spout SVV: met dank aan Cor Peitsman Heren van SZC weggespeeld m Henrie Ri beheerst Har ga Van Mastrigt: riant uitzicht g Schiedammers moeite met combinaties Basket Boys gehandicapt Vlaardingse damstrijd ODI en Spirit pakken winst Schiedamse dames op de valreep onderuit DHSen Hermes: wateroverlast 500lopers bij Schiedam MAANDAG 12 MAART 1979 VD/SC/WW5 Schiedam De come back van Cor Peitsman maakte SW, dat door zijn toedoen met 2—4) van FC Dordrecht won, erg gelukkig:. Zes wed strijden stond „De Peits" deze competitie in de spits, scoorde vijfmaal, maar voldeed desondanks niet. Ter wijl hij genoot van zijn twee treffers: „Ik heb in de winterstop zó hard gewerkt, dat Pim Visser gewoon niet meer om mee heen kon". Terwijl de Schie dammers op „Harga" in slaap dreigden te suk kelen, in aanvallend opzicht nauwelijks iets voorstelden, sleepte Cor Peitsman zijn ploeg over het „dode" punt heen. Hij: „Niemand lette op me. Xk ben veel te zwaar en daarom dacht FC Dordrecht, die staat daar goed in de vette klei". Maar toen hij na ruim een half uur met een priemende kopbal uithaalde, herstelde SW zich wat. Hoewel de kri tiek van Pim Visser bleef. Waarom ook niet, want SW had grote moeite om FC Dordrecht van zich af te schudden. Defensief zaten de Schiedammers goed in elkaar. Met name vervanger Jos Zoetmulder voor John Oor ver, die' onverwacht naar het ziekenhuis moest voor zijn va der, deed het uitstekend. Maar daarna klopte er weinig meer van. Wïm de Haan was zo'n beetje de enige die zich van alle moeilijkheden niets aantrok en regelmatig de bal richting Cock Rij kens stuurde. Voor de rest waren er weinig aan speelbare ballen. Enerzijds omdat de beide vleugels. Adrie Nanlohy en Cock de door Bas van den Berg Zwart, de bal graag in de voeten wilden hebben, het geen op het moeilijk bespeel bare veld niet ging, en ander zijds omdat SW gebrek aan inzicht toonde. Vooral dat laatste greep Visser erg aan. „Dat de spelers uit hun ritme zijn,, is tot daar aan toe, maar ze zagen gewoon niet wat er met de bal gedaan kon worden". Maar zoals het in de eerste divisie veel gaat, de ponten tellen. Wanneer het echter bij de rust op een 20 voorsprong had gestaan voor FC Dordrecht, zou nie mand vreemd hebben opgeke ken. Zelfs Jan Rab niet Hij, die zich als trainer van FC Dord recht, dat ruim zes ton schuld heeft, in een belabberde posi tie bevindt en bij stoppen van die club vrijwel zeker geen emplooi meer kan vinden: „Zo gaat dat nü altijd. In technisch opzicht waren wij sterker, misschien ook wel conditioneel, maar fysiek heb ben we grote moeite om van Rinus Steenbergen in een gestaagde poging de Dordtse aanval te onderbreken. een achterstand terug te ko men". Juist FC Dordrecht kreeg voor rust de kansen En hoe! Kopballen van Loek Bij] <één tegen de lat), een afzwaaier van Ger van Kuyk en een ko gel van Anne Evers waren Vlaardingen Het eerste team van de basketbal vereni ging Basket Boys heeft het niet gered in de uitwedstrijd tegen Hurricanes. In Spijke- nisse werd het 9257 voor de thuisploeg. Basket Boys begon gehandi capt aan deze wedstrijd, aan gezien de Vlaardingers maar vijf fitte spelers aan de start konden krijgen. Basket Boys begon met een zone-verdedi ging, terwijl Hurricanes een man-to-man-verdediging speel de. Deze man-to-man-verdedi- ging vertoonde nogal wat ga ten en Basket Boys maakte daar goed gebruik van. Echter, ook de eigen verdedi ging klopte niet helemaal. Door goed schieten kon Hur ricanes dan ook een voor sprong nemen. Toen ook hun verdediging beter ging draaien moest Basket Boys zijn tegenstander laten gaan. Met de rust keek de Vlaar- dingse ploeg al tegen een 52— 31 achterstand aan. In de tweede helft ging Bas ket Boys over op een man-to- man-verdediging, maar door gebrek aan mankracht ver loor deze al gauw elk nut Hurricanes kon dan ook mak kelijk uitlopen, terwijl Basket Boys niet in staat was wat te rug te doen. Het einde van de wedstrijd kwam bij de stand 9257 in het voordeel van Hurricanes. FC Dordrecht is verslagen, Cor Peitsman heeft weer gescoord. Vlaardingen In de hoofd klasse van de Vlaardingse damkampioenschappen is Genrit van Mastrigt alleen aan de leiding gekomen, en heeft thans de beste moge lijkheden om zijn titel te prolongeren omdat hij al thans op papier de sterk ste tegenstanders al beeft ontmoet Zijn tegenstander Leen Tom kwam vanuit de opening in een opsluiting, die hem noodlottig zou worden. De partij was uitermate boeiend en zeer interessant maar verweer had Tom niet tegen het aan valsge weid van Van Mastrigt Leen Lijklema, met wie Gerrit van Mastrigt de leiding deelde, koos tegen oud-kam pioen Wim Heuvelman voor een randspel, maar drong wel ver op met zijn schijven. In het middenspel was een posi tioneel foutje er de oorzaak van, dat Heuvelman schijf-' winst behaalde en mede om dat hij het eindspel zeer se cuur bewerkte eiste hij de volle winst op. Dik van den Kerkhoff kwam tegen Koos Vermeulen al gauw in een voordelige posi tie te staan omdat hij een sterk centrum had, terwijl Vermeulen wat aan de ran den vertoefde. Zodoende had hij geen rugdekking meer en was het voor Van den Kerk hoff niet zo moeilijk meer om beide punten op zijn naam te brengen. Koen Biel blijft zich ook onder de kanshebbers scharen. Tegenstander Nies- tadt had een voorpost bezet maar die stelling bleek niet goed te verdedigen te zijn. Hij verloor die schijf en het was Biel wel toevertrouwd om het eindspel naar winst af te wikkelen. Marinus van Splunter en Bon Boïderheij speelden een vol komen geljjkopgaande partij, die op een puntendeling zou uitdraaien. Van Splunter wil de die remise wat snel afwik kelen en toen koos hij voor een zet, die hem juist de das om deed, hetgeen voor Boï derheij rijn eerste zege bete kende. In de eerste klasse heeft Cor van Veelen de beste kans om kampioen te worden. Hij won van Van Woerden waardoor hij zijn voorsprong van een punt op Dik Mast, die van Jan Lucassen won, behoudt. Kees van Oudheusden won van Lensvelt en klom op tot de derde plaats. De tweede klassers worden aangevoerd door Weisscber maar hier zijn nog drie kanshebbers voor de titel, namelijk Kars, Geldof en Des sens. Uitslagen hoofdklasse: Van Splunter Boïderheij 0-2 Van Mastrigt Tom 20; Niestadt Biel 0—2; Heuvel man Lijklema 2—0; Van der Kerkhoff Vermeulen 2—0. Eerste klasse: Van Veelen Van Woerden 20; Lensvelt Van Oud heusden 0—2; Mast Lucas sen 20. Tweede klasse: Dessens Weisscher 1—1; Kars Geldof 1—1; R. Wisse "Van der Kuil 11; K. Boï derheij Stoker 11; Boude- wijnsNentjes 0—2. Stand: Hoofdklasse: Van Mastrigt 813 Van der Kerkhoff Lijklema Biel Tamboer Heuvelman Tom De Heide Niestadt Vermeulen R. Boïderheij Van Splunter Eerste klasse: Van Veelen Mast Van Oudheusden J. Wisse Suijker Lucassen Lensvelt Voerman Van Woerden Autar Tweedeklasse: Weisscher Kars Geldof Dessens K. Boïderheij Van der Kuil Metzger Stoker R. Wisse Boudewijns Nentjes 8-12 811 7—10 7- 8 8- 7 8— 6 6— 5 8— 5 8- 5 7— 4 7— 4 8-12 8-11 0-11 7- 9 7- 8 8— 7 8- 6 85 8- 5 7- 4 8-32 9-12 7-11 8-11 6— 5 7- 5 5-4 6- 4 6— 4 7- 4 7- 4 Rotterdam De waterpo- loefs van SZC hebben In de streekderby tegen de JR" het onderspit moeten delven. De Rotterdammers wezen SZC met maar liefst 11—2 terug. In de aantrekkelijke wed strijd beslisten de gastheren de wedstrijd in de tweede Periode. Coach Wim van der Kolk: „In de eerste periode ging bet erg goed met ons, maar doordat wij een te anaile basis hebben, kan er te weinig gewisseld worden. Hierdoor kon Rotterdam In de tweede periode weglopen". In de eerste spel periode wa ren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Willem Jan Looman opende de score: 0—1, maar de „R" begon de tweede peri ode toch met een voorsprong. Snel na de hervatting was het weer "Willem Jan Looman die voor SZC doel trof: (2—2). Hiema was het de „R" dat het heft in handen nam. De Rotterdammers liepen tot 6—2 weg, waardoor de wedstrijd in feite al beslist was. Eed van de beste Schiedamse spe lers, Wim de Jong, over het verlies: (rBij ons gebeurde het nogal eens, dat als de scheidsrechter een voor ons dubieuze beslissing nam, de jongens bleven liggen. De „R" profiteerde hier goed van, zo dat de nederlaag eigenlijk te groot uitgevallen is". Gedurende het derde kwart probeerde SZC met kramp achtig aanvalsspel nog wat te rug te doen, echter zonder re sultaat De Schiedammers maakten het laatste kwart een ontmoedigde indruk. Rot terdam passeerde de overi gens goed keepende Leen van Noortwijk nog vijfmaal, zodat er een eindstand van 11—2 op het scorebord kwam. Een verzwakt S ZC-dam es- team (zonder Betty Schuit en Henna Visser) heeft het ter gen koploper WIK/Wassenaar niet waar kunnen maken. Het werd 23 voor WIK, waar door de kampioenskansen voor de Schiedamse tot een minimum zijn ge daald. Doordat de Schiedam se dames een verdedigend concept speelden, kon WIK pas in de laatste periode de overwinning mee naar huis nemen. Anita Smits over dit concept: „Wij moesten wel een verdedigende houding aannemen, omdat wij twee van onze mi ddenvel dspeel- sters moesten missen. WIK had er toch in eerste instan tie geen goed antwoord op, waardoor lange tijd een ge- lijk spel in de lucht hing". Pas in de derde periode nam WIK afstand met 0—2 van SZC, maar door treffers van Tineke Tieman kwam SZC weer langszij, In de slotfase pakte WIK tenslotte toch de overwinning. Ondanks de ne derlaag was Piet Goederend niet ontevreden". Ik wist dat het moeilijk zou worden om te winnen. Om nu het risico zo klein mogelijk te houden, heb ik voor een verdedigend concept gekozen en met een beetje geluk hadden wij nog gewonnen ook". Vlaardingen De geplande veldkorfbal wedstrijden kon den zoals verwacht geen doorgang vinden omdat de meeste korfbalvelden nog te drassig waren om op te spe len. Alleen de zaalwedstrij den gaan rustig door tot het einde van deze maand, hoe wel het alleen nog de afde- I Lngsverenigingen zijn, die in aktie komen. Spirit, dat zijn voorlaatste wedstrijd speelde, moest het direct na het beha len van het kampioenschap opnemen tegen Eureka. Het gegeven, dat het doel was be reikt, gaf de wedstrijd een ontspannen karakter. Ton Sa- hli gebruikte de wedstrijd om alvast een opstelling te proberen voor de veldcompe titie en had als opdracht ge geven aan zijn team: „Vooral aandacht aan de combinatie te besteden". In de beginfase nam Eureka een ruime voorsprong (3— maar een hattrick van Geert Moerman betekende een 3—3 ruststand. Na de hervatting nam Spirit het initiatief in handen en via afstandsscho ten van Lydia de Bruyne en Leo Vermeij verwezenlijkte de Vlaardingse ploeg een 3—5 voorsprong. Eureka verklein de de achterstand en het ene punt verschil bleef tot het eindsignaal. De eindstand werd tenslotte 6—7 in het voordeel van Spirit (de laatste twee doelpunten kwamen van Geert Moerman en Man van der Krans). ODI heeft duidelijk revanche genomen voor de eerder gele den nederlaag tegen De Ka pellen. ODI kwam goed uit de startblokken en opende de score door Eljy van der Lely. De Kapellen bleef in de be ginfase nog bij (1—1) en ook na de treffer van Marlène Olivier kwam die ploeg weer gelijk: 2—2. Daarna nam ODI het heft in handen en ging met een ver diende 5—2 voorsprong rus ten. Doelpunten van Elly van der Lely (2) en Ria Zeeuw. Overwicht Na de rust behield ODI het overwicht en kon de wed strijd rustig worden uitge speeld. De Kapellen was uit geteld en kreeg pas enkele kansen toen ODI bij 8—2 de teugels liet vieren bij (Jaap Blokhuis, Elly van der Lely en Ronald de Kruijf). In de slotfase scoorde De Kapellen nog wel, jnaar middels Mar lène Olivier en Els van 't Hof werd de eindstand 10—6. wapenfeiten waar SW, uitge zonderd dan doelman Bas van Noortwijk, weinig aan kon doen. Iedereen speelde erg angstig en was blij dat de bal kon worden afgegeven. Toen Cor Peitsman na 31 mi nuten een vrije trap van Adrie Nanlohy met zijn hoofd .kon afmaken (1—0), knapte er iets bij FC Dordrecht De „baby's" van Jan Rab zakten diep weg. maar vreemd genoeg kwamen zij er na rust weer helemaal boven op. Hoewel een beetje voetbal op de langzamerhand omge ploegde grasmat steeds meer onmogelijk werd, slaagde FC Dordrecht er telkens toch weer in SW voor grote pro blemen te zetten. De teste kans kwam ongetwijfeld van Dick Dubteld, die evenwel een snel oende Bas van Noortwijk njn weg vond. Het duel, dat bij gemis aan wedstrijdritme, bij lange na geen graadmeter was voor de werkelijke krachtsverhoudin gen, kreeg, toen het al aardig t>ij het nulpunt was aangeko men, zijn beslissing. Wederom door Cor Peitsman, die indirect de hulp nodig had van Cock de Zwart (kop bal) om via het lichaam van doelman Cock Rijkens raak te schieten: 20. De bonkige spits had zijn revanche: op SVV, op Pim Visser, op ie dereen die twijfelde aan zijn capaciteiten. Hij: „Ik ben natuurlijk geen voetballer voor de combinatie, daar ben ik veel te traag voor, maa'r wanneer ik de passes maar krijg, stop ik ze er wel in". Hoewel SVV zich in het laatste kwartier van winst verzekerd zag, bleef FC Dordrecht aanvallen. Vele malen tegen beter weten in, maar het deed tenminste iets, terwijl SVV in vele gevallen stond te kijken. Pim Visser tot slot: „Qua niveau is het me tegengevallen. Gelukkig hebben we nog tweemaal kunnen oefenen, anders was er weinig van terecht geko men...". Schledam/Vl aar dingen Opnieuw was alle moeite tevergeefs. Zowel DHS als Hennes DVS hadden zaterdag nog met een aantal leden hun velden lopen „prikken". De Schiedamse hoofdklasser had zelfs een pomp ge bruikt om bet overtollige water weg te krijgen, maar de regen van zon dag waste al het optimis me in één klap weg. Her mes-trainer Wim Ver hoorn: „Naarmate het voetballen elke week op nieuw wordt uitgesteld, wordt de competitie steeds problematischer. De KNVB wil dat we midweeks gaan spelen, maar wij als amateurs krijgen dan legio moei lijkheden. Denk alleen maar eens aan de beperk te medische voorzienin gen van de amateurs en bij voorbeeld clubs die spelers in militaire dienst hebben zitten". Ook DHS-voorzitter Koos Kerssemeijer ziet de situa tie roet veel zorg. Hij: „Ik weet met hoe dat nou verder moet Dat veld van ons stond gisterochtend compleet blank. En omdat ik heb gehoord dat de op knapbeurt, waar wij van. DHS allemaal naar toe le ven, ook wel eens uitge steld kan worden, wil ik er nu het mijne van we ten. Dat veld is een verschrik king en een schande. Dat moet de gemeente nu maar eens inzien, waar door we schriftelijke af spraken over de renovatie ervan kunnen maken. Zo gaat het niet langer". Overzicht van de grote belangstelling voor de prestatieloop Schiedam Buiten verwach ting is de vijfde prestatieloop van de SV HV Schiedam een bijna compleet familie feest geworden. Een lustrum festijn voor de bijna 506 deelnemers en niet minder voor de organisatoren. Heel sportpark Harga. stond zo'n beetje In het teken van de atletiek, nu menig loper dat benutte voor een „warming up", en hierbij ook het par cours betrokken. Een par cours, met verharde paden vrij van autoverkeer, zorgde er voor dat snelle tijden wer den gemaakt, vooral door de 141 lopers op de 1G kilometer waaronder veel ouder de vlag van de KN AD. Hier zette Henne Riedijk van het Vlaardingse Fortuna de beste tijd neer, 52 min. en 23 sec., twee minuten sneller dan. vorig jaar. De z.g. „vrije lo per" J. Veldhuizen passeerde als tweede de streep in 54.27, Als derde eindigde Peter Fritz' van het Rotterdamse Metro, dat aan dit evenement wederom medewerking ver leende. Drie beste lopers op de overi ge afstanden: 8500 meter met 85 lopers: 1. Rinie O Is th oom in 30.24; 2. K. van der Velden 30.30; 3. Jac. de Wit 32.54. Voor de 6000 meier gingen 103 trimmers van start: 1. Jan. Nijssen 20.47; 2. Leo Buckers 21.38; 3. Peter Jansen in 22.25. Een groot veld van deelne mers kreeg de loop over 3500 meier, met ook hier de nodi ge dames. Eerste van de 118 werd J. Middel weerd 11.33; 2. Joop Hompurs 11.45; 3. T. Fransen in 12.00. Al dan niet vergezeld van vaders en moe ders liepen 38 peuters de mi- niloop over 2 kilometer. Anri- co van Wingerden was hier van de snelste in 9.05 minu ten. De lopers werden wegge schoten door Prins Carnaval van de Stichting .Lentefeest", die vergezeld was door enkele leden van zijn raad van elf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5