SCHIEDAMSCHE COURANT Stadsbus niet met gejuich ontvangen voor ém g&H I°P4 Renovatiehal voor ambachtelijk werk gi%m hfèwfcti Kattenliefhebbers blijven zich verzetten Wegversperringen tijdens eerste rit Kleuters I Cliinese Eerder herstel van bruggen en kade toer KORTEREROUTE Pand Maasstraat aangekocht Nachtelijke inbraken Blaffende honden Timmerknecht" Scheeres opent: Nieuwe Haven: Personenauto uitgebrand Bowling kampioen Beroepschrift inzake zwerfkatten afgewezen: J* Maandag 12 maart 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26318_6 PAGINA'S Brovrsvost 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndion>1 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL isa g]llIIIIII!ll[tIIIII!ltl[t![(lilllllIIIIIIIItlIIII)II|!ë je Vi Maassluis/Maasland De eerste rit van de Maas- sluise stadsbus is zaterdag niet vlekkeloos verlo pen- Uit protest hebben bewoners de twee met bloemen versierde bussen, die met genodigden de openingsrit maakten, op twee plaatsen de weg versperd. Zowel op de Lijsterlaan als ook in de Chopinstraat liepen de bussen vertraging op door wegversperringen- Bewoners van de Lijster laan die met spandoe ken aan hun woningen He ten weten fel tegen het passeren van de bus door hun straat te zijn liepen massaal de rijbaan op toen zij de bussen zagen aankomen. De eerste bus wist hen nog te ontwijken door van zijn route af te wijken en een zijstraat in te schieten. De bewoners reageerden onmiddellijk en zetten ook deze straat af. Voor de chauffeur van de tweede bus zat er ech ter niets anders op dan te stoppen. Nadat twee actie voerende dames een ge sprek in de bus hadden gehad met wethouder Han Hummelen, werd de „bar ricade" opgeheven. In de Chopinstraat werd de doortocht verhinderd door een automobilist die zijn auto dwars op de rijbaan had ge parkeerd. Na een discussie met wethouder Hummelen moest de politie eraan te pas komen om de man uiteinde lijk te overreden zijn obstakel te verwijderen. Al met al had de wethouder het flink druk tijdens de eerste rit van Maassluis naar Maasland, want naast het bedaren van de verhitte gemoederen speel de hij tijdens de eerste kilo meter van het traject (Rönt gen straat/Mere liaan) ook nog voor chauffeur. Zijn echtge note deed als gelegenheid- schauffeuse dienst op de tweede bus. Op Maaslands grondgebied deden rich geen moeilijkhe den voor. Daar reden Maa slands burgermeester Jaap Van den Brink en wethouder Kwakkelstem voorzichtig het eerste stukje. Omdat de acties nogal wat tijd hadden gekost moest vanaf het draaipunt „Hofsingel" een kortere route worden gekozen naar het ont- moetingscentrum Koningshof aan de Maassiuise Uiverlaan. „Jufflouw van del Malk vielt haal vel- jaaldag vandaag", voegde een kleine Chinees ons toe. Een groot wit overhemd van pa aan, prachtig beschilderd met „ech te" Chinese letters, de karakteristieke hoed op en, natuurlijk, de obligate ogen. De nele week waren de kleuters van de Vlaardingse Prinses Irene School aan het Westnieuwlant, bezig geweest met China. Op hun leeftijd kan er natuurlijk nog geen sprake rijn van zware informatieverwerking, maar de start was er: vliegers maken, leren eten met rijststokjes en Chinese lantaarn ti es in elkaar zetten. rrijdag werd dit mini- project afgesloten^ met een daverend Chinees feest. Juffrouw Van der Mark, de hoofd- leidster van de kleu- s terschool, vierde haar s verjaardag en was het middelpunt van de H festiviteiten. Het was een feestelijk gezicht - al die kleine Chinezen s op bankjes kijkend H naar een poppenkast Er was een klinkend 3 Chinees lied, er waren toneelstukjes met Chi- j§ nezen in allerlei rollen, s Maar we waren in Holland, gewoon in Vlaardingen, met Hol- ff landse kleuters. Daar- =f om kregen de kinde- 1 ren ook hun traditio- nele drop, kaas, worst en een glaasje ranja, 5 al was dat voor deze gelegenheid omge- s doopt tot „dlop, kaas, wolstenlanja". Bewoners uit de Lijsterlaan hiefden de stadsbus op zijn eerste rit door Maas sluis tegen. Commentaar van een verbit- de stadsdienst: „Iedereen wil voor de deur". terde Han Hummelen op de een bus, maar de abri (wach- Tijdens de bijeenkomst in Ko- Maassiuise weerstand tegen thuisje) moet bij de buurman ningshof vertelde een verte- In de bus krijgt wethouder Han Hummelen van een lachende bewoonster een petitie aangeboden. genwoordiger van de «.V. Verenigd Streekvervoer West nederland, dat de frequentie van de interlokale dienst lijn 52/53 in oktober wordt opgevoerd van eén keer in de dertig tot eén keer in de twintig minuten. Tevens wordt de mogelijkheid bestu deerd voor een sneldienst Maassluis—Den Haag. Aan het gemeentebestuur van Maassluis werd verzocht voor zieningen in de verkeerslichte ninstallaties aan te brengen, die het mogelijk maken om het openbaar vervoer een. voorkeursbehandeling te ge ven. De kosten daarvan wor den voor tachtig procent door het Rijk gedragen, terwijl Westnederland de resterende twintig procent voor haar re kening zal nemen. Het opnemen van een zoge naamde selectieve slagboom, die wel voor bussen maar niet voor liet doorgaande ver keer opengaat, in het traject behoort volgens de woord voerder van Westneder'and niet tot de onmogelijkheden. Na het officiéle gedeelte heb ben vele Maassluizers en Maaslanders van de mogelijk heid gebruik gemaakt om za terdagmiddag gratis In de stadsbus te rijden. Gisteren is de normale dienstregeling van de stadsbus ingegaan- Vlaardingen Het college van Gedeputeerde Staten is accoord gegaan met de aan koop van het pand Maas straat 34 in de Oostwijk. Het Vlaardingse college van b. en w. had onlangs tot de aan schaf van die woning beslo ten. In de laatste vergadering van het college is besloten, de acte nu te laten passeren, zo dat de koop een feit is gewor den. Datzelfde geldt overigens ook voor het pand Van Ley- den Gaelstraat 67, waarvan binnen enkele dagen de ge meente ook de eigenaar zal rijn. Schiedam Het vorming scentrum aan de Dr. Zamen- hofstraat kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag be zoek van ongenode gasten. In het kantoor werd een bureau opengebroken en de zesender tig gulden die daarin lagen verdwenen in de zak van de inbreker. Naast het geld werd ook een voorraad post zegels en grammofoonplaten meegenomen. De totale waar de ligt rond de honderd gul den. Zwembad-Zuid kreeg in de nacht van zaterdag op zondag ook gasten, die echter niet ge ïnteresseerd waren in het warme water. Door aan de zijkant van het gebouw een ruit in te slaan wisten ze de sluiting van het raam open te maken en naar binnen te klimmen. In het kantoor von den de heden een ra dï ocas set- te recorder, een draagbare ra dio en een elektrische reken machine. Daarnaast lagen er nog ver schillende gevonden voorwer pen die wel in de smaak vie len en tweehonderd pakjes si garetten en vijftien pakjes shag. Tot slot werden drie ge ldpotjes geleegd. De totale waarde bedraagt veertienhon derd gulden. VI aardingen Bewoners van de Vlaardingse Trompstraat werden za terdagmiddag gestoord door een hevig geblaf van een paar houden. De dieren waren door de ei genaars in een achter tuin achtergelaten. De politie baalde de honden weg en bracht ze naar het asiel. Nadat voor de eigenaars later op dg dag een proces-verbaal was opgemaakt werden de dieren weer op hun huisadres afgeleverd- Schiedam Gehuld in het tenue van een klassieke ambach tsman beeft wethouder Relnier Scheeres vrijdagmiddag de renovatiewerkplaats van de SSN aan de Van Cleef/straat geopend. Met één klap van een hamer sloeg hij een plank naar beneden, waarmee de werkplaats officieel in gebruik was genomen. Helemaal nieuw is de werk plaats niet Zoals directeur Cees Bokx van de SSN Bouwmaatschappij zei, was deze afdeling van het bedrijf al enkele jaren bezig met name op de Gusto-werf en deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch .Nieuwsblad Inteer voor mij m. .v. D abonnement per kwBrtaal 142,20 Q abonnement a 114,33 per maand, dan geef ik wel machtiging lot automatische afschrijving. Wijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst eon proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam Schiedam Herstel van de kade langs de Nieuwe Haven zal met enkele jaren worden vervroegd. Ook reparatie- Vlaardingen Aan de Brus sel weg in Vlaardingen brand de zaterdagmiddag om onge veer drie uur een auto volko men uit De eigenaar van de wagen, de heer A. P. C. Wes terhoven, wilde wegrijden en rag bij het starten van de auto rookwolken onder de motorkap vandaan komen. Het bleek later een kortslui ting in de bedrading te zijn. De brandweer wist de brand te blussen, maar aan de auto viel niets meer te redden. ADVERTENTIE SOENDALAAN 30 tÈLÓ10-M#«44 werkzaamheden aan de Hoofdbrug, de Westerhaven- brug en het Willemsbruggetje zullen aanzienlijk eerder wor den uitgevoerd dan aanvan kelijk bij de gemeente op het programma stond. Het is niet zo dat de situatie onhoudbaar is geworden en dat de kademuur en de drie bruggen te sterk in verval ra ken, maakt de chef van de hoofdafdeling stadsvernieu wing in het stadskantoor, Gus Schaap, duidelijk. „Dat wij er eerder aan kun nen beginnen dan de bedoe ling was, rijn de aardige voordelen van de interim-sal doregeling. Als wij dieper kunnen tasten in de geldbui del die het ministerie voor stadsvernieuwing heeft, hoe ven wij dat niet te beperken tot de woningen. Onder stads vernieuwing valt ook het on derhoud van rioleringen, van wegen en ook van dingen zoals bruggen en kademuren", is samengevat de toelichting die Schaap geeft op het ver snelde proces om in Schie dams oude wijken eerder her stelwerkzaamheden uit te g aanvoeren. Het gaat bij de kade van de Nieuwe Haven om die delen, die bij de toekomstige ver- nieuwingsgebieden liggen: bij de Gordons traat/Mari astraat en tussen de Hoofdstraat en de Westerhaven. voor de woningen die de SSN in eigendom heeft. Reden voor een toch officiële ope ning was er echter wel, want met de verbouwing van de werkplaats - waar voorheen de bussen van reisbureau Broeren waren ondergebracht - is er een duidelijk ambach telijk karakter aan gegeven. „Zo wordt het oude vakwerk weer nieuw leven in gebla zen", zei wethouder Scheeres. „De belangen van de gemeen telijke overheid en van een bouwonderneming als de SSN blijken aardig parallel te lo pen. Direct en indirect wor den de voorwaarden gescha pen door versterking van de werkgelegenheid voor niet al leen in opdracht maar ook op eigen initiatief huisvesting voor nieuwe bedrijven te creëren. Daarbij loopt de SSN mooi in de pas met ons beleid, want het bedrijf is in Schiedam ook actief op het gebied van kantoorvestigin gen". Dat deze vestigingen en het aantrekken van meer am bachtelijk werk gestimuleerd moeten worden, toonde de wethouder aan door het te hebben over jenever en scheepsbouw. ,Met de eenzij dige afhankelijkheid van één sector hebben wij ons lesje wel geleerd", aldus Scheeres. Volgens directeur Bokx rit er nu al een groei in de werk plaats voor renovatie, waar ongeveer twintig mensen wer ken. De opening van de hal maakt, dat de SSN in zijn kantoren aan de vlakbij gele gen Van Deventerstraat ook ui tbreidingsmogeli j kheden krijgt. Financiën-wethouder, Scheeres. had zich er speciaal op gekleed: hamertje-tik op zijn zestiende eeuws. Vlaardingen De 17-jarige Vlaardingse bowler Marcel van Barneveld is bij de Ne derlandse jeugdkampioen schappen, die dit weekeinde in het Vlaardings bouwllng- centrum De Kangoeroe wer den verspeeld, eerste gewor den. De tweede Vlaardingse kanshebber, Erwin Dobbeh stein, wist achter van Barne veld het silver te bemachti gen. Zie verder de sportpagi na's van deze krant Vlaardingen - De Werkgroep Bedreigde Dieren Nederland heeft een verzetschrift ge richt aan de voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Dat is ge beurd naar aanleiding van het feit, dat het eerder inge diende AROIU Administratie ve Rechtspraak O verheids Beschikking en j-heroep tegen de besluiten van de gemeen teraad rond de zwerfkatten- problematiek door de voorzit ter was afgewezen. De Werkgroep kreeg die niet- ontvankelijkverklaring een week geleden in de bus. Als reden werd het feit opgege ven, dat de werkgroep in be roep was gegaan tegen de be palingen in de Algemene Poli tie Verordening: het verbod op het voederen van zwerf katten en het verplicht stellen van een halsband voor huis katten. Zo'n verordening is, aldus de voorzitter van de af deling rechtspraak, geen be schikking van de gemeente raad, maar een algemene maatregel van bestuur. Daar tegen is geen beroep mogelijk volgens de wet Administratie ve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen. Daarnaast meen de men, dat het beroepschrift veel te laat was binnengeko men. De Werkgroep Bedreigde Die ren heeft het daar niet bij la ten ritten. Mevrouw Bagger man, de secretaresse van de groep: "Slechts een deel van onze bezwaren heeft betrek king op de Politie Verorde ning. Het feit, dat de gemeen te katten vangt en ze doodt staat met in die verordening en is dus wel degelijk een be schikking, waartegen we m beroep kunnen gaan. Vandaar dat we een verzetschrift heb ben ingezonden, waarin al onze argumenten zeer uitge breid rijn toegelicht". Het is overigens nog niet be kend, of de aanklacht die de Werkgroep onlangs bij de Rotterdamse officier van jus titie heeft ingediend tegen het Vlaardingse college van b. en w. en burgemeester Wim Kies boom inderdaad tot een rech tsgeding zal leiden. De offi cier is nog bezig, de aan klacht te onderzoeken. Me vrouw Baggerman: "Hij heeft ons inmiddels wél toegezegd, een proefproces te willen be ginnen wanneer iemand in Vlaardingen een proces-ver baal krijgt wegens het over treden van het voederverbod. Ik zou dus tegen de Vlaar din gers willen zeggen: blijf ge rust voederen en als u een bekeuring krijgt, neem dan contact met ons op. Maar ik ben er van overtuigd dat de Vlaardingse politie tóch niet zal optreden. Het is gewoon pure intimidatie". De werkgroep heeft overigens In de relatief korte tijd van haar bestaan al heel wat ad hesiebetuigingen ontvangen. Niet alleen het Openbaar Li chaam Rijnmond heeft zich achter de werkgroep gesteld, maar ook Tweede Kamerle den als Keja, Hans Kombrink en Rie de Boois, minister De Ruyter van justitie en minis ter-president Van Agt, zo vertelt mevrouw Baggerman. fffl ti tsaa fïJ fial

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1