SCHIEDAMSCHE COURANT Compromis in Van östadelaan Fout parkeren wordt dure grap vlvvce Kranten voor een geld ,Nieuwe rolstoel is ideaal voor kinderen*' vink^co Ontmoetingscentrum geopend Uitbreiding voor Gemeenlandshuis Na bemoeienis hoge ambtenaren Vlaardingen loopt voor op landelijke wegsleep, regeling PREVENTIEF televisie Dependance secretarie verkocht aan architect Joop den Uyl vanavond in zaal Arcade Maandag 5 maart 1979- 1NAFH ANKELIJK DAGBLAD -I04de jaargang no. 26313—® PAGINA'S Broers vest 3 telefoon .idmiriMi.itiv j .-.f.u-ür lltfllóbti k l.u-1 itemhen-I 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het .overleg over de herinrichting van de Van Östadelaan is rond. Na twee keer „ruzie" tussen mensen van de gemeente en de bewoners van de laan in West heeft men elkaar nu eindelijk in een definitief ontwerp kunnen vinden. Zowel de gemeente als de be woners hebben daarvoor iets moeten inleveren. wonersl Eén van de hardnekkigste ac tievoerders van de Van Östa delaan, Jan van Donkelaar, is enorm tevreden dat alles toch nog zo goed is afgelopen. „Het is alleen jammer dal het pas kon nadat de fracties van de politieke partijen in de ge meenteraad zich met de gang van zaken hebben bemoeid", voegt Van Donkclaar daar meteen aan toe. Het probleem rond de herin richting van de laan dateert van II mei 1978, toen de eer ste informatiekrant van de gemeente bij de bewoners in de bus belandde. De uitgangs punten stonden in die eerste brief vermeld. Een maand la ter werd door de gemeente een tekening gepresenteerd met een uitwerking van die uitgangspunten. Met een handtekeningenactie lieten de bewoners weten niet met de tekeningen akkoord te gaan. Sindsdien zijn er constant conflicten geweest met ver keersdrempels. asverspringin gen en parkeerplaatsen als in zet De verantwoordelijke ge meenteambtenaren hebbci zelfs wethouder Zijdeveld te hulp geroepen om een oplos sing te forceren. Hel lukte Zijdeveld niet. maar door be moeiing van onder andere verkeersdeskundige Hans van der Vlist werd het overleg toch weer geopend. Toen het daarna weer fout liep werden alle politieke par tijen in Schiedam door de laan bewoners benaderd, met als gevolg dat er vragen wer den gesteld in de gemeente raad. Hogere ambtenaren, on der wie ir. Harm de Block, moesten er aan te pas komen om bewoners en de gemeente toch weer bij elkaar te krij gen, Doordat beide partijen nu een beetje water bij de wijn hebben gedaan, is dat ook gelukt. Adesh Narin, het achtjarige valide vriend je van uitvin der Aad van der Ende, laat zien hoe veel voorde len er vooral voor kinderen aan het bots- rol stoeltje zijn verbon den. Schiedam/Vlaardingen Het „botsrolstoeltje de tweede uitvinding van het duo Aad van der Ende en Bram Hagoort. is klaar. Donderdagavond werd de laatste hand gelegd aan de rolstoel die vooral geschikt is voor kinderen. Vrijdag was de verf droog, en vandaag Is de nieuwe uitvinding al te bezichtigen op deMedica-beurs in Utrecht. De nieuwe rolstoel is geheel afwijkend van wat tot nog toe op dat gebied is gebouwd. Ba sis voer ae wagen is een ronde plank met zwenkwieltjes, waarop een verstelbaar stoeltje is gezel. Twee gewone fietswielen completeren het geheel en maken het de invalide mogelijk zich net als bij een ge wone stoel voort te be wegen. De voordelen van de nieuwe stoel zijn legio. De wendbaarheid is vergroot doordat on der ae plank enkele zwenkwieltjes zijn aan gebracht; zonder moeite kan men nu met de stoel om de as draaien. De plank is omgeven door oen rubberen ring, waardoor kinderen zon- Het Gemeenlandshuis op de Maassluise Hoogstraat, met daarnaast het pand dat de nodige uitbreiding zal moeten bieden. der voorzichtig te hoe ven zijn zich ook thuis enigszins kunnen uitle ven. Het stoeltje is ver stelbaar van zeer laag tot hoog; kinderen kun nen daardoor op een hoogte zitten die aan hun is aangepast. „Het nieuwe stoeltje is een geweldig succes ge worden", zegt uitvinder Aad van der Ende. „De wendbaarheid en veilig heid zijn bijna optimaal geworden, en daarbij komt ook nog eens dat de wagen veel minder plaats inneemt dan een gewone rolstoel. De lengte heb ik op 62 cen timeter weten te hou den; normaal is dat maar liefst een meter en tien centimeter". Re acties zijn er nu al bij Van der Ende en Ha goort binnengekomen. In het ziekenhuis, waar het duo al met de nieu we stoel is geweest, was men bijzonder enthousi ast. „Een broeder vond het erg gemakkelijk dat hij een patiënte nu tot veel dichter bij het bed kon rijden". De prijs g van „het botsroïstoeltje gaat waarschijnlijk zo n vierhonderd gulden be dragen. Vlaardingen Burgemeester Kieboom heeft een aantal ambtenaren van de dienst verkeer en ver voer de opdracht gegeven, vooruitlopend op een landelijke regeling, een verordening te ontwer pen, die het de gemeentepolitie mogelijk maakt fout geparkeerd staande auto's weg te slepen. Vlaardingen is één van de weinige steden waar dit nu al gebeuren gaat. Tot nu toe was het al leen Amsterdam dat zo streng tegen zijn foutpar- keerders optrad. Maassluis De gemeente Maassluis heeft overeenstem* micg bereikt roet het Hoogheemraadschap van Delf land over de verkoop van het pand aan de Hoogstraat 13. De bedoeling is, dat dit pand, dat staat naast het Gemeenlandshuis van Delfland, gebruikt gaat worden voor de kantnorwerkzaamheden van Delfland. Momen teel zit men in een ruimte aan de Noorddi jk. De concentratie van de Delfland-taken aan de Hoog straat is al een oude wens. Het Gemeenlandshuis op nummer 11, een historisch gebouw, dat inmiddels een fikse opknapbeurt heeft gekregen, biedt veel te weinig ruimte om daarin het kantoor te kunnen vestigen. Daar komt bij, dat dit pand voornamelijk een representatieve functie heeft. Als de aankoop eenmaal een feit is, zal Delfland door een interne verbouwing van de beide panden een ruimte maken, die optimaal benut kan wor den. Met de gemeente is wel overeengekomen, dat aan het uiterlijk van het aan te kopen pand geen wijzigin gen worden aangebracht. Dat zal er moeten blijven uit zien als woonhuis, zoals nu het geval is. De regeling zal gedetailleerd aan moeten geven in welke gevallen auto's mogen worden weggetakeld. Dat zal in alle gevallen zijn waarin auto's zo '-slecht staan geparkeerd dat de algemene veiligheid in ge vaar wordt gebracht. Het voertuig wordt dan weggeta keld en betreffende eigenaar krijgt op het politiebureau te horen dat zijn auto is „opge ruimd". Pas wanneer hij of zij de voorrijkosten van de kraan wagen heeft betaald plus de stallingskosten en het proces-verbaal krijgt hij zijn automobiel terug. Een garage- ruimte aan de Kortedijk is al voor de opslag van wegge sleepte voertuigen gereser veerd. Met de voorbereiding van deze maatregelen loopt de ge meente Vlaardingen vooruit op een landelijke beschikking, mogelijk gemaakt door een aanpassing van de wegenver- keerswetgeving. Ook de Vere niging van Nederlandse Ge meenten heeft een standaar dontwerp in voorbereiding. Maar burgemeester Kieboom is gerechtigd in afwachting van ministeriele uitspraken al vast een begin te maken met het strenge optreden tegen foutparkeerders. Vandaar dat hij de ambtenaren de op dracht gaf reeds nu een rege ling te ontwikkelen. Zullen er eenmaal landelijke richtlijnen tot stand zijn geko men dan zal daarin ook dui delijk aangegeven moeten zijn hoe verschillende korpsen van aangrenzende gemeenten sa men moeten werken. De auto mobilist zal immers in de toe komst moeten weten waar hij aan toe is. Dat in Maassluis dezelfde richtlijnen gehan teerd worden als in Vlaardin gen, Schiedam en Rotterdam. Het intergemeentelijk overleg is echter nog niet begonnen. Wat met de maatregelen voor al beoogd wordt is de preven tieve werking ervan. Immers een parkeerder riskeert mak- keiijker een betrekkelijk lage boete van vijftien gulden dan de fikse hoeveelheid geld waarop het weggesleept wor den hem komt te staan, afge zien nog van al het ongemak dat zoiets met zich mee brengt. Bas Goudrsaan, wethouder van verkeer en vervoer, ver wacht dat de voorlopige rege ling voor Vlaardingen snel klaar is, zodat een begin kan worden gemaakt mei de forse aanpak van foutparkeerders. Een aantal zaken zullen ech ter nog goed moeten worden doorgesproken, zoals de kos ten en de vraag wie de auto's weg moet slepen, de politie of een particulier bedrijf. ADVERTENTIE ;§Hi^ VUUDIMGEN SOENDALAAN 30 TEL 010-349644 Maasland In het NOS-pro- grarnma „Van gewest tot ge west" wordt aandacht be steed aan de problematiek rond de Foppenpolder in Maasland. Zoals bekend heb ben GS destijds verzocht de agrarische bestemming te wijzigen, in die zin dat inun datie van de meer dan hon derd ha. metende polder mo gelijk zal worden. Tal van instanties van land- bouwzijde en inwoners en grondeigenaren van de Fop penpolder kwamen daartegen in opstand. Ook de gemeente raad van Maasland verzette zich eenstemmig tegen een bestemmingswijziging. Rond die problematiek van wel of niet onder water, heeft de NOS nu een korte reporta ge gemaakt. In de woensdag 7 maart uit te zenden serie ..Van gewest tot gewest" is pl.m. zes minuten zendtijd aan de Foppenpolder gewijd. De opnamen hiervoor werden afgelopen zaterdag gemaakt, waarbij o.m. werd gesproken met veehouder Sonneveld en botenhuisexploitant Van Dijk De uitzending vindt plaats op Nederland 1 tussen 18.59 en 19,50 uur. Schiedam Het ontmoetingscentrum voor mensen zonder werk is eindelijk open. Met een gelukkig gezicht liepen organi satoren, toekomstige gebruikers, raadsleden en wethouders het gezellige gebouw te bewonderen. Van half acht tot half tien werd vrijdag een ontspannen openingsavond gehouden in de Overschiesestraat 44 in Schiedam. Het is het tweede pand van de Trechter, Het pand aan de Broersvest 107 leent zich niet voor de actiyiteiten die mensen zonder werk in Schiedam eigenlijk zo nodig hebben. De ont moetingsruimte, creatieve werkplaats en cursusnumte in het nieuwe gebouw zijn echter zó ingericht, dat iedereen er zich thuis kan voelen. Niet zomaar een ruimte, maar meer gezellige kamers met zacht licht, een goed ingerichte bar, boekenplanken vol litera tuur over zaken die verband houden met het zonder werk zijn, gemakkelijke leeshoeken en babbel-tafels. Onder het koffie, thee of limonade drinken kan men een spelletje kaart spelen, schaken of dammen, In de creatieve werkplaats lagen de materialen en machines °P de openingsavond nog ongebruikt en netjes gerangschikt. Natuurlijk is het de bedoeling dat ze binnenkort gebruikt gaan worden: voor houtbewerken, knutselen, leerbewerken, emaille ren, lassen en noem maar op. Wethouder Herman Posthoorn was als één. van de eersten van de gemeenteraad op de ope ning aanwezig. Een handtekeningen- of receptieboek was er riet. Een groot vel papier aan de muur van de werkplaats no- rigde de bezoekers uit tot een creatieve oipeningsdaad. Her- man schilderde met grote rode zwierige letters „welkom". Eo dat gold niet alleen voor de bezoekers van die avond. Dat_ Wethouder Herman Posthoorn schilderde een groot „welkom" voor Schiedammers zonder werk. blijft gelden voor iedereen die geen werk heeft en toch bezig en creatief wil blijven. Maandag tot en met vrijdag van negen tot vijf uur kan men terecht. Maassluis Het pand Go- vert van Wijnkade 7, waarin vroeger de dependance van de gemeente-secretarie was gevestigd, wordt verkocht aan de Maassluise architect Gerard Beijn. Na een rigo- reuze verbouwing die in het pand zal moeten plaatsvinden wordt de ruimte, waarin voor de ingebruikname van het nieuwe stadhuis de afde lingen sport en recreatie, jeugdzaken en culturele za ken waren gevestigd, in ge bruik genomen als woonruim te en archi tec tc na tel i er. Het pand, waarvan het bouw jaar met definitief bekend is maar dat van rond 1900 moet dateren, krijgt daarmee voor de tweede maai een gedeelte lijke woonfunctie. In vroeger tijden werd het gebruikt als pastorie, terwijl er ook nog eens een bejaardensocieteit in gevestigd was. De commissies voor openbare werken en voor financiën en economische aangelegenheden zijn met de voorgenomen ver koop inmiddels accoord ge gaan. De gemeenteraad zal zich er op 6 maart over uit- spreken. Schiedam Joop den Uyl, de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, komt vana vond naar Schiedam. Op uit nodiging van de Schiedamse afdeling van zijn partij praat Den Uyl in Arcade over het beleid van de CDA/VVD-re- gering en over de meest actu ele politieke zaken. Er is even sprake geweest dat Den Uyl naar zaal Irene zou komen, maar omdat het za lencentrum aan de Nieuwe Haven bij een grote opkomst wel eens te klein zou kunnen blijken, heeft men toch maar voor Arcade gekozen. De aanvangstijd vanavond is acht uur. Mensen die slecht ter been zijn kunnen worden gehaald en gebracht. Een tele foontje naar Hans Bakker (153034) is voldoende. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad voor mij m.i.v. O abonnement per kwartaal 142,20 Q abonnement a/14,33 per maand. dan geel ik wel machtiging lot automatische afschrijving. Mijngiro/banknr.is de eerste twee weken ontvang jk de krant gratis naam: adres: coda/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal Ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1