§p&m DHS „verdrinkt99 in eigen moeras De Jong nekt WÈÊL0^ï De Hollandiaan werkt achterstand weg i For tuna bijt van zich. afs 3—1 Hoekse Boys Iaat kansen liggen soort VVS simpel naar 0-2 [«MAANDAG 26 MAART 1979 VD/SCAVW Schiedam Het verschil tussen DHS en UVS werd vooral in de tweede helft duidelijk. De -Schiedammers, die in de eerste helft de hezoe- I kers nog aardig party kouden geven, verdronken t op het middenveld in het eigen moeras, waar I UVS tot tweemaal toe de basis kon leggen voor 'een treffer. Eerst zorgde Mario Faber uit een schitterende voorzet van Hans van Leeuwen voor ft1, en daarna wachtte dezelfde UVS-middenvel- hder Van Leeuwen bewust een tweede kans af, I "voordat hij al zijn energie in het tweede Leidse l^doelpunt stak. Ook de geblesseerde Hennie Sla Odijbeen) kon de knappe opmars van de kleine ■„.speler niet meer stoppen en daardoor werd het simpel 0—2. „Ja, ja, zo simpel gaat dat in derdaad", aldus DHS-trainer "Rob Jacobs na afloop. „Het gebrek aan kwaliteit in de breedte heeft ons weer eens opgebroken en dan is er geen houden aan. Het belangrijkste was echter, dat in zulk soort wedstrijden normaal een Piet Roozen nogal eens het duel naar zijn hand kan zetten. Nu hadden we te maken met een door Emile Schelvis compleet falende Piet Roozen. Dat is natuurlijk ongelooflijk jammer, maar dat mag ook wel eens gezegd worden Het enige lichtpunt bij ons was Marcel van de Ven, die met zijn 19 jaren en een hoofd klassedebuut op eigen terrein gewoon zeer goed speelde". Gouda Schitterend, magis traal, weergaloos, een „be auty", zou Cees Jansma zeg gen. Johan de Jong stond er bij en keek ernaar. Hij kon toch immers niet anders? Wat had hïj dan moeten doen? Doorlopen? Dan was hij vast en zeker neergelegd. Afspelen? Kon niet Hij stond alleen tussen drie, vier Hemiesspelers. De Jong koos ,-voor de enige en beste oplos sing. Met de moed der wan hoop lepelde hïj de bal langs •de te ver uit zijn doel gelo ei pen Kermes keeper Wim Huys- okens. En over een afstand -van zo'n twintig meter ging de bal met een zeer fraaie boog in de rechterbovenhoek. - Hiermee werd Gouda op een ,-Z1 voorsprong op Hennes DVS gezet en werd tevens de t .overwinning veilig gesteld. 4.Toch wel verdiend, deze zege op Hermes DVS, dat één punt voorsprong op de Gou- wenaars had. Net op momen ten dat de Schiedammers een overwicht leken te creëren, .'scoorde Gouda, aldus het zelf vertrouwen in de hermes- ploeg ondermijnend. Het vuurwerk begon reeds in de eerste minuut van de wed strijd. Dick Slobbe van Gouda drong met de bal naar voren en knalde het witte monster naar het doel van de kansloze Kermesdoelman Edwin Over- tüjk, die later geblesseerd zou uitvallen en vervangen zou worden door Wim Huyskens. De bal vond echter de lat op zijn weg. Nóg waren de Goudse aanvalsgolven niet af gelopen. Cor Vergunst kwam op rechts vrij en schoot in. .'De bal verdween echter in de opeenhoping van de spelers. Langzaam maar zeker ont worstelde Hermes zich echter aan de druk van Gouda. Steeds meer durfden de Schiedammers voor Gouda- doelman Jan van den Heuvel op te duiken, maar de aan vallen kenden echter te wei nig kracht en overtuiging om het de tegenstander echt moeilijk te maken. Het feit dat Hennes steeds meer in de aanval ging betekende eveneens dat er in de verde diging gaten vielen waar -'Gouda, een counterploeg bij -'■uitstek, gretig van profiteer de. Edwin Overdijk, die later werd vervangen door Wim Huys kens, wordt zwaar belaagd door de Gouda-aanval. In de 35ste minuut, nadat uitblinker Dïck Slobbe de no dige verwarring had gesticht in de Hermesdefensïe, kon Cor Vergnst de stand op 1—0 brengen, uit een corner van Wim Berckenkamp. Tot het rustsignaal wist Gouda deze stand vast to houden. Een prima uitgangspunt voor de tweede helft Tot verbijstering van spelers en omstanders schoot Frans Schaap van Hermes, tot dan door Frits Overeijnder toe ongevaarlijk, onmiddellijk na de aftrap van de hervat ting de gelijkmaker in de tou wen. Deze gelijke stand zorg de voor enige irritatie over en weer. Vooral Jan Veenendaal had veel overtredingen nodig, want Hermes DVS kwam af en toe gevaarlijk opzetten. Op dat moment in de vijftien de minuut kwam die voor Gouda zo broodnodige treffer van Johan de Jong. De Schie damse ploeg moest toen wel open kaart spelen. Er werden nog wel enige kansen ge creëerd, maar, hoewel niet erg zelfverzekerd, de Gouda- defensie hield stand tot het eindsignaal. Een gelukkige Goudatrainer Wim van der Gijp na afloop: „Niet zo'n beste wedstrijd? Hoe kom je erbij. Als je winst boekt, heb je geen slechte wedstrijd gespeeld. We hebben goed gebruik gemaakt van de ons geboden kansen. Misschen was Hermes wat meer in de aanval, maar Gou da is gewoon een counter- ploeg, De jongens kunnen ge woonweg niet een hele wed strijd de tegenstanders onder druk zetten. Ook de techniek is bij ons niet van doorslagge vende betekenis. Wij moeten het meer van vechtlust heb ben. Dat heeft Gcuda in deze wedstnjd met ontbroken". Inderdaad wist de helblonde Schiedamse aanvaller de ver dediging van UVS, waar laat ste man Hans Kruit met zijn enorme lengte ontzettend veel weghaalde, constant tot atten tie te dwingen. Maar het ge luk was niet bepaald aan zijn zijde. Marcel zelf: „Ek heb met slecht gespeeld, dacht ik. Alleen als je onderaan staat, dan ontbreekt net dét kleine beetje geluk wat je nodig hebt om eindelijk eens een keer een goal te maken". En omdat ook nog eens Piet Roo zen niet draaide, werd de aanvallende zwakte van DHS steeds opzichtiger. In de rust (het was toen nog steeds 00), zagen de Schie damse supporters met zo'n 1400 man sterk vertegen woordigd het nog wel zit ten. Vooral de schitterende omhaal van de kleine Van de Ven boven op de paal, had de DHS-hart en sneller doen kloppen. Maar UVS, dat min der last van het zware veld had, verstoorde de droom wreed. De twee treffers kwa men hard aan. Wat DHS in A - "V PÉijAA AA Robert Koorengevel schreeuwt het uit van de pijn, als hij door Piet Mïeremetteaen de arond wordt aewerkt. de tweede helft ook probeer de in de richting van UVS- goalie Wijnand Sloos, de bal mocht er eenvoudig niet in. Schoten van Marcel van de •Ven voorlangs, reddingen van Sloos, op inzetten van inval ler van Herman van Gogh (voor de aan zijn lies gebles seerde Jan Kerkhof) en Pim Visser, gingen net naast. Al les was tevergeefs. In de kleedkamer van DHS was de stemming na afloop tat onder het nulpunt ge daald- Hans Schop, die tot: overmaat van ramp ook nog tegen een officiële waarschu wing opliep, zat wat voor zich uit te staren en Sjaak Lemen analyseerde kort maar krach tig: „We zijn veel te gretig ge weest, vooral op het midden veld. Daardoor kwamen wij in de achterhoede constant te gen een numerieke meerder heid te staan. Nou, daar is geen verdedigen tegen be stand. Speciaal niet tegen een geroutineerd team als UVS. Die zeggen: dank je wel voor de vrijheid". VI aar dingen Derdeklasser Fort una heeft in zijn eerste wedstrijd na de winterstop een gemakkelijke 3—1 over winning op de Postduiven behaald. De ploeg uit Loos duinen was duidelijk met een instelling van „Fortuna inti mideren en uit hun spel ha len" naar VI aardingen geko men. Gelukkig kon het jonge team van Jan Pos te ma deze instelling logenstraffen. De start was direct al veelbelo vend. Uit een goede voorzet van Ron Hofman kon Aad Biesheuvel de bal tegen de touwen drukken: 10. De Postduiven probeerden met keihard spel de gelijkma ker te forceren en hun speel wijze, die hun later op een man uit het veld en een offi ciële waarschuwing voor nog een Haagse speler kwam te staan, wierp in eerste instan tie vruchten af. Een fout in de Fortuna-defensie werd koelbloedig afgestraft en de stand was weer gelijk: 1—1. Vlak voor de rust kregen de Hagenaars een flinke domper, want een klap uitgedeeld aan Aad Biesheuvel was de scheidsrechter niet onopge merkt gebleven en de Post duiven moesten met tien man verder. Na ongeveer tien minuten in de tweede helft kon Fortuna. al profiteren van de numerie ke meerderheid, toen Hans van Os knap door de chaoti sche Haagse defensie soleerde en zijn éénakter keihard be sloot met een treffer: 2—1. De weerstand van De Postduiven was gebroken en uit een voorzet van Peter Sonneveld was het Hannie Vercouteren die de eindstand op 3—1 be paalde. Hoek van Holland De sensatie zat in de staart van de wedstrijd bij Devjo-Hoekse Boys. Met in totaal vijf doelpun ten in twaalf minuten kregen de weinige bezoekers alles wat ze zich maar konden wensen, inclusief een 33 gelijkspel. Daarmee was vooral Hoekse Boys ontevreden, maar aa^ de andere kant hebben de zaterdagvoetballers niemand anders dan zichzelf te verwijten. Trainer Koos Lankester: „We hebben veel teveel kansen la ten y liggen. Ik heb helemaal geen behoefte om bepaalde mensen te verwijten- Een feit is gewoon dat we die kansen kregen en ze niet benut heb ben. Overigens ben ik over het geheel genomen niet eens ontevreden want na de slech te vertoning tegen Vlaardin gen hebben we ons redelijk hersteld- Er is geknokt en de inzet was optimaal". Bij Hoekse Boys leidde die inzet aanvankelijk niet tot treffers. DEVJO werd onder druk gehouden, maar de Hoekse aanvallers lieten een heleboel goede mogelijkheden onbenut De thuisclub deed het beter en wist in de eerste helft een 1—9 voorsprong te nemen. Pas laat in de tweede helft sloeg de vlam in de pan. Cees van der Pol, na rust in het veld gekomen voor Tom van der Pijl, had er een groot aandeel in. Pas twaalf minu ten voor tijd was het Ed van Dijk die met schot van grote afstand de impasse wist te doorbreken. Hij verraste de DEVJO-doelman volkomen en dat vormde de inleiding tot een sensationeel slot. Immers luttele minuten later was het Cees van der Pol die uit een hoekschop de bal in het doel werkte. Met minder dan tien minuten te spelen leek de strijd beslist, maar DEVJO perste er een wan hoopsoffensief uit De thuis club trok massaal naar voren en na het nodige duw- en trekwerk ontstond de gelijk maker. Nog was de wedstrijd niet ten einde, want het was opnieuw Cees van der Pol die met een kopbal 23 liet aantekenen en weer waande Hoekse Boys zich meester van de situatie. Het alles-of-niets spel van DEVJO gaf de Boys zelfs mo gelijkheden de stand verder uit te bouwen, maar precies acht seconden voor het eind van de wedstrijd belandde de bal uit een zeer onoverzichte lijke situatie opnieuw achter Theo van Hooijdonk en met 33 kreeg de wedstrijd op zich een goede uitslag mee, al meende Hoekse Boys niet ten onrechte dat het zichzelf had tekort gedaan. Bij SVV heeft Cock de Zwart rijn plaats moeten af- staan aan Dïck Hoogmoed. "Althans tegen Fe» tuna SC. - Maar Hoogmoed fungeerde meer als een middenvelder", aldus Pim Visser, „dan als 'echte rechterspits*. Hef Is 'wel duidelijk dat SVV voor de eerstvolgende ontmoeting in de competitie rijn team niet wijzigt. 6 Datzelfde SW oefend mor genavond in Gouda tegen Olympia, de club van Berry Janse. Zondag, wanneer de Schiedammers vrij hebben, wordt er gespeeld tegen de Noorse kampioen. Start De club die dit jaar aan de Euro pacup 1 gaat meedoen. Bij FC Vlaar dingen-FC Amsterdam vierde Charles Corver, na vier maanden last te hebben gehad van een achillespees, rijn rentree. Het moet echter worden gezegd, dat hij er ook op het veld nog veel last van had. „Maar ik moet een wedstrijd flui ten", aldus de Hagenaar, „omdat ik op 4 april een In terland heb". Niettemin ging het Charles Corver gebrekkig af. „Vooral omdat het veld erg zwaar is, had ik last met aanzetten. Bovendien heb ik nog een knobbel op mijn en kel zitten". 0 Degenen die echter daaruit willen concluderen dat Char les Corver niet gemotiveerd was voor zijn act bij een wedstrijd uit de eerste divisie en negatief voor de "FC Vlaar dingen floot, kwamen bedro gen uit De nederlandse scheidsrechter had een goede start „De strafschop, die ik gaf, was bovendien terecht. omdat Ronnie de Vos van Steenwijk de overtreding in het beruchte gebied maakte en niet, zoals velen veronder stelden, erbuiten". Q FC VIanrtiingen viert In mei zijn eerste lustrum. Om dit te kunnen herdenken is er een actie gestart voor bij dragen aan renovatie van de accommodatie. Dat Is bard nodig omdat alles in ver waarloosde staat is. Zelfs de kleedkamers zijn al enkele jaren door de KNVB afge keurd. 0 Die opknapbeurt houdt in dat er zeker op korte termijn geen fusie gaat komen tussen SW en FC Vlaardingen. Een soort FC Rijnmond dus. Ook zijn de plannen van de Vlaar- dingers om in het Westland te gaan spelen, op de achter grond gekomen. Vooraf aan de wedstrijd DHS-UVS nam men bij de Schiedamse hoofdklasser een minuut stilte in acht. Dit omdat W, Erouns, lid van verdienste, was overleden. O Deze week treden twee spelers uit de selectie van DHS in het huwelijk. Donder dag Hans Schop met Trudy Hommel en een dag later volgt Herman van Gogh met Marina Ruiter. Vrijdagavond worden beide feestvarkens bij DHS gehuldigd. Piet Roozen, ondersteund door zijn broor Nol, reikt hoger dan de UVS-uitblinker Hans Kruit. Een zeldzaam verschijnsel in de wedstrijd. Vlaardingen „De spanning speelde de jongens vandaag parten, waardoor we niet ons beste spel getoond hebben. Maar ais je in een slechte wedstrijd, toch beide punten pakt, mag je in dit stadium van de competitie niet onte vreden rijn", aldus Hollandi- aan-trainer Hans Renirie over de 2—1 overwinning tegen RKW. De Hollandiaan moest daarvoor wel een 01 achterstand wegwerken. De Vla ar dingers begonnen met wind tegen, waarvan de gasten goed gebruik maakten. De RKW-doelman trapte zo ver uit, dat verschillende ha chelijke situaties voor het doel van Eert Groen ontston den. Na een kwartier raakte Willem Rïedijk de bal kwijt Een RKW -aanvaller kon daardoor alleen op de Vlaar- dingse doelman afgaan: 0—1. Op een psychologisch belang rijk ogenblik drie minuten voor rust maakte De Hol landiaan gelijk, toen Peet van der Waal op links de bal be machtigde. Zijn schuine pass bereikte Rob Maat vijftien meter voorbij de middellijn. De snelle Rob Maat was niet meer te achterhalen en pas seerde de doelman: 1—1, Na rust had De Hollandiaan geholpen door het wind- voordeel een veld overwicht, wat in de tiende minuut tot een treffer had moeten leiden toen Rob Maat langs drie man soleerde. De vierde ver dediger trachtte hem voor de 16-meter lijn neer te leggen. Rob Maat ontweek de charge, en speelde zich geheel vrij voor de doelman. De scheids rechter verkeek zich Dp de snelheid van Rob Maat en floot in de veronderstelling dat Maat gevloerd zou zijn. In de vijfentwintigste minuut was het dan toch raak. Een corner resulteerde in een scrimmage voor het RKW- doel. De naar voren gekomen Cees Stam haalde met een „tïkkie" de Vlaardingse winst binnen. „Als we daarna meer met verstand gevoetbald had den, was een grotere marge mogelijk geweest. .Moeilijk hebben we het niet meer ge kregen, doordat de tegenstan der geen pressie op kon bren gen. Onze conditie was ook beter. In ieder geval zijn we weer uitgelopen op de mede koplopers", aldus Hans Reni rie. Cees Spmyt deed niet mee bij De Hollandiaan. Hij bles seerde vrijdagavond op de training zijn hand zo erg, dat gips noodzakelijk was. Ge vreesd wordt voor een gebro ken botje. Cees Spruyt krijgt hier woensdag zekerheid over.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6