SCHIEDAMSCHE COURANT 'Heel Schiedam moer: meedoen' ,,v. 3'^ Oost buigt zich over sollicitatie l'EKTAN j Werkloosheid gedaald a „Hier ben ik99 geen idee van VVV Eerste paal wijk - centrum op 25 april m Geen garage in achtertuin Quibus geeft de Watersteeg zelf naambord Vruchtbaar begin van inspraakdiscussie Opbouwwerk In Schiedam-Noord Autobedrijf j N "'ijl ««Ül Woensdag 14 maart 1979- ON AFHANKELIJK DAGBLAD _104<ïe jaargang no. 26320 - 6 PAGINA'S BrotTsvosl 3 - telefoon urims mstm tie 368091 - redactie 262566 - klavhtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De VVV heeft toege geven dat het plannetje van de stadsplatte- grondjes inderdaad is overgenomen van de be wonersvereniging Schie- dam-Centrum, en dus niet afkomstig is uit de eigen koker van de toe ristische club uit het proveniershuis. De bewonersvereniging re ageerde door middel van een ingezonden brief in onze krant op het plan van de WV, om op ver schillende plaatsen in Schiedam stadsplatte- grondjes aan te brengen. „Dat is ons plan'1, was de reactie van de vereniging, die overigens haar waar dering uitsprak voor het Het plaatsen van veel meer van deze bordjes, verspreid over heel Schiedam, is inderdaad een ideetje geweest van de bewoners vereniging, en niet van de VVV. feit dat de WV zich sterk wilde gaan maken voor de plattegrondjes. 5 maart, zo'n twee we- i nadat de ingezonden brief was geplaatst, be dacht de VVV dat de be wonersvereniging inder daad de geestelijke vader van het pïattegrondjesplan was. „Ere wie ere toe komt", moet men in het Proveniershuis hebben ge dacht, want alsnog ging er een brief aan de bewo nersvereniging de deur uit. waarin werd medegedeeld, dat de WV naar aanlei-1$ ding van het gesprek met j$ de bewonersvereniging bij tö het college heeft aange- drongen op plaatsing van plattegronajes, met de tekst „hier ben ik". |1 Schiedam Op zoveel mogelijk plaatsen in de stad komen folders te liggen met ideeën over inspraak, zoals die tot nog toe bij de gemeen te naar voren zijn ge bracht. Bovendien krijgt iedereen, die laat weten belangstelling te hebben voor nee pra ten over het gemeente beleid, een uitgewerkt overzicht van notities over verbetering van inspraak. Een verspreiding van alle kennis op zo groot mogelijke schaal werkt in de hand, zo hoopt wethouder Herman Posthoorn, dat steeds meer Schiedammers zich gaan inte resseren voor wat er in hun stad gebeurt en, in eerste in stantie, voor hoe het mee pra ten geregeld moet worden. „Of het nou over nieuwe cur sussen gaat of over een straatprofiel, de burgers moe ten ook gelegenheid krijgen om te zeggen wat zij er van vinden", zei Posthoorn gister avond in het stadhuis, waar bijna vijftig mensen bijeen kwamen. „Wij moeten deze avond maar een beetje be schouwen als oriëntatiefase", aldus de inspraakwethouder, zo genoemd omdat hij in het college van burgemeester en wethouders het meest ijvert voor „het er bij betrekken" van de bevolking. Over een dikke maand zullen Schiedam Het overleg in Oost, over de benoeming van een „halve" opbouwwerker in die wijk, heeft tot nog toe weinig resultaat gehad. Op 1 maart kwamen er nauwelijks belang stellenden naar het gebouwtje van de bewonersvereniging Schiedam Oost om mee te praten over de benoeming, on danks de oproep van Oost aan alle nict-georganiseerden in de wijk die in de toekomst met de opbouwwerker te maken zullen krijgen. Hoewel het de bedoeling was om op die eerste maart al tot afspraken te komen over een te volgen sollicitatieprocedure, en over de eisen waaraan de te benoemen opbouwwerker zou moeten voldoen, is het op die vergadering gebleven bij een oriënterend gesprek. Maandag zal een volgende vergadering worden gehouden, weer in het gebouwtje van de bewonersve reniging, aan de Franklinstraat 1, aan vang half negen. Nog éénmaal zullen de niet-georganiseerde groeperingen in de wijk die belang hebben bij het opbouwwerk in de gelegenheid worden gesteld deel te nemen aan het overleg. Maandag de negentiende zal er dan een sollicitatiecommissie worden ge vormd, zullen de keuzecriteria worden bepaald, en wordt de tekst van de advertentie voor de vacature opgesteld. „Wij hopen dit keer op een grotere opkomt", zegt de secretaris van debewonersvereniging, Edward Krabbendam, Schiedam Op 25 april gaat de eerste paal voor het wijkcentrum in Schiedam-Noord de grond in. Slaven- burgs Bouwbedrijven, een Schiedamse aannemer, zal het project aan het Bachplein gaan uitvoeren, en denkt het gebouw in ongeveer twaalf maanden rond te kunnen krijgen. den In maart 1980 zal het wijk centrum voor Schiedam- Noord dan gereed zijn, com pleet met bibliotheek, maar nog zonder PTT-kantoor waarvoor nog slechts een schetsontwerp klaar is en de bouw pas medio 1980 kan starten. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de ge meenteraad maandag akkoord te gaan met een extra krediet voor de bouw van het wijk centrum van 1.507.260 gulden, waardoor de totale kosten op 6.667.260 gulden komen. Ruim vier ton daarvan kan worden terug verdiend op het bibüo- theekfiüaal. Om de extra kos ten te kunnen dekken heeft de gemeente aangeklopt bij het ministerie van CRM, maar zoals al door de begro tingsbehandelingen in de Tweede Kamer werd ver wacht. heeft de gemeente geen poot aan de grond ge kregen bij het ministerie. Als in maart 19B0 de bouw werkzaamheden klaar zijn zal worden begonnen met de in richting van het wijkcentrum. De vertegenwoordigers voor het wijkontmoetinscentrum en de directeur van de biblio theek hebben daarvoor vier ton tot hun beschikking. vouwbladen met algemene in formatie te verkrijgen zijn bij de gemeente, in de bibliothe ken en bij andere druk be zochte instellingen. Het zal meer een samenvatting zijn van de ideeën, zoals deze tot op heden bij Posthoorn zijn geuit (door 18 groeperingen en personen uit de stad), want een duidelijke gedachte over de toekomstige inspraak verordening heeft de gemeen te zelf nog niet. „Ik vólde nou juist de schijn vermijden, dat wij al in een bepaalde rich ting denken", zei Posthoorn gisteravond toen enkele Schie dammers vroegen waarom er helemaal geen discussiemate riaal voor handen was. „Laten wij maar blanco be ginnen", aldus Posthoorn, die overigens hoopt dat er over een maand of negen de in spraakverordening kan zijn. De avond had gisteren een constructief karakter, zeker voor een „kennismaking sbijeenkomst". Op vragen van de zijde van onder meer bewonersvereni- ging Schiedam-Centrum, de werkgroep ruimtelijke orde ning Schiedam-Noord, de PPR, de PvdA en bewoners vereniging Schiedam-West ging hij steeds positief in. Zo zal op korte termijn al het hele pakket aan informatie, dat Posthoorn al bereikt heeft, worden rondgestuurd aan de geïnteresseerden. ÜllHïiMilllIJmniHiiilöi!: Ondanks de nachtelijke vrieskou ziet het ernaar uit dat het toch lente gaat worden. In vele wei- Zanden lopen al schapen met lammeren rond. Op e het eerste gericht een blij en dartel levensver- schijnsel. Was het voor jaren terug nog zo, dat een lammetje in februari of in maart geboren, een uitzondering was, vandaag de dag is dat iets e heel gewoons. De boeren trekken er zich weinig meer van aan wanneer rammen en ooien elkaar liefkozen. Al behoren deze lammetjes dan niet meer tot de uitzonderingen, het blijft een leuk ge- g zicht, zeker voor stadsmensen. -iktiiüTiiJNïfiitsititütMüffiN'iJijiiiiriiïiiiïïjiiiiïtriMiïiïitïïïümiïiiïJifiitïnïi ADVERTENTIE r voor betrouwbare i Bovagr-occasiobs l pm^r 12fluid,garantie. VAN DEVENTERSTRAAT 17 j .J <}- TEE, 731144 'I I SCHIEDAM Koopavond geopendL W TM ADVERTENTIE SO END ALAAN 30 TEL 010-349644 Schiedam De heer N. A. van den Heuvel uit de Zwa luwlaan in Schiedam-Noord mag géén garage neerzetten in zijn achtertuin. De be roepscommissie, die zich uit spreekt over tegen het ge meentebestuur aangespannen beroepschriften heeft hiermee het besluit van het college van burgemeester en wethou ders bekrachtigd, waarin zo'n garage niet wordt toegestaan. Het argument van Van den Heuvel, dat een ligusterhaag de garage nagenoeg onzich tbaar zou maken voor de buurt is daarmee door de be roepscommissie verworpen. „Het is helemaal niet zeker dat die ligusterhaag daar al tijd zal blijven. Bij verhuizing kunnen de volgende bewoners die haag best eens weghalen, en dan is een garage zeker een storend element in de omgeving", motiveerde de be roepscommissie haar besluit. ..Bovendien zou er gezien de grootte van de gewenste gara ge een zeer geforceerde oplos sing moeten worden gezocht, die uit welstandsoverwegingen onaanvaardbaar is. N. van den Heuvel wil de nieuwe garage in zijn tuin neerzetten* omdat hij mei zijn nieuwe auto de draai naar de ingang van de huidige garage niet kan maken, iets wat mei de vroegere auto wel lukte. In het werkgebied van Ge westelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord is in de maand februari de werkloosheid, zowel onder mannen als vrouwen gedaald, Ifet totale aantal werkloze mannen en vrouwen bedroeg in de maand januari 2644 en is gedurende de maand febru ari gedaald tol 2535. Het werkloosheidspercentage mannen bedraagt thans 2,9 procent, terwijl dat in janua ri 3 procent was. De vrarft naar mannelijk person cl daalde van 901 naar de vraag naar vrou veil* personeel steeg van 87 naar 123. Onder invloed van het st-Vwti steeg het aanbod van p. r nee) in de bouwnijverheid in geringe mate. De vraag naar personeel daalde deze maand verder, namelijk van 127 naar 91. Het valt te verwachten dat de verbetering van het weer met zich mee zal brengen dat de bouw spoedig weer perso neel zal aantrekken. Het bedrijfsleven blijft volop in de markt voor goed ge schoold metaaipersoneei, dit ondanks de daling van de vraag naar personeel voor deze sector van 380 naar 333. Met name voor jeugdigen zijn de mogelijkheden om in de winkel sec tor een baan te krij gen iets gunstiger geworden. Dit is dos te meer verheu gend, omdat er toch sprake is van een stroeve ar beid s deel markt voor deze leeftijds groep- Desondanks is de werkloosheid onder de jonge ren tot 23 jaar enigszins te ruggelopen. Binnenkort zal d« sector er weer aanmer- kea, moeilijker voorstaan, want re eerste schoolverlaters hebbei zich a! gemeld op het «nbeid bureau, teneinde zich bijtijds een passende werk kring te verwerven. Concluderend stelt de direc teur van hel arbeidsbureau, de heer J. A. van Lent, dat de landelijke, dalende tendens van de werkloosheid onder mannen ook in het Waterweg gebied plaatsvindt. Verder is hij van mening dat het ver heugend is dat. ondanks de landelijke stijgende werkloos heid onder vrouwen, er in dit gewest sprake is van een niet onaanzienlijke daling van het werkloosheidscijfer voor vrou-4 wen in de diverse beroeps groepen. Schiedam „Bij de gemeente gaat bet allemaal zo langzaam, daarom hebben wij nu zelf maar dat naambordje opge hangen. Want bij de politie weten ze niet eens, hoe deze steeg heet". Gisteravond hebben bezoekers van de Quibus, ter gelegenheid van het viere- neenhalfjarig bestaan van het café op de Lange Haven, een bordje in de steeg ernaast opgehangen met daarop de tekst „Watersteeg, voorheen Quibus steeg". Omdat de gemeente zelf, een jaar nadat de naam Watersteeg uit het archief werd opgevist, nog steeds geen naambord had opgehangen, hebben en kele jongeren aan het particulier initia tief gedacht. Dat houdt ook verband met de maatregel, die de directeur van gemeentewerken. Harm-Gustaaf de Block, vorig jaar nam om een bordje met daarop de naam Quibussteeg te verwijderen. Ook dit bordje was door de Quibus-bezoekers aangebracht. „Toen er zo moeilijk werd gedaan over dat bordje en de gemeenteraad snel be sloot dat de steeg Watersteeg moest gaan heten, hadden wij wel verwacht dat het naambordje er gauw zou ko men. Naamloze stegen zijn immers niet bevorderlijk voor de leefbaarheid in een binnenstad", zeggen de jongelui. Namens hen heeft Hans Heuschen gis teravond het bord opgehangen, dat ei genlijk de gemeente had moeten doen. De Quibus heeft zich er inmiddels mee verzoend, dat de steeg niet naar het café mocht worden vernoemd. Direc teur Peter Pijpers had dat graag ge zien, toen de gemeenteraad ook besloot om de straat bij het Zweedse bedrijf Sandvik ter gelegenheid van de komst van het Zweeds koninklijk paar Sandvikstraat te noemen. Maar om dat Quibussteeg in de ogen van het ge meentebestuur absoluut niet kon. werd het bordje met die naam door gemeen tewerken verwijderd. „Daarna is er niets gebeurd", zegt Pij pers, en dat maakt het volgens hem voor veel mensen erg lastig, als zij zoe ken naar de Watersteeg. Dat ook agen ten van de politie niet weten hoe de steeg officieel heet, bleek onlangs toen in het politierapport stond dat een man laveloos in de Gruttersteeg was aange troffen. .Maar de Gruttersteeg loopt een eindje verderop! Dat is in onze steeg geweest", zeggen de jongeren. Hans schroefde gisteravond •het naam bordje op in de steeg naast de Quibus: „Water^ steeg, voor heen Qui bussteeg". deèfi kfanrwaartn u al het nieuws uit eigen omgeving kuni vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch ^VjpNieuw^blad oteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal 142,20 abonnement a f14.33 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/bankor. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 300pVB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1