SPOR1 Lingen en Van den Ham brengen spektakel Naaldwijk Dubbel Vlaardings bowlingsucces delen Smits redt Mahorokan-judoka's zeer succesvol Hollandiaan Korenbeurs mag meedoen aan Europacup Pietjouw: tweede titel MAANDAG 12 MAART 1979 Ton de Groot niet in actie Winst op Westlandia betekent handhaving VP/SCAWl 21, 19—21; Van den Broek—Jens 19—21, 17-$i, Van den Ham 21—13, 21—15; Lingen—Van Scan! je 21—19,21-10. De KorenbeursMidstars: Hans Lingeu-Jm Vlieg 21—18, 21—17; Bert van den Ham—TV Pitstra 11—21, 21-16, 21-13; Hans van Broek—Anne Vlieg 13—21, 19—21; dubbel I& gen/Van den Broek—Jan en Arme Vlieg 2 I-ui 21—19; Van den Ham-Jan Vlieg 21—15, 21-1$ Lingen—Anne Vlieg 21—23, 2220, 19—21* vJ den Broek—Pitstra 20-22, 19-21; Van Ham—Anne Vlieg 21—13, 6—21, 11—21; Van dj Broek—Jan Vlieg 13—21, 21—16, 21—19; LineenJ Pitstra 21—14,21—18. De stand: 1. Tempo Team 7—14; 2. De Kom. beurs 7—12; 3. 't Hooge Huys 7—5; 4. Salto Liu. gerie 7—5; 5. Avanti 7—2; 6. Midstars 7—2. Schiedam Met nog drie wedstrijden te spelen, is De Korenbeurs nu al zeker van de tweede plaats. De Schiedamse ereklasser bereikte dit resultaat door uit het afgelopen weekeinde ge speelde twee wedstrijden de maximale winst van vier ponten te scoren- Zaterdagavond tegen Salto Lingerie werd bet 6—4 en zondag werd er met dezelfde cijfers gewonnen van Midstars. Spektakelmakers bij de Schiedammers waren Hans langen en Bert van den Ham met vijf en vier winstpartijen. Dc tweede plaats geeft De Korenbeurs ook weer bet recht, deel te «nw aan de Europacup wedstrijden. Of de Schiedammers daarvan gebruik zullen ma ken, is nog niet zeker. Voorzitter Jos Clazing wil de mogelijkheden in bestuursverband nader be zien. „Het is een evenement, dat erg veel geld kost", aldus Clazing. „Misschien wordt deelname interessant als zich een sponsor meldt". De ontwikkeling in de tafeltennistop is door De Korenbeurs dit seizoen verrassend beïnvloed. „Gezien de sterkte van teams als Tempo Team, t Hooge Huys, Avanti en Salto Lingerie, hadden we", aldus Clazing, „gerekend op een vierde of vijfde plaats. Met erg goed tafeltennis en veel spektakel zijn we nu zelfs tweede". Een eerste plaats zit er voor de Schiedamse amateurs met meer in. Tempo Team wordt de nieuwe kampioen, al komen de Amsterdammers nog wel naar Schiedam. Om de titel te behalen zou De Korenbeurs dan met 6—2 moeten win nen, en dat is uitgesloten. Broek gebeurde dat eveneens. De twee wedstrijden waren daarvan een goed voorbeeld. Hans van den Broek scoorde in die partijen slechts één keer. Dat het toch twee keer 64 werd, was dan ook voor rekening van Hans Lingen en Bert van den Ham. Een Van den Ham die de laatste drie wedstrijden steeds twee keer scoorde, en daarmee zijn verwachtingen aan het inlossen is. Setstanden De KorenbeursSalto Lingerie: Han3 Lingen—David Tan 12—21, 21—8, 2117; Hans van den Broek—Jaap van Spanje 2119, 19—22, 22—24; Bert van den Ham—Reinier Jens 2116, 18—21, 21—19; dubbel Lingen/Van den Broek— Tan/Van Spanje 21—13, 21—19; Van den Broek Tan 12—21, 21—15, 1521; Lingen—Jens 17—21, 21—15. 21—18: Van den Ham—Van Spanje 19 dus verzorger Hennie Dolleman. .Als het team goed draait, wordt het tenminste een gelijkspel". „Dat zou dan", aldus voorzitter Gazing weer, „de absolute bekroning van een grandioos sei zoen zijn". De Schiedammers weten daarbij wel, dat zij in de acht jaar ereklasse nog nimmer van Tempo Team hebben kunnen winnen. Een gelijkspel zat er een paar keer in, maar ook daar kwam het dan net niet van. Van die acht jaar eindigt De Korenbeurs nu voor de derde keer op de tweede plaats. Opvallend dit seizoen is, dat De Korenbeurs niet meer van één of twee spelers afhankelijk is. Bij een terugval van lingen werd dan door Wans van den Broek en Bert van den Ham op gevangen, en bij een inzinking van Van den Vïaardingen Gioot feest in het Vlaardings bowling- centrum De Kangoeroe. Marcel van Baraeveld met een gemiddelde van 197.2 dins eerste, en dos Neder lands jeugdkampioen bij het bowlen, en de tweede Vlaardingse troef, Erwin Dob bels te in, in het bedt van de zilveren plak. De 17-jarige Marcel van Bar- neveld wist zijn totale eer ste plaats te bemachtigen door een eerste plaats in enkelspelen en een derde plaats bij de dubbels, waar hij samen met Baai- bergen acteerde. Dobbel- stein, goed voor een ge middelde van 186.3, bereik te zijn totale tweede plaats door een zesde plaats bij de singles en een vierde bij de dubbels. De derde Vlaardingse kanshebster voor ere-me- taal, in dit geval Marlies Weideman, haalde de finale niet Zij moest met een achtste plaats genoegen ne men. Overigens wist de Schiedammer Peter Sig na ond achter het Vlaar dings geweld een niet on verdienstelijke zesde plaats bij de jongens te veroveren met zijn gemiddelde van 176,7. De Maassluise Hermien Pleysier kon bij de meisjes eveneens een zesde plaats in de wacht slepen. Naaldwijk Naald wijk en MW27 hiel den het in de hervat ting op een gelijkspel- Het werd uiteindelijk 1—1, een stand die. niet de rust al was bereikt Gezien het spelbeeld was het gelijk spel ook wel de juiste verhou ding van deze niet op zo hoog peil staande Er waren nog maar vijf mi nuten gespeeld, of de mannen van trainer Henk Denkers na men de leiding. Een achter waartse kopbal van Aad Otto verdween langs MW-doelman Van de Wetering: 10. MW liet zich echter niet ontmoedi gen en kwam terug. Nadat Daaf Lievaart eerst nog een kopbal van Arie van Aalst kon stoppen, produceerde deze Maaslandse spits na een half uur toch de gelijkmaker door een voorzet van Hans de Wilde in te koppen: 1—1. In de tweede helft kregen bei de ploegen nog wel kansen, waart»ij Naaldwijk uit één daarvan tot een schot op de paal kwam. In de allerlaatste minuut kroop Naaldwijk ech ter door het oog van de naald, toen Dick Lagerwey een voorzet van Cees van Erwin Dobbelstein* zilver De kersverse Nederlandse kampioen. Marcel van Bar* neveld, was na afloop doodmoe, maar uiteraard zielsgelukkig. „Ik wist wel dat ik een kans maakte, maar op het moment dat het echt zover is, ben je ongelooflijk onder de in druk. Grandioos, in één woord!" Erwin Dobbelstein, ondanks zijn tweede plaats totaal niet teleurgesteld, re ageerde iets minder uitge laten. Hij: „Ik vind het na tuurlijk ook geweldig. Als we de Nederlandse jeugd- triowedstrijden hier in Vïaardingen krijgen, kun nen we misschien weer succesvol zijn. Dan speel ik tenminste mét Marcel in- plaats van tégen hem". Het wedstrijdritme deed zich uiteraard gevoelen, terwijl door het zware maar goed be speelbare veld de conditie in de tweede helft flink mee ging spreken. Het aantrekke lijkste deel was dan ook de eerste helft, met Naaldwijk al snel in het voordeel. De feestende Hollandiaandames in beeld. Het derde divisieschap is verzekerd. Buuren maar net over kopte, anderden ook niets meer aan Wissels aan beide zijden, ver- stand. Eindhoven De strijd om de nationale bokstitels in Eindhoven, waarbij de Vlaar- dingse bokser Ton de Groot acte de presence zou geven, is zaterdag afgelast De voorzitter van Nederland se Boks bond. Hans Hoffman, overleed namelijk op de weg van Eindhoven naar Den Haag, nadat hij al eerder on wel was geworden. Door het overlijden van de 52-jarige voorzitter werden de wed strijden onmiddellijk afgelast en voor twee weken uitge steld. ruststand van 7—4 kon de Botterdam» ploeg weglopen naar 9i, Spartaan wist ge makkelijk de wedstrijd te voltooien en behaalde daar door de fel begeerde sege. De dames van DWS hebben tegen ADO een ontspannen ■wedstrijd gespeeld. Met erg goed spel, waarbij veel speel sters tot scoren kwamen, kon de Schiedamse ploeg weglo pen naar een 1—7 voor-, sprong. ADO, dat nog vecht tegen degradatie raakte door deze grote achterstand geïrri teerd waardoor het spel har der werd. Na rust wist ADO nog we! iets van de achter stand in te lopen, maar DWS wist de tegenstander goed op afstand te houden en behaal de een verdiende 1215 over winning. Het herenteam deed het min der tegen het Utrechtse HMS. In de eerste helft ging het ge lijk op en pas toen DWS twee straf worpen miste kon HMS afstand nemen. De thuisploeg ging dan ook met een 14—U voorsprong de rust in. In het tweede bedrijf had DWS erg veel moeite met het harde spel van KMS. Het nam geen risico en dat resulteerde in een 25—15 nederlaag. Bij de dameswedstrijd Snel- wiek—UVG waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Doordat er voor belde ploegen geen belangen op het spel meer stonden konden belde teams er vrijuit tegenaan gaan en dat resulteerde in een goede wedstrijd. Doelpunten waren echter schaars, want pas In de negende minuut kon tTVG de score openen. De stand werd zelfs op 0—2 gebracht maar Snel wiek kwam dich terbij. De ruststand was 2—3 en ook In de tweede helft ging de strijd gelijk op. Toen vijf minuten voor het einde de stand op 6—6 kwam leek een gelijkspel In het ver schiet te liggen, maar Snel wlek scoorde vlak voor tijd nog eenmaal en wist daar door de twee punten binnen te slepen- De heren van UVG hebben Atomium erg onderschat en mede doordat Atomium goed speelde, keek UVG bij rust tegen een 114 achterstand aan. Na rust voerde UVG het tempo op en door de break outs behaalde het Schiedamse team toch nog een 17—19 zege. De verdediging van de WIK-dames sloot erg goed te gen DWS 3 en dat resulteerde dan oak in een 03 voor sprong bij rust Na rust kon DWS 3 even dichterbij ko men, maar WIK liep van 3—4 uit naar 3—7 en behaalde een 4—7 zege. Vlaardingen/Schiedam De dames van de hand balvereniging Hollandiaan spelen ook volgend seizoen in de derde divisie. De Vlaardingse da mes hebben het onmogelijke gepresteerd en juist tegen Westlandia, een van de sterkste ploegen uit deze kjasse, de volle winst te behalen. De beide concurrenten Vires en Northa kwamen niet tot winst, zodat deze ploegen nu afdalen naar de af deling. Hollandiaan heeft Westlandia Hollandiaan ging toch met in het begin van de wedstrijd een 6—4 voorsprong rusten, duidelijk overdonderd. Binnen Na de hervatting werd deze twee minuten stond het al 2voorsprong nog uitgebouwd, 0 voor de ploeg van coach waarna de gasten het initia- An Visser en zij konden daar- tief naar zich toetrokken. Zij door ontspannen verder spe- wisten de 74 achterstand len. De verdediging van West- om te buigen in een 7—8 landia toonde erg veel zwak- voorsprong. De strijd werd fce plekken en doordat de hierna erg zenuwachtig mede verdediging afwachtend op de doordat de scheidsrechters cirkel bleef staan kon de Hol- een aantal vreemde beslissin- landiaan-aanval naar hartelust gen namen. Hollandiaan vocht schieten. Doordat de richting echter uitstekend terug en gaf echter in eerste instantie ont- de bezoeksters geen kans prak duurde het tot de zes- meer. De eindstand werd dan tiende minuut voordat de ook bepaald op 12—8. Opval- Voorsprong tot 3—0 uitgebreid lend was het wel dat Mariëile werd. kon de West- Smits uit het tweede team Landse ploeg iets terug doen maar liefst acht treffers op maar Hollandiaan bracht het haar naam schreef, verschil direkt weer op drie doelpunten. Dc dimes van HVK hebben Jn de laatste vijf minuten de competitie teleurstellend werd er ineens veel gescoord, afgesloten- Tegen degradatie- Eerst kon Westlandia door candidaat Spartaan speelden het benutten van twee straf- de Krthrlae dames er een worpen dichtbij komen, maar slechte wedstrijd- Na een Zoe termeer Zevenmaal goud, tweeanaal zilver en drie keer brons. Zuid-Holland kijkt eigenlijk niet eens meer op van deze opmerkelijke oogst aan judo-eremetaal op de Nederlandse kampioen schappen voor junioren en adspiranten in Zoe termeer. De helft van het aantal te veroveren titels, demonstreert echter nogmaals zeer duide lijk dat de toekomst van het Nederlandse judo voorname lijk uit Zuid-Holland afkom stig is. Koos Henneveld, trainer van de Maassluise sportschool Mahorokan, zorgde met zijn jongens voor drie titels en een tweede plaats, een uit zonderlijke verrichting. Het is tegenwoordig namelijk een unicum dat zoveel talent door slechts een sportschool geleverd wordt. door Rik Bakker Met name de verrichtingen van de aspiranten (15 en 16 jaar) afgelopen zaterdag, le verde Koos henneveld veel er emetaal. Rik Snellen van Vol lenhoven (-58 kg) en Peter La- hey (-64 kg) werden kampioen van Nederland. Ronald Kars wist het bij de zware adspi ranten (+70 kg) met zijn 72 kg niet te redden tegen de 40 kg zwaardere Limburger Coe nen. Tijdens de ongelijke strijd ging ook zijn oude schouderblessure hem weer parten spelen, waardoor hij genoegen moest nemen met een tweede plaats. Dc incest opmerkelijke pres tatie werd echter geleverd door de eerstejaars-junior Leo Pietjouw, die klaarblijke lijk de entourage en de sfeer van een ^nationale' nodig beeft om echt te kunnen vlammen. Immers, zijn ver richtingen op de district skampioenschappen, waar hij zich met moeite plaatste voor dit toernooi en waar hij te vens zijn meerdere moest er- Vlaardingen Competitieleider Jan Huybregts heeft besloten de wedstrijd FC Den Bosch—FC Vïaardingen, die gistermiddag op nieuw geen doorgang kon vinden, vast te stellen vor woensdagavond 19-30 uur in Den Bosch- "Dit om dat de twee clubs, die nog voor de tweede periode in de race liggen (Excelsior en FC Den Bosch) zon dag hun wedstrijd tegelijkertijd hpnm>n afwerken'', aldus de com petitieleider, FC Vlaardingen-trainer Theo Lase- roms, die al eerder zijn ongenoegen uitte, toen zijn spelers voor niets naar Den Bosch waren afgereisd, vindt deze inhaalwedstrijd opnieuw een giller. Hij: "Een lachertje, an ders niet. Op de vergadering vorige week dinsdag in Zeist zijn vastge steld 4 april, 25 april en 9 en 15 mei als inhaaldata naast het dubbe le programma met Pasen, Pinkste ren en het weekeinde rond Konin ginnedag, zodat de competitie op 4 juni zou zijn afgelopen. Ze .gingen er in Zeist al helemaal vanuit, dat dit weekeinde alles zou doorgaan. Voor een aantal spelers van mij betekent dit opnieuw een snipper dag opnemen, terwijl de geplande oefenwedstrijd morgenavond tegen HION, natuurlijk ook geen door- lang kan vinden- Het is gewoon ontzettend slecht geregeld".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6