SPORT Alternatief voor tennis complex Evergreen a Spanning stijgt bij dammers Van den Broek en Oppenheim formidabel Franse tafeltenissbowin Schiedam Frits Hardon helpt Pollux: 1-0 DINSDAG 27 MAART 1979 Van Eek overhandigt petitie Triomf voor Westwijk NOAD SCZ: drie punten rijker SPSV haalt uit: 91 Opening complex Ursus Green Eagles op winst VDfSC/WW» De overhandiging van de petitie. Maassluis Evergreen-penningmeester Jacques van Eek heeft gistermiddag een door ongeveer 1Ï0O mensen ondertekende petitie aangeboden, waarin zowel de gemeente Maassluis als Lely In dustries NV verzocht wordt belemmeringen op te heffen voor de zoals de petitie het omschrijft „minimaal noodzakelijke tennisbanen in de Steendijkpolder voor het recreatieve tennissen en/of het tennissen in verenigingsverband". De belemmeringen betreffen een erfdienstbaarheid een gebruiksrecht dat Lely In dustries op een klein stukje van de grond, waarop de ge meente het tenniscomplex ge projecteerd heeft, heeft Drie van de zes banen moeten vol gens het plan op grond aan gelegd worden dat wel in be at is van de gemeente, maar waarop Lely Industries het recht heeft zijn landbouw werktuigen te testen. En de aanleg van gravel banen laat zich natuurlijk niet rijmen met het uitproberen van aar dappel pootmachin es, ploegen, en andere Lely-uit vin dingen de gemeente heeft zich bij de "aankoop van de desbetreffen de grond van boer D. van der 'Sar dusdanig verslikt Van een erfdienstbaarheid was haar niets bekend. De juri disch adviseur van Lely In dustries begrijpt deze onwe tendheid van de gemeente Maassluis echter niet „We hebben het bestuur ettelijke malen op het bestaan daar van gewezen in bezwaar schriften tegen de plannen. Maassluis heeft deze indica ties echter in de wind gesla gen". De woordvoerder van Lelies Industries zei bereid te zijn te praten over de erfdienstbaar heid, die op het kleine stukje grond rust waarop de tennis banen moeten komen te lig gen. „Beide partijen hebben echter angst om een prece dent te scheppen. Zij zijn bang dat de prijs ook voor de rest van de betn ""nde grond een norm zal schepr>". De heer Mulder vervolgde: „Maassluis kan de problemen echter geheel in egen hand hebben, als ze de bereidheid heeft de tennisbanen een klein stukje te verleggen of als tweede alternatief op het stukje „hoogvlakte", waarop nu een plantsoen geprojec teerd is. Wij verklaren nu reeds, dat we geen bezwaren tegen een zodanige wijziging in het bestemmingsplan in zullen dienen". Schiedam De judoka's van sportschool Westwijk zijn in de dojo van Gerard Vroegh eerste geworden in een toer nooi met Westland, Schiedam. Hoogcndijk en Hoogvliet. De uitslagen: meisjes tot en met 13 jaar tot 25 kilo: I. Patricia van Schie, 2. Marian van de Meeberg. 3. Mariette Ravenstein; tot 29 kilo: 1. Monique Lautcrveld, 2. Saskia Kik. 3. Kanne Hulst: tot 32 kilo: J. Marga Steenhoek, 2. Esmeralda Hof man, 3. Nancy Liem; tot 35 kilo: 1. Miranda van Schie, 2. Miranda van Galen, 3. Astrid Mathot; tot 39 kilo: 1. Man- scha Hoogerboord, 2. Rietje van Rijn. 3. Eugene Soeleu; tot 44 kilo: I. Nicole Buizing, 2- Sandra Wapenaar, 3. Mari on van de Kooy; tot 49 kilo: 1. Diana van de Heuvel, 2. Henriette Bons, 3. Marja van Gelderen; tot 54 kilo: 1. Con- ne Papenveld, 2. - Petra Scheerhorn, 3. Yvonne Wille- brand. Uitslagen dames tot 44 kilo; 1. Nancy Vorster, 2. Margo Akihary, 3. Yvonne Schouten; tot 52 kilo: I. Rja van Veib rooy, 2. Linda Olsson, 3. Dia. na van Nieuwkerk; tot 48 kilo: 1. Esther Mirer. 2. Caro- lien Evertse, 3. Corine Waar- denburg; tot 56 kilo: Chita Gross, 2. Ingrid van de Geug- ten. 3. Lucien de Jong; tot 61 kilo: Loes Rosbergen, 2. Dine- ke Royers, 3. Conny Boot; tot 66 kilo: I. Jacky Sigmond, 2. Jolanda Koevermans, 3. Bian- ca van de Marei; tot 72 kilo: 1. Sandra Papenveld, 2. Wille- mien Rietesema. Vlaardingen De spanning in de strijd om het damkampi. oenschap van Vlaardingen zit er nog steeds in. De voorlaat ste ronde leverde winst op voor leider Gerrit van Mastrigt en voor Dik van den Kerkhoff. die nog een week moet wach ten op een eventuele misstap van Van Mastrigt In de laatste ronde moet Gerrit van Mastrigt het opnemen tegen Wim Niestad, een oud-kampioen, terwijl Dik van den Kerkhof! de degens gaat kruisen met Leen Tom, dus twee oud-kampioe nen tegen elkaar. Schiedam/viaardingen Met oog twee wedstrijden te spelen heeft Radio Molenaar de weg naar promotie open gezet Dankzij een knappe 3—7 zege op Vriendenschaar hebben de Vlaardingers de Goudse ploeg nu ingehaald. Omdat het setge middelde van RM iets beter is, kan het vorig seizoen verlo ren terrein nu weer worden veroverd. Het was overigens louter de verdienste van de ongenaakbare Peter van den Broek en Hans Jaap Oppenheim dat er met Vriendenschaar kon worden afgerekend. Met de Goudse ploeg aanvankelijk in het voordcel, omdat zij immers de eerste wedstrijd met 46 hadden gewonnen. Dat was toen op een moment, dat Peter van den Broek wegens een handblessure niet kon spelen. Van den Broek stak nu echter in een grootse vorm, evenals Hans Jaap Oppenheim. Dit duo was zelfs geheel verantwoor delijk voor de winst, want Aad van Opstal scoorde niet één maal- Van den Broek en Oppenheim bleven het verdedigende trio Jan Tuin en burg, André Teygerman en Ton de Gruijl vol ledig de baas, terwijl rij samen ook het dubbel wonnen. NOAD heeft bet tegen bet zeer zwakke Onkyo 2 niet moeilijk gehad. Het werd een 3—2 zege, door drie overwinningen van René van Dijk, twee van Ron van der Wijk en twee van Dick de Vaal. Van Dijk en Van der Wijk wonnen ook het dubbel van de zwakke Haarlemmers, die slechts door Van der Logt konden tegenscoren. Met de feestavond rond het dertigjarig bestaan voor de boeg, kan NOAD nu onbezorgd feest vieren. De degrada.fi ezorgen rijn definitief voorbij, terwijl de Schiedammers zaterdag te gen TSO zelfs nog voor een derde plaats spelen. Die wed strijd begint in verband met de feestavond overigens al om vijf uur. Bowling Maassluis TOG liet bij The Victory een steekje vallen. Destijds werd het een duidelijke 7—3 zege, maar in Weesp werd het nu 5—5. Dat kwam voornamelijk omdat Wim van der Poort, ondanks dat hij goed in vorm is, geen partij op zijn naam kon brengen. De vijf Maassluise punten werden behaald door Frans en Nico Capellen, die ieder twee enkelspelen wonnen en samen ook het dubbel. BM TOG heeft nu één punt meer dan naaste concurrent Steeds Hoger/TSB. Het tweede team van De Korenbeurs heeft het hoofdklasser schap vrijwel zeker veilig gesteld, nu het met 3—7 won bij AMVJ 1. Na de toch al niet verwachte promotie, is het be houd des ie meer een opmerkelijke prestatie. Jan Simons demonstreerde rijn niveau weer eens met een hattrick en hij werd daarin gevolgd door Jan Landsbergen, waarna dit duo ook in het dubbel zegevierde. Het gemis aan een goede derde speler is een handicap, want ook ditmaal was ervoor John Buyk geen eer weg gelegd. Marinus van Splunter was in zijn partij tegen Van Mastrigt gedwongen een voorpost te bezetten. Combinatief bleek de stelling niet goed verdedig baar te rijn. Met een schijf in het nadeel bood Van Splunter enorme tegenstand maar re mise zat er net niet in. Koen Biel en Dik van den Kerkhoff maakten het elkaar moeilijk en gebruikten zeer veel tijd. In het eindstadium gekomen vergiste Biel zich dusdanig, dat Van den Kerk hoff via een twee om twee combinatie beide punten op eiste. Rotterdam/Nijmegen De waterpoloërs van SCZ zijn dit weekeinde drie punten rijker geworden- De Schiedammers wonnen eerst de inhaalwedstrijd tegen de Waf vise h met 7—4 en in de uitwedstrijd tegen Zeus kwamen de SZC'ers niet verder dan een 33 gelijkspel. In beide wedstrijden kwamen de Schiedammers goed voor de dag en door het beweeglij ke spel wisten rij zich nogal wat kansen te creëren. Maar juist met deze kansen werd wel eens wat nonchalant om gesprongen, waardoor de for matie van Wim van der Kolk met name tegen Zeus niet verder dan een gelijkspel kwam- In de wedstrijd tegen de Wal- visch kon SZC pas in de laat ste periode afstand nemen. In de eerste drie spel period es konden de Schiedammers het veldoverwieht niet in doelpun ten omzetten. Aan het begin van de vierde periode leek met een 4—3 stand nog van alles mogelijk. Het waren ten slotte de SZC'ers die de wed strijd verdiend naar zich toe trokken want in een rumoerig slot hielden de Schiedammer^ het hoofd koel. De SZC-doel- punten kwamen op naam van Paul Gast en Frank Ruseier (ieder tweemaal) en Ruud Kramer Freher. Dieter Kros en Willem Jan Looman (ieder eenmaal). In de wedstrijd tegen Zeus ging het aanvankelijk hele maal niet goed met de Schie dammers, want nadat de eer ste periode met 0—0 was af gesloten, keken zij in het tweede kwart al snel tegen een 2—0 achterstand aan. Pas in het vierde kwart kon de SZC-ploeg langszij komen. Dat SZC in deze wedstrijd het geluk niet aan haar rijde had blijkt wel uit het feit dat alleen Willem Jan Looman al tweemaal het houtwerk trof. In deze wedstrijd kwamen de Schiedamse treffers op naam van Dieter Kros, Ruud Kra mer Freher en Paul Gast 0 Purkart Schiedam Niemand minder dan de beken de Franse showman nen Vincent Purkart en Jacques Secretin komen ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de tafel tennisvereniging NOAD naar Schie dam- Wie destijds de door Avro's Sportpa- norama uitgezonden show vanuit Soest heeft gezien, weet waarom het Franse duo zo populair is. Zij demonstreren een fan tastische tafeltenniss- how, die zijn weerga in Europa niet kent. De jubileumcommissie van NOAD is er, in sa menwerking met Cor du Buy, in geslaagd om Se cretin en Purkart naar Schiedam te halen. Dat spektakel vindt plaats op dinsdag 22 mei in de sporthal Margriet. De Fransen maken een drie daagse tournee door Ne derland, *s maandags Zuid-Limburg, dinsdag Schiedam en woensdag Leiden. Het Franse duo geeft een show, waarin alles moge lijk is. Op de grond lig gend en zittend, kleine tafels, grote batjes of batjes met gaten en net jes, kortom niets is te veel. Secretin en Purkart laten bij dat alles wel rien, dat rij werkelijk erg goed kunnen tennissen. Hun erelijst is daar ook wel naar. Secretin (27) is samen met de Francaise Berge- ret zelfs wereldkampioen in het gemengd dubbel, was in *77 Europees kampioen enkelspelen, en zat in 78 opnieuw in de finale. Purkart (38) kan er ook wat van. Hij was in rijn loopbaan drie keer kampioen van Frankrijk. Overigens hoort de Franse scheids rechter Danny dUondt ook volledig tot de show. Secretin en Purkart ma ken er onderling een ge weldig spektakel van, maar voor het zover is komen zij ook afzonder lijk achter de tafel. Met als tegenstanders twee jeugdige beloftes van NOAD, Herbïe Zorge te gen Purkart en Wim Ei kenboom tegen Secretin. NOAD zet de viering van het zesde lustrum overi gens zaterdag 31 maart al in met een feestavond voor de senioren. Die vindt plaats in Sitton's danscentrum aan de Hoogstraat, waar NOAD de bloemetjes buiten gaat zetten. 0 Secretin Schiedam/Vlaardingen Alleen Evergreen werkte het dub belprogramma af, zonder dat het de Maassluise hockeyploeg één punt opleverde. Spirit, Pollux en Asvion hadden in bun wedstrijden - zaterdag - meer succes. De dames kwamen niet tot hockey. Pollux speelde een sterke wedstrijd, waarbij de conditie van de Vlaardingers de door slag gaf. Pollux kwam uit in een andere opstelling. Hans Donkervoort was opgeschoven naar de voorhoede, wat meer gevaar opleverde. De oud-As- vion Speler Roel van leper en startte voor de eerste maal in de basis. Hij speelde half. Ondanks het betere spel, duurde het tot tien minuten voor tijd voordat de thuis ploeg een beslissing kon for ceren. Een harde ui thai van laatste man Jan Wattez werd gemist door AMHC, De bal schot door, waarvan Frits Hardon dankbaar gebruik maakte door met een vrij veld voor zich alleen op de doelman af te gaan. Hardon omspeelde de keeper en depo neerde de ba! rustig in het doel: 1—0. Wim Meeder speel de een opvallend sterke partij bij de Vlaardingers. VCL - Asvion: 11 Asvion drong sterk aan, wat tot een twintigtal straf corners voor de Schiedammers leidde, maar niet tot doelpunten. De thuisploeg benutte in de twin tigste minuut een Straf comer: 10. Ook na rust bleef Asvi on volharden de bal te voel door het midden te spelen, zonder de vleugels voldoende in te schakelen. Nadat een kwartier voor tijd Ronald Ja cobs een strafbal miste, zag het er slecht uit voor de Schiedammers. Goed doorzet ten van Mark Jacobs leverde in de laatste minuut toch nog de gelijkmaker op: 11. Spirit - Groen Geel 00 Spirit kreeg in de eerste helft zeker vijf scoringskansen. Zo werd tweemaal de Groen-Geel verdediging uitgespeeld, waar na de doelman echter net redde. Na rust zakte het spel- peil. Harde klappen leverde een op en neer golvend spel op. zonder gevaar echter voor beide doelen. „Die wedstrijd hadden we natuurlijk moeten winnen", vond trainer Vree burg. Ring Pass - Evergreen 40 Evergreen gaf de thuisploeg in de eerste helft goed partij. Het eerste doelpunt kwam ongelukkig tot stand. Een harde voorzet werd onnodig door linksachter Kees Peters gestopt, waarna de mid voor de bal voor het inleggen had: 1—0. Na rust was Ring Pas» duidelijk sterker, hetgeen in een ruime 4—0 marge uit mondde. Bij Evergreen viel rechtsbuiten Jean Bulman met een verdraaide knie uit. De aanvaller is waarschijn lijk enige wedstrijden uitge schakeld. Zoe termeer- Evergreen 9—0 Het in de competitie leidende Zoe termeer had geen enkele moeite met de Maassluise ploeg, waarvoor het spelen op een kunstgrasveld een onge wone ervaring is. Het eerste kwartier kon Evergreen het doel nog schoon houden, al was dat met name te danken aan de slechte afwerking van Zoe termeer. Na de opening streffer werd met balvaardig en snel spel regelmatig ge scoord, zodat een monsteme- derlaag voor de gasten het gevolg was: 30. Schiedam/VIaardingen Het arme FC Vecom uit Maas sluis werd in de tweede helft van het treffen tegen de Schiedarose Politie Sport Vereniging (SPSV) helemaal „zoek" gespeeld. Hoewel de Schiedammers in de eerste helft nog redelijk tegenstand ondervonden en na een 01 achterstand zelfs met een mi nieme voorsprong (2—1) wa ren gaan rusten, was het na de hervatting gebeurd. Als een stoomlocomotief walste bet team van coach/speler Hennink over de Maassluizers heen, en bij 9—1 ging het sein pas op rood. De Schie- damse treffers kwamen op naam van Jan Kooy (vier maal) zijn eerste treffer betekende de vijftigste in het bestaan van SPSV —Gerard Elderkamp (tweemaal), Peter Peek (tweemaal) en Leen Schuller. In de hoofdklasse werden de wedstrijden ppsC-de Rozet en Groenoord-Eurosport uitge- steld, in verband met een in gelaste wedstrijd van De Ro zet, dat overigens door de re cente overwinning op VI al zo goed als zeker van de titel is. Het duel van de ploeg uit Rozenburg was namelijk te gen Eurosport. In de tweede klasse C was MSV '71 volkomen kansloos tegen een zeer goed acterend Blijdorp. Maar liefst zeven maal moest doelman Frans Nieuwmeijer de bal uit het net halen en zodoende was er voor de Maassluizers weinig eer te behalen. Dik Tamboer kwam tegen Leen Lijklema voordelig uit de opening tevoorschijn. Ech ter werd dit in het midden spel teniet gedaan en waren de rollen omgedraaid. Dank zij nauwkeurig eindspel ein- dïgde de partij toch in remi se. Ron Bolderheij had tegen Wim Niestadt een aanval op de lange vleugel ingezet Het merkwaardige daarvan was, dat Niestadt die aanval verde- digde in combinatie met een tegenaanval, die wel succes opleverde want hij drukte door naar de damlijn en won. Koos Vermeulen bad voor Erik de Heide een tokzet in petto, die bem al in de ope ning schijfwinst opleverde hetgeen voldoende bleek om de partij naar winst af te ronden. Leen Torn en Wim Heuvelman waren volledig aan elkaar gewaagd cn fin gen geen moeilijkheden uit de weg. In de slotfase sloeg Torn toe want een combina tie waarin veel schijven van het bord verdwenen eindigde in een overmacht eindspel met winst voor Torn. Uitslagen Hoofdklasse: Heu velman—Tom 0—2, Tam boer—Lijklema 11, Nies tadt—Bolderheij 2—0, Dc Hei deVermeulen 02, Van Mastrigt—Van Splunter 2—0 Van den Kerkhoff—Biel 2—0. Eerste klasse: Lucassen—Suij- ker20. Tweede klasse: Weis schor— Van der Kuil 2—0, Boude wijns—Stoker 1—1, R. Wisse— Geldof 1—1. Stand, hoofdklasse: Van Mas trigt 10 17, Van den Kerk hoff 10 16, Lijklema 10 12 Biel 9 11, Tamboer 9 10, Torn 10 9, Heuvelman 10 8, Niestadt 10 8, Vermeulen 10 8. De Heide 8 6, Van Splunter 9 5, R. Bolderheij 9 4. Eerste klasse: Van Veelen 9 14, Mast 9 13, Van Oud- housden 9 11, J. Wisse 8 10, Lucassen 9 9, Suijker 9 8. Lensvelt 9 7, Van Woerden 9 7, Voerman 9 5, Autar 8 4. Tweede klasse: Wiesscher 10 14, Geldof 9 13, Kars 9 12, Dessens 8 11, Stoker 8 7, K. Bolderheij 7 6, Van der Kuil 9 6, R. Wisse 7 5, Boudewijns 8 5, Nentjes 8 5, Metzger 5 4. Schiedam De voetbalver eniging Ursus opent vrijdaga vond 6 april zijn nieuwe complex in het oostelijk stadsdeel. Dat gebeurt tussen tijds op een receptie, die om 19.30 uur begint Een hal* uur later is de openingshan deling. Maassluis Het damesteam van The Green Eagles verras te in de Olympiahal door ko ploper Aarooudse met 38—33 te verslaan. Bij de rust was de voorsprong voor de gast* dames nog 18—16, maar daar na blonk Margriet Kuiper uiL De Maassluise dames sa gen verder harte om topscorer Charlotte Lamers uit dc schakelen. Uitblinkster bij The Green Eagles w« ook Mart ine Kramer. Scheidsrech ter Donald Bax leidde dil duel voortreffelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4