SPORT "Verschil in niveau is te verwaarlozen" FC Vlaardingen houdt maar negen spelers over... Jack Lammers van Poortugaal naar PPSC: sport kort Ronnie Schrier uitblinker tegen FC Den Bosch: 33 Jan Rotgers wil meerjarenplan Cor Vriend in Westlandmarathon Frits Jan Edelijn „Niet goedkoop" DONDERDAG 22 MAART 1979 VD/SCjWW 6 Schiedam/Vlaardingen De eerste confrontatie met PPSC deed hem wel even schrikken. Jack Lammers, die volgend seizoen Piet de Wolf als trainer bij de Schiedamse zaterdag tweedeklasser gaat opvolgen, zag „zijn ploeg" in de eerste wed strijd na de winterstop kansloos met 41 wor den weggespeeld door Arnemuiden. „Maar", zegt de in Vlaardingen woonachtige Lammers, „ver bindt daar geen conclusies aan, Eén wedstrijd zegt tenslotte helemaal niets. Hoewel ik wél dui delijk het verschil kon zien tussen een team dat al een wedstrijd achter de rug had (Arnemuiden dus) en een team dat zijn eerste wedstrijd speel de". Jack Lammers, die in zijn ac tieve loopbaan nog bjj Zwalu wen en VFC beeft gespeeld, en als trainer DVO'32, Zwalu wen (jeugd). Steeds Volhar den. Groen Wit Rotterdam. EDS en Portugaal onder zijn hoede had, heeft nog een half seizoen de tijd om PPSC op zaterdag te observeren. Hij zegt: ..Dat is eerlijk gezegd wel nodig ook, want PPSC is voor mij wat spelers betreft een onbeschreven blad. Ik heb er vroeger met Zwaluwen wel eens tegen gespeeld, maar "dan houdt het ook op. Maar -ja, voorlopig houd ik me na tuurlijk vooral bezig met -Poortugaal, daar wordt ik tot 'aan het eind van het seizoen -voor betaald". Hoewel de 44-jarige Jack Lammers uiteraard zijn be drag niet wil noemen, spreekt 'hij heftig de geructen tegen -dat hij een „goedkope trainer zou zijn". Hjj: „Ik weet we! "hoe de mensen denken, die horen dat onder andere een figuur als Dutma kandidaat -was en toch lezen dat ik aan genomen ben. Tweede keus en goedkoop denken ze dan! Maar laat ik dit zeggen: Lam mers is beslist niet goedkoop. Dat ook amateurtrainers in middels de prijs tot soms exorbitante bedragen hebben opgeschroefd heb ik natuur lijk niets mee te maken PPSC is ook bij mij gekomen en ik niet bjj hun". Opgezegd „Kijk", vervolgt Jack Lam mers zijn verhaal, ,.ik heb eerst opge/egd bj Poortugaal, En daarna dacht ik ei. dat is aJtijd zo geweest komt er wel weer een club Een paar dagen later belt Brussé van PPSC dat ze op zoek wa ren naar een trainer. En of ik geen zin had om daarover te praten. Aangezien ik wel van dal soort uitdagingen houd, ben ik er naar toe gegaan. Hoewel ik eigenlijk van plan was me een jaar gewoon eens door Emile Schelvis overal te orienteren, heb ik, dacht ik, met het bestuur en de spelersraad van PPSC, wat overigens volkomen nieuw voor me was, een goed gesprek gehad Tenminste, dat denk ik, want ze hadden aan het eind van mijn mono loog geen vragen". Ondanks dat Jack Lammers nu m het bezit is van zijn B- diploma, heeft hij in feite nooit de ambitie gehad om écht trainer te worden. Hij: „Ik ga ook met verder. Ik heb een prima baan als tech nisch verkoper in Vlaardingen Jack Lam mers. nog een half jaar de tijd. en de A-cuisus, heb ik tot mijn spijt moeten ondervin den, is alleen weggelegd voor mensen die het betaalde voet bal m willen. Dat was wel nog niet zo toen ik met mijn D begon, maar ze vonden het niet goed dat alleen de A-cur sus meeliep. Dus zonder di ploma. want daar gaat het mij met om. Hot gaat mij juist om de oefenstof. Je blijft bu. hé. Dat was trou wens ook de reden waarom ik destijds op aandringen van mijn vriend Jan Kooiman. Überhaupt de trainerscursus- sen ben gaan volgen". Merkwaardig is wel, dat Jack Lammers bij al de clubs, waar hij als trainer heeft gewerkt, geconfronteerd is ge worden met spelersgroepen die erop aandrongen dat hij bleef. Jack Lammers, glimla chend daarover: „Dat weg gaan is voor mij een gevoels kwestie, dat kan ik echt met onder woorden brengen. Bij EDS ging ik weg precies op het moment dat jk ze kam pioen van de vierde klasse had gemaakt. Dus op het ge bied van mislukken als trai ner ligt het niet. Ik probeer me altijd zo snel mogelijk aan te passen. Per slot van rekening moeten die mensen als jij weer weggaat ook wéér verder. Bij PPSC, waar ik overigens in tegenstelling tot Piet de Wolf, wiens informa tie ik trouwens wil gebruiken, met drie grote selectiegroepen ga werken, zal me dal weinig moeite kosten. PPSC staat overal zeer positief bekend- In ieder geval zal ik, naar wat ik gezien heb, toch wei nig te maken krijgen met écht niveauverschil". Schiedam PPSC wil de geruchten, dat Jack Lammers, de nieuwe trainer van de zaterdag tweedeklasser, tweede keus zou zijn, ontzenu wen. „PP"-seCretans Jo van de Berg: „De be dragen van de kandida ten voor de functie la gen allemaal aardig dicht bijelkaar. Kijk, in het geval van Costense, die driemaal zoveel kon gaan verdienen, was het duidelijk* Wij kunnen dat niet waarmaken. Ik geloof dat als de trai ners in Zeist elkaar blijven gekmaken met die enorme salarissen, straks geen enkele vere niging meer een trainer heeft. PPSC heeft in ie der geval maar beperk te mogelijkheden, maar dat weet iedereen". „Wat wel waar is", aldus Van de Berg, „dat Jack Lammers, die met zijn B- diploma voldoende garan ties biedt, een beetje het zelfde type is als Piet de Wolf. Ook een beetje „be zadigd". Na de gesprekken met ons als bestuur en de spelersraad bleek hij toch de meest geschikte figuur. Maar laat ik cén ding be nadrukken: Jack Lammers is beslist met goedkoop. Ja, weten of je een schot in de roos hebt gelost, kan je pas na het einde van het volgende seizoen De handballers van De Hollandiaan kunnen eindelijk gebruik gaan maken van hun kantine. Zaterdag om 10,30 uur is het zo ver, dan zal de accommodatie officieel wor den geopend. Plaats van han deling is de Esdoomdreef 65 in Holy-Noord. Na enkele jaren oponthoud krijgt het Schiedams zaajvoet- baltoemooi weer een vervolg. De organisatie is wederom in handen van zaterdagclub WK. Alle 24 clubs (veld- en zaalvoetbalclubs) doen er aan mee. De loting is op 6 april in het clubgebouw in Bijdorp en de speeldata zijn: 8, 14 en 21 mei, terwylde fmale op 25 mei is. Het 'toernooi speelt zich af in de Magnethal. 9 Otti Roethof, die twee we ken geleden verstek liet gaan op de Nationale karate-kamp ioenschappen in Schiedam (uitdager was Coen Scharren- berg), heeft een kort geding aangespannen- De Nederland se kampioen voelt zich in zijn eer aangetast, dat hij op affiches voor kwam en in krante-artikelen (zoals in deze krant), terwijl hij in het buitenland vertoefde. Toon Eggers... veel reddingen- Den Bosch Sensatie, zoals gisteravond bij FC Den Bosch—FC Vlaardingen, maakt men zelden mee. Tot aan de 70ste minuut stond de formatie van Theo Laseroms niets meer een 31 overwin ning in de weg. Toen volgden de gebeurtenis sen eikaar in snel tem po op. Er raakten bij de Vlaardingers vier spelers geblesseerd, waardoor de wissels moesten worden ingezet en tenslotte gingen zij met negen man alsnog door de knieën: 3—3. In volgorde: In de 70ste minuut wordt Bep de Rui ter onderuit geschopt en vervangen door Cees Do- menie. vlak daarna scoort Ronnie Schrier 1—3, gelijk daarna loopt Wim Tijl een liesblessure op (vervangen door Rudolfo Gardeslen) en m de 80ste minuut ver liet Cees Domenie per brancard het veld met een liesblessure. Intussen is ook Ronnie Schrier uitge vallen (enkel) en knalt Joop van Dop in een pa niekerige situatie de baf in eigen doel, 2—3 dus. En een minuut voor tijd ver oorzaakt Wim Koevermans voor de ogen van scheids- iiiimmiiimiiitiimiii 1 Schiedam Het aanblijven van Jan Rotgers, ff trainer van de zondag vierdeklasser SFC, heeft H lange tijd aan een zijden draadje gehangen. Hoe- H wel bet bestuur van deze Schiedamse club dacht, had de 32-jarige trainer voor een seizoen zou bij- tekenen, dat Rotgers zelf nog volop twijfels. Maar omdat zijn eisen intussen zijn ingewilligd, s haalt hij opgelucht adem. Ter infomatie, die lagen S niet op het gebied van de financiën. Daarmee lijkt S Jan Rotgers in raadsels te spreken. De ex-speler van Overmaas, heeft zich na- I me lijk een doel voor ogen n gesteld, .Jk wol." zegt hij duidelijk," van SFC een jjf bekende amateurclub ma- ken. Daarvoor is een drie- en vijfjarenplan nodig." j§ Om dat te bereiken is het duidelijk dat SFC helemaal van onderop moet begin- nen. „In de eerste plaats, zegt BiH?aiii«in«iiBiiiiMiiJiuiiiHuruiiiiiiimmiiiniittiiimiiiiiiiiiiHuiiiiiiiiaa»iiniiiiiHiiuiiHiriiiiiiiniiii»niiiiiiiiiniflm»iiiiNiiHiiiii3iiH[iiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiHiuiiiiiiiiiiniHiiiiii[iuiiiiiiiiiinë hij, „moet er een goede lei der voor het A-elftal gaan komen. Ik zal daar als trai ner een uitstekend contact mee moeten gaan onder houden, om jeugdspelers, die doorstromen, goed op te vangen. In feite is het belachelijk, dat er dit sei zoen met eens een A-elftal bestaat Dat moet beslist gaan veranderen, voorts zal de seniorenselectie met het derde elftal worden uitge breid. Ik wil duidelijke concurrentie zien tussen het tweede en het derde. Jan Rotgers. tweedft klasse haalbaar. zodat ik daar weer uit kan putten voor het standaar delftal." SFC gaat er van uit dat het uiteindelijk in de tweede klasse komt te spe len. In hoeveel jaar is niet bekend. ,Je moet," zegt Jan Rotgers, „daarbij ook het geluk hebben." De man die in het bezit is van het C-diploma, zal er, ondanks het feit dat hij een slijterij heeft, veel tijd in gaan stoppen." Hoewel ik geen ambities heb voor het betaalde voetbal, wil ik graag in het bezit ko men van het B-diploma." Om te slagen is het van groot belang dat SFC zijn kern in tact kan houden." Spelers als Kon Korpel, Wim Weeda en Henk Of-' fenberg moeten worden be houden," besluit Rotgers., rechter Cees Bakker een strafschop, 33. Biï Theo Laseroms daarna echter geen spoor van te leurstelling, Zelfs voor de radio, waar Jaap Bax het interview afneemt, blijft hij lachen. „Vooraf teken ik natuurlijk voor een ge lijkspel, maar als je ziet hoe we FC Den Bosch af bluffen, dan verdienen we door Bas van den Berg dit te winnen. Maar door de verkoop van vijf spe lers dit seizoen speelt de onervarenheid een grote rol. Er lopen zelfs vier amateurs in de ploeg". De spelers waren daarente gen wél aangeslagen. Dat was niet zo vreemd ook! Ja rige Joop van Dop grapte wel: „Doelpunt van de maand", maar in ernst: „Ik werd door twee man in moei lijkheden gebracht en wist niet waar ik heen schoot". En Wim Koevermans: „Met negen man doe je er van al les aan de hal tegen te hou den. Dat kostte me een straf schop, die echter wel dubieus was". Tussen de bednjven door liep Ronnie de Vos Van Steenwijk een boeking op door een felle charge tegen Harne van der Ham en werd Krsto Mitrovie genoteerd wegens spelbederf (bal wegtrappen). Dat was een avondje Den Bosch! De formatie van Ad Zonder land mocht echter dik tevre den zijn. FC Vlaardingen moest zich wel behoudend opstellen, maar had in Wim Tijl en uitblinker Ronnie Schrier twee snelle spitsen. De thuisclub mocht aanval len wat het wilde, de acties waren ongecontroleerd. Uit overtredingen van Ronnie de Vos Van Steenwijk tegen Harrie van der Ham („ge leend van FC Utrecht", red.) leverden alleen de vrije trap pen veel gevaar op. Toen Wim Tijl in de 28ste mi nuut, na een „misser" van doelman Hans van der Pluym (liep onder de bal door), kon scoren, knakte er iets bij FC Den Bosch, de ploeg die iets goed had te maken. Het her stel kwam echter na rust met een geweldig offensief, dat FC Vlaardingen deed wanke len Maar geen gelijkmaker! Wel klonk applaus op van de 500U Bosschenaren, toen Ron nie Schner in een wervelende actie Salm en Breuer opzij zetteen scoorde. 02. Hoewel tegen de verhouding in was FC Vlaardingen ver wend. Harrie van der Ham bracht met een priemende kopbal de spanning terug (1— 2), maar weer Ronnie Schrier deelde in de 25ste minuut naar het scheen de genadek lap uit. Uit een kopbal van Wim Koevermans gaf hij de bal het laatste tikje: 1—3. In de matige wedstrijd zou FC Vlaardingen gewonnen hebben, als er geen blessures waren gekomen. Theo Lase roms: „We hadden de wed strijd in onze zak. Na afloop begreep iedereen dat er nog veel te leren viel. En met op timisme in zijn stem: „Het be wijs is wel weer geleverd op een gemiddelde van één te kunnen spelen. Maassluis Cor Vriend is één van de te ver wachten 250 deelnemers aan de Westlandmara thon, die zaterdag 21 april wordt gehouden. Ook de Luxemburger Kosmala heeft zich aangemeld, alsmede nu al dertig Engelsen. Waarvan er twee een tijd kunnen lopen van 2 uur en 20 en 2 uur en 23 minuten. Intussen is de organisatie, onder leiding van Ad Bouwens, erin geslaagd sponsors aan te trekken. Een ervan is de gemeente Maassluis. Het evene ment vindt voor de tiende maal plaats. Al die ke ren heeft Ad Bouwens daarvan ae organisatie ge- -2 CLilvuiu; xuaoaaiuja. xiei evene ment vindt voor de tiende maal plaats. Al die ke ren heeft Ad Bouwens daarvan ae organ had, de eerste jaren samen met Rein Swint. In verband daai mee ontving Ad Bouwens tijdens de jaarvergadering van Olympus 70 al de vereni- gtngsprijs als blijk va gingsprijs als blijk van waardering. De organisa tie zoekt intussen nog steeds slaapplaatsen voor de buitenlanders. TeL Ad Bouwens, 01899-17277. Bij Excelsior Maassluis heeft Ben Hoefsloot in het ziekenhuis een hieloperatie ondergaan. Dick Verburgh is al weer op het Maassluise sportpark gesignaleerd als toeschouwer, terwijl Frank Vork zich op krukken voort beweegt. Oorzaak, hij liep in een oefenduel tegen Quick Den Haag (waar Ferrie Groe ne weg trainer is) een ge kneusde enkel op. De ver wachting is dat de achterspe ler van Excelsior M. (Hoef sloot dus) nog zeker zes we ken in het gips komt te rit ten. 6 Dezelfde club heeft plan nen om evenals vorig jaar de ere-divisieclub Haarlem naar Maassluis toe tc halen. De sponsors daarvoor hebben zich al aangediend. Er wordt gedacht aan Koninginnedag. Van de ballonnen die bij WK en WF, ter gelegenheid van de opening van hun sportpark (Bijdorp), de lucht ingingen, is er zelfs één in Oostenrijk terecht gekomen. En wel in de provincie Tiro). Het was één van de 24 kaart jes die de Schiedamse clubs ontvingen. C Cees Bot, de Vlaardingse sportwethouder van sportza ken, liet zich afgelopen zater dag aan de spelers van Zwa luwen voorstellen. Een'uitste kende presentatie, alleen is het te hopen dat de CDA- wethouder het niet alleen bij de zaterdagclubs houdt. Voor FCN '66 liep afgelo pen zondag het eerste duel in het nieuwe jaar tegen De Groen Witten op een grote te leurstelling uit. Het lag in de bedoeling het trairungswee- keinde, dat de selectie had aangeboden gekregen in het Zeeuwse Bruinisse, af te slui ten met een overwinning Maar de scheidsrechter liet verstek gaan. 0 Dick van der Bergh viel op bij bondscoach Arie de Vroet. De rest bij Zwaluwen- Spijkenisse niet. Geen won der want het duel was bar en boos O Volgende week dinsdag speelt Maassluis om het dis- trietskampioensehap van de korfbalbond. Tegenstander is HPV. de kampioen van de eerste klasse B. Plaats van handeling is de sporthal in Zuidland om 20 uur. Dit duel is louter een formaliteit, om dat beide teams op microge- bied al naar de derde klasse rijn gepromoveerd. Vlaardingen Bij VZC is Frits Jan Ede- lijn geslaagd voor het diploma zwemmen voor ouderen. Deze cursus van de KNZB is de eerste in haar soort, die erkend is door de Federatie voor Bejaar denbeleid, en staat on der auspiciën van CRM. Eén en ander be tekent dat VZC thans ook zwemlessen kan gaan geven aan oude ren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6