SPORT Blessure au den Broek velt De Korenbeurs Heren B en P dadelijk Cees Bot gooit handbalcomplex open Jan Willem Nooteboom afgestapt TRAINING Om kampioenschap Vlaardings bowlingteam vijfde HSV langs ON! De Hollandiaan trots op twee verharde velden ÊÊÊÊÊ&J TT toch weer landskampioen Vlaardingse dames en heren: 3—0 winst MAANDAG 26 MAART 1979 VPiSC/VVW 7 SsSs4® Willem Jan Nooteboom: ..Verkeerde afstelling". Ililvarenbeek De Schiedammer Willem Jan Noote boom was tijdens de eerste interna tionale wegrace van het seizoen niet bijzonder suc cesvol. De motor rijder slaagde cr in de 250 cc niet in de race op zijn nieuwe Yamaha uit te rijden. In de negende ronde was hij gedwon gen door een de fect aan de motor te stoppen. Ham Muller werd win naar in de250 cc. Willem Jan Noote- boom voltooide zijn race in de 350 cc wel, al was er voor hem niet meer weggelegd dan een veertiende plaats. Deze race leverde een eerste plaats op voor de Zuid-Afrikaan Ekerold. „De ma chines waren ver keerd afgesteld, en er was te weinig tijd om dat te her stellen", voerde de Schiedam se cou reur als oorzaak van zijn magere resultaten aan. Eén van zijn mon teurs, Willem Fre- rtksen, kon niet bij de eerste race aanwezig zijn. Hij is in het zieken huis opgenomen met evenwichts stoornissen. Schiedam De Nederlandse bowlingselectie heeft een nuttig trainings weekeinde in het Schiedamse bowlingcentrum Musis ëacruin achter de mg. Onder leiding van de bondscoach Fer- no de Koning, die zijn 14 spelers (met onder andere Peter Lcfeber cn YVim Kortenray) goed op de proef stelde, werd er gewerkt voor de wereldkampioenschappen, die in november in Manilla worden gehouden. Het Nederlandse team kwalifi ceerde zich voor deze spelen door in de Europese zöne een zesde plaats te behalen. Overigens wist Wim Kortenray in' Schiedam nog te verbazen met een gemiddelde van 229 over zes games. Maassluis Na het behalen van het kampioenschap in, de eigen poule staat voor woens dagavond de wedstrijd ora het kampioenschap van Rot terdam op het programma. Omdat dit jaar beide kampi oenen promoveren, is het een ere-wedstrijd. Een wedstrijd waarin Maassluis en HPV moeten uitmaken, wie het sterkste is van de regio Rot terdam. Een goede propagan- dawedstrijd voor het zaalge- beuren dus. Het duel speelt zich af in sporthal Drenkw- aard in Zuidland. De wed strijd begint ora 19.30 uur. Toegang een gulden. Vlaardingen De klasse van Erwin Dobbelstcin cn Marcel van Bameveld was in het slotstuk van de Nationale jeugd-trio League niet vol doende om bij de eerste drie te eindigen. Hun gemiddelde (190,7 pins van Erwin en 187,7 pins van Marcel) stak schril af bij de andere twee, Vlaardingse bowlers (Anja' Toledo: 151 pins en Peter Ringelberg: 135 pins), waar door het complete team on danks de hoogste pinfall (8318) toch op een vijfde plaats in het totaalklasse- ment eindigde. Het eindklassement dat na twee finalerondes in het Vlaardingse bowlingcentrum De kangoeroe werd opge maakt, luidde: 1. Pro Shop Heilloo (Heiiloo) 12 punten, pinfall: 8176; 2. ITW Martin Air (Haarlem) 12 punten, pin fall: 8108; 3. BB Rotterdam (Botterdam) 10 punten, pin fall: 7940; 4. Heerlen (Heerlen) 10 punten, pinfall: 7846; 5.' VBB (Vlaardingen) 8 punten, pinfall: 8378; 6. BBV (Veghel) 8 punten, pinfall: 7734; 7. The Strikes (IJmuiden) 7 punten, pinfall: 8129; 8. Paardenstal (Den Helder) 5 punten, pin fall; 7647; 9. De Vechters (Spijkenisse) 1 punt, pinfall: 7133. Felicitaties voor landskampioen Tempo Team. iMMM M Schiedam Terwijl Hans van den Broek met een fikse griep onder de wol lag en De Korenbeurs desondanks met 64 van Tempo Team won, was de hulde toch weer voor het, duur gesponsorde uit zend team. De 64 neder laag was voor Tempo Team voldoende om' voor de zoveelste achtereenvolgende maal de landstitel te grijpen. De Korenbeurs had dan wel de vreugde van de winst op Tempo Team, de kater was er toch ook. Een avond eerder namelijk, zaterdagavond, werden de kampioenskansen door een 6—4 nederlaag bij 't Hooge Huys al verspeeld. De oorzaak van die nederlaag in Alkmaar: Hans van den Broek in een zeer slechte con ditie. De krullende Schiedammer kampte niet alleen met een rug- en handblessure, maar ook nog eens met 39 graden koorts. Van den Broek wilde het desondanks toch proberen, in de hoop de eerste partij van de wedstrijd te winnen. Een opzet die niet slaagde, waarna Van den Broek ook verder op nul bleef staan. En het tot dusver in de competitie ongeslagen Schiedamse dubbel werd prompt verloren, omdat het gelegenheidsduo Hans Dingen—Bert van den Ham duidelijk niet op elkaar was in gespeeld. Door deze nederlaag was het duel tegen Tem po Team al sterk gedevalueerd. Want de Am sterdammers hadden zaterdag wel gewonnen (met 8—2 van Midstars), en hadden derhalve voor het titelduel al vier punten voorsprong. De Korenbeurs genoot echter toch de eer Tempo Team het eerste verlies van deze com petitie toe te brengen en het was voor de Am sterdammers zelfs sinds zes jaar weer een. verliespartij in de Nederlandse competitie. Het tijdens de wedstrijd afhaken van Nico van Slobbe doet daar mets aan af, want De Ko renbeurs speelde immers de gehele wedstrijd met invaller Jan Simons voor Hans van den Broek. Hoe nadelig de 64 nederlaag van De Koren beurs bij *t ïlooge Huys was, bleek gistermid dag nog eens overduidelijk. Want niet alleen liet het radioprogramma „Langs de lijn" het nu kort voor de wedstrijd afweten, ook Nico van Slobbe kon zodoende zijn annblessure meer inhoud geven. Een 64 nederlaag was voor Tempo Team immers toch voldoende voor de zege, en daarom speelde Van Slobbe zijn derde partij niet. Een dag eerder haakte Van Slobbe trouwens ook al geblesseerd af. De Schiedamse Tempo Team-speler wilde zijn blessure ontzien in verband met de komende wereldkampioenschappen. De grote vraag rees gisteren echter, hoezeer Van Slobbe is geblesseerd. Hij speelde nu wél twee partijen, waarvan hij de eerste tegen Bert van den Ham kansloos verloor maar te gen Hans Lingen echter, op het moment dat De Korenbeurs met 3—1 de leiding had, was nauwelijks iets van een blessure te merken. Van Slobbe pakte zeifs zoveel ballen, dat Din gen de party in drie sets verloor. Toen Van den Ham vervolgens van René Hij- ne verloor en Jan Simons zoals verwacht van Han Gootzen, leidde Tempo Team zelfs weer met 3I. Op dat moment was Tempo Team weer landskampioen, maar wilde het gehandi capte De Korenbeurs de eer van de wedstrijd laten. Dat lukte omdat Lingen van Kïjne won, Van Siobbe zijn partij tegen Jan Simons op gaf en Bert van den Ham in de slotpartij ge nadeloos afrekende met Gootzen. Het kampioenteam van B en Pin beeld. Schiedam/Vlaardingen Omdat de eerstvolgende ploeg op de ranglijst wederom een puntje ver speelde hadden de heren van de Schiedamse vol leybalvereniging Both en Partners genoeg aan twee weds tri jdpun ten om het kampioenschap te bewerkstelligen. Zoals verwacht, leverde dit geen moeilijkheden op en werd de ploeg van traïner- /speler Peter van der Gugten door een 30 over winning op het Barendrechtse Spirit 2 in een thuiswedstrijd kampioen. i De dames van B&P wonnen met een voor een groot deel uit lagere damesteams samengestelde ploeg van WIK/BW, dat op het ogenblik de vierde plaats van de ranglijst inneemt. De dames van het V'^ai^'ngse Broleco behaalden een gemakkelijke 3- -0 ow rwinning op het in degradatiegevaar ver- k Tmóf Spivo, terwijl de heren weinig moeilijkhe- d.-1- "..der vonden tegen het Haagse van Santen Ley land (3—0). De herenformatie van B en P, bestaande uit: Jan Brussé, Peter van der Gugten, Lex Mastenbroek, Jan van Heerde, Stef Wiersma, Ron van Lubeck, Pieter Both en Hans Landheer, heeft bereikt dat volgend seizoen in de promotieklasse kan uit ko men. Na twee seizoenen lang tevergeefs vechten on der de naam Passage VCJ, realiseerde het met ze ven punten voorsprong op Hou Stand het kam pioenschap in het eerste seizoen onder de nieuwe naam. In de nog geen uur durende wedstrijd toonde de kampioensformatie dat het niet voor niets een klas se hoger gaat spelen. Vooral in de eerste twee sets had Spirit vrij veel moeite met het effectieve Schie damse spel (15—2 en 154). Alleen in de derde set ging de strijd enigszins gelijk op. De tegenstander zag kans om, gebruik makend van de Schiedamse nonchalance, tot 1111 bij te blijven, maar toch was het overwicht van de kampioenen groot ge noeg om ook deze set te winnen: 1511. In de wedstrijd tegen WIK/BW was het dames team van B&P door onverwachte afwezigheid van een aantal basisspeelsters genoodzaakt met een paar invalsters uit lagere teams te spelen. Dat het niveau desondanks nog alleszins op een redelijk peil lag bewees de uitslag van 3—2 in het voor deel van de Schiedammers. Toen de eerste set met 1—15 verïoren werd, leek het er op dat B&P vlot met 30 verslagen zou worden, maar de verandering kwam in de tweede set. De ploeg van trainer/coach Hans Soeters nam een 80 voorsprong maar verloor desondanks toch nog met 1315. Hierna was het de beurt aan de Schiedammers die de dames uit Groot Amraers in de derde set met 15—2 van het veld veegden en ook de vierde set in de wacht sleepten (159). In de vijfde en beslissen de set dacht WIK de rollen weer am te draaien en aanvankelijk leek dit te lukken toen zij een 714 voorsprong hadden bereikt. Maar ditmaal wogen de laatste loodjes te zwaar en zag B&P kans om de laatste set met 18—16 op haar naam te brengen. Zowel de dames als de heren van Erölcco wonnen vrijdagavond hun wedstrijd met 3—0. Voor de dames waren de drie punten belangrijk om volgende weck nog een kansje te maken om tegen Thomax 2 nog op een gedeelde tweede plaats te komen. Zij ondervonden minimale tegenstand van het uit Spijkenisse afkomstige Spivo dat na drie setneder lagen van tweemaal 15—4 en 157 naar huis te rugkeerde. De heren haalden eveneens drie belangrijke punten binnen, zodat zjj nu nog maar vier punten nodig hebben om zeker te zijn van het kampioenschap, en dus cle promotie naar de tweede divisie. Het Haagse van Santen Leyland bood onverwacht weinig tegenstand. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam de Haagse ploeg wel wat beter in rijn spel, maar kon niet verhinderen dat de Vlaardingers via de setstanden" 155, 159 en 1512, een 30 over winning behaalden. De dames van het Maossluise MVC troffen een moeilijke tegenstander. De tweede-plaatshoudster van de derde divisie G, Thomax 2, bleek veel te sterk voor de ploeg van trainer/coach Kees Vtjfvin- kel. Toch kwam MVC m de eerste set met acht punten voor te staan, maar de routine van Thomax was doorslaggevend voor een regelmatige overwinning via de setstanden: 15—10,158 en 1510. Vlaardingen Ook in het eerste bijna voltallige veld- programma speelde het weer een grote rol. Konden zater dag de wedstrijden nagenoeg allemaal doorgaan, zondag werd er helemal niet ge speeld. Zaterdag was het veld van Spirit nog onbe speelbaar. Dit ïn tegenstel ling tol het terrein van Maassluis, dat was juist goed te bespelen. Maassluis ge bruikte de vrije wedstrijddag voor een zeer nuttige oefen wedstrijd tegen Kinderdijk. ODI speelde tegen Vlaardin gen 4 de wedstrijd van de ge miste kansen. Zoals in alle duels moesten de korfballers duidelijk wennen aan de om schakeling van zaal naar veld en dat kostte de nodige ener gie. Maar ODi liet zich niet verrassen en speelde in een rustige wedstrijd naar de voi le winst. Voor rust brachten Ria Zeeuw en Louis de Vries 2—0 op het scorebord. Na de thee werd de productie verhoogd en liep ODI weg naar een uit eindelijke 8—0 overwinning. Het werd 30 door Jaap Blokhuis, terwijl Dick van der Hoeven voor 40 zorgde. Chiel Bos zorgde voor de 60 stand, terwij Marlène Olivier in de slotfase ODI aan een 8—0 zege hielp- In Hoek van Holland stonden twee onwennige ploegen te genover elkaar. Oranje Nas sau, nog eens extra gehandi capt door drie invallers, moest duidelijk wennen aan het grote veld, terwijl HSV ook de nodige problemen had om weer m het ritme te ko men. Beide teams speelden, daardoor een zeer matige par ty korfbal. Dat kwam tot uiting in de magere 10 rust stand voor HSV. Na de hervatting liep HSV weg naar een 40 voor sprong. Maar met nog zo'n tien minuten te spelen brach ten Leo van der Bie en Gerrit Goedknegt de stand terug tot 42. Maar beide teams had den hun kruit verschoten, zo- dal de zege in Hoek van Hol land bleef. t Vlaardingen Tussen de bloemstukken door, was er zaterdag veel waardering voor de handbalvereniging De Hollandiaan bij de ope ning van zijn complex ïn Hoiy-Noord. Dat bleek uit de vele complimenten voor de ruim tweehonderd leden tel lende club. Behalve de geno digden maakten ook de be woners uit de Koly-Noord, en dan zij die er heel dicht bij wonen, gebruik van de moge lijkheid kennis te maken met de handballers. Vooral dat laatste viel in goe de aarde, omdat juist de be woners zo lang mogelijk heb ben getracht, zelfs via be zwaarschriften, de aanleg van een handbalcomplex te voor komen. De accommodatie, die uit een clubhuis, vier kleedka mers en twee verharde velden bestaat, ligt in een nieuw aan te leggen wijkpark, dat aan sluit op de kinderboerderij. Kosten 415 mille. Terwijl bij andere sportvere nigingen, die van een houten op een stenen gebouw rijn overgestapt, in vele gevallen hun clubhuis zelf moesten be teden, was dit bij De Hollan- diaan niet nodig. Desondanks moest De Hollandiaan zelf de aankleding van het gebouw verzorgen dankzij een in het leven geroepen bouwcommis sie. Maar het resultaat mocht gezien worden. Sportwethouder Cecs Bot, die het complex opende met een ferme worp in een met pa pier bedekt handbaldoel, noemde het uniek dat Vlaar dingen een veelzijdig recrea- iiepatroon kent. „Wij rijn", aldus de sportwethouder, „vrijwel elke zaterdag in de weer om Iets ie openen of iets te zien in de vorm van zelfwerkzaamheid door de clubs". door Bas van den Berg „Bij het tot stand 'komen van dit complex moet ik echter wel zeggen, dat de plannen vele malen zijn gewijzigd." De twee handbalvelden, die uit een soort asfaltbeton bestaan (kosten 160 mille) hebben een openbaar karakter, „Het kan dus voorkomen", aldus voor zitter Ludo van ME, „dat we er op moeten spelen terwijl de jeugd bezig is. Om dat te voorkomen zuilen er borden moeten komen waarop staat dat de velden niet bespeeld zullen worden". Het park rond het fraaie handbalcomplex zal echter nog helemaal moeten worden aangekleed. Niettemin had Leo Melse, de voorzitter van het NHV, afdeling Rotterdam, al de grootste bewondering voor hetgeen tot stand was gebracht. Hij: „Het valt me op dat Vlaardingen erg veel sport In rijn beleid doet. En dat niet alleen, zoals dit com plex weer, voor de grote sportclubs. Ik spreek uit erva ring dat zoiets in andere de len van ons land anders is". Leo Melse hoopte nu dat het sportbeleid voorrang zou gaan krijgen voor de bouw van oen tweede sporthal. „Ook de handballers maken daar ge bruik van", aldus de schei dendevoorzitter. En tot slot: „Ik zie het wel zitten dat De Hollandiaan met dit grote achterland veel groei bij de jeugd gaat krijgen". De meeste cadeaus die De Hol landiaan ontving, blonken uit door hun originaliteit: hand ballen De eerste worp van wethou- w"- der Cees Bot.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7