetje mistroostig voor zijn huis op de Grote Markt een schop gaf tegen een bergje opgewaaid confetti en zich daarbij afvroeg wanneer de gemeente de papie ren rommel allemaal zou heb- jl ben verwijderd. Schiedam De val van eer I trapje in haar eigen achtertuin rt is bij de 51-jarige mevrouw K. 7ó lelijk aangekomen, dat zij met de GGD naar het gemeente ziekenhuis moest worden ge bracht waar een rcchterenkel- fracteur werd geconstateerd, j Mevrouw K. werd onmiddellijk geholpen en kon vrij kort daar- na met haar enkel verpakt in het gips weer netjes thuis wor- den gebracht Vlaardingen In een bedrijf 1 aan de Vlaardingse Mercurius- straat is ingebroken. Men ont vreemdde diverse elektronische kantoor-machines met een totale waarde van drieduizend gulden. Bovendien werd voor tweedui zend gulden schade aangericht aan deuren en kasten. Vlaardingen De 52-jarige Vlaardingse automobilist A. P. B. raakte donderdag met zijn personenauto op de Lepelaar- i singel door onbekende oorzaak i in een slip. De auto kwam'tot stilstand tegen een lichtmast ter hoogte van het Texaco benzines tation. De auto werd zwaar be schadigd. Niemand raakte ge wond. Ook de auto van de 33-jarige H. H. v.d- L. uit Vlaar dingen raakte donderdagavond, rijdend over de Zomerstraat in de richting van de Maasslmsse- dijk. in een slip. De auto botste tegen een boom, waardoor de linkerzijde van de auto zware schade opliep. De bestuurder bleef ongedeerd. In onze knuat van afgelopen vrijdag is op pagina vijf,'bij het artikel over Paul van Man- sum van de raad voor het~be- jaardenwerk, helaas een fouti gemaakt. DÜr waar een fatof van Paul van Mansum had moe ten staan was een portret afge drukt van Edward Krabben- i dam, bestuurslid van de bewo- Hersvereniging Schiedam-Oost. Onze excuses voor deze vergis, sing.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3