„Opnieuw bginnen bij VS Vlaardingen^ SPORT :ort Hoogste score voor Van Staalduinen Holy met jeugd Wachtlijsten bij Be Quick en Evergreen I sport k< Soudijn. weer coach: VZC mist Diane Jack Lammers naar PPSC ADOPTIE DONDERDAG 15 MAART 1979 mm Zwaluwen opent tribune Van Kampen trainer GSS Geslaagden FOUTEN KANS VAN DER LELY: GEEN COMMENTAAR VO/SCAVW6 m WÊÊmMÊmÊm VS Vlaardingen, hier te gen kampioen Neptunes, dankzij de vele wissels in de tweede klasse op nieuw beginnen. Vlaardingen/Schiedam Bob Sou dijn is weer terug! Met ingang van het komende seizoen zal de vroegere trainer van Olga/ADO opnieuw de leiding hebben over VS Vlaardin gen, evenals dat twee jaar geleden het geval was. In een uitgebreid in terview vertelt hij waarom hij is weggegaan bij de Haagse club, waarom het Nederlands team steeds zwakker wordt en wat zijn verwach tingen voor het komende seizoen zijn. Onder het motto: verande ring van spijs doet eten, vertrok Soudijn na het seizoen 1976-1977 naar Ol ga/ADO- Na slechts één jaar moest hij constateren dat deze hoofdklasser niet bood wat hij ervan ver wacht had. De financiële draagkracht van de club bleek van dien aard te zijn, dat er weinig nieuwe spelers konden worden aangetrokken. Een belangrijk ding heeft hij tijdens zijn uitstapje wel geleerd, namelijk dat teamgeest een onontbeer lijke basis is voor succes. Dit laatste hoopt hij bij Vlaardingen wél aan te treffen. „Omdat we bij Vlaardingen geen nieuwe spelers hebben aangetrok- Vlaardingen De Vlaarding' se eersteklasser Zwaluwen opent zaterdag om 14.00 uur, opnieuw de overdekte tribu ne. Eerst is er om 13.30 uur een bijeenkomst in de profes sor Gerbrandyscbool aan de Korhoenlaan, waarna de tri bune tijdens de competitie wedstrijd Zwaluwen-Spijke- hisse voor het eerst officieel mag worden betreden. Omdat de opening al een paar keer door de weersomstandigheden Is uitgesteld, hebben de Zwa luwensupporters al vanaf de wedstrijd tegen WHC (20 no vember *78) gretig gebruik gemaakt van de in feite toen al zo goed als gereed zijnde tribune. Schiedam Na vele jaren gaan GSS en trainer Frans Steenbergen uit elkaar. Hij zal worden opgevolgd door M. van Kampen, in kringen van deze zaterdagclub geen O Bij HSV worden zaterdag de nieuwe kleedcabines en cantine officieel geopend. Dat zal gebeuren door de voorzit ter van de deelgemeenteraad, L. van der Houwen. Ondanks de verbouwing bij De HoUandiaan gaat de strijd om de Klinkenberg-bo kaal jn augustus normaal door. Tegenstanders zijn al: CW, De Zwervers, Excelsior Maassluis, Wilhelmus en be kerhouder DHS. Voorts neemt De Hollandiaan deel aan een tweedaags toernooi van DHL, In bet ontmoetingscentrum „Koningshof is er zaterdag 24 maart een klaverjastoer- noo». Kosten vier gulden per koppel. De eerste prijs is 250 gulden plus een wisselbeker en twee herinneringsbekers. Kaarten verkrijgbaar bij de WV en Koningshof. O Steve Cromwell, de speler van DHS, die vorig seizoen overkwam van RFC, is spoor loos. Hij speelde enkele wed strijden met het eerste team van de hoofdklasser, maar verscheen de laatste tijd met meer op de trainingen. 0 Op de tweede pinksterdag i houdt Dick van Gelderen weer het traditionele horeca- toemooi op het complex van SW. De opbrengst van die dag is bestemd voor het ge handicapte kind. Het RN ver leent medewerking door het beschikbaar stellen van de sportiviteitsprijs- In de Europese competitie ging het duel van De Ooie vaars (rolstoelbasketbal) tegen Hengelo en Duisburg niet door. Het duel is nu ver plaatst naar 24 maart 0 Sportwethouder Koos Smit opent zaterdag 21 april het grote handbaltoemooi van Unitas '63. Aan dit toernooi doen teams uit de eerste, tweede en derde divisie mee. Plaats van handeling de Oly- mpiahal om 11 uur. Vlaardingen Negen turn sters van de Vlaardingse gy mnastiekvereniging Testo hebben de voortumcursus A, georganiseerd door de Kring Maasmond, succesvol afgeslo ten. De negen, die het KNCGV-diploma in de wacht sleepten, zijn: Coby Veldhui zen, Locs Eigenraam, Diane van de Kraan, Sylvia van Leeuwarden, Monique Mar tens, Petra Martens, Jol anti a van Noort, Hellen van Splun- teren Anneke Stolk. ken, hebben een stel eigen jongens de kans zich te ontwikkelen. Dit komt de sfeer ten goede, en mede daarom heb ik goede hoop op een redelijk seizoen", aldus Bob Soudijn. Toch was het niet snel gere geld dat hij naar zijn oude club zou terugkeren. Er wa ren voor deze veelgevraagde trainer al enkele aanbiedingen binnengekomen. Twee oorza ken geven echter de doorslag: De jongens hadden zelf om zijn terugkeer gevraagd en de afstand tol zijn woonplaats (Schiedam) was klein. Een grote teleurstelling was toen na de zomervakantie bleek dat een aantal spelers alsnog de wijk naar een andere vere niging hadden genomen. Over dat heen en weer flitsen van allerlei spelers heeft Soudijn zo zijn eigen gedachten. „Ei genlijk is het een vorm van ronselen. Allerlei verenigingen trekken aan veelbelovende spelers, vaak onder valse be loftes. Eén geval is mij be kend, waar aar soelers een tweeweekse stage de Vere nigde Staten werd beloofd, maar die belofte is nog steeds niet nagekomen. De bedragen, in geld of natura, die aan spelers worden geboden, zijn vaak té kinderachtig om over naar huis te schrijven. Maar het is begrijpelijk dat een jongen van zeventien jaar zich graag laat lijmen voor een gratis handschoen en gra tis consumpties. Maar door het elk jaar wisselen van ver eniging is van een goede tech nische opbouw in het honkbal natuurlijk geen sprake". Wat dit laatste betreft maakt Soudijn zonder, blikken of blozen ernstige verwijten aan het adres van het gros van de hoofdklasse-trainers. „Met name in de werpersstaf wor den ernstige fouten gemaakt. Vaak uit gemakzucht worden er een stei Amerikanen opge kocht of bestaande werpers van andere verenigingen Bob Soudijn bouwen overgenomen. Voorbeelden zijn er te over: Beekman, Ocon, Cox. Door deze praktij ken is er een ware verarming van de Nederlandse werpers- staf. Tot overmaat van ramp speelt de laatste der Mohika nen, Nol Beendcrs, niet meer in de nationale ploeg. En als we vijf jaar verder zijn is er geen werper meer in Neder land te vinden". Dit gebrek aan eigen kweek bij de top- clubs vindt coach Soudijn laf. Na deze escapade over het Nederlands team stort Sou dijn zijn hart weer verder uit over het „ronselen". ,.Het blijkt", zegt hij, „dat de mees te jongens, die voor weinig geld naar een andere club zijn overgegaan, na enige tijd weer terug willen. In veel ge vallen worden ze dan niet meer geaccepteerd door hun oude ploegmaats, waardoor deze spelers in een geweldige leemte vallen. Daarom kun nen deze vaak nog erg jonge mensen niet genoeg tegen zichzelf beschermd worden". Maasland Tijdens de deze week gehouden onderlinge sene van de schietvereniging Maasland kwam M. van Staalduinen met 99 punten tot de hoogste score. Een vijftal schutters met 98 en 97 punten zat hem dicht op de hielen. De volledige uitslag was als volgt; W. van Roon 79 - 27; P. van Buuren 94 - 30; M. P. Hane- maaijer 98 - 30; J. van Zwienen 86 - 25; A. Peliikaan 91 - 30; A. E. Poot 92 - 30; C. van Dorp 87 - 29; H. van Nieuwkerk 93 - 28; J. Rodenrijs 90 - 30; Sj. Ra sens 95 - 30; L. van Berkel 94 - 30; A. Kap 42 - 27; P. A. Boekesteyn 88 - 28; A. Verboon 66 - 20; A. Moerman (De Lier) 92 - 30; M. van Staalduinen 00 - 30; A, W. Bos 86 - 30; J. Hanemaaijer 97 - 30; Fr. Krul 91 22; R. van Dunnen 70 - 24; K. Moerman 97 - 29; K, Rasens 93 - 30; F. T. J. Poot 90 - 29; E. C. C. Poot 91 - 28; R. Hunego 68 - 25; J. Kapelle 96 - 30; W. Geres 87 - 30; M. Kohier 89 - 29, N. C. Haring 77 - 29; T, W. den Breejen 89 - 28; A. M. Sortneveld 94 - 30; A- Moerman (Maasland) 91 - 30; J. v.d. Marei 89 - 26; W. v.d. Zwan 86 - 28; W. Simons 85 - 27; A J. Robijn 96 - 28; A. Voogd 91 - 28; Fr. van Staalduinen 97 - 30; G. Dekker 94 - 30; J v.d. Hout 90 - 29; A. A. Stolk 88 - 26; H. J. Korpel 96 - 30; J. Doelman 69 - 28; A. van Buuren 98 - 30 en Jac. v.d. Sar 93 - 30. Vlaardingen Omdat Di ane Ede lijn een bijholte ontsteking heeft, ais ge volg van de winterkampi- oenschappen, was VZC tij dens wedstrijden om de hoofdstadwissel beker erg verzwakt. De Vlaardingse Zwem Club, die het ko mende weekeinde een be zoek brengt aan Hamburg, moet het zelfs zonder de talentvolle Diane stellen. Niettemin waren er in Am sterdam enkele snelle tij den te noteren. Zo behaal de de estafetteploeg meis jes onder de 14 jaar (Pau- Iien Benne, Inge Hilker, Sandra Don en Nicole Pau- lussen) met een tijd van 5.21.6 een derde plaats. Marco van IJzerloo verbe terde met een vijfde plaats zijn persoonlijk record op de 100 vrij in 1.11.4. Jacqu eline Claas legde op de 100 wissel persoonlijk beslag op de derde plaats in 1.29.7. Dat hield een verbe tering van drie seconden in. Voor het jongenskwartet Henri de Boer, Pieter Wa penaar, Pieter Kop en Mar cel Blomsteel was er een vierde plaats weggelegd in 4,11.7. Alex Gerritsen zwom een goede 100 school in 1.27.7 en Irma Voorham legde in 1.11 beslag op de derde plaats op de 100 vlinder voor meisjes onder 16 jaar. De dames van VZC kwamen uiteindelijk uit op een zevende plaats en de heren op een zesde. Schiedam Bij zaterdagclub PPSC, dat nog de meeste wed strijden voor de boeg heeft in de tweede klasse, wordt trai ner Plet de Wolf opgevolgd door Jack Lammers. De Wolf vindt in verband met zijn werkzaamheden het reizen een té groot bezwaar en maakte daarom zijn vertrek al vroegtijdig bekend. Lammers, een geboren en getogen Vlaardingen, is thans nog trainer van Poortugaal. Eerder trainer hij EDS en zaterdagclub DVO '32. Hij is in het bezit van het B-diploma. In zijn jeugd speelde Lammers bij VFC en Zwal uwen. Soudijn verwacht bij VS Vlaardingen een moeilijk sei zoen. Vooral door het weg gaan van beide werpers, zal er een grote last op de schouders van zijn twee nieu we pitchers komen te druk ken. „Maar", zo stelt hij na drukkelijk", ik weet dat een werper alleen maar kan groeien door ervaring, en zijn jongens krijgen de kans om die op te doen. j „Ik ben tevreden als we ons I dit seizoen handhaven, en stel alleen tot doel verder te bou wen naar een goed uitgeba lanceerd team, zodat we in de komende jaren wel in de top kunnen meedraaien". Soudijn spreekt uit een lange ervaring. In 1946 begon hij zelf mei honkbal, en was daarmee de eerste Schiedam mer die deze sport beoefende. Na tramer geweest te zijn bij vele grote en kleine verenigin gen, lijkt hij nu zijn honk ge vonden te hebben. Vlaardingen Dat sport en politiek hand in hand kunnen gaan, bewijst de korfbalvereniging Vlaar dingen, dat met het adop teren van kinderen in hun eigen omgeving van de weelde hier wil laten meegenieten. De redactie van het weekblad van die club wil trachten de leden elke maand 45 gutden of een veelvoud daarvan bij elkaar te laten brengen. Voor 45 gulden kan een kind hulp krijgen, die voornamelijk bestaat uit betere voeding, kleding en een opleiding. De redactie wijst er verder de leden op, dat degenen die zich inzetten voor de actie „Foster parents", eigenlijk niet meer kunnen stoppen. Leden die zich niet aan een vast bedrag willen houden, steunen de actie „Gast aan Tafel". Vlaardingen Het naar de Overgangsklasse B gep*o* moveerde eerste team van Holy is aanzienlijk véf- jongd. Sjaak van Toor en Elly van Bergen-Walraven zijn gestopt, terwijl ook Ingrid Koppe niet meer voor Holy 1 uitkomt. Hun plaatsen worden ingenomen door de jeugdige Benni Vossenaar en Conny Lugt, die het vorige seizoen met Holy 2 ongeslagen kampioen wer den. Andrea Kwakkel en Paul van den Berg blijven. Maassluis In de Maassluise wijk Steen dijkpolder moet dit jaar een tenniscomplex ver* rijzen, dat naast zes buitenbanen ook een tennisbal met een vier tal banen omvat. De hockey- en tennisvereni ging Evergreen heeft daarvan vier buitenba nen toegezegd gekregen. De tennissende leden van Evergreen moeten ach dit jaar nog tevre den stellen met de op de trainingsvelden van Excelsior' Maassluis deze zijn halfverbard aan te leggen banen* „We rekenen erop het ten- nisseizoen 1980 op het com plex in de Steendijkpolder te kunnen beginnen. Maar", zegt penningmeester Jacques van Eek, „er zit een behoorlijke haar in de soep. Drie banen kunnen zonder probleem op ge meentegrond aangelegd worden. De andere drie zijn gepland op een stukje grond, dat weliswaar eigen dom van de gemeente Maassluis is, maar waarop nog een in het kadaster vastgelegd gebruiksrecht voor het bedrijf Van der Lely rust". „Met de aankoop van het stukje land van enige hec taren door de gemeente van de heer Van der Sar, heft men niet automatisch dit recht, in juridische kringen bekend als er fdienstbaarheid of servi tuut, op. Daarover zal tus sen de gemeente en Van der Lely onderhandeld moeten worden", legt de penningmeester uit „Als de gemeente de ba nen aanlegt, zonder dat het servituut opgeheven is, houdt het In dat Van der Lely dan theoretisch in zijn recht staat de tenni- saccomz&odatie met zijn landbouwmachines om te ploegen. Dat is namelijk het recht wat deze fabri kant heeft: het beproeven van landbouwwerktuigen op deze grond", verduide lijkt Koos Borsboom, de voorzitter van de tennis- sectie* Bij Evergreen wil men er alles aan doen de oplossing van het juridisch probleem te bespoedigen. „Via een civiele procedure kun je via de rechtbank een over eenkomst afdwingen, maar", zegt Van Eek, „dat kan jaren vergen. Dat is de reden, dat we nu zelf actie ondernomen hebben, zonder dat we een stand punt wülen innemen bij wie de schuld ligt. We we ten immers niet waar de onderhandelingen vastgelo pen zijn". De actie van Evergreen be staat uit het verzamelen van handtekeningen onder de Maassluise bevolking met een petitie, die zowel aan de gemeente als aan Van der Lely aangeboden zal worden. „We verzoeken daarmee voor dat kleine stukje, dat voor die drie banen nodig is, een uitzon dering te maken bij de on derhandelingen, in het al gemeen belang van de ten nissport We hopen dat daardoor de gesprekken tussen beide partijen in ie der geval weer op gang ko men". Koos Borsboom legt uit waarom in de petitie over het „algemeen tennis be lang" gesproken wordt „De drie banen, die over blijven, zijn dan voor Evergreen, zodat het onze vereniging alleen één baan scheelt Twee banen zijn echter bestemd voor niet- verenigingsgebonden men sen, de vrije verhuur dus, en die zijn dan ook de dupe". Jacques van Eek kent aan de petitie, al is het niet meer dan een verzoek, wel waarde toe. „Een indus-, tried in een bepaalde ge meenschap, waaruit deze ook de werknemers recru- teert, kan natuurlijk niet alle signalen uit een ge meenschap naast zich neer leggen", zegt de penning meester. Tennisaccommodatie is in ieder geval erg hard nodig in Maassluis, waarop de wachtlijsten bij beide vere nigingen wel duiden. Zo staan er bij Evergreen on geveer driehonderd tennis sers te popelen lid te wor den, terwijl het aantal wachtenden bij Be Quick in dezelfde orde van groot te ligt- Volgens Koos Bors boom beslaat de overlap ping tussen beide lijster* slechts een vijftiental men sen. De directeur van Van. der Lely, A. van der Lely, wenste zich te onthouden van commentaar op de problematiek ten aanzien van de aanleg van de ten nisaccommodatie in de Steendijkpolder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6