SCHIEDAMSCHE COURANT Weer stankgolven na lekkage bij V ondelingenplaat mm em Wellicht waarschuwing van monumentenzorg Jubileumfeest in gemeenteziekenhuis Bewoners in beroep bij minister tegen Maassluise stadsbus Jongens schieten met buks op auto België zegt „nee'1 tegen mercaptaanfabriek Met eens met gevolgde procedure Meisje na botsing in levensgevaar Vals wordt zuiver Nü kan het nog! Bejaarde dood na hartaanval Verkeer schaadt panden Lange Haven Zesde Onderwijskrant Brand in boortoren Kieboom voorzitter van commissie Zeebavenoverleg 24 maart t/m 7 april "ALLES IS NIEUW SHOW" WEBER CAR VOLVO'S RECHTERHAND AAN DE SCH1E Overschieseweg 150 - Schiedam - Tel. 010-150766 IVOLVOI Dinsdag 27 maan 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104<3e jaargang no. 26329-4 pagina's Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL Maassluis Bewoners van de Maassluise Lijsterlaan en omgeving hebben officieel be roep aangetekend bij de mi- Schiedam Het achtja rige Schiedamse meisje S.O. is levensgevaarlijk gewond in het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam opgenomen, nadat zij op de Vlaardingerdijk bij het oversteken door een auto was gegrepen. Het meisje stak zondag tegen een uur of vijf plotseling de dijk over. zonder te /etten op.hotYgrkeer.. Een auto, die werd be stuurd door de 33-jarige W.I. van A., kon het klei ne meisje niet meer ont wijken. Met de GGD is het meisje naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht, waar ernstig hersenletsel werd geconstateerd. Voor hei leven van het meisje wordt gevreesd. Vlaardingen De valse noot in Vlaardirtgeris klokkenlied wordt door een zuivere ver vanger,i. Reeds geruime tijd heeft het geoefend oor in het Oranjecarilion een dissonant kunnen ontdekken; niet dat het winkelend publiek ervan wakker lag maar irritant was het wel. Stadsbeiaardier Ad- die de Jong signaleerde als eerste de weerspannige klok. Het dagelijks bestuur van de Culturele Raad kaartte de zaak daarop aan bij het colle ge van b. en w. Dit is inmid dels akkoord gegaan met de suggestie een bedrag van 1870 gulden uit te trekken ten be hoeve van vervanging van de klok. nïster van verkeer en water staat» Tuijnman, tegen de komst van de stadsbus, die vanaf 11 maart is gaan rij- den. Het beroepschrift is voorzien van ruim zeventig handtekeningen. .We zijn niet tegen de buslijn, maar tegen de gevolgde pro cedure, waarop tol de route tussen Maassluis en Maasland is besloten. Er is totaal geen inspraak geweest voor de in woners van onze wijk, maar ook niet voor andere inwo ners en belanghebbenden, zoals de winkeliers van hel koopcentrum „De Lantaarn", aldus de initiatiefneemster van de actie, mevrouw S. E. E. Leijendekker-Wlersma. „We hebben het gevoel", zo vervolgde zij, „dat niet alleen wij, maar ook de raadsleden voor het blok zijn gezet. Zelfs de leden van de verkeerscom- missie hebben geen inspraak gekregen. We zijn dan ook te- Schiedam Drie van een jaar of zeventien hebben zondag op rijksweg 20 de voorruit van een passe rende personenauto met een windbuks aan diggelen ge schoten. Het slachtoffer van de wildwest-toestanden op de rijksweg was de 45-jarige A. J.deV.B. Hij wist zonder ongelukken zijn personenauto lot stilstand te brengen. De schutters kon de man niet meer achterha len. Wel heeft hij aangifte van het gebeuren gedaan bij de Schiedamse politie. De schade aan de ruit bedraagt volgens De V. B. vijfhonderd gulden. De politie heeft echter vastgesteld, dat de ruit voor het schot met de buks al ka pot was door een aanrijding. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad teör voor mij m.i.v. £1 «bonntmenl per kwartaal 42,20 U abonnement# 114,33per maand, dan geef ik wel machtiging tol automatische afschrijving. Mijn giro/banknr, is de eerst# twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam 1 VIaarding-en De stankgolven, die VIaardingen en omgeving- gistermorgen hebben geteisterd, zijn waarschijnlijk weer afkomstig van het chemisch bedrijf Vondelingenplaat op Rozenburg. Han Mummelen leurgesteld, dat er vanuit de gemeenteraad geen hardere opstelling naar voren kwam ten opzichte van de verant woordelijke wethouder Han fïummelen, die te veel de vrije hand heeft gekregen. Naast deze algemene bezwa ren vinden we het ook vreemd dat de gemeente ons eerst toegezegd heeft onze wijk verkeersluw tc maken. Er zijn drempels toegezegd en de Lijsterlaan zou gedeeltelijk worden afgesloten, wat bij voorbeeld belangrijk is voor de overstekende kinderen." Morgenavond komt de stads bus tijdens een commissiever gadering weer aan de orde in het kader van het herinde lingsplan „Lijsterlaan, Merel laan, Lepelaarsplantsoen „We zullen daar in Ieder ge val met zoveel mogelijk bewo ners aanwezig proberen te zijn", aldus mevrouw Leijen- dekker. De milieudienst van het Ho penbaar Lichaam Rijnmond constateerde bij metingen gistermorgen enkele kleine lekkages in het bedrijf «n heeft het bedrijf om tien uur gewezen op de geconstateerde afwijkingen, die de oorzaak zijn van de rotte eieren- en kattepislucht die in Vlaardin- gen te ruiken was. Een woordvoerder van de mi lieudienst kon gisteren nog niet bevestigen, dat de stank- golven die in het weekeind over de stad trokken ook van Vondelingenplaat afkomstig waren. „We veronderstellen wel dat dat het geval was, maar zekerheid hebben we er niet over, omdat we zondag geen metingen hebben ver richt. Dat is gisteren wel ge beurd,' en daarbij kwam de lekkage bij het bedrijf boven water". Een woordvoerder van Von delinge npla at ontkende overi gens dat de stankgolven van het weekeind afkomstig wa ren van het bedrijf: „Onze werknemers hebben het ook geroken, maar vertelden dat het niet de lucht van Vonde lingenplaat was". Begin janu ari was Vondelingenplaat ook in het nieuws door stankover last veroorzaakt door het bo ven de capaciteit draaien van de aardgas-odorant fabriek. Dat veroorzaakte toen de ga- slucht in Vlaardingen en om geving. Intussen heeft de bevolking van het Belgische stadje Tes- senderlo zich massaal uitge sproken tegen de bouw van een mercaptaanfabriek, die Philips Petrol Company nabij de stad zou gaan bouwen. Dat gebeurde tijdens een re ferendum dat het afgelopen weekeinde werd gehouden, waarbij 94 procent van de stemmers zich uitsprak tegen de bouw van een dergelijke fabriek. Het „nee" van de Belgen is zonder twijfel voor een groot deel gebaseerd op de ervarin gen, zoals Vlaardingen die heeft met de problemen, die een mercaptaanfabriek kan veroorzaken. Enige tijd gele den hebben twee schepenen (te vergelijken met onze wet houders) een bezoek gebracht aan Vlaardingen om informa tie te krijgen over de klach ten, die kunnen optreden, Het afgelopen weekeind heeft Henk Krabben, het Vlaarding- se PvdA-raadslid, die enige üjd geleden in de raad vra gen stelde over de stankgol ven, op uitnodiging van de Belgische socialisten in Tes~ senderloo weer het een en an der verteld over de proble men. die zich met Vondelin genplaat regelmatigvoordoen. Henk Krabben: „ts ben na dat de uitslag van het refe rendum bekend was, opge beld door een van die sche penen, en die heeft me verze kerd dat de uitslag voor een groot deel bepaald was door de ervaringen die we hier in Vlaardingen hebben. Ik vind dat toch wel aardig". 0 Als zrekenbuisvorm is het GZ veel ouder, maar het gebouw aan de BK- laan staat er nu tien jaar Schiedam Aanstaande zondag bestaat het Schiedamse ge meenteziekenhuis tien jaar, en ter gelegenheid daarvan wor den volgende week op maandag en zaterdag allerlei activitei ten gehouden. „Het zal waarschijnlijk meteen ons laatste ju bileum zijn", zei gistermiddag W. N. Heupink van het feestco mité, „want de samenvoeging met het Noletztekenhuis lijkt voor de deur te staan". De jubileumviering zal be scheiden van opzet zijn. Het GZ als ziekenhuisvorm is uit eraard veel ouder dan tien jaar, maar gevierd wordt dat op 1 april 1969 het nieuwe ge bouw aan de BK-laan werd betrokken. Kort daarna werd Schiedam De 13-jarige Schiedammer J. Grudelbach is zondagavond op de Singel door een hartaanval getroffen en is op weg naar het zieken huis overleden. Tegen zeven uur in de avond zakte de man plotseling in elkaar. Een gewaarschuwde agent paste nog mond-op-mond-beademing toe, maar het leven van de man kon niet meer worden gered. Op aandrang van de projectgroep Lange Haven wordt bij de Rijksdienst voor monumentenzorg nu gedacht over een waarschu wing aan Schie dam. Luchtloto Sijthoff Pers/Henk van Westering. Ja Schiedam De Rijks dienst voor Monumenten zorg in Zeist overweegt Schiedam te waarschuwen voor de schade aan monu mentale panden aan de Lange Haven door het zware vrachtverkeer. Een vertegenwoordiger van monumentenzorg is speciaal voor dit probleem naar het Schiedamse gekomen, heeft de situatie ter plekke in ogen schouw genomen, en heeft een gesprek gevoerd met de projectgroep Lange Haven. Binnen twee maanden, zo heeft de vertegenwoordiger Vlaardingen Voor de zesde maal heeft de afdeling Voorlichting van de gemeente Vlaardingen een Onder wijskrant uitgegeven. In deze krant, die deze week huis aan huis zal worden bezorgd, wordt aandacht besteed aan diverse zaken op het gebied van lager en voortgezet onderwijs- Wie om wat voor reden dan ook de krant niet ontvangt,, kan een exemplaar krijgen bij de afdeling voorlichting op de secretarie of bij het informatiebureau in de Vis- bank. van monumentenzorg, R. F. Schuurman toegezegd, zal de rijksdienst reageren op het in- tiatief van de projectgroep. De projectgroep, die deel uit maakt van de bewonersvere niging Schiedam-Centrum, heeft monumentenzorg bena derd op advies van het ge meentebestuur. Jan Hagen- doom, plaatsvervangend voor zitter van de vereniging: „Het college heeft ons laten weten geen stappen te kunnen on dernemen zonder dat ze een harde uitspraak van monu mentenzorg achter zich heb ben". De bewonersvereniging zelf heeft al duidelijk laten weten dat de Lange Haven woonerf moet worden. Secretaris Ben Goederend: „Iedereen in de binnenstad is het daarmee eens, we hebben onder ande re de stichting binnenstad, waarvan alles is vertegen woordigd, achter ons. En toch heeft het college laten weten dat een woonerf niet kan doorgaan". Volgens Jan Hagendoorn heeft de gemeente dat niet gemotiveerd. „Je krijgt alleen te horen: dat kan niet....,dét kan niet..,..dat kan niet... Ik vind dat je er recht op hebt te horen, waarom het niet kan, en dat vertelt de ge meente niet". het oude ziekenhuis daarach ter gesloopt. Aanvankelijk dacht het bestuur er helemaal niet over om iets op louw te zetten, maar het was met name Heupink als hoofd van de civiele dienst die er wel een aardigheid in zag om de Schiedammers te betrekken bij het tweede lustrum van het nieuwe ziekenhuis. Maandagochtend is er een of ficieel tintje, als enkele perso neelsleden om elf uur een aquarium in de hal van het ziekenhuis aanbieden aan burgemeester Arie Lems. Dat Lems hiervoor genodigd is. heeft te maken met zijn voor zitterschap van de commissie voor het GZ. De verdere dag staat in het teken van de patiënten en het personeel: om half twaalf be gint een ballonnenwedstrijd op de kinderafdeling, waarbij de klas aanwezig is waarin de eerstgeborene na 31 maart 1969 zit, en 's middags is er voor de patiënten een bijeen komst in het „restaurant", met ondermeer poppenspel, 's Avonds is daar bingo en muziek, en de medewerkers van het ziekenhuis zullen dan al een instuif achter de rug hebben. Zaterdag 7 apnl is er meer voor de Schiedammers. Op tien afdelingen van het GZ wordt een open huis gehou den om. ontwikkelingen te la ten zien in de gezondheids zorg. „Toen dit gebouw in ge bruik werd genomen, was er nog een open dag in het .hele ziekenhuis. Dat kon nu moei lijk, omdat op verschillende afdelingen natuurlijk patiën ten liggen en apies kijken, dat doen we niet". Op verschillende uren van de dag worden er demonstraties gehouden op de afdeling fy- sio-therapie. Bezoekers kun nen dan ook zelf mond-op- mond-beademing en reanima tie toepassen. Op de afdeling voor bezigheidstherapie is ook gelegenheid voor bezoekers om creatief bezig te zijn. Te gen drie uur in de middag komt ook de Rijnmondband, die aan Heupink liet weten graag eens te spelen voor mensen in een ziekenhuis in plaats van voor mensen, die kunnen gaan en staan waar ze willen. Schiedam Bij de Hollandse Constructiegroep aan de Westfrankelandsedijk is gisteravond om twaalf over negen een middelgrote brand uitgebroken- Ongeveer twaalf personeelsleden waren om die tijd aan het werk op een leefmodule, een deel van een boorplat/orm. Tij dens de las werkzaamheden vatten plotseling omliggen de materialen vlam. De personeelsleden probeerden het snel om zich heen grijpende vuur nog roet poederblus sers te bedwingen, maar die moeite bleek tevergeefs. De brandweer moest er met vijftien man aan te pas komen om he t vuur te blussen. Eén pocderblusser met 250 kilogram poeder en twee tankautospuiten werden bij de bestrijding van de brand ingezet. Doordat de brandweer snel ter plaatse was kon al na een kwartier het sein „brand meester" worden gegeven. Tot tien over tien hebben de nablus- werkzaamheden plaats gevonden. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan, en ook de schade bleef beperkt. De bedrijfsleider kon gisteravond nog niet zeggen hoeveel die schade precies bedroeg. Vlaardingen Burgemeester W. A. Kieboom van Vlaardin gen zal behoudens de goed keuring van de minister van verkeer en waterstaat, voor zitter worden van de com missie Zeehavenoverleg, „de groep van tien overige zeeha- venbeheerders". Hij wordt de opvolger van burgemeester Laan van Zaandstad. De bur gemeester van Harlingen, drs. H. I. de Haan zal vice-voor zitter worden. De commissie Zeehavenover- leg kent drie groepen van vertegenwoordigers: de over heid, de werkgevers en de werknemers. In zijn functie van voorzitter van de „overi ge tien zeehavenbeheerders" zal - de Vlaardingse burge meester ook aanwezig zijn bij ,het „grote" zeehavenoverleg. De hele structuur van het zeehavcnoverleg zal trouwens binnenkort veranderd worden. Er zal een Nederlandse Ha- venraad komen, waarvan de formele samenstelling overi gens niet veel zal afwijken van de huidige commissie "voor Zeehavenoverleg. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1