SPORT I aassïuis denkt aan tweede I ka i e toardbaan DE SPONDE BEDDEN! PECIAALZAKEN PESI Ml! SJMMKI BOXSPRINGS rtrv/t Peter Sieke wint Rijmnondhokaa! Sectie voetbal stelt standpunt over jeugdsportsubsidie uit Wim Vrijland neemt afstand voor uw nachtrust Vanavond wéér FC Den Bosch-FC Vlaardingen Finales eerste klasse libre Finales dam kampioenschap Secties SRSR vergaderen Bijna 25 jaar een begrip in Rotterdam voor: DONZEN DEKBEDDEN en OVERTREKKEN COMPLETE SLAAPKAMERS BEDKASTEN LATEX en BINNEN VERINGMA TRASSEN SLAAPBANKEN en BOXSPRiNGS DONZEN DEKBEDDEN ROTTERDAM: meent 74 VLAARDINGEN: v. u. driftstraat4. tel. 357390 WOENSDAG 21 MAART 1979 VD/SC/WW 5 Vlaardingen/Schiedam Maassluis wéét dat het met een officiële skate-boardbaan een landelijke primeur heeft. Het gemeentelijk sportbureau wordt elke 4ag overstelpt met al lerlei vragen. Van kos ten tot aan het materi aal van zo'n haan toe. -De eerste baan van kunststof (fiberglas) heeft er intussen al toe geleid, dat er een heuse club is opgericht. The Mad Dogs met thans meer dan honderd le den. Competitie be hoort nog tot de onmo gelijkheden, niettemin is er al een team van .zes man dat demonstra- ties geeft. .Terwijl do overige gemeenten in het Waterweggebied nog t aarzelen over de aanleg van „zo'n baan. vanwege de hoge .kosten, heeft het dagelijks be stuur van de Maassluise 'Sport- en Recreatieraad zich zelfs al uitgesproken over een "tweede baan. Hoewel dat af- hangt van de vraag of skate boarding nu een rage of wer- 'kelijk een uit Amerika over gewaaide tak van sport is, spelen ook de ftnanciën een "grote rol. "De kosten i'an de tweede uit -beton bestaande baan worden 'geschat op 75 mille. Gemeen tewerken heeft dat al uitgere- kend, maar redeneert men in Maassluise sportkringen, het -is altijd nog goedkoper dan De belangstel ling in Maas sluis erg groot. Uit school eerst even naar de Skate-boardbaan. een voetbalveld. Wanneer de plannen worden doorgezet is de kans groot, dat de nieuwe club de baan zal gaan exploi teren. Omdat de eerste baan een experiment is, heeft The Mad Dogs niet alleen de be schikking over het project Elke zondagmiddag tussen twee en drie uur mogen de leden van die club er op oe fenen. Ska te-board, ook wel schaatsplank genoemd, is een sport afkomstig uit Amerika en Australië, maar sinds vo rig jaar ook door enkele dui zenden kinderen in ons land beoefend. Tot voor kort werd deze sport als levensgevaar lijk beschouwd, doch daar is men op grond van aangepas te kleding van terug geko men. De protesten hadden eveneens betrekking op vaak zeer onoordeelkundig zelfge maakte voertuigen, welke zonder passende uitrusting werden bereden. En liefst nog in drukke wijken van grotesteden. Maar het feit dat mevrouw Smit-Kroes, staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, enkele maanden terug al weer een skate-boardbaan in door Bas van den Berg Flevohof officieel in gebruik heeft genomen, wees erop dat het met de gevaren wel mee valt. Aangezien extra aan dacht voor de veiligheidsas pecten van skate-board, maar ook voor Wielsurfïng, noodza kelijk is, zowel met het oog op de verkeersveiligheid als de individuele beoefenaar, mag deze sport vanzelfspre kend alleen maar op terrei nen worden uitgeoefend, die er speciaal voor beschikbaar zijn. Zoals in Maassluis de burge meester Wesselingstraat en mogelijk ook in de zg. Verto- wijk. In Hoek van Holland zijn er eveneens plannen om in de zomermaanden aan ska- ting-board te kunnen doen. AI heeft dat een commerciële opzet. In Vlaardingen en Schiedam ziet men de ont wikkeling met spanning tege moet. In Vlaardingen zijn er al vragen gesteld aan het ge meentebestuur, zelfs al vijf tien handtekeningen overhan digd, maar vooral op grond .van de financiën houdt men de boot af. In de VRSR overheerst de mening, dat er op den duur op een bestaande speeltuin zo'n glooiende asfaltbaan moet komen. Gemeentewer ken becijferde al een bedrag tussen de 20 en 30 mille en daar schrok men naga! van. „Vooral", aldus het dagelijks bestuur van de VJaardingse Raad voor Sport en Recrea tie, „omdat er geen geld over is. Zo'n project past nu een maal niet in het investering sprogramma van dit jaar, daarom zal het een moeilijke zaak worden dit jaar al zo'n baan te hebben." Wanneer er zoiets gaat ko men, zal het m Vlaardingen met bij één baan blijven. Uit veiligheidsoverwegingen is het met. Juist ergens één baan aan te leggen. Daarvoor moet de jeugd veel te ver lopen. Wanneer het er naar uit ziet dat Vlaardingen ook mee doet, dan op verschillende plaatsen. Ook in Schiedam heeft men er wel eens over gesproken over zo'n baan, „maar", rede neert chef sportzaken, Gé Kens, „er is nog nooit een voorstel in dit richting in de Sportraad gekomen. Enkele jongens hebben wel een brief geschreven naar het gemeen tebestuur, maar dat is dan ook alles." Niettemin nemen de banen in don lande hand over hand toe. Vooral in de kleinere ge meenten staat men er niet af wijzend tegenover. In Goes bijvoorbeeld heeft men al vijf skate-boardbanen tot zijn be schikking. Vlaardingen Hoewel FC Den Bosch zijn tweede perio- detitel heeft verspeeld, mag men gerust aannemen dat het vanavond, los van zenuwen, FC Vlaardingen een warm onthaal zal geven. Tegen Eindhoven, dat zondag met 20 won, waren de zenuwen zó hoog gespannen, dat de Bosschenaren helemaal uit hun doen waren. Trainer Ad Zonderland: „Die druk is nu voorbij, we gaan er nu tegenaan om zoveel punten te bemachtigen". In tegen stelling tot de Vlaardm- gers draait FC Den Bosch bij winst volledig mee in de top. Do achterstand op leider For* tuna SC zou dan maar vier punten zijn. Het ziet er vanavond in "De Vhert" wel naar uit, dat de formatie van Theo Laseroms met een punt dik tevreden zal zijn, en daarom het accent op de defensie zal leggen. De wedstrijd in Den Bosch, die nu voor de vierde maal is vastgesteld, begint om 20 uur. Vlaardingen/Schiedam Het biljartdistrict Schiedam heeft het komende weekeinde de organisatie van de gewestelij ke biljartkampioensclpppen eerste klasse libre klein. De deelnemers komen uit alle districten van Zuid-Holland. Schiedam wordt vertegen woordigd door J. E. van Sweeden van de biljartvere niging Start *75. De wedstrij den, die in het biljartcentrum „De Griffioen" worden ge houden, beginnen vrijdaga vond om 19 uur. Zaterdag om 13 uur en zondag al om 12 uur. Vlaardingen/Schiedam t Wim Vrijland en Ron Heu^ dens, beiden van Schiedam, hebben zich geplaatst voor de finale om het damkampi oenschap van Rotterdam- Dp overige finalisten in de hoofdklasse zijn: Van Drunen van Charlois, Van Gans van Constant, De Jong van 't Oosten, Poot van 't Oosten, Ricsenkamp van Constant en Costerusvan KDV. T In verband met plaatsing voor het Zuidhollands kam pioenschap hebben Riesen£ kamp en De Jong zich teru£- getrokken. In de eerste klasse hebben zich voor de finale geplaatst Van Alphen vaU CDR, De Regt van Constant Smit van Charlois. Van dëf Velden van KDV, Van Welsè* nis van Constant en Sjollenfö van 't Oosten. De finales wo& den op 31 maart, 14 april, 21 en 28 april en 5 mei gehou? den in "De Ark" in Sehie? dam. Aanvang 11 uur. Vlaardingen De sectie voetbal van de den aan de Deltaweg aangehouden. Waar- Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie schijnkjk volgende week zal er een gesprek l llOAft nAfr lïoAh (ïnf i« v t 4 1 U—...- Vlaardingen/Schiedam Pe ter Sieke van de biljartvere niging Sunlight heeft dit weekeinde het Rijnmoudtocr- nooi op zijn naam gebracht. In café De Kroon in Vlaar dingen bleef hij ongeslagen. De Vlaardinger kwam daar mee op veertien punten, ge volgd door Genit Waarden burg van Tonegido die tot De finalisten tien punten kwam. Overige resultaten: 3. Seef Kul van Tonegido met acht punten, 4. Willem Lansloots van Tonegi do met acht punten, 5. Jaap van der Water van De Kroon met zes punten, 6. Cok van der Velden van Apollo '75 met zes punten, 7. Jan Schol- ten van De Molenwiek met twee punten, en 8. Willem Batist van De Molenwiek met twee punten. De Rijn mondbokaal was beschikbaar gesteld door het nat uurbe- werkingsbedrijf Rijnmond, Schiedam Wim Vrijland is door een overwinning op Tïny Mous aan de leiding gekomen in de strijd om het Schiedamse kampioenschap. Een tweede opvallende gebeurtenis was de winst van Leen Lijklema op Leo Mous. Titelverdediger Kon Heusdens ging over de knie bij Piet Me ins ter, waardoor hij de kans om opnieuw kampioen te worden van Schiedam drastisch verkleinde. Overige uitslagen: Theo Vrijland—Rob van Eijk 02, Piet Bas- tiaanse—Peter Bakker 20, Pieter Lansbergen—Jan van Stigt Thans 2—0. In groep B won Leen Dorsman van Pieter W. Sneep, waardoor hij thans aan de leiding gaat De gebroeders Prins zagen allebei kans hun partijen in winst om te zetten. Jacques Prins vloerde op vakkundige wijze Kees de Boer en Aart Pnns was Ch. Ha bermen], die zoals gewoon lijk in tijdnood zat, te vlug af. Joop van de Schalk bedwong eindspelkenner Louis Vrijland en de gedegradeerde Dik van Schaik vijzelde het zelfvertrouwen weer wat op door Rudie van Drunen te verslaan. In groep C zag mr. H. Utens kans om Anton Rïsseeuw een.' punt af te snoepen, waardoor hij aan kop gaat met vijf pun ten uit drie ontmoetingen. Joop Bisschop behaalde bij verras sing de punten binnen tegen Johan Zoutendijk, terwijl Bart Quist op onregelmatige wijze won van Koos van der Haar. Hij nam namelijk een dam dat eigenlijk niet mocht. Cees van Hoogdalem vergat tegen Bin Nordin zijn tijd, het geen hem noodlottig werd. Tegelaar won van John Kelder. ■Vrijdagavond wordt de strijd voortgezet met de topper Wim Vrijland tegen debutant Jan van Stigt Thans. heeft nog geen definitief standpunt ingeno men inzake een eventuele wijziging van de verordeningg jeugdsportsubsidie. De voet- bal vertegenwoordigers legden er tijdens een bijeenkomst in het clubgebouw van CION" wel de nadruk op, geen verschil meer te willen zien in zg. goedkope en dure spor ten. In een volgende vergadering, die vastgesteld is op 8 mei, za! deze sectie met een afge rond oordeel komen en dat het dagelijks be stuur van die raad kenbaar maken. Alle sectics spreken zich deze weken uit over een eventuele andere opzet van verdeling van deze subsidies. Dit naar aanleiding van opmerkingen in die richting vanuit de com missie jeugdsportsubsidie. Het dagelijks be stuur van de VRSR wil nu met medewer king van de secties een inzicht krijgen hoe de gedachten over een nieuwe verordening zijn. Omdat de voetbalvereniging SunEght met aanwezig was, werd het onderwerp over het gedwongen vertrek van Sunlight van de veï- plaatsvmden tussen het gemeentebestuur en cle directie van de Levers Zeep Mij. Daarin staat de vraag centraal of Sunlight volgend seizoen nog gebruik zal mogen maken van deze velden, omdat door gebrek aan finan- cién de doorstroming van voetbalclubs tijde- v lijk is opgehouden. Zoals bekend gaan Vlaardingen en Pollux 7 pas volgend voorjaar naar de Broekpolder. De was- en kleedaccommodatie voor de za terdagclub gaat de 415,000 gulden, die er volgens het investeringsprogramma voor uitgetrokken was, te boven. Dit omdat Vlaardingen, dat de beschikking krijgt over drie speelvelden en een trainingsveld, tien kleedkamers krijgt. De bespreking van de regeling inzake afkeu ring en onderverhuur van voetbalvelden zal eerst nog nader door het DB worden beke ken, voordat zij hier definitief een stand punt inneemt. HVO kondigde tijdens deze bijeenkomst aan een brief te zullen sturen naar het dagelijks bestuur voor een afschei ding van het tweede veld, omdat daarop ook KNVB-elf tallen spelen. Schiedam De secties in de 'Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie spreken zich op *de komende vergaderingen *uit over de concept verorde- i*dng op de Sportraad. De sec tie binnensporten houdt zijn -«vergadering komende maau- «dag in het Stadhuis. Op de -agenda staan verder subsidie «o de wensenlijst. De sectie zwemmen, die op dezelfde avond bijeen is, be spreekt de bouw van een nieuw zwembad alsmede een verhoging van de tarieven van de zwembaden. De sectie 5, de z.g. overige sporten, be spreekt woensdag 28 maart een aantal belangrijke zaken. Op de agenda staan onder meer huldiging van kampioe nen, een actielijst naar aanlei ding van toezeggingen van verschillende verenigingen en het onderwerp 'publicatie van vergaderingen. In de sectie recreatie die donderdag al vergadert, komt de opvolging van de heer E. Bergsma, die bedankt heeft voor de Sport raad, aan de orde. Hoe vrienden laten overnachten als u geen logeerkamer hebt? Hoe een flat uitrusten met meer ruimte? Kortom, hoe vergroten wanneer men zich in het nauw voelt? Het 24-urenbed van De Sponde is 's avonds slaapkamer en verdwijnt 's morgens in de diepte van een behaaglijke zitbank. Voorde veeleisende slapers een ruime keuze uit onze grote collectie kussens. Heerlijk slapen begint bij De Sponde want daar staan de beste boxsprings die er in Europa te krijgen zijn. Voor modern slaapcomfort met eerste kwaliteit Europees 65% en 90% ganzendons met daarbij een ruime collectie couvertures. 's Maandags geopend om J3 00 uur MEENT 89 -95. TEL 116344

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 16