SPORT Hermes DVS goed uitgeslapen Hollandiaan krijgt kous op de kop Schiedamse Boys en MSV '71 overtuigen Schiedam minder slecht dan Martinit m IJver helpt Schiedammers aan verdiend gelijkspel Verdedigingsfouten Vlaardingers fataal Excelsior920: slecht begin Schop en Burki tevreden met deling Zaalvoetbal iff' it'll c WêiÊÊm^ -- A VFC: overwinning Strafschop nekt Ursus Paul de Nijs helpt SFC Hans Klein (WF) breekt been -MAANDAG 19 MAART 1979 vD/scwwe Rotterdam Hermes DVS is de erg lange winterslaap goed doorgekomen. AI werd dat in de uitwedstrijd tegen De Musschen niet onder streept door de voile winst en die zat er zeker in de tweede helft in de manier waarop de Schiedammers het 22 gelijkspel behaalden, ge tuigde van een goede condi tie en een nog betere werk lust. Tot tweemaal toe moesten de mannen van trainer Wim Ver hoorn een achterstand weg werken en de eerste treffer van de Rotterdammers viel op een belangrijk moment, kort voor de rust. Ane Bud- denberg bracht met een hoge voorzet de bal bij de tweede paal en Peter Homar hoefde alleen nog maar te knikken 1—0. Her mes DVS kreeg in de eer ste helft zeker de kansen om zelf de leiding te nemen. Zo kwam een voorzet van rechts voor het verkeerde been van Rob \*an Vooren waardoor doelman Eddy Zoeters de te zachte inzet kon naast stom pen. Frans Schaap ging goed diep op een shmme pass van Peier Boon; met voorstopper Wim Kooiman op zijn hielen ging zijn gehaaste schot ver naast. Na de rust een geprikkeld Hermes, dat het geluk kende al m de eerste minuut gelijk te maken. Rob van Vooren bracht de bal vanaf links voor het doel, waar Roy den Hartog op de juiste plaats stond om van dichtbij te sco ren* 11. De Schiedammers bleven met grote felheid de aanval zoeken, jagend naar hel volgende doelpunt. De Musschen slaagde daar echter in zonder daadwerkelijk aan te vallen. Afstandsschoten moesten daarbij voor het Rot terdamse gevaar zorgen. Arie Buddenberg liet van zeker dertig meter afstand uit een vrije trap een projec tiel los dat via de kruising in de touwen sloeg; 2—1. Weer keken de Schiedammers tegen een achterstand aan, maar met een opvallende werklust dwong de jonge Schiedam "Als er één ploeg had moeten winnen, dan waren wij het". Een me ning van Schïedam-trainer Jan Burki, na afloop van de in 00 geëindigde derby te gen Martinit. "Je moet de kansen dan wel afmaken", al dus Burki. Dat verzuimde Schiedam echter, en omdat Martinit in de tweede helft ook enkele goede kansen liet liggen, waren zowel Jan Bur ki als Martinit-trainer Joop Schop tevreden met het gelijk ke spel. De derby op "Thurlede". die slechts werd bezocht door zo'n driehonderd toeschou wers, stond bepaald niet op hoog peil. De lange winter- stop werkte nog na, terwijl het Martmit-veld erg zwaar bespeelbaar was. Dat vergde dan ook erg veel van de con ditie, zeker in de tweede helft Ook de conditie viel in het voordeel uit van Schie dam, maar ook dat was niet voldoende voor de volle winst. Die er zeker in de eer ste helft volop in zat, zoals ook Joop Schop erkende:- "Schiedam was toen beter, de ploeg vond elkaar goed en Martinit had toen te weinig inzet in de persoonlijke duels". In de tweede helft "rammel de" Martinit aanzienlijk min der dan m het eerste deel. In het laatste kwartier ontston den er toen ook kansen op een doelpunt. "Dat waren dan geen uitgespeelde kansen, maar louter veroorzaakt door fouten", zo merkte Jan Burki op. Die fouten aan beide zij den hielden ondanks het ma tige spel de spanning er wel in. Tot vlak voor tijd, toen eerst Schiedam ternauwer nood aan een achterstand ontsnapte. De allerlaatste gro te kans was echter voor Schiedam. Een verre voorzet van Nico van Huet ketste bo ven de handen van doelman Nagelhout op de lat, waarna Rob Beukers de return miste door de bal maar half te ra ken. Martinit bofte dat het in eer ste instantie al ongeschonden de rust kon halen. Want Schiedam liet vier fraaie sco ringskansen onbenut. Joop Lupker haalde een schot van Joop Krommenhoek van de lijn, waarna Leen Koorenge vel John Nagelhout op zijn weg vond. Nagelhout stopte later ternauwernood een kop bal van Nico van Huet, waarna een nieuwe kopbal van Huet met veel geluk via Martin van Rijswijk in Na- gelhouts handen eindigde. Slechts én kans was er voor de rust voor Martinit. Een hele vroege kans, waarvan Jan Kooiman zo schrok dat hij van dichtbij hopeloos over kogelde. "In de tweede helft vonden we elkaar beter", al dus Joop Schop, die toch weer voor een jaar bij Marti nit zal tekenen. Hij: "Ik dacht dat vier jaar genoeg was, maar de selectie wilde me graag houden. Terwijl ik het hier zelf ook goed naar m'n zin heb. Martinit kreeg in de tweede helft wat meer kansen, maar Koorengevel benutte ze niet Sehiedam-doelman Jaap van der Nol, de vervanger van de vertrokken Kees Schuurhui- zen, tikte een schuiver net uit de hoek, terwijl Koorengevel een vrije kans naast mikte. Het bleef dus 0—0. Vlaardingen Met nog pre cies tien minuten te spelen kreeg Hollandlaan dan toch de kous op de kop. Bij één van de spaarzame uitvallen van Haastrecht ging Cees Stam lelijk in de fout, waar door Cees Bakker zijn ploeg genoot Jan Mimpen in de ge legenheid kon stellen Haas trecht simpel aan een 12 voorsprong te helpen. Hans "Renirie, die zijn ploeg ook in de slotfase niet meer gelijk zag komen, ondanks heftige pogingen van Rob Maat en Ben Floridas, stond bet hui len nader dan het lachen. „Zo'n wedstrijd moet je zeker met 2- k 3—1 winnen. Je kan de fout van Cees dan ook niet het hele team aanwrij ven", zei de teleurgestelde trainer. De winst kwam daarom bij de verkeerde terecht, maar als er puur en alleen naar de eerste helft was gekeken, dan was het juist Hollandiaan dat er met die 01 ruststand nog door Emile Schelvis goed afkwam- Hans Renirie: „De eerste helft was gewoon ontzettend verkrampt. De jon gens hebben nog nooit zo'n lange warming-up gedaan. De spanning van het willen win nen was blijkbaar toch té groot". Omdat Haastrecht echter maar één keer na een fout van linksback Mar Plomp kon Hans Steenbergen gemakkelijk scoren (0—1) wilde profiteren, bleef de schade voor de Vlaardingers beperkt Hollandiaan had zijn les van de eerste helft blijkbaar ge leerd, want in de tweede helft verschenen de Vlaardingers, die Jack Riedijk en Jan van den Tillaard (blessure) en Pe ter van de Waal (in militaire .TQFvr'Tt- w"i'c-" 4 'i'. SSc* V-'* Vlaardingen/S chi edam Programma zaalvoet bal vanavond: DVO'32— Hermes DVS, Energie- hal, 21.30 uur; BFC— SDVP, Margriethal, 19.45 uur, SW-VOB, Margriethal, 20.30 uur; tt'F—S CA, Margriethal, 22 uur; FCN"#»—BKB, Margriethal, 19.45 uur; WKEuro po int, Mar griethal, 20.30 uur, SPSV—Unicum, Margrie thal, 22 uur; FC Ve- com—Schiedam, Olympi- ahaJ, 21.30 uur; Zwart Wi f28—Martinit, Ussel- m on desehal, 20.30 uur; Afrikaander Boys— MW*27, Asterlohal, 22 uur; Hellevoetsluis G roenoord, Hellevoet- sluis, 20.30 uur. Cees Spruit is weer te laat. De Haastrecht-defensie kan opnieuw opruiming houden. dienst) duidelijk misten, als herboren aan de start. Met de in de eerste helft zo goed als onzichtbare Rob Maat als in spirator, zette Hollandiaan de tegenstander zodanig onder druk, dat de gelijkmaker niet kon uitblijven. Nadat Rob Maat eerst zelf een geweldige kans onbenut had gelaten en ook Fred Moerman een hoofdrol m het kansen missen had vervuld, was het na een kwartier dan zever. Rob Maat deed *zijn naam alle eer aan, door een perfecte voorzet op het hoofd van Ben Floridas af te leveren. De donkere spits maakte het „werkstuk" compleet, door de bal schitte rend in de bovenhoek te kop pen: 1—1. Ineens leefde de Hollandiaan weer op en de eenrichlings- stroom van aanvallen, rich ting Haastrecht-goalie Wim Groen eveld, werd als maar groter. Omdat Haastrecht door de enorme hoeveelheid a] verzette werklust boven dien conditietekort begon te tonen, leek de wedstrijd .ge bakken". Maar juist op het moment dat Hollandiaan de zaak wilde afmaken, haperde het bij de Vlaardingers wat de zuiverheid betrof. En na- m Fred Moerman wordt de voet dwars gezet door Gerard van Vliet. Links kijkt Henk Boomsma belangstellend toe. dat Haastrecht al een paar maal de counter ook al voortijdig door vooral Roel de Bruine had zien afbreken, hadden eigenlijk beide par tijen vrede met de 11 stand. Maar ja, de gelegen heid die Cees Stam Haas trecht bood, was te mooi~ ploeg zonder Teun Kor- naat, Frans Bouman (belden geschorst), en Frits de Nijs (vakantie) het geluk 3f. In de twintigste minuut volgde de beloning, toen Piet Klepke de bal opdreef en opzij legde voor de aanstormende Leo Hagen. Zijn schot stuitte af en kwam voor de voeten van Roy den Hartog, die opnieuw een poging waagde. De bal belandde echter tussen Eddy de Zoeter en Frans Schaap. De Hermcs-spits had een snellere start en prikte de bal keurig in de bovenhoek: 2—2. Trainer Wim Verhoorn, die Cock Hoogeveen en Rob van Vooren na de gelijkmaker wisselde voor Jeroen Hoovers en Theo Juislinga. was blij met het eerste puntje, dat Hermes in een uitwedstrijd pakte. „Hopelijk is er een ten dens ingezet, dat niet alleen met mooi voetbal maar ook met „werk voet bal" door de jongens voor de punten wordt gevochten. Met name op een slecht veld kun je de bal niet langs een lineaaltje spelen. Voor rust hadden we onze tactiek op één punt afge stemd. We hebben dit seizoen vaker met open vizier ge speeld, dat we wel de kansen kregen, maar niet de punten", aldus de Schiedamse oefen- meester. Roy den Hartog... gelijkmaker... Rotterdam „Ik ben zeer te vreden met één punt", aldus de Schiedamse trainer Aad Bierhuizen over het doelpunt loze gelijkspel tegen EDS, dat ondanks de lage klasse ring zeer goed voor dag kwam. Voor rust kwam Excelsior dicht bij doelpunten toen de Rotterdamse doelman schoten van Martin de Vette en Sjaak lluet niet goed beoor deelde maar de inzetten wer den toch nog van de lijn ge haald. De zware druk van EDS op het Schiedamse doel met Ties van Duppen als waterdrager leidde tot een gevaarlijk schot van Freek Weeda, dat Theo Dal van de doellijn afkopte. Het midden veld van Excelsior verzette afbrekend goed werk, maar bleef opbouwend in gebreke. Twee treffers van Fred Clarijs en Martin Oortmersen werden wegens buitenspel afgekeurd. Mede daardoor bleef het 00. Vlaardingen VFC ontketende in de thuis wedstrijd tegen Postdui ven meteen al een ste vig offensief, in de 15e minuut moest de Haagse doelman al zijn talenten tonen om een doelpunt van Pim van der Burg te voorkomen. Toch kwam dit, toen na een half uur Jan Salomons een vrije trap mocht ne men. Daaruit ketste de bal via de onderkant van de lat het veld weer in. Daar stond echter Pim van der Burg klaar en met een kopstoot bracht hij zijn club op 10. Na de thee was het VFC's beste man Dick van der Wulp die goed doorbrak. Er volgde een trekbalietje naar Johan Kuiper en die had niet veel moeite zijn club op 20 te brengen. Postdui ven reageerde goed en na een half uur spelen kwam het middels Dick de Boer terug tot 2—1. Er kwamen kansen aan beide kanten, maar kort voor het einde miste Pim van der Burg een kans waar een voetbal ler alleen maar van kan dromen. De winst was echter toch binnen. Schiedam Het spannende duel tussen Ursus en het be zoekende Flakkee werd pas in de laatste minuten beslist in het voordeel van de gas ten (2—3). In de eerste helft was Ursus al een paar maal dicht bij een doelpunt ge weest, toen na een kwartier spelen Ton van Ocrs onver wacht uithaalde en de Schie dammers op 10 bracht. Na dat doelpunt zette Flakkee de Ursus-verdediging onder sterke druk, maar goed werk van doelman Se gaar hield hem voorlopig van een doel punt af. Een gruwelijk mis verstand in de verdediging van Ursus stelde Flakkee in staat toch de stand op 1—1 te brengen. Na de rust speelde Ursus iets gretiger. Het trok massaal ten aanval en dat werd het team noodlottig. Een plotselinge uit val van Flakkee deed de stand op 1—2 brengen, maar toch kwam Ursus moedig te rug. Door Jack Nieuwstraten kwam het zelfs weer gelijk: 22. Iedereen nam al genoe gen met een gelijkspel, toen doelman Segaar, ver voor zijn doel staande, bij een Flakkee- aanval alteen maar redding kon brengen, middels een overtreding. De bal ging op de stip en Kievit maakte geen fout, waardoor het 2—3 werd. Schiedam Een weekeinde in Zeist heeft voor SFC sti mulerend gewerkt. Het won tenminste de thuiswedstrijd tegen RKDEO met 1—-0. Goed voetbal werd er niet vertoond, maar wel een hart verwarmende inzet van SFC dat het, door schorsingen ge dwongen, met drie invallers moest doen. In de eerste helft bleek RKDEO het beste van het spel te hebben, maar de West landers konden toch niet tot een afwerking van de talloze aanvallen komen. Daardoor bleef het ook 00. In de tweede helft toonde SFC meer inzet en veroverde ook een overwicht. Toch duurde het tot de twintigste minuut, voordat SFC een treffer kon produceren. Een inzet van Wim Stad werd slecht wegge werkt. Paul de Nijs kreeg het leer voor de voeten en na een snelle actie bracht hij zijn club op 10. Vanaf dat mo ment moest SFC terug. Het kon hardwerkend de bezoe kers van de gelijkmaker af houden en een moe gestreden, maar voldaan SFC mocht dan ook met een overwinning de kleedkamers opzoeken. Schiedam/Vlaardingen Eindelijk kwamen de clubs uit het Waterweggebied, die uitkomen in de afde ling, ook weer eens in het veld. Hoewel niet alle maal, want omdat de scheidsrechter verstek liet gaan, speelde FCN '66 niet tegen De Groen Witten. Demos, dat een uitbeurt bij Animo had, moest op de valreep met 20 het hoofd buigen. In het begin van het duel zag de scheids rechter twee strafschoppen over het hoofd. Vijf minu ten voor tijd werd Romant- schenk uitgespeeld en daaruit scoorden de Hoog- vlieters. Het werd zelfs 2 0 toen doelman Nelis de Bok de bal door de vingers liet glippen. FC SchulpwegSchie damse Boys 24 De goede conditie van de Schiedammers gaf in dit duel de doorslag. Met twee goals van Rien Hersbach nam het een verdiende voorsprong, maar toch moesten de Schiedammers voor rust nog een doelpunt toestaan. Het werd zelfs na rust nog 2—2, eer Stiefel en Aluc hun club naar een 42 overwinning konden schieten. DESVWF I—O WF heeft het zonder zijn drie geschorste spelers niet makkelijk gehad. De Schie dammers kregen wel enke le uitstekende kansen, maar Verhaal en De Har tog faalden. De eerste de beste tegenaanval van DESV was wel raak (10) en dat was tevens de rust stand. WF moest daarna met lien man verder toen Hans Klein zijn been brak. Tot goals kwam het niet meer. MSV '71Voorwaarts 30 De Maasslmse dub kon zijn overwicht in dne fraaie goals uitdrukken. Jan Verbrugge, Jacob Hui zing en Kees Rxjnders ga ven MSV '71 bij de rust een veilige 3—0 voor sprong. Na rust viel MSV '71 iets terug, maar het had geen consequenties.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6